Šta je novo?

Izbori 2024

Сад барем знамо да је скоро 40% становништва за рушење уставног поретка, лишавање дела суграђана свих права и дезинтеграцију Србије.
Onda prvo treba uhapsiti Dačića, Vučića i Nikolića pošto su oni srušili ustavni poredak 2013. godine. 🤡

Ubeđen sam da u slučaju rata, hvataš tutanj za Ameriku. 😎 Lako je ceo dan drobiti iz udobne stolice kako mladići treba da gube ruke i noge.
 
Ево не свиђа ми се стање у свету - Дакле морам цимам Елона за карту за Марс.
Ne sviđa se ni meni ali ne mrzim ceo ljudski rod zbog toga.

A niko ti ne nalaže da ideš - nisam ja smrdljivi radikal (napredni ili oriđiđi) pa da isterujem svoje sunarodnike iz zemlje zato što se oko nečega ne slažemo. Nego kao što se ti iznova isčuđavaš svakome ko se ne slaže sa tobom 100% u svemu, tako se i ja iznova isčuđavam kad vidim koliko mrziš sve u ovoj zemlji i narodu (msm dobro, nije sve, samo 97%) a opet ostaješ da živiš među njima.
 
Poslednja izmena:
Opa!


Turska je formalno zatražila članstvo u grupi BRIKS, kako bi ojačala svoj globalni uticaj i izgradila nove veze mimo tradicionalnih zapadnih saveznika, preneo je danas Blumberg, pozivajući se na neimenovane izvore.

Kako navodi Blumberg, odluka Turske da pristupi BIRKS-u delimično dolazi nakon izvesnog zahlađenja u odnosima sa Zapadom, do kojeg je došlo nakon što je Turska odlučila da ostane u dobrim odnosima s Rusijom.
 
Може двојно чланство? Или ће прво напустити Нату?
 
Opa!


Turska je formalno zatražila članstvo u grupi BRIKS, kako bi ojačala svoj globalni uticaj i izgradila nove veze mimo tradicionalnih zapadnih saveznika, preneo je danas Blumberg, pozivajući se na neimenovane izvore.

Kako navodi Blumberg, odluka Turske da pristupi BIRKS-u delimično dolazi nakon izvesnog zahlađenja u odnosima sa Zapadom, do kojeg je došlo nakon što je Turska odlučila da ostane u dobrim odnosima s Rusijom.

60 година Турска је радила све да их Европа прихвати, нико није имао већу жељу од њих да буде део Европе и ЕУ,
заузврат добили су само понижење и мржњу.
 
Sumnjam da bi oni ikad napustili NATO. A i da bi im ovi dali. Odmah bi se zapalio Kurdistan. Sam, spontano, preko noći... :)
60 година Турска је радила све да их Европа прихвати, нико није имао већу жељу од њих да буде део Европе и ЕУ,
заузврат добили су само понижење и мржњу.
Ne slažem se u potpunosti oko same Turske, ali da EU jeste ispala licemerna, pa i debilna X puta, to stoji.
 
Onda prvo treba uhapsiti Dačića, Vučića i Nikolića pošto su oni srušili ustavni poredak 2013. godine. 🤡
Пре њих ипак Тадића, Ђинђића да је жив, Динкића па и Коштуна. А пре њих свих је требало Слобу овде хаписти и судити му.
Ubeđen sam da u slučaju rata, hvataš tutanj za Ameriku. 😎
Не знам, зависиће то од ситуације. Моји су бежали и на исток и на запад кроз векове у зависности од тога с које стране надире тирјанин. Последњи пут на исток. Но, кад те већ ратови неки спопали, од кога нама то прети ратна опасност? Да неће можда Руси, Кинези да нас нападну? Или та ваша нато/еу коалиција у коју хоћете да нас стрпате?

Lako je ceo dan drobiti iz udobne stolice kako mladići treba da gube ruke i noge.
Лако је цео дан дробити из удобне столице како требамо продати 150-200к, већ четврт века најугроженијих суграђана у оквирима целе Европе, како би ти столица била још удобнија. И не само њих али довољно је и ово за комплетну слику о вама.
 
Što tako loše o Slobi? Ja sam bio razumeo da je on srpski junak koji je poslednji vladao suverenom i ponosnom Srbijom. (dobro, tad se još zvala Jugoslavija ali pravićemo se da se ne sećamo).
 
Ma izdao je RSK inače je bio "top".
РСК, Босну и Косово.

А лично сматрам да је издао и Словенију и Хр јер су нам те творевине дебело дужне за ту државност коју су добили.

