Šta je novo?

Izbori 2024

Moram da te ispravim.
Ban Ivan Subasic nije bio Titova desna ruka.
Ban Ivan Subasic je bio "kraljavski kadar"
images


Evo ga na slici s Kraljem Petrom II.

Ivan Subasic bio je nametnut od Engleza Titu, kao predstavnik kiraljevske vlade, da bi se legalizovala

@Koniljo, izuzteno ceniom tvoje tekstove, ali ovde si se izblamirao. Ivan Subasic je bio licnost koju su cenili i Srbi i Hrvati i kao takav je bio izuzetno pogodan (bio je poslednji hrvatski ban).

Evo njegove biografije:
. У време Првог светског рата мобилисан у Аустроугарску војску и учествовао у борбама на Дрини 1914. Након тога, послат на Источни фронт. Ту је ступио у добровољачке јединице Српске војске и учествовао у пробоју Солунског фронта. Одликован је Орденом Белог орла са мачевима, похваљен је армијском похвалницом команданта Прве армије јер је 3. (16.) септембра "бомбама продро кроз 'Кобургов редут'".
Регент Александар га је даривао Орденом Карађорђеве звезде са мачевима другог реда.

Znaci @Koniljo, ne isprvljam te zbog tebe nego zato sto vecina clanova ovog foruma ima vrlo ograniceno znanje o istoriji. Ako kazes da je Subasic bio desna ruka Tita, ispada da je bio neki komunista, poslusnik. To ce dovesti do pogresnog shvatanja citaoca na forum koji ionako nemaju poojma.

Titova desna ruka, komunista i polsusnik bio je Aleksandar Rankovic.
Bio mu je i prijatelj,, najbolji, jedno vreme, po njemu je Tito nazvao svog sina Aleksandra (Misu) Broza.
Ali vlast nema prave prijatelje.
Da, moja greška. Hvala na ispravci.
Nisu prodali Srbi Krajišnici nego im jednostavno nisu dali autonomiju. Ima neka knjiga u kojoj je Jovanka Broz u svojoj ispovesti to spominjala. Kritikovala je Tita zbog toga.
 
Juče sam saznao da je Titov pas Lux nemački ovčar spasio Tita sigurne smrti tako što se instinktivno bacio preko njega da ga zaštiti kad su bačene neke bombe u 2 sv ratu... Kažu da ga je celog prekrio i ostao na mestu mrtav, a Tito zahvaljujući njemu živ...

Zamisli jedan skok, jednog psa menja čitav tok budućnosti...
 
Sećam se kako sam kao mali voleo da čitam bukvar iz 80tih godina o malom Titu, to je bilo pre mog polaska u školu al su mi kupili roditelji da učim da čitam... Ceo bukvar su bile priče o podvizima malog Jože... Po zimi, po snegu... Primeri svega dobrog je bio mali Jože...

Kad sam krenuo u školu nije više bilo pionirskih kapa i marama i zbog toga sam bio tužan jer sam gledao starije generacije kako su bili ponosni tog prvog dana a mi dobili neki tekst dobrodošlice na papiru i to je sve... Naravno i bukvar je tada bio već izmenjen...
 
Mene zanima kako ce nasi proklamovani desnicari kojima je "Kosovo u srcu" sada da sprece Hulju da izda.
Recimo M. Beckovic, Bosko O, MIlica...
Da li ce da se zrtvuju?

Na drugoj strani svakako znaju ko ce u nove citanke

Посланица СНС Невена Ђурић, позната по својим жустрим наступима у телевизијским емисијима у којима је небројано пута помињала лидера напредњака, такође је пружила подрку председнику Србије. И она је на Инстаграму објавила поруку са вуковима: „Председниче, вукови твоји увек су уз тебе“.
 
Proklamovani desničari, jel tu spada Drecun..

Evo već je promenio ploču... Kaže da treba dobro izvagati štetu i benefite oko ulaska Kosova u međunarodne organizacije...

Znači to mi se gadi... Prevrtljivci, ljigavci koji jašu ovaj narod i na nasoj grbači žive dobro decenijama...

