Šta je novo?

Izbori 2024

Мирослав Алексић: Неопходан је референдум за опстанак Србије. Народ мора да одлучује о свему, а нарочито о томе шта ће бити са КиМ. Свако ко подржава споразум - подржава Вучића


mislim da je ovo tacno. Sporazum je kao lakmus. Cak nije toliko bitna ni sudbina KOsova. Ovaj spoarzum zacementirace vlast Hulje na desetak i vise godina.
To znaci teror i diktaturu.
Tom novom svetu, novoj ekipi koja treba da udje u Huljin "Drzavni pokret" terba nesto da se da za to.
Posto je sve drugo pokradeno ili preuzeto od stranaca, ostaje privatna imovina gradjana.
 
To je zbog nivoa obrazovanja. Kada nestanu argumenti s raspravama s onima koji nisu ucili skole, onda idu psovke i proklinjanja, i vredjanja sa npr. pi*ko, smra.de ili majmune.
Sto bi rekao Bender, to je gori nivo nego Argumentum ad hominem.
Da bi drustvo bilo napredno, mora se raditi na obrazovanju.
Danas imamo ogroman broj ljudi koji prati Zadrugu i Parove, i ostale retardirane emisije. Zato ne cudi sto su nam klinci id****, cast izuzecima.
Ako zelis da unistis necije drustvo i narod, to ne radis oruzjem, vec spustanjem nivoa obrazovanja.

Da li bi pomoglo, ako bi se u skoli ukinule veronauka i gr. vaspitanje i od 4. razreda zamenile psihologijom sa naglaskom na upravljanje, zajednicu, artikulaciju interesa itd.
 

Mali off topic ali sjajne vesti iz CG-Vučićev DF kandidat Mandić puk'o k'o zvečka , Milatović ide u 2. krug sa Milom i ima tamo da ga razvali.
Milo, po svemu sudeći, konačno gotov a isto tako i ta DF kvazi srpska, pro-ruska opozicija.
Sve u svemu odlična vest za CG, Srbiju i ceo region!
 
Нисам паметан.
Ја сам увек за то да се учи о светосавској цркви. Има добар проценат деце које смара та тема о Вери, па беже у Грађанско јер је то забавније.
Мислим да треба појачати часове физичког, и да треба као по финском моделу, више радити на пракси, да деца буду самостална и независна, да смисле шта ће радити у животу. Да не буде оног "Пусти, тата ће" и "Немој, мама ће". И наравно јапански модел где деца сама спремају учионице и тоалете, немају теткице и сл.
Далеко смо ми од тога. Учитељи и наставници су немотивисани за рад, мале су им плате.
 

Mali off topic ali odlične vesti iz CG-Vučićev DF kandidat Mandić puk'o k'o zvečka , Milatović ide u 2. krug sa Milom i ima tamo da ga razvali.
Milo, po svemu sudeći, konačno gotov a isto tako i ta DF kvazi srpska, pro-ruska opozicija.
Sve u svemu odlična vest za CG, Srbiju i ceo region!
Одличне вести! Мука ми је од Мандића, Вучићевог пајтоса.
Сад ћу назвати кумару у Подгорицу да му честитам, гласао је за њега и наравно раније за Спајића.
 
Apsolutno si u pravu. Ali zasto je tako?
Trebalo bi da jedan ozbiljan tim naučnika, u kojem bi bili istoričari, pravnici, sociolozi, etnolozi itd. napravi jednu studiju slučaja zvanog-Srbija.

Pokojna prof. Pravnog fakulteta Olga Popović Obradović je napravila jednu knjigu, ili je objavljena posthumno-Kakva, ili kolika država... pisao sam o tome ranije...glavna njena poruka je da je krajem 19. i početkom 20. veka u Srbiji prevladala struja koja je sve podredila osobođenju i ujedinjenju Srba, od zemlje je napravila vojnički logor, a razvoj države, izgradnju institucija i privrede je stavila u drugi plan... time bi se kao bavili kad "osvetimo Kosovo i obnovimo carstvo Dušanovo"...

Mitomanija, opsednutost tim srednjovekovnim dobom i zanemarivanje proste činjenice da je prošlo 500 godina od sloma na Kosovu, da je u međuvremenu došlo do pomeranja stanovništva i da na našim nekadašnjim teritorijama više nemamo etničku većinu-mislim da nas je mnogo koštalo.

