Šta je novo?

Izbori 2024

A da prestanu ljudi da se nazivaju mentolima? Sad ce opet da se pocinje sa tim, a posle ce biti kme kme, izgubili smo izbore, glasali samo Zoja i Relja iz kruga dvojke za nas.

Ovi klinci izmedju 5:00 i 8:30 su srcana deca i vidi se da im je stalo, a svi su ih napljuvali i nazvali Vucicevcima, a jasno je kao dan da to nisu. Jos su i uhapseni posle


E, svaka cast ovom redaru sto je stao i pricao sa njima, to je ono sto treba da se radi i to je put.

Je li toliko tesko da se nadjemo na sredini? Da se kaze da protesti nisu savrseno organizovati i da uz bolju organizaciju sledeci put treba razmisljati i traziti nacine kako da se uradi nesto konkretnije da bi se naterali da ispune zahteve. A da se drugoj strani jasno kaze i lepo objasni da to ne znaci upadanje u skupstinu i lomljenje grada i da se objasni zasto to nije resenje.
Jedno je trazenje bolje organizacije i raspravljanje o potencijalnim metodama protesta, drugo sirenje defetizma i besmislenih fraza sa istih naloga posle svakih protesta.

I uostalom mene su (ste) zvali botom ovde pre par nedelja pa i dalje setam, kapiram da ljudi nemaju toliko tanku kozu.
 
Šta god mi pričali, bolje je nego što je bilo
Pa i Nemcima je bilo bolje nego ikad pre toga, sa Hitlerom. Rapidan razvoj tehnologije, ulaganje u infrastrukturu.

Reći da nam je danas bolje nego ikad zbog nekih stvari koje MORAJU da se urade, jer im je jednostavno takav prirodan tok, sled, je potpuno bespotrebno. Šta sad, treba biti zahvalan nekome što je napravio puteve i mostove, koji su već bili u planu? Sve ostale pozitivne stvari koje si naveo, pa to su čiste populističke mere. Prvo srozaj plate i penzije, a onda vraćaj malo po malo, kao uspeli da povećaju. Njegova politička igra je savršeno skrojena tako da on ispada najbolji i da je sve sam sagradio, odbranio unapredio.
On uživa tu neku podršku zbog svog nastupa. Naš narod je takav da volimo da budemo žrtve, volimo da nas zadese tragedije i da onda budemo kolektiv neki. Volimo ljude koji glume realno, a ne one koji glume nešto fino. Vučić uvek ima nastup kao da se svađa sa nekim, od svakoga pravi neprijatelja i tako razgovara o njemu - a nikad sa njim. A onda dođe nastup u inostranstvu, on sav kriv, tužan, uplašen. Naš narod ne voli političara koji se ponaša kao diplomata, a Vučić se nikada nije tako ponašao.

I na kraju, nikada neću moći da razumem te izjave "izuzimajući sve ono, Vučić je ipak dobar". Ne, nije. Vučić je osoba koja upravlja svim kriminalnim grupama u Srbiji. Vučić je taj koji je vodio državni projekat Jovanjica, sa svim legalnim i ilegalnim sadnicama. Vučić je taj koji je direktno izdavao naredbe Belivuku, kojem je dalje dozvoljavao da sam deluje, do onog trenutka kada je opajdario malog Danila - tad je i Belivuk pao. Vučić je ogroman kriminalac i on je pre svega šef kriminalnih grupa, a onda na poslednjem mestu je predsednik.

I to će sve da se detaljnije otkrije uskoro, kada padne.
 