Sećam se kad je Maja Gojković ušla u naprednjake i to je bila 6. promena partije i Ljubica Gojgić je pita u emisiji, "jel to sad to?" U fazonu jeste se našli? 😄

Našla se ona dovoljno rano da će da bude svuda gde je vlast, uz Martinovića, Natašu, Tabaković a i ove što su ostali u radikalima, ista priča, proxi vlast, baš me zanima Šešelja da čujem povodom teških muka na kojima je Vučić ponovo... Ustvari ne zanima me... Njega bih davno lustrirao kao i predsednika nam...
 
Вучић је уцењен и све лаже и измишља, не постоји никакав опасан притисак на Србију већ на њега лично, Србија неће бити ни бомбардована, нити ће јој увести санкције ако одбије те бесмислене споразуме,
питање Косова и Метохије није политичко, већ егзистенцијално,
евентуалним добровољним признањем независног Косова од стране Србије држава Србија престаје да постоји и не постоји више ниједан законски, историјски, морални или било који други разлог због којег и други делови државе Србије не би могли да траже и добију независност,
уопште није битно да ли је "Косово узалудна територија готово без Срба" или како се већ овде све назива, ако се држава Србија добровољно одрекне дела територије и призна независност те територије то би оставило далекосежне историјске последице,
нажалост видим да је већини људи, па и овде већини форумаша све то смешно, да никога то не интересује и да су они "изнад ситуације".
 
Dobro, to onda važi za sve zemlje koje su ikad izgubile deo teritorije, a to su manje-više... sve zemlje. Amerika, valjda, nije. I Brazil ne bi trebalo. A ni Australija. Ali u Evropi jesu sve, posebno naši prijatrlji Mađari, pa su živi i dalje i Debrecin ne planira otcepljenje. Kao što se nismo masovno spaljivali '99. zbog faktičkog gubitka Kosmeta, ne bi trebalo ni zbog formalnog. Jer, ono, faktički je jače nego formalno, zar ne?

Ipak, i ja mislim da treba da nam bude kazano čime smo to ucenjeni i čime nam je zaprećeno. Ali nećemo mi odlučivati o ustrojstvu sveta, pa ni našeg dela sveta, to bi trebalo da je dosad svima postalo jasno. Male zemlje o tome ne odlučuju.
 
Ne znam zašto su neki uvereni da nam ne bi uveli sankcije? Mi smo nešto mnogo bitni i neko u svetu bi se potresao zbog toga? Nismo pre 30 godina bili pod strašnim sankcijama, a na kraju i bombardovani? I sad neko veruje da ne bi mogli opet da nas pritegnu..
 
Verovatno bi morao da se nađe bolji i jači razlog za to. Ipak imaju i svog kapitala ovde.

Ali je jasno da oni mogu bez Srbije, a Srbija ne može bez njih, i tu se realna priča završava, a počinje ono za šta neko reče da je naš blef.
 
Nisam ja provukao ništa seksualno dok ti prvi nisi spomenuo saginjanje...

Al nema veze to. Ja iskreno želim da ti živiš za Srbiju i imaš potomke ovde i nikako ne bih voleo da te vidim da gineš u ratu, ni ti, ni tvoja generacija, ni ove mlađe... Ja mislim da sam veći patriota time što sad da me staviš na poligraf, da mi vežeš onu mašinu oko prsta i pitaš me da li je jedno Kosovo kao uzaludna teritorija gotovo bez Srba vredno tvog života danas u 2023? I drugo pitanje da li bih iskreno više želeo, a ne poznajem te, da imas petoro potomaka, da li time više činiš za ovo društvo 2023. ili da braniš srpske interese tako što ćeš poginuti na Kosovu...

Ja mislim da bi iskrenim odogovrom na ta dva pitanja pokazao koliki sam patriota... Žao mi je što nisi svestan da su odgovori na ta dva pitanja najveći srpski interes u 2023. Na stranu što bi se to poklopio i sa tvojim privatnim interesom... Jer si i sam rekao šta bi voleo...