Иначе ВАМ и јесте био топ. Амерички банкар, југословен, опортуниста, анти-државник, шизофрени лажни комуниста, нихилиста, атеиста, папучар, спреман на продају свега и сваког...Све данашње вредности грађанског друштва и већег дела елите.
 
Jbt ima li neki Srbin rođen u zadnjih 100 godina da je prihvatljiv Deliji... 🤣 (osim njega i njegovih, naravno)

P.S.
Laje o građanima i gradu non stop.
Živi u najvećem gradu u zemlji.

😄
 
Ali i oni su iz mrskog mu Beograda i žive i rade ovde. 😄
Ne znam da li može da im oprosti to. Sumnjam.

Još često i repuju o Beogradu. Ne znam vala, ja im to ne bih oprostio.
 
Teško, mora neko ko nas nije dovoljno mlatio od Krajiških pandura.
 
Napisao si da narod ne zeli EU i dobio odgovor crno na belo da zeli.

Sad si presao na to da narod ne zeli EU ako nas uslovljavaju. To je skroz druga prica.

Evo ti odgovor i na sledece pitanje

Pogledajte prilog 210375
Pa upravo je to uslov za ulazak u EU. Zato mi je potpuna šizofrenija kad državni vrh priča kako je Kosovo Srbija i da nikada nećemo priznati nezavisnost, a istovremeno da je najveći strateški cilj članstvo u EU. Ja stvarno ne znam ko sa dva grama mozga može da poveruje u bilo šta od toga (nije upućeno tebi, nego mislim na gledaoce Pinka i ostalih). Znači Lajčak juče kaže da Beograd nije napustio Ohridski sporazum i da je sve to u okviru Poglavlja 35, a onda treba da verujem kada viču Kosovo je Srbija? Pa nema Srbije na Kosovu, u stvari ima još malo školstva i zdravstva i to je to.
 
Нема ни тога више нажалост како ствари стоје.
 
Pa upravo je to uslov za ulazak u EU. Zato mi je potpuna šizofrenija kad državni vrh priča kako je Kosovo Srbija i da nikada nećemo priznati nezavisnost, a istovremeno da je najveći strateški cilj članstvo u EU. Ja stvarno ne znam ko sa dva grama mozga može da poveruje u bilo šta od toga (nije upućeno tebi, nego mislim na gledaoce Pinka i ostalih). Znači Lajčak juče kaže da Beograd nije napustio Ohridski sporazum i da je sve to u okviru Poglavlja 35, a onda treba da verujem kada viču Kosovo je Srbija? Pa nema Srbije na Kosovu, u stvari ima još malo školstva i zdravstva i to je to.
Шизофренија је двосмерна и покрива оба спектра - Гледаоци пинка верују да је Косово Србија а гледаоци Нове и Н1 верују "да нам је место" у ЕУ и та игра речи је веома смешна јер је фијаском евроинтеграција коригована та фантазија. Дакле, ми тамо припадамо али ови неки наши дивљи, крезуби то стипирају иначе бисмо ушли очас посла. Нема више приче да се улази у ЕУ 2004/6/8/12/15/20/28.....n-te године. Ваљда мисле да ће тиме да сакрију своју досадашњу ретардираност и одговорност за бачене деценије.

Ови са пинка бар немају школе па и разумем подложност пропаганди, а ови са Н1 очигледно узалуд заузимали места у клупама у амфитеатрима.
 
Mi u EU ući nećemo, šta god uradili. Neće ni region. Živi bili pa videli. Sada EU ima veće probleme, sa ilegalnim imigracijama pogotovo. Zato se i uvodi ovaj ETIAS ili kako se već zove.

Sa tim saznanjem, naš zadatak je da se ugledamo i da učimo od najboljih i implementiramo najbolje prakse, kako bismo napravili modernu državu.

Problem je što svi dosadašnji "timovi" (Vlade) nisu imali taj kapacitet da najbolje prakse primene.
 
Upravo tako, nema od EU ništa. Čak je i par članova ovde - a koji su bili evropejci - objasnilo ranije da je EU manje više postigla svo širenje koje je htela, i da ih integracija i ovog dela Balkana ne zanima.

Inače apropo tog usranog ETIASa i de facto viza, ja sam ga kritikovao još prošle jeseni kad je najavljeno da će da ga vrate. I par forumaša skočiše da ga brane a mene da napadaju, kao da sam im psovao majke. A ne kritikovao folirantski beskorisni sistem koji će da maltretira sve normalne ljude, a invazije divljaka i malicioznih pridošlica bez papira i dokaza o identitetu i dalje da propušta u stotinama hiljada dnevno.

Mnogi ljudi vole svoje gospodare. Vole da plaćaju vizu. Vole da ostavljaju podatke, otiske i informacije o sebi na 100 mesta. Vole da ne mogu da unesu vodu u avion. Proda im se priča da je to zarad bezbednosti i opšteg dobra, i odmah gutaju sve što im se servira.

