Šta je novo?

Izbori 2024

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=904348#p904348:13cqee36 je napisao(la):
laki72 » 02 Dec 2021 02:02 am[/url]":13cqee36]Znači sad je uputstvo za sve nas "budi šizoje" ?

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
Naravno da ne. Problem je onda u tebi što izjednačavaš ljude, koji se bore za svoja prava, sa šizojem. U ovom trenutku ti postaješ on jer deliš ljude i smatraš da su svi koji protestuju nasilnici. Moja poenta je bila vrlo jasna. Ljudi koji protestuju su mirni i traže nešto što ne bi trebalo uopšte da se traži, nego da bude zagarantovano od strane države. Onog trenutka kada šizoje pokuša da sve to sabotira, što očigledno čini već, onda ne preostaje ništa drugo nego radikalizacija. I ne bi uopšte trebalo da izjednačavaš te ljude sa njim, jer jedni se bore za nešto normalno, a šizoje se bori protiv normalnog.
 
I on čeka Isusa. I idealne uslove i prilike za obračunavanje sa najgorim mogućim ljudima koji se služe najgorim mogućim trikovima.
 
Нема ништа бесмисленије од мирних протеста.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=904359#p904359:xuxztnjh je napisao(la):
Dzigi Bau » 02 Dec 2021 03:16 am[/url]":xuxztnjh]Нема ништа бесмисленије од мирних протеста.
Ja sam ranije rako mislio ali su me onda demantovali sa protestima u Crnoj Gori. To je bio najbolji nacin da pobede.

Sta mislite da ova tema promeni naziv u “Izbori”?

Inace ako se nastavi kontinuitet ili barem ne dolazak izdajnika na vlast za mene ce to biti ozbiljan signal za investicije.
 
Izdaja u najširem smislu predstavlja svaku zloupotrebu poverenja, odnosno svesno i potajno delovanje na štetu drzave Srbije ili prema kojoj postoji moralna ili zakonska obaveza odanosti. U užem smislu se taj izraz prie svega koristi u politici za sve oblike povrede odanosti prema Srbiji čiji je netko drzavljanin. U tom smislu se najčešće koristi izraz izdajnik za počinitelja izdaje. U najužem smislu izdaja se tretira kao specifično krivično delo, i to najčešće najgore, te su za njega u pravilu predviđene najstrože kazne. Najteži oblici takve izdaje su u nekim zakonodavstvima poznati kao veleizdaja.

Za mene prosto receno primanje novca iz inostranstva (posredno ili neposredno) zarad otezavanja rada drzave Srbije. Na primer ako neko primi novac iz inostranstva da kreira proteste u Srbiji je izdajnik i tako bi ga trebalo i tretirati.\

Budi slobodan da me ispravis ako sam negde omanuo.
 
Cim sam odgledao opoziju, emisiju Kulacina i Vidojkovica i gosta im, Dobricu Veselinovica, htedoh odustati od svega. No, ko ih sisa sve, ne radi se ovde o njima niti za njih. Borba je protiv dahija u toku pa su ipak svaki Srbin, sloboda i nezavisnost drazi od okupatora i tiranina.
 
OK, imali smo skretanje pažnje dešavanjima na ulici prilikom donošenja zakona, imali smo skrnavljenje Jevejskog groblja u gluvo doba noći (gle slučanosti, nije prvi put da se to dešava paralelno sa nekim drugim stvarima... ne mislim da je antisemitizam, pre će biti izlizana fora za skretanje pažnje javnosti), imali smo vređanje protivnika po nacionalnoj osnovi na TV i prograšavanja za neprijatelje srpskog naroda, imali smo partijske batinaše... sad imamo i "strane plaćenike i domaće izdajnike"...