Kako su leve ideologije dovele do toga da 100 ljudi u Velikoj Britaniji ima bogatstvo koje se može rasporediti na 18 miliona Britanaca na dnu lestvice standarda... Ne vidim kako tako veliki i sve veći jaz između bogatih i siromašnih ima veze sa ekstremno levim ideologijama u Britaniji koje tamo ni nisu na vlasti, ni u Americi, praktično nigde u Evropi... Ako smo od nečega ugoroženi to je desničarenje i populizam i naravno liberalni kapitalizam a ne levica...

Ma jesi pomenuo strejter i sl i stalno potenciraš to svoje ovde na više tema, nema veze, nije ni bitno, rekoh da si skroz u pravu za decu i to! Stvarno to mislim. Ja da sam neki sultan od Bruneja, Boga mi, veliku lovu bih dao za srpsku stvar (skidam kapu Kavčiću npr)! Onda bih imao 10-oro dece, ako treba i u jednoj godini :ROFLMAO:, ništa me drugo ne ispunjava toliko, ni putovanja, ni ženske, ništa. Dobro, ne bih šutnuo Selmu Hajek iz kreveta, nek je tetka 100x. :ROFLMAO: Ali nisam jbg, troje bi bio veliki uspeh.


Niko nije ni pominjao davanje života, pogotovo ne danas, a i ja sam dobar samo na ruke, mene bi roknuli 1. dana. Kako je krenulo, neće se ni voditi ratovi fizičkim prisustvom za 10 godina već... svakako mi to ne smemo precrtati u mentalnom knjigovodstu, školstvu i sl.

Naravno, komunjare su doprinele tome najviše, ali mi Kosovo gubimo zbog...penisa, oni su ga koristili svrsishodnije, a čije ovce, njegova i livada! Kad su se presekle populacione krive, oni su nastavili da imaju po 5+ dece, a Srbi ne, uz iseljavanje. E sad, usporili su i oni, uz emigraciju i ništa nije izgubljeno, samo ne treba ništa potpisivati. Jačati!

Lepo ti je objašnjeno za leve totalitarne ideologije. Salžem se i za koncentraciju K i monopole, to sam i pomenuo, ali i to se da rešiti fiskalnom politikom, da ne širim...
 
Poslednja izmena:
Voleo sam nekada davno da gledam Vesnu Pešić u Utisku kod Bećkovićeve. Bila mi je simpatična i često je gostovala.. Jbt, kad uporedim stanje u medijima tada i danas, kao da je prošlo sto godina i da je sve to bilo u prošlom životu.. Ko je tada mogao da pomisli da ćemo 10 godina kasnije biti ovde.

Zapravo, krenuli smo nizbrdo baš sa ukidanjem Utiska.. kada mu je tada to prošlo i kad je tako lako uspeo da skloni Olju, koja je ipak bila autoritet i neko čija je emisija uživala veliki ugled i dugovečnost- ostali novinari nisu imali čemu da se nadaju..
 
Dobro, to onda važi za sve zemlje koje su ikad izgubile deo teritorije, a to su manje-više... sve zemlje. Amerika, valjda, nije. I Brazil ne bi trebalo. A ni Australija. Ali u Evropi jesu sve, posebno naši prijatrlji Mađari, pa su živi i dalje i Debrecin ne planira otcepljenje. Kao što se nismo masovno spaljivali '99. zbog faktičkog gubitka Kosmeta, ne bi trebalo ni zbog formalnog. Jer, ono, faktički je jače nego formalno, zar ne?

S tim što ja i ne mislim da će formalno priznati i potpisati neko formalno priznanje... Traži se modus da Kosovo nastavi dalje da gradi svoju državnost... Šta Srbija ima od svega toga, plašim se sa Vučićemo ne mnogo...

Naravno, komunjare su doprinele tome najviše, ali mi Kosovo gubimo zbog...penisa, oni su ga koristili svrsishodnije, a čije ovce, njegova i livada

Lepo objašnjeno 🙂 i u tom delu se slažem...
 