Ako nemaš iskustvo u postavljanju bilo kakve strategije (za bilo šta ikad), legitimno pravo je da izneseš svoje mišljenje, forum tome i služi. Ali da radiš to 24/7 na svim temama, e pa to je već simptomatično malo.
Nemam iskustva. Zapravo ne znam sta bi trebalo da se radi.
Iznosim neke, mozda naivne ideje.
Toliko sam navikao na neuspeh, kad su u pitanju ovakve pobune, u Srbiji, da priznajem, ne mogu ni da zamislim sta je uspeh.
Neuspeh, odnosno potonuce u dalje radikalsko blato mi se cak cini necim sto bi se uklopilo u moje iskustvo zivota u Srbiji.
Politicki poraz me privlaci (u smislu predikcije) na neki neobican nacin. Pravilo bi se potvrdilo.
Sve to me apsolutno zbunjuje. Nemam kompas. Ne mogu da zamislim sta bi trebalo da se radi.
Mogao bih da opet podjem na proteste (juce nisam bio), da se prepustim pozitivnom osecaju u masi.
S druge strane, podsecanje na izdaju svih politicara opozicije od 1991. do sada i svest o izdajnickom potencijalu Boska, Zelenovica, Marinike.... stvara u meni osecaj da je prepustanje porotestima mozda jos jedna glupost, jos jedno glupo razocarenje koje moze da usledi.
To je kao covek koji se zenio pet puta i vise nece jer se plasi razocarenja.
 
Poslednja izmena:
Pa i Nemcima je bilo bolje nego ikad pre toga, sa Hitlerom. Rapidan razvoj tehnologije, ulaganje u infrastrukturu.

Reći da nam je danas bolje nego ikad zbog nekih stvari koje MORAJU da se urade, jer im je jednostavno takav prirodan tok, sled, je potpuno bespotrebno. Šta sad, treba biti zahvalan nekome što je napravio puteve i mostove, koji su već bili u planu? Sve ostale pozitivne stvari koje si naveo, pa to su čiste populističke mere. Prvo srozaj plate i penzije, a onda vraćaj malo po malo, kao uspeli da povećaju. Njegova politička igra je savršeno skrojena tako da on ispada najbolji i da je sve sam sagradio, odbranio unapredio.
On uživa tu neku podršku zbog svog nastupa. Naš narod je takav da volimo da budemo žrtve, volimo da nas zadese tragedije i da onda budemo kolektiv neki. Volimo ljude koji glume realno, a ne one koji glume nešto fino. Vučić uvek ima nastup kao da se svađa sa nekim, od svakoga pravi neprijatelja i tako razgovara o njemu - a nikad sa njim. A onda dođe nastup u inostranstvu, on sav kriv, tužan, uplašen. Naš narod ne voli političara koji se ponaša kao diplomata, a Vučić se nikada nije tako ponašao.

I na kraju, nikada neću moći da razumem te izjave "izuzimajući sve ono, Vučić je ipak dobar". Ne, nije. Vučić je osoba koja upravlja svim kriminalnim grupama u Srbiji. Vučić je taj koji je vodio državni projekat Jovanjica, sa svim legalnim i ilegalnim sadnicama. Vučić je taj koji je direktno izdavao naredbe Belivuku, kojem je dalje dozvoljavao da sam deluje, do onog trenutka kada je opajdario malog Danila - tad je i Belivuk pao. Vučić je ogroman kriminalac i on je pre svega šef kriminalnih grupa, a onda na poslednjem mestu je predsednik.

I to će sve da se detaljnije otkrije uskoro, kada padne.
Problem je sto ljudu padaju u zamku i kada se postavi teza ‘zivi se bolje za vreme Vucica’ uglavnom ne napadaju tezu sa ‘nije to Vuciceva zasluga’ vec sa ‘ne zivi se bolje’ i onda gube raspravu od starta.
 
E, svaka cast ovom redaru sto je stao i pricao sa njima, to je ono sto treba da se radi i to je put.
Ali lepo i oni kažu. Da li ćemo sutra sedeti i uz kaficu "Bilo lepo sinoć, šta ima kod tebe brate" ili ćemo se probuditi i misliti "Au jbt, šta ćemo dalje, kako ćemo sad". Kao što rekoh ranije, treba se naći svrha protesta, da li su to zahtevi ili skidanje vlasti. Kada se to nadje onda protest treba organizovati u tom smeru.