Utapanje u Jugoslaviju nije mnogo pomoglo, već je dodatno pojačalo te frustracije zbog nezaokruženog i nekompaktnog nacionalnog prostora, uprkos ogromnim žrtvama.

E onda na to treba dodati naše vođe, profil ličnosti koji se nalazio na čelu ovog naroda, uglavnom loše obrazovani, retko školovani u inostranstvu, ograničeni mozgovi, koji bi, kada se jednom dočepaju vlasti, to videli kao smisao života, priliku za bogaćenje i lečenje raznih frustracija.

Evo primer Vučića.. navodno najbolji student, a studirao 6 godina.. Nikad u struci radio nije, nikad u sudnicu ušao nije, nema položen pravosudni, bio Šešeljev potrčko, prvo radno mesto-direktor Pinkija. Od države dobija stančugu od 150 kvadrata usred bombardovanja, da se nije dočepao vlasti bio bi niko i ništa, neostvarena ličnost... i sad, kad je jednom zaseo u fotelju, šta će, je l' ima neko zanimanje, gde da se vrati ako siđe s vlasti? Da bude šef stranke? Kako će onda da krade i bogati se... nego, daj sad da se nafatira za 3 života.. i takvi su nam bili svi vladari.. i Milošević, šta je bio on pre vlasti, sivo lice u komunističkom sakou.. kao neki bankar iz Požarevca.. sve su to neostvarene golje, a bolesno ambiciozni likovi, koji znaju da bi bili niko i ništa da nisu na vlasti... i onda, daj što više da produže vladanje, makar cena bila strašna..
 
Одличне вести! Мука ми је од Мандића, Вучићевог пајтоса.
Da, toliko su pokušali da uguraju tog ljigavog Mandića u 2. krug da bi tamo onda bila oba NJEGOVA pajtosa , pa sve jedno ko pobedi...a sada trt!
 
Тачно тако.
Мило је научио Вучића како да влада. Застрашивањем, уцењивањем и штампањем дуплих лажних личних карата. Тако се штелују избори. Сада је ученик надмашио учитеља. Све што је извештачено и лажно, кратко траје.
Da, toliko su pokušali da uguraju tog ljigavog Mandića u 2. krug da bi tamo onda bila oba NJEGOVA pajtosa , pa sve jedno ko pobedi...a sada trt!
 
Najgora politička situacija u Evropi je u Srbiji. U toj zemlji jedan čovek pobeđuje sa 65% podrške u prvom krugu. Svuda postoji bar neka neizvesnost, samo u Srbiji imate da SNS pobeđuje u svakom selu. To pokazuje ogroman stepen korupcije, nepotizma i primitivizma. Nemoguće je da svi isto misle.

Mlađa generacija ljudi u regionu glasa za drugačije politike. Svuda se nešto na bolje menja, samo ovde sendvičarska masa i dalje glasa za Vučića. Narod je primitivniji nego 1918. godine, u to sam ubeđen.

Svi izveštaji EU su lažni. Srbija je najkorumpiranija zemlja u Evropi, sa neregulanim izborima. Ovo vodi u nestanak, to je jasno kao dan.
 
Mlađa generacija ljudi u regionu glasa za drugačije politike. Svuda se nešto na bolje menja, samo ovde sendvičarska masa i dalje glasa za Vučića. Narod je primitivniji nego 1918. godine, u to sam ubeđen.

Svi izveštaji EU su lažni. Srbija je najkorumpiranija zemlja u Evropi, sa neregulanim izborima. Ovo vodi u nestanak, to je jasno kao dan.
Apsolutno!
Ali ipak, toliko je ljudi ginulo za Srbiju.
Zato je to sto se desava tragedija, ne zbog nas ovakvih, koji smo bedne kukavice, nego zbog njih, mrtvih koji su se borili.
 
Razumem da je pozicija Srbije specifična zbog situacije sa Kosovom. Svi znamo da je njemu data apsolutna vlast zbog toga. Žaklina je imala opasku posle koje se Vučić zacrveneo. On je obična kukavica. Treba ga napadati da je EU potrčko i da zato glumi nekog opasnog diktatora. Druge zemlje nemaju taj problem.

Opet, gledam duele u Crnoj Gori. Oni su gospoda za ovu SNS stoku. Nema uvreda, nema svađe, nema prekidanja nečijeg govora... CG je pojam demokratije za Srbiju. Žalosno žvuči, ali je tako.
 