Koji dan mrmota :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=904351#p904351:27668j80 je napisao(la):
Earthmoving » Чет Дец 02, 2021 2:23 am[/url]":27668j80]Dobro si krenuo Kalian, ako bude manje radnika, uplata, biće manje penzija, ali to što će nešto biti manje ne znači da će propasti, već se menja prema činiocima formule, a nije ponzi jer ponzi mora propasti. Hipotetički, država može podigne granicu odlaska u penziju na 75 godina, a ako je prosečna verovatnoća života 76 god, ti sam prosudi dal će propasti. Inače, i penzije se kao i svako osiguranje zasnivaju na verovatnoći, na tablicama smrtnosti.

Хипотетички, ни понзи не мора да пропадне.

Сваки државни програм теоретски може да се одржава у животу ако држава неконтролисано диже порезе да би покрпила рупе на броду који незаустављиво тоне, ако ти је то поента онда се слажем.

Но, поента пензионог система је да буде сигурност под старе дане што већ сада и није, узимајући да већ сада људи плаћају цео живот да би опет радили стари и тек можда извуку пар година пред смрт ако успеју. И то ће бити још горе.

Тренутно 3 (скоро 4) радника издржавају једног пензионера а за пар деценија ће бити више пензионера него радника. Теби је спас у томе да се услов за пензију подигне толико високо да пола становништва не може да га досегне иако су цео живот давали десетину зараде за пензије. Теби ако је то неки "тријумф" пензионог система који "није пропао" је твоја ствар.

@Бендер (да не копирам све)

Ти си у мојој изјави да је пензиони систем какав имамо неодржив видео напад на социјализам па си се нашао увређеним и узео да ме убеђујеш како сам ја опседнут социјализмом. Ја сам рекао да овај идиотски пензиони систем потиче из Краљевине а да су комунисти махом проширили већ постојеће лоше структуре попут њега а које су постојале и пре ти закључио како ја сматрам да пре комуниста ништа није било лоше. Или озбиљно имаш проблема са разумевањем прочитаног или ме тролујеш.

На тему СФРЈ, лично не видим зашто би ико ко поштује себе оправдавао или релативизовао оно што се десило његовом народу који је у процесу евидентно територијално, културно и економски осакаћен али то је твоје право. Ја бар не могу да поштујем некога ко брани пљачкаше својих предака.

Како никад нисмо имали рушење постојећег система СФРЈ већ се он само благо модификовао врло ћу да наставим да критикујем све његове аспекте у историјском контексту из ког је настао и који га је обликовао. Ако то теби смета то је твој проблем, свакако не намеравам да престанем.

Што се тиче протеста, могу да разумем твоју логику али се просто не слажем, као што се ни не слажем да би "рушење Вучића" довело до демократизације земље. Јер не мислим да је узрок аутократије Вучић већ одсуство жеље за демократијом у народу коме највише одговара да има аутократу на власти, било да га хвали или криви за све. Вучић то капира и игра улогу за обе стране а ниједна од њих не жели да заиста ишта промени. Демократизација иде од дна ка врху и то кроз инсистирање на систематским променама и већу партиципацију у политици. Више би ефекта за демократизацију земље имала измена по којој људи директно гласају за посланике него рушење икакве власти а та измена је дошла као предлог од владајуће коалиције и изигнорисана од стране самопроглашених демократа.

Нећу да се ја борим да на власт доведем некога ко ничим не показује да намерава сам себи да веже руке кад дође на власт или се ограничи тако да не буде аутократа.

Опет, то не значи да се нећу борити и протествовати за конкретне ствари које ми сметају. То хоћу и радим.
 
Dobrica zivi iskljucivo od plate koju dobija od Ne davimo Beograd, a oni se finansiraju clanarinama. Imaju 4000 clanova, clanarina 10 evra godisnje, time daju plate za nekoliko ljudi, prostorije i razne druge stvari. Ne znam pokret ili stranku gde svi placaju clanarine, sta vise, imam podatke koliko se to slabo placa. Ok, imaju i donacije clanova, ali smesna prica kad on svaki put izadje sa novim firmiranim sakoicem i blejzercicem na tv koji kostaju boga oca.