Reći da nam je danas bolje nego ikad zbog nekih stvari koje MORAJU da se urade, jer im je jednostavno takav prirodan tok, sled, je potpuno bespotrebno. Šta sad, treba biti zahvalan nekome što je napravio puteve i mostove, koji su već bili u planu? Sve ostale pozitivne stvari koje si naveo, pa to su čiste populističke mere. Prvo srozaj plate i penzije, a onda vraćaj malo po malo, kao uspeli da povećaju. Njegova politička igra je savršeno skrojena tako da on ispada najbolji i da je sve sam sagradio, odbranio unapredio.
Stvarno? A šta su uradili ovi pre njega? Da li su imali neki plan? Da li su pomagali Srbiji? Srozali su penzije i plate JAVNIH I IZMIŠLJENIH SLUŽBI službi, kojih je bilo previše, da bi na kraju prave javne plate bile visoke. Šta bi ti uradio? Kako bi ti izbavio Srbiju iz situacije u kojoj se nalazila? Kako bi pomogao ostatku Srbije? Imaš li ti neki plan, možeš li da priznaš da je nešto dobro uradjeno? Ili ti je Vučić kriv i za to što moraš da se budiš rano ujutru, Vučić je kriv i što lišće žuti u Jesen? To je upravo ono što opozicija radi, bez ikakvog plana priča budalaštine, najbitniji im je park za pse, pločice na Trgu Republike. Šta sprečava opoziciju da uradi neke populističke mere? Umeš li da kažeš šta je to dobro ili loše za sve ove godine na osnovu cele Srbije ili samo znaš da kažeš "Vučiću pdru!" jer je to popularno? Eto, osim tvog "loše je jer Vučić (isto kao Vučićevo jer Djilas) niko ne sme da prokomentariše išta od navedenog. To je ta zabluda, skidanjem AV sa vlasti otvaraju se vrata Raja u postajemo Švedska u Nemačkoj, vladaće prosperitet i blagostanje, neće biti kriminala, institucije će raditi svoj posao, mediji će biti slobodni, bićemo svi bogati...
 
Šta sprečava opoziciju da uradi neke populističke mere?
Verovanje u sopstvenii elitizam.
Beogardska urbana opozicja mrzi narod, van Beograda, mrzi njihov nacin zivota, muziku koju oni slusaju, mrzi njhihovu kulturu, njihov jezik, cak i njihov izgled.
 
Jedno je trazenje bolje organizacije i raspravljanje o potencijalnim metodama protesta, drugo sirenje defetizma i besmislenih fraza sa istih naloga posle svakih protesta.

I uostalom mene su (ste) zvali botom ovde pre par nedelja pa i dalje setam, kapiram da ljudi nemaju toliko tanku kozu.
Gde to, na tviteru? Koga zabole?

Evo i mene ste vi samog ubedili da sam zli apstinent, tek sam juce stao i malo razmislio. Pa nemam ja 70 godina, pobogu.
Prvi izbori na kojima sam mogao da glasam su oni na kojima je SNS uzeo vlast. Tu mi se smucio Tadic ekipa, ali i kao klinac tada nisam bio dovoljno glup da idem Vucicu da dajem glas, pa sam iskulirao.

Onda slede oni izbori 2016. i mracan period za celu opoziciju, na tim izborima su prve tri stranke bile SNS, SPS i SRS, opozicija u totalnom rasulu, izbor je bio da glasamo za:

- ludog Raduleta - ravnozemljasa i bivseg Vucicevog ministra
- napumpanog iskvarcanog kriminalca Pajtica
- umivene fasiste Dveri sa DSS-om
- Borisa Tadica - coveka koji je doveo Vucica na vlast i direktno odgovornog za gubitak Beograda 2022. godine

Sledeci izbori su oni koje je opozicija sama bojkotovala.

Sada prosli put je to tek krenulo napokon malo da se organizuje i lici na nesto i imao sam nameru da glasam, ali se Moramo bas posteno obrukao i odlucio sam da im ne dam glas.

