Šta je novo?

Izbori 2024

Dr. Pavle Petrović je objavio knjigu pri SANU: "Makroekonomske krize i reforme u Srbiji: 1980-2023 - Ekonometrijska analiza" gde verujem da je do detalja sve objašnjeno na naučno utemeljenom pristupu.

U ovom kratkom osvrtu objašnjeni su svi strukturni problemi naše države i zašto nismo iskoristili pun potencijal rasta koji bi nas približio razvijenim državama. Pod unapređenjem institucija se podrazumeva implementacija javnih politika koje pospešuju rast, poboljšanje efikasnosti državnog aparata i borba protiv korupcije.

Slažem se da su to dugo ukorenjeni problemi koji datiraju još od oslobođenja od Turske imperije, ali nije napravljen značajan iskorak.

Za to sve Vlade do sada snose odgovornost.
 
Nažalost, većina analiza u poslednje vreme je takva. Mora to mnogo britkije, kao što je to činio Mišima.
To je posao za novinare, ekonomiste, ljude iz sveta politike. Svakako da sam laik u toj sferi društvenog života. Nisam se ni trudio da budem precizam, britak ili nešto slično. Samo sam izneo svoj stav, a neka novinari i sociolozi pišu bolje tekstove. :cool:
 
Precizno, 17k po hektaru? Sta ce da gaje, magicni pasulj? Otkrijte meni tajnu, imam 10 hektara dedovine, sta se zezam sa ovim IT-em umesto da uzimam 170k lagano na svojoj zemlji.

I jos aj, pravimo se glupi, kazemo da postoji neka zlatna biljka koja daje takav profit, kako se to poredi samo sa rudnom rentom? Jel svih tih 17k ide drzavi?

Ja ne mogu da verujem da sa punoletnim ljudima koji imaju pravo glasa, zavrsili su osnovnu skolu i tvrde da su bastion slobodne misli nasuprot ispranih mozgova, vodim ovakve rasprave.
Друже, стручњаци су израчунали потенцијал колико може пластеника да се направи са грејањем на геотермалне изворе, колики принос могу да имају, и која је нека оквирна цена. Исто има и процена колико житарица може да се произведе и колико стоке може да се утови њима, па од клања да се добије месо. Плус потенцијал флаширања воде и извоза.
 
Bravo!
Samo SNS/SPS/Avetnici bot nece lajkovati tvoj upis. Mora da brani stav Kaudilja, ipak je obecao Solcu litijum :)
Toliko alternativnih resenja a pritom i zdravorazumnih.
 
Како сад ово, Брнабићка рекла да он нема приватан живот.
Можда је и ово пословно?

1000026191.jpg
 
Ček, ovaj kupuje Rafale za 2,7 mlijardi evra, dok narodu nudi paštetu? Ovaj Vučić ili je ucenjen pa mora da kupi Rafale ili je jednostavno lud. Inače, remont će se raditi sa Hrvatima, neće smeti da leti blizu Kosova, ne sme da ugrozi NATO prostor. Pitam se, čemu služe avioni?
 
Evo malo autentičnog stanja u državi.

Makarono i Vučko poziraju dok u pozadini gori deponija. A dok oni poziraju odoše i poslednji srpski organi na KiM.

Pogledajte prilog 210029
Makron obezbedio litijum, uvalio Rafale, našao deponiju gde će da istovari otpad, ugasio i poslednje ogranke države Srbije na KiM, a da narod ne primeti. Maher!
 
Још групних слика за Инстаграм и његове безмозгасте гласаче.
1725052644584.png

Гори депонија иза њих, а Француз се намрштио.
1725052721954.png
 
Neće da može, rafali se isključuju automatski ako pređu administrativnu granicu sa srpskom južnom pokrajinom.
 
Delegacija suvereno u Moskvi :ROFLMAO:
Ma sve je koordinisano. Ove opasne po rejting sakriti u Moskvu, ja ću narod zamajavati Makronom i Rafalima, a evo danas i sa Đokovićem. Niko ne "provaljuje" da je sve veći broj ljudi koje Kosovo ne zanima, bar 30% misli da je Kosovo nezavisna država. Kosovo se rešava po principu "kuvane žabe". Vremenom će narod sam dići ruke od te priče i onda zapravo niko neće biti kriv. Dobro, možda opet ostanu "žuti" najveći krivci za poraz 1999. godine.

Juče vidim automobil sa RKS tablicama parkiran ispred MUP-a na NBGD-u. Sve normalno, opušteno. :cool:
 
МСН оштро по режиму, назвали су их беззубима и импотентнима.

Имали прилику да сруше прву домину режима у Београду, одлучили да исти режим који сад критикују бране од Мајдана (лол). Да се покрију ушима и да ћуте.
 
Koja je fora sa ovim našim novo-otkrivenim prijateljstvom sa Francuskom?

Negde sam čitao da je ovo deo namere da se Srbija udalji od Ruskog uticaja i možda natera da uvede još sankcija.

Takođe, šteta što nije bilo nekog novinara da juče pita ovu dvojicu majmuna kako se "veliko prijateljstvo Srbije i Francuske" i "Makronova ljubav prema Srbiji" poklapaju sa odlukom EU da uvedu mini-vize svima spolja, uključujući i Srbiju.


Inače čuo sam da onomad kad je Nelečni bio kod Makroa pre par meseci, da ga je ovaj primio na fazon 20 sekundi. A Nelečeni prosuo priču kako su se družili satima i kako mu je bio najvažniji gost godine.
 
Koja je fora sa ovim našim novo-otkrivenim prijateljstvom sa Francuskom?

Negde sam čitao da je ovo deo namere da se Srbija udalji od Ruskog uticaja i možda natera da uvede još sankcija.

Takođe, šteta što nije bilo nekog novinara da juče pita ovu dvojicu majmuna kako se "veliko prijateljstvo Srbije i Francuske" i "Makronova ljubav prema Srbiji" poklapaju sa odlukom EU da uvedu mini-vize svima spolja, uključujući i Srbiju.


Inače čuo sam da onomad kad je Nelečni bio kod Makroa pre par meseci, da ga je ovaj primio na fazon 20 sekundi. A Nelečeni prosuo priču kako su se družili satima i kako mu je bio najvažniji gost godine.
Da bi uvalio nuklearni otpad, da bi prodao Rafale i da bi još jednom zapretio Vučiću da ne talasa previše po pitanju Kosova. Litijum je rešila Nemačka.
 
Vrh