Voleo sam nekada davno da gledam Vesnu Pešić u Utisku kod Bećkovićeve. Bila mi je simpatična i često je gostovala.. Jbt, kad uporedim stanje u medijima tada i danas, kao da je prošlo sto godina i da je sve to bilo u prošlom životu.. Ko je tada mogao da pomisli da ćemo 10 godina kasnije biti ovde.

Zapravo, krenuli smo nizbrdo baš sa ukidanjem Utiska.. kada mu je tada to prošlo i kad je tako lako uspeo da skloni Olju, koja je ipak bila autoritet i neko čija je emisija uživala veliki ugled i dugovečnost- ostali novinari nisu imali čemu da se nadaju..

Treba da odgledaš njenu emisiju kad je Vučić bio gost, vladao je tek nekih godinu dana...

Vesna Pešić je super visprena i obrazovana žena, ako se sećaš ona je bila u fazonu da je potrebno da promenimo Tadića pa makad to bio i Nikolić... Što reče moj drugar tada Vesna Pešić je prelomila izbore 🙂 Čini mi se da se posle malo pokajala jer nija znala u kom će smeru sve ovo ići...

U svakom slučaju hteo sam da kažem oko tog gostovanja Vučića da se videlo da više u takve emisije neće dolaziti, da ga novinar dribla, a siguran sam da je tada doneo i odluku da je ona svoje u medijima završila 🙂 Što mu se polovično ostvarilo...
 
Zapravo, (Hadži)Pešićeva i Koštunica su prelomili te izbore i doveli ove na vlast. Prva animiranjem belih listića, drugi potpisivanjem dokumenta sa SNS između dva izborna kruga, čime je dao dodatni legitimitet njihovom bulažnjenju o izbornoj krađi.

Uvek nas s...u neke takve koalicije.

A on mukica sad mora da misli šta će da viču navijači, da oni ne naprave koaliciju protiv njega.
 
Upravo to. Sada će se videti ko je "vjera", a ko "nevjera". Analitičar Zoran Milivojević polako spušta tenzije. Plaši nas novim napadom zapada. Onda je briljirao neki Perko Matović. Spominje Severnu Irsku kao primer za Kosovo. Posebno mu se svideo predlog o "soft border" između Kosova i Albanije. Čoveku se sviđa velika Albanija. To je odlično za Srbiju. Ne verujem šta čitam.
 
Proklamovani desničari, jel tu spada Drecun..

Evo već je promenio ploču... Kaže da treba dobro izvagati štetu i benefite oko ulaska Kosova u međunarodne organizacije...

Znači to mi se gadi... Prevrtljivci, ljigavci koji jašu ovaj narod i na nasoj grbači žive dobro decenijama...

Sećam se kad je Maja Gojković ušla u naprednjake i to je bila 6. promena partije i Ljubica Gojgić je pita u emisiji, "jel to sad to?" U fazonu jeste se našli? 😄

Našla se ona dovoljno rano da će da bude svuda gde je vlast, uz Martinovića, Natašu, Tabaković a i ove što su ostali u radikalima, ista priča, proxi vlast, baš me zanima Šešelja da čujem povodom teških muka na kojima je Vučić ponovo... Ustvari ne zanima me... Njega bih davno lustrirao kao i predsednika nam...


Nasi desnicari, srbende kososvski zavetnici nece prstom mrdnuti za Kosovo.
Slicno kao sto nasi levicari, gradjanistii pobornici pravne drzave i eurofili tako lepo saradjuju u pljacki sa sns bandom.

Da li vam je sada svma jasno?
Politika u Srbiji je farsa. Svodi se na pljacku.
Bilo koji politicki pravac, implementacija ce uvek biti kradja.

Ljudi vaspitani bez principa, u dusi pokvareni i pohlepni seljaci bez ikakvih moralnih nacela....
Takav narod izumre na kraju.
 
Upravo to. Sada će se videti ko je "vjera", a ko "nevjera". Analitičar Zoran Milivojević polako spušta tenzije. Plaši nas novim napadom zapada. Onda je briljirao neki Perko Matović. Spominje Severnu Irsku kao primer za Kosovo. Posebno mu se svideo predlog o "soft border" između Kosova i Albanije. Čoveku se sviđa velika Albanija. To je odlično za Srbiju. Ne verujem šta čitam.

