Šta je novo?

Izbori 2024

Upravo tako.
Niko ne zaboravlja cinjenicu da su pre 200 godina Nemci bili nekompaktni. Unutar teritorije imali su bar 30-40 medjusobno posvadjanih drzavica i provizorijuma. Pa kad su svi seli i uspeli da se dogovore, dobili su modernu nemacku drzavu.
I oni su imali svoje geslo "Ne daj boze da se svi Nemci sloze."
Gubljenjem vremena na unutrasnje sukobe i svadje, nisu napravili kolonije po Africi ili Aziji. Dok su se Englezi, Portugalci, Francuzi, delom Holandjani po svetu sirili.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Iznad svega mi volimo izgovore, uvek nam je nesto ili neko kriv, istina je naravno drugacija. Pola Evrope je tokom poslednjih sto godina imalo diktatore kao vladare, ili jos gore nisu ni imali samostalnost vec su drugi upravljali njihovim drzavama i teritorijama gde zive( Istocna Evropa po crvenom cizmom 1945-1990, pa niko ne kaze da je Ceska osudjena na propast sada zbog toga, Nemacka je imala cara, pa Vajmarsku republiku i Treci rajh, pa se opet uspravila iz pepela). Izgovori su glupost, nismo nista gori od bilo kog drugog naroda, svako ko ima problem sa tim se mozda predugo zagledao u ogledalo pa mu se nije dopalo ono sto je video. Bice Srbija sasvim u redu jednog dana ;)
Brate, pa šta ti to govori. Sam si naveo primer Češke.. U međuratnom razdoblju su bili demokratija, posle su pola veka proveli pod ruskom čizom, ali su od 1990 ponovo demokratija.. Rumunija isto-između 2 rata su bili u konstantnim previranjima, pa onda haos i beda pod Čaušeskuom, a sad su opet demokratska zemlja..

Samo mi ne možemo bez diktatora-bio on kralj, Tito ili Vučić.. Samo mi ne možemo da uspostavimo funkcionalnu demokratiju već 200 godina.

Da, najgori smo.
 

Ko ima vremena, nek pogleda ovaj link. Clanak je na SH jeziku, sa gomilom slika kad je Albin Kurti bio mlad. Studentski protesti, rastafarijanska frizura, stalna borba, pritvaranje i dugogodisnja robija u Nisu i sl.
Covek ima svoju ideju, viziju i cilj.
Klasican, istrajan politicar. Spreman da dobije i batine ako treba, i lezi u cuzi, kao Seselj nekada davno u Zenici.

Koga mi imamo sad od mladih srpskih politicara ovako posvecenog, a da nije raspala, praznoglava botina poput Lava Pajkica?
 
Apsolutno tacno. Isto vazi za muslimane iz crnogorskog dela Sandzaka. Plav, Rozaje i sl. U dodiru sam s njima.
Uvek su tu jedni za druge.
A mi, kopamo drugima oci zbog jednog ara zemlje, i ne govorimo godinama zbog cisto materijalnih stvari.

Ja znam neke Nićiforoviće iz Novog Pazara i identično se može reći i za njihovu porodicu a Srbi su...

Tako da je to ponovo možda više geografska stvar nego same nacije...

Oni su se držali toliko plemenski i imali jako povezanu familiju sa raznim nekim biznisima, kamioni, restorani, a eto Srbi su samo baš iz Novog Pazara... Bili su mi komšije 20 godina... i isto vezujem neku napucanost i kičericu za njih koje je spomenuo Vox, ali živeli su dobro, bogato i povezano...
 
Imaju oni neku kulturu postenog rada i placanja. Najbolji drugar iz osnovne skole je u okviru Work n Travel programa bio u Njujorku 1 godinu.
Radio kod nekog muslimana iz Gusinja mislim, sve mu posteno placao u dinar plus bonusi.
A nasi ljudi na mestima gazde/sefova su bili za izbegavanje, jer ne placaju u celosti, i gledali su da ti uvale q.rac.
Ova info mi je potvrdjena i sa jos jedne strane.
 

Ovi što su pisali ovaj članak izgleda da nisu upoznati sa tvrdnjama pojedinih forumaša da je ''Beogradski minimalac 60.000'' a ''Beogradski prosek 150.000''.
 
