Šta je novo?

Izbori 2024

Zato suzbijanje partokratije i despotije u Srbiji i ne uspeva. Jer je previse ljudi koji znaju koga i sta nece, ali ne znaju da kazu koga i sta hoce.
To nije slučajno, jer ne možeš reći koga hoćeš, ako sumnjaš da je taj neko saradnik režima.

A verovatno je svako saradnik ko ne insistira na većinskom izbornom sistemu i glasanju za konkretnu ličnost. Kad se bude glasalo za ime, tad će depresija nestati.
 
Pa da, zato se i pravi ovakav poredak i ovakva politicka scena, da bi se masa ljudi (koji nisu za SNS) zbunilo ili zgrozilo, i da bi oni ostali kod kuce a SNS dobio svake izbore.

Ali opet je bolje izaci na izbore i glasati za bilo koga ko deluje da je iskreno protiv SNS (pa cak i ako nema garancija, jbg) nego kao sto pola Srbije radi - sedeti kod kuce, kukati i cekati da promena dodje sama od sebe. Ta navika i taj mentalitet su razorni i u drugim aspektima, jer promovisu i neguju mentalitet pasivnosti. Pa tako sutra kada dodje trenutak da se bojkotuje nesto nepoliticki, recimo korumpirana ili izrabljivacka kompanija koja masovno otpusta nase sugradjane, bice masa lenjivaca koji ce reci "tja... sta ima da reagujem, ja ionako ni na izbore ne izlazim, a i ne znam kako bih se pa borio (mimo izbora)". To je idiotizam, i to su izgovori. Treba izaci i ucestvovati u svemu gde se moze. A gde ima volje, pre ili kasnije se nadju i put i cilj. A od pasivnosti nema nista. Samo jos vise stete.
 
I Boškić i Jovanović se ućutali nešto... rekoše pre dve nedelje na onom masovnom protestu da je to samo početak i da kreću sa blokadama ustanova.. Koliko vidim, ništa, nigde ih nema..
Boškić je ponovo u svojoj LGBT fazi, tako da ga ništa drugo ne zanima. A brzo je prešao i preko veleizdaje, par tvitova, par nastupa i završio tu priču.
 
Vučić najavljivao da će svakoj poslaničkoj grupi na kanabetu da pokaže plan, biće konsultacija, sednice Skupštine ako treba, ovo ono... kad, svako čudo za 3 dana, mislim da i sam AV ne veruje koliko mu je ovo lako prošlo i da narod toliko ne mari za Kosovo...od Crkve i Profitija ni traga ni glasa.. a, da-oglasio se juče sa molbom za zaštitu crkve u Ukrajini.. Vučić bukvalno ima jaču vlast i od Miloša Obrenovića.. onog naterali da donese Ustav i šutnuli ga iz države, a ovaj sa državom radi šta hoće..
 
Вучић је власник државе, господар живота и смрти.
Надам се да Мило одлази вечерас, остају само још Вучић, Миле Ронхил и Лукашенко
 
Ja sam za to da započnemo rat protiv CG, namerno izgubimo da bi Crnogorci osvojili što veći deo Srbije. Eto nama mora za 6 meseci okvirno (a i demokratije).
 
Bender i MC_, cim se dokopaju vlasti. :)

Mislim da bi nas dvojica to sjajno radili.
Bilo bi to Good cop - bad cop.

Salim se, za st.ku vise nemam zivaca. Ne ocekujem nista, ne nadam se nicemu. jasno je da ce Hulja vladati jos 30 godina ovde dok ne dostignemo nivo CG.

Vučić najavljivao da će svakoj poslaničkoj grupi na kanabetu da pokaže plan, biće konsultacija, sednice Skupštine ako treba, ovo ono... kad, svako čudo za 3 dana, mislim da i sam AV ne veruje koliko mu je ovo lako prošlo i da narod toliko ne mari za Kosovo...od Crkve i Profitija ni traga ni glasa.. a, da-oglasio se juče sa molbom za zaštitu crkve u Ukrajini.. Vučić bukvalno ima jaču vlast i od Miloša Obrenovića.. onog naterali da donese Ustav i šutnuli ga iz države, a ovaj sa državom radi šta hoće..
Da. Bio je preceno Srbe, na momenat. Izuzetno mu je lako proslo. Narod se nece buniti ni kad bude za njih organizovao konclogore.

Дерек Шоле: Дивно је видети Марка Ђурића данас и дискутовати о важности примене обавеза из Охрида - споразума ЕУ. Хвала Србији што подржава Украјину


Posle jedne ovakve izjave svakom normalnom zivom bicu bi bilo jasno da treba da se bori protiv Hulje.
Svima, osim Srbima koji cekaju svojh 5000 din kao poklon za gubitak Kosova.
 