Ne znam, ne razumem umove u EU više. Bio sam i ja do skoro evropejac, i dalje sam u nekoj meri, ali dosta manje nego pre. Mislim da je par ključnih odlučujućih glava tamo prslo, najviše ovi iz Zapadne Evrope. Ili to ili se prosto radi o velikom namernom urušavanju iznutra.

U stvari mislim da je ipak u pitanju namerno urušavanje iznutra. Pogotovu posle serija svinjarija sa tuđinima, nakon kojih oni dobiju društveno-korisni rad a svako ko priča protiv njih dobije 3 godine zatvora.
 
Poslednja izmena:
Upravo tako, nema od EU ništa. Čak je i par članova ovde - a koji su bili evropejci - objasnilo ranije da je EU manje više postigla svo širenje koje je htela, i da ih integracija i ovog dela Balkana ne zanima.

Inače apropo tog usranog ETIASa i de facto viza, ja sam ga kritikovao još prošle jeseni kad je najavljeno da će da ga vrate. I par forumaša skočiše da ga brane a mene da napadaju, kao da sam im psovao majke. A ne kritikovao folirantski beskorisni sistem koji će da maltretira sve normalne ljude, a invazije divljaka i malicioznih pridošlica bez papira i dokaza o identitetu i dalje da propušta u stotinama hiljada dnevno.

Mnogi ljudi vole svoje gospodare. Vole da plaćaju vizu. Vole da ostavljaju podatke, otiske i informacije o sebi na 100 mesta. Vole da ne mogu da unesu vodu u avion. Proda im se priča da je to zarad bezbednosti i opšteg dobra, i odmah gutaju sve što im se servira.

Ne znam, ne razumem umove u EU više. Bio sam i ja do skoro evropejac, i dalje sam u nekoj meri, ali dosta manje nego pre. Mislim da je par ključnih odlučujućih glava tamo prslo, najviše ovi iz Zapadne Evrope. Ili to ili se prosto radi o velikom namernom urušavanju iznutra.

Jedno potpuno odsustvo svesti i zdravog razuma. Viza ili digatalni QR kod (žig) nazovi ga kako već, kako god.

Ali to su oni. Mehanizmi kontrole su im na izmaku, pa onda smišljaju ovako "genijalne" procese da bi popravili propuste svojih ranijih loših odluka.

Bio sam prošle nedelje u Holandiji na službenom putu. Uveli su pasošku kontrolu i na izlazu na Gate-ove što ranije nije bio slučaj. Na pasoškoj kontroli su mi postavljali pitanja oko svrhe posete pa su krenuli sa besmislenim pitanjima da li imam invitation letter (bože sačuvaj). Pokazao sam kalendar na mobilnom i residence permit druge EU zemlje pa su me pustili. Kako god, ovakav potez samo ukazuje na jedno opšte beznađe i strah od loših imigracionih politika. Cenu nažalost plaćaju regularni ljudi.

Dodao bih samo ovo: dobrodošli u Orvelovu 1984.
 
Poslednja izmena:
Ma treba da uvedu KD kontrolu i između gejta i WCa! 🤣

Šalu na stranu, ma potpuni debili. Ljudi nisu svesni, a mnogi i odbijaju da se suoče sa istinom, koliko morona zapravo odlučuje o važnim pitanjima a da nemaju veze s vezom. Ili su na platnom spisku nekog lobija i interesne grupe, pa onda zato donose moronske mere.

Na primer, posle 9/11 je eksplodirala industrija svega vezanog za "securitah". Barijere za ambasade, barijere za aerodrome, detektori stoni, detektori ručni, rentgeni, full body skeneri, PMC, obično obezbeđenje, ojačanja za kabine aviona, vrata za ta nova ojačanja, patent žiga za pasoš ovaj, patent onaj, prsluk dis, holster det... sve to neko mora da napravi i plati. I čak ni 23 godine posle tog cirkusa, taj stisak ne popušta. Gde god kreneš, neka paranoja i neki komad opreme koji je neko masno platio.

A ljudi misle da su zbog toga bezbedni. Po onom principu "pa naravno da ovde nema krokodila kada prskam protiv krokodila". Pre će neki besni Ahmed nekog da iskasapi na ulici u Berlinu ili da se detonira tamo negde u nekom metrou, nego što će da se cima da nosi bombu u avion. I to šatro u obliku eksploziva rastvorenog u flaši vode... Jeste... Hau jes nou. I Kalaš će da sastavi od delova sakrivenih u Mars čokladicama. Of kors...
 
Vrh