Svi izveštaji EU su lažni. Srbija je najkorumpiranija zemlja u Evropi, sa neregulanim izborima. Ovo vodi u nestanak, to je jasno kao dan.
Друже,
да ли ти знаш где је радила породица Александра Вучића? У народној банци Србије, у ЗИН-у.
Андреј Вучић је био шеф мојим колегама с факултета. Приватно је добар лик, а све пре 2012. године кад су доживели метеорски успон. Какав је сада, не знам.
Та породица је пљувана и напушавана преко медија. На најсрамотнији могући начин.
Направили су ону слику с Албанцем који га је наводно правио, и где личе, и што је најлуђе, многи су поверовали да му је то отац. Поготово гласачи Демократске странке. Ту вест је измислио Предраг Поповић, новинар и некад Вучићев добар другар.
И онда, да би се правдао свима, Вучић је довео своје родитеље код удбаша Марића, да се види ко су стварно његови родитељи.
Чак је дошло до тога да су многи мислили да је довео лажне родитеље. Лудило.
Најгоре је то правдање, али тако то функционише у Србији.

Ја сам убеђен да се штампају лажне личне карте, и праве ЈМБГ-ови, где је иста фотографија само друго име и презиме гласача, а зна се где. Немам потврдне информације, али често ми људи говоре то. Наши избори су лажни.
 
Poslednja izmena:
ЦГ можда очекује транзиција, као што смо је ми имали, од 2000. године.
Смењивост власти. Мило је заправо за ЦГ оно што је Милошевић био у Србији.
Знаћемо 2. априла. Верујем да Мило иде на сметлиште историје.
Људе тамо занима колика ти је плата, а не националност. Те приче не пролазе више.
 
Друже,
да ли ти знаш где је радила породица Александра Вучића? У народној банци Србије, у ЗИН-у.
Андреј Вучић је био шеф мојим колегама с факултета. Приватно је добар лик, а све пре 2012. године кад су доживели метеорски успон. Какав је сада, не знам.
Та породица је пљувана и напушавана преко медија. На најсрамотнији могући начин.
Направили су ону слику с Албанцем који га је наводно правио, и где личе, и што је најлуђе, многи су поверовали да му је то отац. Поготово гласачи Демократске странке. Ту вест је измислио Предраг Поповић, новинар и некад Вучићев добар другар.
И онда, да би се правдао свима, Вучић је довео своје родитеље код удбаша Марића, да се види ко су стварно његови родитељи.
Чак је дошло до тога да су многи мислили да је довео лажне родитеље. Лудило.
Најгоре је то правдање, али тако то функционише у Србији.

Ја сам убеђен да се штампају лажне личне карте, и праве ЈМБГ-ови, где је иста фотографија само друго име и презиме гласача, а зна се где. Немам потврдне информације, али често ми људи говоре то. Наши избори су лажни.
Sećam ga se kao SRS jurišnika. Sve što je poteklo od crvenog vojvode, ne može biti dobro. Pljuje i on tuđe porodice, čak je i učestvovao u proterivanju porodice Barbalić iz Zemuna. Nekako zaboravljamo njegove rane radove, fašističke izjave i pretnje novinarima. Bio je dobar dečko, a onda ga je pokvarila vlast. Jeste, kako da ne.
 
Сећам се га као Министра информисања. Кад је пао 2000. године, разумљив ми је његов 12-годишњи очај и депресија. Како немаш власт, а мучиш се да је узмеш.
Кад је коначно узјахао, неће он тако лако дати власт. Зна он за тих суморних 12 година како је то бити у опозицији и без пара. И кад немаш новац за кампању. Ево, 10 година некако опстаје.
Не знам ни ја како.
Што се тиче Барбалића, не знам ко су.
 

Мирослав Алексић: Неопходан је референдум за опстанак Србије. Народ мора да одлучује о свему, а нарочито о томе шта ће бити са КиМ. Свако ко подржава споразум - подржава Вучића


mislim da je ovo tacno. Sporazum je kao lakmus. Cak nije toliko bitna ni sudbina KOsova. Ovaj spoarzum zacementirace vlast Hulje na desetak i vise godina.
To znaci teror i diktaturu.
Tom novom svetu, novoj ekipi koja treba da udje u Huljin "Drzavni pokret" terba nesto da se da za to.
Posto je sve drugo pokradeno ili preuzeto od stranaca, ostaje privatna imovina gradjana.
Прво да се организују протести за ослобађање медија и смену руководства РЕМ-а па онда може референдум.
 