Da su sutra izbori, glasao bih. Sve sto trazim je da ne budu bas potpuni id*** u opoziciji i toeto. Ne trazi se Isus kao kandidat. Eto ih neki Aleksic, Cuta... koji su daleko od savrsenih, ali bar nisu Pajtic i Sanda Raskovic Ivic.

Hocu pre svega da kazem da ovo sve ipak ide u jednom dobrom pravcu i da je sve MNOGO bolje nego sto je bilo i da se ne treba sad da se usere. Sad je vreme da se vuku pravi potezi.

@Bender Rodriguez

Niko te ne napada.
 
Verovanje u sopstvenii elitizam.
Beogardska urbana opozicja mrzi narod, van Beograda, mrzi njihov nacin zivota, muziku koju oni slusaju, mrzi njhihovu kulturu, njihov jezik, cak i njihov izgled.
Moguće. Fiktivni govor za vreme krize:

AV: Srbija će biti u krizi. Biće nam teško ali ćemo se izboriti, kao što smo se borili i ranije. Gledaćemo da sačuvamo Srbiju i njen narod, da pomognemo koliko možemo i da izadjemo svi što pre iz krize. Preduzećemo sve mere da se posledice krize što manje osete.

Opozicija: Beograd je na pragu krize. Ovakvu krizu Beograd i Srbija još nisu videli. Mi ćemo se potruditi da sačuvamo park za pse, kosićemo travu na vreme, trčaćemo i neki maraton u Beogradu da skrenemo misli sa krize. Neke Beogradske opštine će ovo izdržati, neke će biti u lošijoj situaciji. Ostali neka se snalaze kako znaju i umeju.
 
@MC_ Super. Ako je stvarno tako i ako si toliko razočaran u sve, onda sedi na tribinama i ćuti, ili nemoj dolaziti na utakmice.

Zamisli da si ti fudbalski navijač (pošto, kako kažeš, nisi igrač).

I kao navijaš za lokalni tim/timove, protiv vodećeg tima u ligi, gde su sve sudije na strani tog vodećeg tima, omogućio je nekim mehanizmima da se deset posto karata prodaju suparničkim navijačima (ostalih 90 % je besplatno podeljeno svojima, koji su dobili mesta do terena i lože), a usput može i da ugasi reflektore kad mu odgovara (nestala struja), da napravi buku da se ne čuje pištaljka i da nekad čak i menja pravila u sred igre... Plus, drugi tim na tabeli može da namesti koju utakmicu ako vodećem odgovara.

I onda dođeš ti i slični i URLAJU sa tribina:

- JA HOĆU DRUGE AAA IGRAČE / OTERAJMO POSTOJEĆE
- HAJDE SPONTANO DA SE FORMIRA NOVI TIM OD POSETILACA I DA SE UKLJUČI U SRED PRVENSTVA, TO JE JEDINO PRAVO
- FIFA JE KRIVA UUUU
- OVO NIŠTA NEMA SMISLA, IDITE KUĆI SVI

Je l' ti sada malo jasnije šta radiš/šta radite i koliko to nema nikakve logike?

Svakom ko nije nešto vodio (projekat na poslu, tim, stambenu zajednicu, ma makar turu na izlet) predlažem da ne bude general, nego da gleda kako da pomogne na dobrovoljnoj bazi ako želi, a ako ne neka prestane da trabunja. Pomoć je i samo da ćuti.

I sve ostale varijante "ne mora da se igra utakmica, mi ćemo da bojkotujemo ligu" su se pokazale katastrofalnim i samo idu na ruku tom vodećem timu.
 