Pitanje je jel sa maxi aplikacijom ili bez nje 😆

Ja sam kupio 800g eurokrema za 250 dinara sa aplikacijom juče 🙂 redovna cena je oko 400

Za rođendan su mi poklonili čokoladu. Možeš svakih 5 dana da reinstaliraš aplikaciju na drugi mail staviš nov datum rođenja i eto čokolade svake nedelje...

Moramo da se snalazimo, ne vredi drugačije...
 
Ali tužno je to, ispod svakog dostojanstva.

Mislim na sve, ukljucujuci i tu finansijsku segregaciju i diskriminaciju na osnovu toga ko ima jbnu aplikaciju
 
Poslednja izmena:
Brate, pa šta ti to govori. Sam si naveo primer Češke.. U međuratnom razdoblju su bili demokratija, posle su pola veka proveli pod ruskom čizom, ali su od 1990 ponovo demokratija.. Rumunija isto-između 2 rata su bili u konstantnim previranjima, pa onda haos i beda pod Čaušeskuom, a sad su opet demokratska zemlja..

Samo mi ne možemo bez diktatora-bio on kralj, Tito ili Vučić.. Samo mi ne možemo da uspostavimo funkcionalnu demokratiju već 200 godina.

Da, najgori smo.
Imali smo sasvim korektnih 12 godina od 2000. do 2012. Nije bilo savrseno ali licilo je na demokratiju, nastavice se kada ovaj ode, nece ostati vecno.
 
Koji je onda smisao nezavisnosti, ako ti 90% mladih želi u Nemačku? Ne kažem da je u Srbiji nešto bolje, ali Kosovo baš prednjači po tome. Mala je sredina, mladi žele više, žele beli svet. Kosovo im to ne može priuštiti. To i nije baš neka velika perspektiva.
Žele normalan život u uređenoj zemlji. Ni Kosovo ni Srbija to nisu.
A i nisam čuo od tih mladih sa Kosova da "ne daju džamije" i sl
 
Žele normalan život u uređenoj zemlji. Ni Kosovo ni Srbija to nisu.
A i nisam čuo od tih mladih sa Kosova da "ne daju džamije" i sl
Šta ima da daju kada nemaju istoriju. Hoćeš reći da ti spomenici kulture nisu srpski?

Malo sutra, da je ne znam kakav standard, opet bi ljudi odlazili. Šta će ti zemlja u kojoj je dosadno, ništa se ne dešava, koja je na svetskim marginama. Tako razmišljaju mladi.
Dobar primer ti je Hrvatska. Standard je mnogo bolji nego u Srbiji pa mladi odlaze iz zemlje. Dobra je samo za letovanje. Male sredine, male države, mala tržišta.
 
Imali smo sasvim korektnih 12 godina od 2000. do 2012. Nije bilo savrseno ali licilo je na demokratiju, nastavice se kada ovaj ode, nece ostati vecno.
I načelu da, mada, pod Tadićem su već sazrevale autoritarne tendencije. Takođe, ni Čeda Jovanović i ta ekipa nisu demokrate. Nije slučajno sad sve to, zaključno sa Čankom i Basarom, uz skute Vučiću.
 
I načelu da, mada, pod Tadićem su već sazrevale autoritarne tendencije. Takođe, ni Čeda Jovanović i ta ekipa nisu demokrate. Nije slučajno sad sve to, zaključno sa Čankom i Basarom, uz skute Vučiću.
Dobro, svakako mogu slicni primeri da se nadju i u drugim drzavama, eto nam Orbana u komsiluku, cak je jedna Amerika dozvolila da joj se dogodi Tramp, pa i Bajden zasto da ne...ne volim crno bele price gde smo mi uvek najgori, mislim da je preterivanje, iako razumem ogorcenost kod ljudi za koju imaju dosta razloga.
 
Dobro, svakako mogu slicni primeri da se nadju i u drugim drzavama, eto nam Orbana u komsiluku, cak je jedna Amerika dozvolila da joj se dogodi Tramp, pa i Bajden zasto da ne...ne volim crno bele price gde smo mi uvek najgori, mislim da je preterivanje, iako razumem ogorcenost kod ljudi za koju imaju dosta razloga.
Helmut Kol i Merkelova su bili na vlasti po 16 godina. Da ne idemo malo dalje u proslost. Tendencija ka jakim vodjama nije neka srpska ekskluziva.
 

Трговиште: Полиција привела чланове Народне странке, јер су делили летке о француско-немачком плану за Косово


Ceo grad ispisan , sada i grafitima, "Milos Francuz".

