Šta je novo?

Izbori 2024

A tu su i kapice:
IMG_20230529_155525.jpg
 
Mogu li Ne davimo BG i Zavetnici da naprave odrzivu koaliciju?
НЕ НЕ и НЕ.
НДБГ је за Заветнике улицкана, ушушкана, уметничка (кругодвојкашка) елита која воли алт западну културу,пије артисан кафу и излази у БИГЗ а Заветници су за НДБГ затуцани русофили, клерофашисти...

Те две струје никако не иду заједно никако, два света различита.
 
Мислим да је образовање прецењено пошто нема баш ефекта и своди се на скупљање оцена зарад добијања папира.
Нама из средње школе излазе људи који немају појма шта је посао председника а шта владе и министара. И онда сви гледају у председника као у Бога (многи су тако тренирани у време Тите) и одобравају то што он прави путеве и болнице и ако му то није посао.
Ми од 2008-2014 и од 2017 на овамо и немамо премијера. Кафе куварица се за ништа није питао.
Нелечена Хуља није био у стању да нађе неко звучно име да буде СНС кандидат, па се он кандидовао и са места ПМ спустио на ниво предсеника. ШКК.
Испаде гробар још најпоштенији јер се држао заиста овлашћења председника. и БоТа је у прво мандату био ОК.
 
Jel bi dozvolio nekom ko ima zavrsen Union privatni pravni fakultet da se stavi u istu ravan s tobom?

Dozvolio ili ne stavljeni su u istu ravan, diplome su se vrednovale jednako tamo gde sam ja radio... Moje je bilo samo da im ubacim diplome u dosijea i da im na kraju procedure uručim ugovore o radu. Niko me nije pitao da im (ne)dozvolim bilo šta...
 
Mislim da je Advokatska komora Beograda od svih privatnih pravnih fakulteta dozvoljavala samo ovima sa Uniona da se upišu u Imenik advokata, a da sada čak i njima zatežu, pa se ovi upisuju u komore Čačka, Kragujevca..

Edit-da, komora Beograda ne upisuje uopšte ove sa privatnih fakulteta.
 
Poslednja izmena:
Ладно је Виола фон Крамон изјавила да су избори легитимни, без икакве сумње.
Какво смеће од трећег ешалона ЕУ политичара. Замењују тезе опасно.
Избори су легални, а не и легитимни.
 
Неке непроверене инфо са телеграма са лица места

C5C31357-AFC9-4011-B728-C1F9695237E1.jpeg
4101F167-F68A-4A62-ACF2-0AD737AE7BBA.jpeg
 

Koliko sam razumeo izbori su bojkotovani iz ovih razloga, pa je na kraju ovako ispalo. Na kraju cemo, valjda, dobiti i tu famoznu ZSO, mada cisto sumnjam poznajuci Kurtija.
 
Ладно је Виола фон Крамон изјавила да су избори легитимни, без икакве сумње.
Какво смеће од трећег ешалона ЕУ политичара. Замењују тезе опасно.
Избори су легални, а не и легитимни.
Gde je to rekla? Ovde kaže baš suprotno - "da, iako su gradonačelnici (misli na predsednike opština) izabrani na izborima, ipak nemaju legitimitet da nasilno ulaze u zgrade" - malo šturo prevedeno, mrzi me.

 
Način na koji se organizuju izbori i ko ima pravo glasa razlikuje se od zemlje do zemlje, a osnovni principi demokratije uključuju pravo glasa svih punoletnih građana.

Većina demokratskih društava podržava načelo univerzalnog prava glasa, što znači da svi punoletni građani, bez obzira na njihov stepen obrazovanja, imaju pravo da učestvuju na izborima.

Ova praksa temelji se na uverenju da svi građani imaju pravo da izražavaju svoje mišljenje i doprinose političkom procesu bez obzira na njihov stepen obrazovanja.

Uslovljavanje glasanja obrazovanjem može da izazove brojna pitanja i dileme.

Obrazovanje nije jedini pokazatelj informiranosti, političke svesti ili sposobnosti donošenja informisanih odluka.

Uvođenje takvih uslova može da dovede do diskriminacije i isključivanja određenih grupa građana.

Umesto uslovljavanja glasanja obrazovanjem, važno je promovisati političku pismenost i obrazovanje kao sredstva za podsticanje aktivnog građanstva.

Informiranost građana i njihova sposobnost kritičkog razmišljanja ključni su za zdravu demokratiju.

Zbog toga bi društvo trebalo da ulaže u obrazovanje, promovisanje političke pismenosti i pružanje pristupa informacijama kako bi se ohrabrila participacija građana u političkom procesu.

Konačno, glasanje je temeljno pravo svakog punoletnog građanina, bez obzira na obrazovanje, i važno je održavati i ohrabrivati načela demokratije koja podržavaju široku participaciju u političkom procesu.
 
Testiram kako bi izgledalo da umesto da sam smišljam i pišem post, samo pitao veštačku inteligenciju i kopirao ovde i bio najpametniji forumaš :ROFLMAO:
 
Ми од 2008-2014 и од 2017 на овамо и немамо премијера. Кафе куварица се за ништа није питао.
Нелечена Хуља није био у стању да нађе неко звучно име да буде СНС кандидат, па се он кандидовао и са места ПМ спустио на ниво предсеника. ШКК.
Испаде гробар још најпоштенији јер се држао заиста овлашћења председника. и БоТа је у прво мандату био ОК.
Има ту истине, али разлика у размерама су огромне, као миша према слону. Наравно, полтронство у комбинацији Тадић-Цветковић је миш а у комбинацији Вучић-Брнабић слон. Маргиналност садашње премијерке (која би требала да буде први човек Србије) у односу на председника (који би по уставу требао да има само неку формалну улогу у држави) је толиког нивоа да је рећи да је то карикатура односа заправо ублажена варијанта. Они то већ одавно и не могу да крију нити се труде. Премијер Србије зове председника Србије "шефе", па то је противуставно.

Гледати Милановића и Пленковића како се пљују јесте понекад ружно и дегутантно, али у односу на Вучић-Брнабић комбинацију то је 100 корака испред у позитивном смислу.

Сад ће бити занивљиво гледати и однос Вучевића (новог председника СНС-а) и Вучића. Овај ми делује много намазанији о Брнабићке, али ипак не верујем да ће однос према Вучићу бити значајно другачији, све док не буде јасно да је зрело за одлазак Вућића у прошлост. Имам утисак да ће Брнабићка и тада бити заслепљена полтронством, док ће Вућевић гледати да га се отресе као блата са ципеле, надам се безузспешно. Јуче га новинарка пита хоће ли бити само формални или стварни председник странке, а ја му читам мисли "чекајте да питам Вучића".
 
Vrh