Pоštovani MC, mi koji smo doživeli razočarenje 90-ih i izdaju svih opozicionih partija, izlazimo ovih dana zbog sebe. Da bismo taj veliki životni, lični poraz svarili i krenuli napred u nekom pravcu. Ukoliko to donese neki boljitak, dobro jeste. Ukoliko opozicione stranke ne iskoriste na ispravan način moje prisustvo, to je njihov problem i nesposobnost ili zla namera, svakako nisu moji. Iskreno sumnjam u sposobnost svih opozicionih partija da analiziraju ispravno i shodno tome postupaju, ali ja zbog sebe moram da budem tamo gde je moj narod.
Verujem u male korake ka boljitku. Verujem u naš narod, i u to se uverim svake nedelje. To mi daje neku snagu da budem oprezni optimista.
Stepen tolerancije na totalitarnu represiju nam se povećao u odnosu na devedeste, očigledno, kad su deca morala da izginu da bismo se osvestili. Zbog toga moramo i kao ljudi srednjih ili poznih godina i njima da pokažemo da smo spremni nešto da učinimo.
 
Sa turskih izbora, preneo B92:

Ajse Ozdogan, konzervativno obučena žena u marami, stigla je rano sa mužem taksistom da bi čula svaku reč svoga lidera.

Na sedištu pored nje bila je naslonjena štaka.

Ona ima problema sa hodanjem, ali nije mogla da ne dođe.

"Erdogan mi je sve", kaže ona sa širokim osmehom.

"Ranije nismo mogli da stižemo do bolnica, ali sada se lakše krećemo. Imamo prevoz. Imamo sve. Popravio je puteve. Izgradio je džamije. Opremio je zemlju brzim vozovima i podzemnom železnicom."
 
Istini za volju, Erdogan jeste bio puno učinio za Tursku. Bio je produktivan faktor za Tursku najviše tokom 2000ih, kada su oni nastavili da ekonomski piče na gore dok je svet (krajem 2000ih) počeo da porsće i upada u ovu večnu krizu u kojoj nas svetski moćnici drže već 15 godina. Rast i razvoj nastavili su se i posle 2010. Turska je grabila napred i ojačala neopisivo. Problem je samo što se lik u međuvremenu osilio, a uz to je početkom 2010ih, sa uplivom para i interesa iz Rijada da se islamizuje Evropa a islamski svet ''vrati korenima'', i sam postao žešći islamista, a uz to i neo-osmanlija sa aspiracijama ka Balkanu, a i šire.

Sećam se godina - sada davnih - kada sam bio tamo i kada su ga ljudi sami upoređivali sa Ataturkom. Međutim posle mu je udarila moć u glavu, a onda mu je udarila i druga bol... poš... patolog... emmm... ovaaaj, onda mu je udarila i druga deluzija u glavu - islam (ski fanatizam i fundamentalizam).


Ima određenih sličnosti sa Srbistanom. Ovde je isto jedno vreme načinjen ekonomski napredak, ali je zato cena za to bila uništenje društva u svim drugim aspektima. Ali mnoge nije bilo briga za to jer ''pohvalili nas, a i statistika kaže da nam je nikad bolje''. I isto kao i ovde, taj ekonomski napredak što je i ostvaren, je na kraju zbrisan svetskim ''krizama'' i domaćom partokratijom i korupcijom. Tako da su ostale sve loše stvari i sve loše promene, a sve dobre nestale, poništene. Sad se isti proces dešava i tamo. Trpelo se dok je bilo ekonomskog napretka, čak i po cenu drugih stvari i problema. Sad kad je svetsko ekonomsko uređenje i poredak izbrisalo, poništilo i taj ekonomski napredak (jer je i dizajnirano tako da svakih 15 godina puca, da se izvuku pare iz nižih i srednjih klasa), sad su ljudi besni i sad bi da ga smene. Samo što oni tamo makar imaju adekvatnu zamenu i slogu u pokušaju da ga smene. Dok se ovde prave liste izgovora zašto ne izaći na protest ili na izbore.
 
Poslednja izmena:
Oni makar glasaju tamo, i postaraju se da odnos snaga bude približniji 55:45 / 51:49 (vama nekima ovde omražen i gadan koncept balansiranja i stalnog uzajamnog smenjivanja i nadmetanja). Umesto da im bude 90:10, odnosno de facto hegemonija jedne sekturine.