Morate da razmislite, ulazimo u teror, diktaturu sa podrskom Zapada.
Mozda se smejete tome, ali vise licnosti, od B. Dragasa do Marinike i Ljudraga Stojadinovica i Jovana Bajforda vidi to kao na dlanu.

Skoro svi vi koji ovde pisete, veoma ste razumni i skidam vam kapu.
I neistomisljenicima. Cak su i gradjanisti koji ovde pisu kriticni u odnosu na ono sto nam nude kolonijalni upravnici.

Zasto Srbija ne moze da bude kao ovaj forum?

Dobro, svakako mogu slicni primeri da se nadju i u drugim drzavama, eto nam Orbana u komsiluku, cak je jedna Amerika dozvolila da joj se dogodi Tramp, pa i Bajden zasto da ne...ne volim crno bele price gde smo mi uvek najgori, mislim da je preterivanje, iako razumem ogorcenost kod ljudi za koju imaju dosta razloga.
Liberalni fasisti spremaju hapsenje Trampa da ih ne bi pobedio na izborima i d ane bi zaustavio rat protiv Rusije.
 
Helmut Kol i Merkelova su bili na vlasti po 16 godina. Da ne idemo malo dalje u proslost. Tendencija ka jakim vodjama nije neka srpska ekskluziva.
Kakve to ima veze, njih je narod birao na slobodnim izborima, pa i Margaret Tačer je bila premijerka u nekoliko mandata, ali u svim tim zemljama za to vreme nisu gušene demokratske tekovine, sloboda medija, nezavisnost institucija itd..

Engleze je Čerčil proveo kroz rat, pa su ga ubrzo nakon toga smenili na izborima.. nije proglašen za cezara i doživotnog vladara, pa da ga trpe na vlasti do kraja života..

Je l' shvatate poentu i razliku?

U Evropi smo mi najgori, 200 godina ne možemo da izgradimo normalnu zemlju u kojoj će ustav i zakoni biti svetinja i gde će narod da živi slobodno... niko u to ne može da me razuveri, a naravno, ko tako ne misli, nemam ništa protiv... ako vam je tako lakše...
 
Kad si pomenuo Tacerku, moram da napravim malu digresiju:
ba6e95ba35dafed00077e51739ec5374Y29udGVudHNlYXJjaGFwaSwxNjUyNjg2MDYx-2.66896011.jpg

Cinjenica da su novinari i fotografi brze bolje spremni cekali da uhvate ovaj simbolicni kadar + cinjenica da je njena statua morala da bude stavljena na pedestal visok 3 metra da bi se sprecio vandalizam... mnogo govori o tome sta tamosnja javnost i dan danas misli o njoj.

Sto rekoh na temi Energetika - licemerno kapitaljarsko djubre.

Ali da, slazem se sa sustinom tvog posta, da me ne shvatis pogresno.
 
Ali to je demokratija... svako može da kaže šta misli... eno Bajdena, snimaju kako pada, kako zeva, rukuje se sa vazduhom... nikom ništa, smeju se ljudi... a probaj Putina ili Sija da slikaš u nezavidnoj poziciji... pa odmah ideš u gulag..

Ili šta Englezi rade sa kraljevskom familijom.. istresaju ih iz gaća.. Ovde ne sme da se pomene sin Prvorođenog, to je atak na privatnost... ajdee, šta mi reče.
 
U Evropi smo mi najgori, 200 godina ne možemo da izgradimo normalnu zemlju u kojoj će ustav i zakoni biti svetinja i gde će narod da živi slobodno... niko u to ne može da me razuveri, a naravno, ko tako ne misli, nemam ništa protiv... ako vam je tako lakše...
Apsolutno si u pravu. Ali zasto je tako?
 
To je zbog nivoa obrazovanja. Kada nestanu argumenti s raspravama s onima koji nisu ucili skole, onda idu psovke i proklinjanja, i vredjanja sa npr. pi*ko, smra.de ili majmune.
Sto bi rekao Bender, to je gori nivo nego Argumentum ad hominem.
Da bi drustvo bilo napredno, mora se raditi na obrazovanju.
Danas imamo ogroman broj ljudi koji prati Zadrugu i Parove, i ostale retardirane emisije. Zato ne cudi sto su nam klinci id****, cast izuzecima.
Ako zelis da unistis necije drustvo i narod, to ne radis oruzjem, vec spustanjem nivoa obrazovanja.
 
Vrh