Ne bih sad o njegovoj inteligenciji i drugim stvarima.

O, valjda ce iskociti neko normalan.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=904198#p904198:1aeinuep je napisao(la):
Earthmoving » Sre Dec 01, 2021 7:44 pm[/url]":1aeinuep]Vucic na sadasnjoj konferenciji dokazao da su sve vlasti od 2004 do danas ISTE, da su sve ISTO radile na kontinuitetu oko Rio Tinta, dakle sistem Kurta Murta, gde Pozicija stane tu "Opozicija" kada preuzme vlast nastavi. Ceo sistem je lazan izbor, nema nikakve Opozicije. https://www.youtube.com/watch?v=Fxu1BJrCAUs

Naravno da su sve vlasti iste ali bojkotovanje izbora ne vodi ničemu. Predhodni su započeli ovi usavršili. Političari se moraju smenjivati jer postanu bahati, nijednoj vlasti se ne sme dozvoliti da ima monopol nad državom. Naravno da od nas prave koloniju i da moramo svirati kako drugi kaže, pa i Slovenija je nečija kolonija samo što su se brže bolje prodali, a mi glumimo da imamo mozak i dostojanstvo. Suviše smo mi mali da bi se razlikovali od drugih. Trebamo zadržati ono malo dostojanstva i običaja ali ne lupati konstantno glavom o zid, naći neki balans. A kada već svi imamo pravo glasa onda ga ne treba uzaludno bacati. Idealan opozicionar ili neka idealna opozicija na čelu sa jako idealnom predstavnikom ko zna da li će i kada doći ali sigurno neće doći ako je na vlasti non stop ista ekipa.
 
Kalian je veoma uspesno skrenuo temu sa Voljenog Vodje i njegovih.
Ali kad se vec prica o tome. Sva penziona i zdravstvena osiguranja su bazirana na solidarnosti. Kalianu upravo smeta solidarnost, Misli da ce dati pare za penziono, pa ce sema da pukne i ostace bez para, tj njegove pare potrosice neki drugi penzioneri.
So what. Neces biti ne i prvi ni poslednji. Previse brige o sebi nije dobro.

Starost je izvestan dogadjaj. Drzavna penziona osiguranja su popularna jer drzava ima obavezu da isplacuje penzije, a privatno osiguranje moze da bankrotira. Svako osiguranje je rizik, a u slucaju drzave rizik je manji jer drzava je subjekt koji tesko bankrotira. Cak i u slucjau bankrota nesto ce isplacivati.

Cak i potpuno neoliberalen drzave, koa npr Holandija poznaju drzavno penziono osiguranje (AOW) koje je na nivou socijalne pomoci. Drugi deo penzije ljudi ostvaruju privatno, uz rizike.
 
Situacija u Srbiji je postepen provces rastakanja drustva. Poceo je jos pocetkom devedesetih ili krajem osamdesetih sa MIlosevicevim pokretom "Antibirokratska revolucija". Bio je to populisticki pokret koji je trebal da "Srbima vrati dostojanstvo". rezultati su bili potpuno suprotni.
Onda Zapad dovodi ekipu oko DS-a koji uz obecanje o visem standardu i "putu u EU", gde ce "Svabe da nas hrane", koristi narednih deset godina za pljacku.
Medjutim, cak ni tzv zuti nisu dovoljno poslusni za nase okupatore, pa 2012. oni dovode sadasnju vlast koja predstavlja talog drustva. Okupatori su iskusni, znaju da je najbezbolnije vladati preko laznih patriota i stvarnih lopova.

Vec vise od 30 godina imamo kontinuitet destruktivne vlasti. Iako je od nastanka moderne Srbije vlast losa, licni interesi vladara ipak nisu bili otvoreno usmereni na unistenje Srbije, Srba i naseg drustva. Sada jesu.