I drugo, oni tamo se bar izjašnjavaju šta ko misli i onda delaju u skladu sa time. 87% ljudi je izašlo tamo da glasa i da odmere snage i formalizuju svoje stavove, pa i razlike u njima. A u Nacionalnom parku Srbija je čudo neviđeno i kad izađe 60% glasača. Dok je prosek uvek negde oko 50%. A na referendumima o najvažnijim državnim pitanjima manje od 30%...

I šta onda dalje reći i pisati...
Prdež u čabar.
 
'de mene da čitaju, pa ja sam za mnoge od njih - komunjara što loče pivčugu ispred dragstora... XD

I okupljam svoju armiju marksista (beskućnika iza dragstora, poput mene) da jednog dana oborimo vlast, izolujemo Srbiju od sveta i onda uspostavimo komunizam.

Vi'š koliko njih se gnuša samo koncepti smenjivosti vlasti i balansiranja između partija. Koliko god se gnušali Titoista, zapravo zvuče i ponašaju se baš kao oni - jednog diktatora ili jednu dalabu bi da smenjuju drugim. Umesto da svakih par godina glasaju i postaraju se da nijedan čovek i nijedna partija ne dođu do stadijuma diktatorstva ili budalaštine (čitaj - da se ne osile, ili ne srozaju), nego da se uvek svaka od njih upinje da radi što bolje, da ne bi bila smenjena.

Mnogi ljudi ovde ipak preferiraju plemenske običaje. Koliko god se neki od njih pravili školovani i prosvećeni. I šatro veliki ekonomisti, analitičari, brokeri i mondijalisti...
 
Protest totalno impotentan.Nema energije,besa nema nicega sto je nekada bilo u protestima 90-ih.Ugasice se kao i prethodni koji su bili.On ce vladati koliko god bude zeleo .

Baš obrnuto, ovaj poslednji je bio najbučniji i sa najviše skandiranja, dok su prethodna dva bila mirnija s obzirom na neposredni povod okupljanja..

S obzirom da živimo u kapitalizmu i da se generalno više radi nego 90tih, danas slobodno vreme vrednujemo više... i to je faktor koji ne možeš zanemariti kad porediš proteste iz 1990tih, gde je 70% mladih bilo nezaposleno i ove danas gde se treba organizovati i doći i ljudi dolaze u ogromnom broju...

Tako da je moj zaključak da je ovo što se desilo ogromno... I AV je toga svestan. Slažem se da od zahteva ne bi trebalo odustajati, ali nije realno da ih Masnokosi ispuni, zato su izbori najbolji način a tada ako dovede fantomske glasače iz Bosne i sl. što je radio, tada treba maksimalno i svim sredstvima braniti volju jer tada ulica u smislu prinude organizovanih građana (da ne kažem nasilja) ima opravdanje, do izbora je bitno da se nezadovoljstvo vidi, širi i da imamo zahteve... Kako će opozicija da se regrupiše i izade na izbore, na to ne mogu da utičem, a da je važan činilac u celoj priči i to, važan je.

Baš mislim da je bilo odlično što su bila čak 3 priloga, da se gledaoci stalno podsećaju o tome, da se čuje buka i huka sa ulice, vidi masa...

Verujem da na RTS-u ima mnogo dobrih ljudi koji su zaplašeni i maltretirani i da jedva čekaju "oslobođenje".

Dobro jeste, ogroman pritisak je dao rezultate da po prvi put vidimo izveštavanje koje bi trebalo da bude normala... Tek prvi put se dešava nešto što bi trebalo da je svakodnevica na javnom servisu Srbije i to je pomak na bolje, ali uz ogradu, da im se objasni njihovim voditeljima i voditeljicama uz koliko očaja, muke i prezira (ne prema njima nego prema njihovom u svojoj suštini antidržavnom delovanju) smo to postigli... Mora da ih se stigmatiše kao kancerogeno tkivo društva uz pink i sve ostalo, ali da, juče su bili nešto bolji i to je pomak...