Bice uskoro u Informeru apologetskih tekstova o Albancima, kako drze besu, kako su stari narod, kako su kulturni....
Bice pljuvanja po kosovskim Srbima.
I oni sami ce da pljuju po sebi u beskrajnoj odanosti Vodji.
Ljudi po pijacama ce se utrkivati d ajavno pohvale Njegovu Mudrost.

Sve moze.
Nema ogranicenja.
To je Srbija i to su Srbi.
 
2012. sam prvi put imao pravo glasa. Sećam se dobro izjava Vesne Pešić, uglavnom sam se slagao sa tim. Tadić je bio loš, uzurpirao je sva ovlašćenja, Mirko Cvetković je bio fikus kao i Brnabićeva. Njegova Vlada jeste izgurala pun mandat u teško vreme krize itd, ali vladali su loše, brljali su na sve strane i nije mi bilo žao kada su pali sa vlasti... Mislim, u prvom krugu nisam glasao za Tadića, nego za nekog nebitnog lika, čini mi se, ali u drugom sam mu ipak, teška srca dao glas.. Ali ništa dobro o Tadiću i njegovoj garnituri tada mislio nisam..

Oni su tada zaslužili da odu, sećam se pisma koje je Tadiću javno uputila Zagorka Golubović i na koje gospodin nije imao kad da odgovori.. Ona je tu dobro sumirala bilans njegove vlasti i najavila šta će se desiti ako nešto ne promeni.

Vučić je dobro startovao 2012, borba protiv kriminala, osnivanje Er Srbije, najave arapskih ulaganja... Sećam se da je npr. Sergej Trifunović tada izjavio nešto u fazonu-u jbt, pričam sa prijateljima i komentarišemo da Vučić radi prave stvari..

Mogao je stvarno da napravi dobar rezultat, ali se kasnije pokazalo da je sve to bila samo gluma u pohodu na apsolutnu vlast i gušenje svih medija.. Te 2 prve godine dok je bio ppv samo se folirao i prikrivao svoje prave ciljeve- da se osveti svima iz opozicije, da ih uništi, izleči komplekse koje je odavno vukao, od devedesetih, pa nadalje, da uništi slobodu medija, da uništi kakve takve institucije koje smo imali..a sve kako bi postao gospodar Srbije.

To je bolestan čovek, njega treba žaliti a i sve nas s njim kad smo to dozvolili.
 
Izgleda da su ipak Vučiću našli "sef" u kojem čuva lovu. Možda su saznali nešto i o tome ko je koga ubio... U tom grmu leži zec.
 

Синиша Љепојевић: Плашење јавности​


Међу многим хроничарима постоји нада да ће доћи до побуне народа због све тежих услова живота и свакодневне мизерије. У овом тренутку та нада није реална.

 
Kako branimo Kosovo vec 30+ godina, tako cemo ga i zadrzati. Narod bira prave ljude za taj poso, kao sto ima i junacina

1674382486649.png
 
Neće doći. Problem je što je 30% penzionera, 50% alkoholičara i ostalih zavisnika. Njima jedna rakijica rešava problem, a penzioneru eventualno povećanje crkavice. Mlade zabole da se cimaju, ionako možda "zapale" preko. Idealno za ucenjenog kriminalca na vlasti.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Zan Pol Sartr je opisao ovakav momenat... kada nemacke armije ulaze u Pariz.
"Kao vreo noz kroz puter"

Petenovi fasisti bili su simbol izdaje.
Danas je to SNS uz pomagace iz Dveri, Moramo, SSP, SPS itd.
 
Dovoljno je zpretiti uvodjiem viza.
Narod bi prodao oca i majku za statusni turizam.

Био си у праву, знају они чиме да плаше народ и шта народ највише боли (нажалост), какво црно Косово ако не можеш без визе на викенд у Будимпешту или на скијање у Гармиш партенкирхен

 
Vrh