Sada smo dosli do situacije u kojoj je jasno da nam opstanka nema, ako nesto ne promenimo.
Ukoliko ne budemo sposobni da sprecimo ekolosko i socijalno unistenje Srbije koje je na pomolu, a koje sprovodi tekuca vlast, ne samo da cemo izdati ovu generaciju nego i sve one koji su ikad poginuli za Srbiju, sve nase pretke.

Ako ne budem bili u stanju da izvedemo promenu, svi onipogubljen na kolcima i vesalima, svi oni koji su bedno skonacali u turskim, austrijskim, nemackim, hrvatskim i drugim tamnicama poginuli su uzalud.
 
O penzionom i socijalnom bi se moglo diskutovati uveliko ali dobro to nije tema, možda ima tema za to.

Ja podržavam ove "ekološke" proteste ako dolaze od strane ljudi koji imaju ekološku svest, a ne politički cilj. A ne da mi o ekologiji priča čovek koji baca djubre u hodniku zgrade, vozi auto od 3000 kubika i izvadio dpf da mu auto "prodiše", prodao imanje u Loznici i td...
 
Direktno.rs:

Poverljiva dokumenta, razgovori i mejlovi kompanije "Rio Tinto", na desetine gigabajta materijala, sve ono što je značajno i što kriju od javnosti ostalo bi skriveno, da nepoznati uzbunjivač iz redova ove kompanije nije dostavio dokumenta udruženjima "Odbranimo Jadar i Rađevinu" i "PAKT".
Zorana Mihajlović FOTO: Prinstcreen/Luftika Zorana Mihajlović FOTO: Prinstcreen/Luftika

"Rio Tinto" otkupljuje zemlju, gradi puteve, a planira da sebi sagradi i trafo stanicu, dok nas vlasti ubeđuju da se ništa ne radi i kriju podatke da su još 2017. potpisali memorandum o Saradnji sa "Rio Tintom", a potpisali su ga Ana Brnabić i Aleksandar Antić, piše Luftika.

Prema procurelim podacima, detaljni opis uzimanja vode iz Drine za potrebe "Rio Tinta" je radio tim Instituta "Jaroslav Černi", zbog čega te infomacije moraju biti javne. Pokušaj Instituta i "Rio Tinta" da ih sakriju prošao je neuspešno.

U dokumentima koja su procurela iz kompanije, kako tvrdi Mihailo Alimpić iz udruženja "Zaštitimo Jadar i Rađevinu", stoji da će jedan od tri dalekovoda u Jadru biti u vlasništvu kompanije i direktno priključen na HE "Mali Zvornik", što praktično znači da će ova hidro centrala biti u vlasništvu "Rio Tinta".

Prema planovima "Rio Tinta" rudnik će raditi 97 godina, skoro čitav vek, dok predstavnici ove kompanije u Srbiji iznose neistine da je taj rok između 30 i 60 godina.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=904436#p904436:25apay2f je napisao(la):
mariks » Čet Dec 02, 2021 11:05 am[/url]":25apay2f]O penzionom i socijalnom bi se moglo diskutovati uveliko ali dobro to nije tema, možda ima tema za to.

Ja podržavam ove "ekološke" proteste ako dolaze od strane ljudi koji imaju ekološku svest, a ne politički cilj. A ne da mi o ekologiji priča čovek koji baca djubre u hodniku zgrade, vozi auto od 3000 kubika i izvadio dpf da mu auto "prodiše", prodao imanje u Loznici i td...
To lako možeš proveriti gledanjem slika i snimaka protesta. Ja jamčim da na Mostaru toga nije bilo. A imamo podosta slika i sa ostalih slika i videa iz Kneza Miloša, kod Sajma, kod Sava Centra, Pupinovog mosta...


Veruj mi, da je iza protesta ostalo i 5 flaša, Vesić bi te već obavestio na sva zvona i izgradio priču od toga. Nego ih je sve ovo uhvatilo nespremne.
Nisu očekivali ovakav odziv, kao ni onomad u julu prošle godine.