Možda na kraju obrnu ćunak za 180 stepeni u izbornoj noći, ne bi me čudilo... Do tada ćemo ih gledati ovakve... Musave, pa se malo obrisali... Iako to treba poslati na dekontaminaciju kao posle akutnog radijacionog izlaganja, a ne salvetom oko usta pokupili mrvice i razmazanu nutelu, ako me razumeš šta hoću da kažem... Vatrogasnim šmrkom bi ja njih javno dekontaminirao dobrih sat vremena pre vraćanja na stare pozicije 😄 ali otkaze im ne bih davao...

Tako da, pomak jeste, i da je nezadovoljstvo vidljivije, to jeste 🙂
 
Dve najgluplje teze koje se ponavljaju po tviteru:

‘Rusimo ih sada kad nas se skupilo ovoliko’
‘Sklanjaj politicare, ovo vodi narod’

Toliko besmislene da verujem da ih sluzba pusta u etar. Ili su samo ljudi mentoli.
Да ли ти стварно мислиш да ће “Павле, Добрица, Мариника, Зеленовић…и слични” да победе Вучића на републичким изборима,
ја сам био на свим овим протестима, а ја први би радије погинуо него гласао за њих,
ова данашња ситуација је неупоредива са 2000. годином, данас не постоји никаква релевантна опозиција,
они су формално пријавили протесте и гурају се на Б1 да дају изјаве, али они немају никакву ширу подршку у јавности, мислим да у пола Србије чак немају ни општинске одборе,
њих занима само Београд и то не ни цео Београд,
да сам на Вучићевом месту дао би им Београд да фарбају клупе по парковима и постављају контејнере и тиме дао привид демократије у друштву, али он је толико луд да нече ни то да им да, бар за сада, можда се и договорио са Ђиласом за сличан сценарио, али Ђилас нема политичке снаге чак ни то да изнесе,
Вучић може да падне само насилним путем или неком ванредном ситуацијом, притиском споља итд.
 
Ja ću izaći na sledeće izbore po 1. put u životu jer tek sad vidim da ima neke nade za razliku od ranije. Jedino što me brine je krađa izbora i da li je to izvodljivo? Ne želim da ispadnemo budale koje glasaju i ništa se ne menja.
 
Evo i mene ste vi samog ubedili da sam zli apstinent, tek sam juce stao i malo razmislio. Pa nemam ja 70 godina, pobogu.
Prvi izbori na kojima sam mogao da glasam su oni na kojima je SNS uzeo vlast. Tu mi se smucio Tadic ekipa, ali i kao klinac tada nisam bio dovoljno glup da idem Vucicu da dajem glas, pa sam iskulirao.

Onda slede oni izbori 2016. i mracan period za celu opoziciju, na tim izborima su prve tri stranke bile SNS, SPS i SRS, opozicija u totalnom rasulu, izbor je bio da glasamo za:

- ludog Raduleta - ravnozemljasa i bivseg Vucicevog ministra
- napumpanog iskvarcanog kriminalca Pajtica
- umivene fasiste Dveri sa DSS-om
- Borisa Tadica - coveka koji je doveo Vucica na vlast i direktno odgovornog za gubitak Beograda 2022. godine

Sledeci izbori su oni koje je opozicija sama bojkotovala.

Sada prosli put je to tek krenulo napokon malo da se organizuje i lici na nesto i imao sam nameru da glasam, ali se Moramo bas posteno obrukao i odlucio sam da im ne dam glas.

Da su sutra izbori, glasao bih. Sve sto trazim je da ne budu bas potpuni id*** u opoziciji i toeto. Ne trazi se Isus kao kandidat. Eto ih neki Aleksic, Cuta... koji su daleko od savrsenih, ali bar nisu Pajtic i Sanda Raskovic Ivic.
Isto razmisljas ko i ja, i meni se smucila opozicija, ali su jos uvek daleko od ovog Psiha i Svinje sa Dedinja.

Evo ti ga Ponos, ili ti i on smeta ?
Meni je on ok, i kako sada stvari stoje glasacu za njega.
I Savo Manojlovic mi je ok, ali nije ni u jednoj stranci.
 
Vrh