Šta je novo?

Izbori 2024

Хм, већина Весићевих градилишта по Београду и јесу стала. Нека на 99% (Карађорђева и 4 булевара), нека на 50% (Патријарха Павла, регионални водовод Макиш-Младеновац), и остала су тако напуштена, или су после невероватних и вишегодишњих епских обрта ипак некако савладана (Трг Републике и Савски трг).

Едит: Панта био бржи и језгровитији. :)
 
Не знам да ли треба да нас плаши Весићево јахање ресором који руководи железницу, аеродроме, путеве, издаје грађевинске дозволе (знамо за његове сулуде стопиране пројекте типа гондола и сл.).
 
Gle cuda odzavetovase se




Pa jos veceg, ce da padne prelet u SNS
Meni je ovo dokaz da Milica Đurđević ipak nije pod Vučićevom kontrolom, mada je sada očigledno da je još pre izbora infiltrirao svoje krtice i na listu Zavetnika. Ili ih je pokupovao posle izbora.

Preletači je navodno napuštaju zbog njenih gostovanja na američkim medijima N1 i NOVA, i sada se dotični neće skidati sa "srpskih" medija Pinka i Hepija, gde je ona zabranjena otkako su se završili izbori. Tokom kampanje je gostovala i kod jednih i kod drugih, pa Preletačevićima to tada nije smetalo.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Da jeste pod Vučićevom kontrolom, ne bi imala problema sa preletačima. Međutim, svakako je mogla bolje da iskoristi svoja predizborna gostovanja na režimskim medijima. Da je tamo bila oštrija, Zavetnici bi osvojili još veći procenat.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Ako Milica nije pod Vucicevom kontrolom onda nije ni pod imperijalnom.
Koliko sam cuo, ona takodje nije od onih sa kupljenom diplomom.
 
 
Ovo je kralj i vitez istovremeno :) u svom kontraekspozeu je rekao od reči do reči što bih ja rekao da sam narodni poslanik, dotakao se i uje Žigmanova i džihadiste Đerleka.
 
Poslednja izmena:
Mi formalno imamo institucije, ali je reč američkog ambasadora i izvestioca EU iznad njihove. A ne ruskog ambasadora, kako ovde neki haluciniraju.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_

Ухапшена два инспектора из Одељења за сузбијање наркотика, којим руководи Слободан Миленковић. Осумњичени су за изнуду и мучење


Sluzba, po nalogu Hulje odradjuje diskreditaciju MIlenkovica.

Sad smo potpuno u kandzama EU, u kandzama Hulje, njihovog upravnika.
Ali. Hulja nije odvratan toliko kao briselski funkcioneri koji mu daju podrsku.
On je to sto jeste. Hulja, nistarija.
Oni su evropska gospoda koja proklamuju visoka moralna nacela.
Ali krv iz Belivukovog podruma im ne smeta.
Ne smetaju im mrtvi Cvijan i Oliver.
Ni Putinu nije smetalo. Ni bratu Xi. Ali od nih se to i ocekivalo.

Briselska gamad su jos vece hulje.
 
Ako se izuzme ovaj deo o Milenkoviću, jel ovo pokušaj neke epske pesme.
Pokušavam da zamislim uz gusle...
 
Okupacioni upravnik Hil naredio svom kvislingu Vučiću da ne sluša Ministarstvo Unutrašnjih Poslova i Upravni Sud, i da mora održati paradu koju su ove institucije već pravosnažno zabranile.
Уставни суд је више пута пресудио да МУП нема законску основу да напрасно забрањује мирна, годинама месецима унапред договорена и најављена окупљања грађана будући да је то дословно загарантовано самим Уставом као право. Ни МУП ни Бошко Обрадовић ни Управни суд нису изнад Уставног суда ни Устава.

Без поштовања тог права морали би да тражимо дозволу од државе да мирно протествујемо против државе и МУП би могао да "правоснажно забрани" сваки протест који није по вољи Вучићу, од противљења Рио Тинту преко литија до геј параде.

Хвала богу још нисмо дошли у ту фазу иако се наша и десница и левица свеусрдно труде да наруше и ове основне слободе које смо правно издејствовали након 5. октобра
 
Па ми оћемо да буде ко у Русији и Кини, према томе, ето - ако се остваре наше жеље, нема да иде на улицу ко кад хоће.

(У коликој је интелектуалној и моралној кризи овај народ са својом "елитом", то је да се човек уплаши.)
 
,, ....Хвала богу још нисмо дошли у ту фазу.... ,,


Jesmo, jesmo, prošo voz i tu stanicu, samo mnogi ,,putnici,, dremali pa je nisu ni videli....
čihu-čihu, Ide voz.... 😃
 
Najjace mi je kad se pozivaju na "institucije" a znaju da je upravo Vucic taj koji je "posavetovao" iste da se taj famozni prajd ne odrzi. Naravno, gde Vucic okom, tu Vulin i Djuka skokom. Ustav ni ne postoji, bitne su te neke "institucije"... Takve institucije su nekome zaista cesto bogougodne, verujem i Raskom Vitezu kad treba da se gazi po ljudskim pravima, dok s druge strane OkuPacIONi UprAvniK Harcenko zna ko je ovde institucija.
 
Ne samo okupacioni upravnik Harcenko nego i ostali okupacioni upravnici.

Kad smo vec kod toga. Okupacioni upravnik Palmer je pravi covek na svom mestu.
On je direktno izdavao naredbe nasim, domacim organima vlasti, vezano za prajd.
Mislim da je to sjajna praksa, to izostavljanje skupih posrednika.
Okupacioni upravnici mogu direktno da preuzmu prerogative skupih ministara i tako cene okupacione uprave moze da bude niza, a sve to ionako mi placamo.
Okupacione upravnike u principu placaju njihove drzave. To je mnogo cistija i bolja situacija za nas.
Okupacioni upravnici bi mogli sveke 4 godine da izaberu jednog sluzbenika, nazovimo ga "guverner" i on bi vrsio protokolarne funkcije.
Verujem da bi za nas jedan takav guverner bio i bolji i manje hulja nego sadasnji predsednik.
 
Okupacioni upravnik Bocan Harčenko naredio Vučiću da ne ide u Zagreb.
Ff--777XEAEQEwv.jpeg
 
Ја немам никаквих сумњи да је оваквих докумената из којих се види утицај амбасада "већих риба" на наше извршне власти било доста и раније и то са разних страна. Овде је право питање како је ово исцурело у јавност, као и онај документ везан за ангажовање Норвежана за енергетско саветовање. Очигледно постоји дебела пукотина у структурама власти.
 
Vrh