Činjenica da je Lord Žvaldemort sledećeg dana samo izjavio ''autoput je blokiralo 50 i 70 ljudi'' govori u kom su se čudu našli, koliko ih je ovo sve opalilo u živac i koliko nisu uspeli da se pripreme i izbore sa svim tim. Ne mislim samo u policijskom smislu, nego i političkom i propagandnom.
Posle, narednih dana, su proširivali izjave i propagandu, kad bi se naknadno setili i izvukli detalje. Kao npr kad je Žvaldemort prokenjao ''zamislite da ne može hitna pomoć da prođe'' a ja kačio MOJ snimak/gif kada se propušta hitna pomoć kod BIPa. I na Youtubu ima isti taj momenat iz još 5 uglova.

Ali ne sumnjam da se uveliko i temeljno spremaju za sledeće proteste i da spremaju sijaset propagadnih i provokativnih mera i trikova.

E zato ću ja opet svaki trenutak koji je iole kontroverzan ili rizičan da snimam, i isto savetujem svima drugima. Pa i sledeći put kad započnu sa ''nisu propuštali hitne službe'' samo udarim volej u suprotnom pravcu.

A staviću si podsetnik da snimim i ulice u minutima dok se masa razilazi. Da ne mogu posle ni da razbacaju đubre pa da kažu ''njeeetooo! Vidite njakvki njekolozi a bacanju đubre njaa!'' Sve lepo ima da se snima i da se prate osnovna uputstva u brobi protiv najprljavijeg otpada koji je ovde zajahao.


P.S.
Vučić se nedavno istovario po učesnicima nekog drugog skupa tamo negde kod Jadra, pa je rekao ''eto, vidite kakvi ekolozi, dolaze na protest automobilima i pale cigarete tu i oni su kao ekolozi!'' Jasno ti je koliko tad nije imao municije pa se vatao za demagogiju i relativizaciju samo da pokuša da diskredituje bilo koga ko ne misli kao on. Ja lepo govorim - po SNSu, opozicija i, uopšte, različitost mišljenja, ne treba da postoje.
 
Занимљиво како као грађанима смета протесна блокада аутопута на краће време, а није проблем када се блокирају све могуће улице због доласка белосветског шљама ранга Хилари Клинтон и слични, или када се СМАРТ планери сете да радним даном око подне пресвлаче асфалт на аутопуту код аеродрома, па се чека у колони по пола сата од Змаја до аеродрома.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=904461#p904461:75xcp6n2 je napisao(la):
Дошљак » Čet Dec 02, 2021 12:46 pm[/url]":75xcp6n2]Занимљиво како као грађанима смета протесна блокада аутопута на краће време, а није проблем када се блокирају све могуће улице због доласка белосветског шљама ранга Хилари Клинтон и слични, или када се СМАРТ планери сете да радним даном око подне пресвлаче асфалт на аутопуту код аеродрома, па се чека у колони по пола сата од Змаја до аеродрома.
Gledao sam pre neki dan kako se zemljoradnici iz nekog sela bune sto starim vlasnicima vracaju zemlju, 200-300 hektara ukupno, pa ce "da im uzmu hleb iz usta jer su je jeftino obradjivali preko stare zadruge". Nisam video da se iko od seljaka bunio kada su Matijevic, Kostic i Miskovic kupili po 20- 30 hiljada hektara, nisu imali problem sa tim. Kukavice, gledaju samo sebe, cast izuzecima.
 
Исто као и са блокадама. Гледао сам једном сцену, када је неки белосветски гузоња долазио у Београд, блокиране све улице око Арене до Палате Србија, и чека се да прође колона под пратњом, а у булевару Зорана Ђинђића стоји хитна помоћ са сиреном, ал џабе. Прво да прође званица.
 
Ili što okačih ranije na temi...