😄 Nisam ti ja za vlast, umem da budem previse naivan i mekan, sto bi svi redom koristili. :D Ja sam vise nesto nalik Cuti. Ili da kazem vako - voleo bih da budem kao Cuta. Posto on svakako nije naivan i mekan. I zna da barata sa bitangama.

Svakom narodu treba vise takvih ljudi. I da se svuda redovno menjaju vlasti, iz istog razloga kao i pelene.
 
Mislim da bi nas dvojica to sjajno radili.
Bilo bi to Good cop - bad cop.
Ne brine me glumljenje loseg i dobrog policajca :)
Brine me kohabitacija, izmedju predsednika i premijera.
Bender bi bio kao Djindjic, a MC kao Kostunica :)
I kako biste hendlovali u Vladi netrpeljivost izmedju pojedinih ministara, poput Dinkic - Djelic i Ilic - Djilas :)
Tu morate imati odlicne ocene iz sociologije, psihologije i filozofije. To je ono sto sam pricao davno s rodjakom koji je za vreme rata bio general Vojske Jugoslavije (sad je u penziji).
Rekao mi je: "Da bi kontrolisao grupaciju od 10 ili 50 ljudi, ti moras znati kako da uskladis mnogo razlicitih karaktera, da funkcionise kao jedna celina, inace ce svako vuci na svoju stranu".
Pritom spomenuo ove gore pojmove ucenja. Dzaba ako je neko odlican iz matematike a ima keca iz sociologije.

P.s. Bendera za premijera! :)
 
Ozbiljno sad, bez zezanja - nisam siguran da je vlada u kojoj se svaki ministar stalno boji od smene bas dobra ideja. Jer se onda nijedan od njih ne bi unosio i zalagao da se izvrse projekti ili zamisli koji su duzi od jednog mandata, ili cak i od polovine jednog mandata. Svi bi gledali samo da ostanu koliko mogu bez mnogo talasanja, namlate pare, i kad budu smenjeni nikom nista. Jer smena =/= robija.

Sistem u kome bi se solidno nagradjivao uspeh ali strogo sankcionisao svaki zlonamerni prestup drzavnog cinovnika (znaci kada iza necega stoji zla ili necasna namera) bi bolje radio. Pa neka svaki cinovnik i onaj sa visokom pozicijom bira, hoce li da zivi solidno nagradjen za dobro uradjen rad, ili da popije najvecu mogucu zakonsku kaznu za zlodelo ili rad protiv drustva. Ko bi radio valjano i casno, ne bi imao cega da se boji.

Jer Srbija od vajkada pati od projekata i ciljeva koji su predugacki da se ostvare pa se samo odloze ili utrape sledecoj vlasti. I to mora nekako da pocne da se resava i suzbija. A za to je potreban kontinuitet.
 
Centar za demokratsku tranziciju (CDT) je, prema 72,5 odsto prebrojanih glasova, objavio da je Milatović osvojio 56,8 odsto glasova, a Đukanović 43,2.

Ja sam na forumu, pre skoro 2 nedelje, izneo stav da ocekujem 55 naprema 45. Videcemo do kraja veceri kolika je stvarno razlika. Ovo bi trebalo da su ohrabrujuce vesti za opozicionare na Balkanu, a za Mileta i Vucica lose, taman da se unervoze i zapitaju...
Misljenje mi je takodje da ne bi valjalo da ovog septembra budu izbori u Srbiji, vec sledece - sredinom godine. Mora jos da dogori, da ljudima dodje voda do grla pa da kazu da Vucic stvarno ne valja. Da im za skupocu, nemastinu i inflaciju bude kriv upravo Vucic, a ne svetska kriza
 
U Srbiji su ljudi drugačiji nego u Crnoj Gori. Mi smo društvo kukavica, konformista i uvlakača. Ovde Vučića jedino mogu zameniti stranci. Crna Gora se oslobodila udbaškog kadra, što je za pohvalu. Trenutno imamo najgoru vlast i političku situaciju u Evropi.
 
Originalno i duhovito za ovu suklepinu :) Opučio se od rada, 33 godine, taman da odmori malo :)
 

Prilozi

  • Ponedeljak.jpg
    Ponedeljak.jpg
    39,2 KB · Pregleda: 99
Tek 11 godina vlada... :LOL::oops:prva trećina..
Racunaj da je narod u Srbiji umoran od rusenja Slobe. Samo se vratio recidiv, tj. skoro isti i slican sistem, zar ne?
Od koje godine da računamo kad je Sloba uzjahao, od 1989. pa do 2000.? To je već 11 godina.
Dakle, kada bi sabrali iste ili slične ljude, imamo ukupno 22 godine despotije.
 
Vrh