Сећам се га као Министра информисања. Кад је пао 2000. године, разумљив ми је његов 12-годишњи очај и депресија. Како немаш власт, а мучиш се да је узмеш.
Кад је коначно узјахао, неће он тако лако дати власт. Зна он за тих суморних 12 година како је то бити у опозицији и без пара. И кад немаш новац за кампању. Ево, 10 година некако опстаје.
Не знам ни ја како.
Што се тиче Барбалића, не знам ко су.
Hrvati iz Zemuna koje je Vučić terao iz istog zbog toga što nisu odgovarajuće nacionalnosti. Ma mukica nije imao novac. Mora da je iz sopstvenih izvora sakupljao novac za kampanje. Ništa tajkuni, ništa američki kapital.

Neću da napominjem prljave kampanje,od toga da je Tadić povezan sa Francetićem rodbinskim vezama. Tadićevi preci su upravo stradali od ustaša.
 
Poslednja izmena:
Vezano za izbore u CG, meni zvuči dobro. Nije me sramota. Neko reče da bi trebalo da nas bude sramota, a ja imam samo pozitivna osećanja.

Raduju me rezultati izbora. Dobro je što je Mandić u prvom obraćanju dao bezrezervnu podršku Milakoviću. Pozvao je svoje glasače, sve do jednog, da u drugom krugu glasaju za Milakovića, čak je dodao da treba svi da ga podrže nezavisno od toga koliko će Milakovićeva politika da oslikava njegovu tokom predsedničkog mandata...

O Milakoviću ne znam puno al uvek volim da vidim mlade ljude da preuzimaju funkcije 👍

Trebalo bi da jedan ozbiljan tim naučnika, u kojem bi bili istoričari, pravnici, sociolozi, etnolozi itd. napravi jednu studiju slučaja zvanog-Srbija.

Pokojna prof. Pravnog fakulteta Olga Popović Obradović je napravila jednu knjigu, ili je objavljena posthumno-Kakva, ili kolika država... pisao sam o tome ranije...glavna njena poruka je da je krajem 19. i početkom 20. veka u Srbiji prevladala struja koja je sve podredila osobođenju i ujedinjenju Srba, od zemlje je napravila vojnički logor, a razvoj države, izgradnju institucija i privrede je stavila u drugi plan... time bi se kao bavili kad "osvetimo Kosovo i obnovimo carstvo Dušanovo"...

Mitomanija, opsednutost tim srednjovekovnim dobom i zanemarivanje proste činjenice da je prošlo 500 godina od sloma na Kosovu, da je u međuvremenu došlo do pomeranja stanovništva i da na našim nekadašnjim teritorijama više nemamo etničku većinu-mislim da nas je mnogo koštalo.

Utapanje u Jugoslaviju nije mnogo pomoglo, već je dodatno pojačalo te frustracije zbog nezaokruženog i nekompaktnog nacionalnog prostora, uprkos ogromnim žrtvama.

E onda na to treba dodati naše vođe, profil ličnosti koji se nalazio na čelu ovog naroda, uglavnom loše obrazovani, retko školovani u inostranstvu, ograničeni mozgovi, koji bi, kada se jednom dočepaju vlasti, to videli kao smisao života, priliku za bogaćenje i lečenje raznih frustracija.

Lepo sročeno i posve tačno 🙂 👍
 
Сиромашан
Vezano za izbore u CG, meni zvuči dobro. Nije me sramota. Neko reče da bi trebalo da nas bude sramota, a ja imam samo pozitivna osećanja.

Raduju me rezultati izbora. Dobro je što je Mandić u prvom obraćanju dao bezrezervnu podršku Milakoviću. Pozvao je svoje glasače, sve do jednog, da u drugom krugu glasaju za Milakovića, čak je dodao da treba svi da ga podrže nezavisno od toga koliko će Milakovićeva politika da oslikava njegovu tokom predsedničkog mandata...

O Milakoviću ne znam puno al uvek volim da vidim mlade ljude da preuzimaju funkcije 👍



Lepo sročeno i posve tačno 🙂 👍
И Мило је био млад кад се устоличио :D
 
Vrh