Mart 2017 (Primetite gradski autobus skinut s linija da službuje Partiji)
autobusi-2.jpg

C7sbqKKXwAAmn4W

April 2019
50299923_280801969271904_3134576241969987584_n-e1547748971137.jpg

autobusiii-1.jpg

Koncert turbofolkera narkomana ispred narodne skupštine, jer tako se obeležava 10 godina partije (ili šta god su već majmuni šatro obeležavali)
mitng-buducnost-srbije.jpg

Pethodni vikend
1638010326-1638003289-SNS-Hala-sportova-autobusi_DZ-1200x800.jpg

1638034700-VEC_3945.JPG




Ovo je što sam iskopao i skockao (da ne bude posle kmeeeee to su duplikati). Mogu još da iskopam, bilo je toga u Beogradu nekoliko puta.
 
A u pokušaju da nađem onaj snimak od pre dve-tri nedelje kada se naprdni talog taložio u sedištu na Novom Beogradu pa se parkirali po ulicama, naiđoh na ovo:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=5vXNdm3D5Vc[/youtube]
To je sad snimljeno, za vikend, u Nišu.

Ako neko ima link i ka tom snimku gde je talog razbacao svoja vozila po ulicama oko sedišta SNS, neka okači. Ne mogu da ubodem pravu sintaksu za pretragu, često me vraća na Beobuild temu ''Bahato parkiranje'' XD Ali na slike drugih situacija.

Evo i snimka sa sednice iz oktobra - https://twitter.com/i/status/1446925249489129472

Naravno, ovo sa vozilima oko sednice nije isto što i blokada grada. Da se odmah razumemo. Samo kažem da, ako ćemo da stavljamo sve na vagu i papir, i računamo ko je šta, kako i koliko radio... mislim da će konačni rezultati ućutkati neke koji se javljaju samo kada se neko usudi da se suprotstavi Partiji a ćute ko jaja kad Partija maltretira druge na sto raznih načina.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=904459#p904459:6vfezmbc je napisao(la):
Bender Rodriguez » Čet Dec 02, 2021 12:38 pm[/url]":6vfezmbc]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=904436#p904436:6vfezmbc je napisao(la):
mariks » Čet Dec 02, 2021 11:05 am[/url]":6vfezmbc]O penzionom i socijalnom bi se moglo diskutovati uveliko ali dobro to nije tema, možda ima tema za to.

Ja podržavam ove "ekološke" proteste ako dolaze od strane ljudi koji imaju ekološku svest, a ne politički cilj. A ne da mi o ekologiji priča čovek koji baca djubre u hodniku zgrade, vozi auto od 3000 kubika i izvadio dpf da mu auto "prodiše", prodao imanje u Loznici i td...
To lako možeš proveriti gledanjem slika i snimaka protesta. Ja jamčim da na Mostaru toga nije bilo. A imamo podosta slika i sa ostalih slika i videa iz Kneza Miloša, kod Sajma, kod Sava Centra, Pupinovog mosta...

Nisam konkretno mislio na same proteste već na ljude koji se tu okupljaju. Znam da ti, a i mc_, nemate automobil ali da mi neko priča o ekologiji, a radi sve ono što sam spomenuo samo me nervira bez veze.
 
A što je automobil kriterijum za ''otpis''?

Ja i kad sam nedavno na drugim temama pisao o problemu preplavljenosti Beograda automobilima, i da to mora da počne da se rešava (ili da se pusti, pa da se mučimo svi u nedogled), lepo sam bio rekao: jedno kad automobil ima i koristi neko kome je neophodan za posao, ili pak za decu i porodicu, ILI npr neko ko živi u Staroj Pazovi a radi na Konjarniku, pa je sasvim razumno i očekivano da nema živaca da svaki dan prevaljuje taj put autobusom i presedanjima. A drugo je kad neki mogu bez kola u svakodnevnim (podvlačim ovo svakodnevnim) aktivnostima, al neće.
Ali naravno da nemam ništa protiv nekoga ko bez kola prosto ne bi mogao da funkcioniše. I ne smatram njega narušiocem ekologije i sredine.

Pogotovu što sam juče morao na temi o metrou da podsetim Dragana da saobraćaj u aerozagađenju Beograda učestvuje sa oko 20%. Nije malo, ali s obzirom da ima oko milion vozila u Beogradu, nije ni toliko puno.

Problem s automobilima i tim ljudima koji mogu bez njih al neće je što prave gužve i razbacuju se po trotoarima i kolovozima (čast izuzecima).
Ali nema problema s nekim ko živi daleko ili mu je neophodan auto svakog dana. Ni sa aspekta gužvi ni sa aspekta zagađenja nemam problem s time.
 
Takođe, ako se pođe tim putem merenja i vaganja svega do najmanje sitnice, pre ili kasnije doći ćemo do zaključka da niko od nas nije vredan niti dostojan, ni protestovanja, ni vladanja, ni savetovanja, ni bilo čega.

Bilo bi: ovaj otpada jer se kao mlad potukao sa komšijom oko spora; ovaj otpada jer nije završio fakultet; ovaj otpada jer se razveo i sudio sa ženom; ovaj otpada jer je kao mali ukrao čokoladu iz radnje; ovaj otpada jer je kao tinejdžer imao fazu loženja na Rusiju/Zapad; ovaj otpada jer mu je deda bio Ljotićevac (pa mu je preneo gen koji u mozgu izaziva napade fašizma); ovaj otpada jer mu je deda bio komunista...

Mislim, na kraju bi se zaista došlo da niko od nas, niko od cele planete, nije dostojan. Jer svi smo nekad u životu ispali nefer ili nekorektni ili grešni ili licemeri ili lažovi, ili je neko od naših predaka ili rođaka uradio nešto loše... Samo što danas internet, novine i službe sve mogu da pamte. Pa recimo može da bude čovek koji učestvuje u humanitarnom radu i radi sa beskućnicima i doprinosi društvu kako god može, al odluči da se politički aktivira i OP! Služba i Partija izvuku njegov jedini dosije, kad se npr u saobraćaju potukao sa nekim vozačem (iz ma kog razloga) bez težih posledica i predstavi ga kao nasilnika, naravno uopšte ne ulazeći u pojedinosti i izveštaj istrage, ili ističući samo ono loše po njega.

I tako, onda niko od nas nikad neće biti dostojan.


A ja sve vreme govorim i ponavljam da je vreme biranja između Patriote 1 i Heroja 2 prošlo. I da ne mora niko da bude ni blizu savršenog. i da niko razuman to ni ne očekuje. Nego da samo želim da ne bude monopol nad vlasti i mišljenjem. Samo to.
 
Iskreno, mene smara ovo Kesicevsko dokazivanje. Zna se, bre, sve i nema sta vise da se dokazuje, samo rad, rad, rad i ideje i angazovanje svih mogucih. Ne treba velikoj, velikoj vecini ovog naroda objasnjavati nista oko toga ko je Vucic i SNS i sta rade, njihova pitanja su, za koga da glasam i slicna.

Mozda i najbitnija stvar oko svega ovoga je da se ljudi upoznaju, druze, organizuju... da pravimo lokalne heroje... Imamo vec par zvezda protesta, drze sjajne govore obicni ljudi sirom Srbije, to treba promovisati i time se baviti, a ne toliko ukazivati na to sta rade naprdnjaci.

I oni nas stvarno uvlace u tu pricu, mi njima da su fasisti pa onda oni nama, mi blokiramo pa sad kao mi njima pokazujemo da su i oni... Ma, opustite se, nismo isti, cinjenjicno stanje. Ko sto kazu da se pazimo ubacenih SNS elemenata na protestima, pa te face prepoznas sa dva kilometra. Mogu ulicom da idem i pokazujem ko glasa za SNS.
 
Vrh