Šta je novo?

Izbori 2024

Apsolutno sam uveren da bi ti i Stefana Nemanju nazvao izdajnikom koji je pao na noge Vizantijiskom caru Manojlu Komninu.
Stefan Nemanja, Milan Nedić su to na šta su pristali, pristali pod ratnom prisilom, pa čak i Slobodan Milošević. Ukoliko Srbija ne bi potpisala Briselski sporazum, Vašingtonski sporazum, ukoliko se ne bi odrekla se nacionalnih rudnih resursa, nacionalnih poljoprivrednih resursa (dozvola posedovanja poljoprivrednog zemljišta od strane stranaca od 2017), nacionalne železničke stanice, najvećeg i najvažnijeg aerodroma u korist stranaca, nije postojala ratna opasnost.

Dakle, na ovo nije pristajao ni najžući žuti lopov. Ipak su lopovi četvrti krug pakla, a izdajnici deveti, najnapredniji.
 
Mi ne znamo šta se dešava iza scene i kakvi pritisci postoje, verovatno je to bio uslov kao što je uslov Rio Tinto za ovu vladu. Mora da se napravi razlika za šta je opravdano kritikovati SNS a za šta Zapad.
 
Mi ne znamo šta se dešava iza scene i kakvi pritisci postoje, verovatno je to bio uslov kao što je uslov Rio Tinto za ovu vladu. Mora da se napravi razlika za šta je opravdano kritikovati SNS a za šta Zapad.

Pa kako sad to, zar ne veli predsednik da Srbija uspešno odoleva pritiscima?

Evo, baš danas agencija za privatizaciju RKS zatvori/prisvoji 3 NIS pumpe (da ne kažem SNS pumpe) na severu Kosova. Kažu njihovo vlasništvo. Otvorio ih Marko Đurić 2016. na mestu nekadašnjih Jugopetrol pumpi. Platila ih Srbija. Isto kao i sa odmaralištem Rajska banja u Banjskoj, otvorena 2020. Platila Srbija, prisvojio RKS 2023. U Rajskoj banji pre par meseci otvorili ekspozituru Pošte Kosova, koju niko ni ne koristi.
 
To su priče za narod, ne treba uzimati za ozbiljno.
Malo po malo predaje Kosovo ali ne priznaje zvanično, kupuje se vreme dok se ne preokrene geopolitička situacija u našu korist (što ne znači da će 100% biti tako).
 
Mi ne znamo šta se dešava iza scene i kakvi pritisci postoje, verovatno je to bio uslov kao što je uslov Rio Tinto za ovu vladu. Mora da se napravi razlika za šta je opravdano kritikovati SNS a za šta Zapad.
Занимљиво да људи који причају да немамо опозицију стално бране Вучића и релативизују његове грешке.
 
Da li je moguće da misliš da sam bot 😂
Vidi šta sam ranije pisao na forumu, samo sam napredovao u razumevanju nekih stvari i prevazišao sam nivo prepucavanja vlast-opozicija jer opoziciju nemamo i koja čak odradi neke poslove za vlast.
U vezi Vučića (kojeg ne branim uopšte, ne znam odakle ti to i još stalno :rolleyes:) i Kosova odavde sam usvojio ovaj stav koji ima smisla po meni:
Screenshot_20240716_175518_Samsung Internet.png
 
Da li je moguće da misliš da sam bot 😂
Vidi šta sam ranije pisao na forumu, samo sam napredovao u razumevanju nekih stvari i prevazišao sam nivo prepucavanja vlast-opozicija jer opoziciju nemamo i koja čak odradi neke poslove za vlast.
U vezi Vučića (kojeg ne branim uopšte, ne znam odakle ti to i još stalno :rolleyes:) i Kosova odavde sam usvojio ovaj stav koji ima smisla po meni:
Pogledajte prilog 205115
Управо ово је став свих десничара који бране Вучића. Да су то радили Ђинђић, Коштуница или Тадић, исти ти десничари би их прогласили за највеће издајнике.
 
Možda, samo nemoj meni lepiti te etikete desničara i sl. Ja sam samo osoba koja se trudi da što bolje razume dešavanja u politici na svim nivoima i samo me istina zanima.
 
Немам циљ да лично теби лепим етикету, али оно што сам рекао мислим генерално, јер просто није први пут да видим да неко овако размишља, а на основу мог личног искуства 99 посто људи који тако размишљају су бивше присталице СРС, ДСС и НС који сада подржавају СНС.
 
Mi ne znamo šta se dešava iza scene i kakvi pritisci postoje, verovatno je to bio uslov kao što je uslov Rio Tinto za ovu vladu. Mora da se napravi razlika za šta je opravdano kritikovati SNS a za šta Zapad.
Једина "санкција" којом смо могли бити угрожени је смењивост истог тог режима. Србија после 5.октобра 2020. има сасвим други статус, савезника 4. категорије. Нижи статус од тога је само колонија афричког типа. Чак и Бела Рус, која је заједно са Кијевском и Московском Руси непријатељски руски свет, није могла да дибије никакве санкције док не направи неки нагли испад.

Најгоре што је могло да се деси са Србијом за неслушање Царства Западних Мултинационалних Корпорација је нека изолостагнација, неки Непал у Европи, који је ту на континенту, а као да није.

Овако, задовољан Запад јер му Вучић испуњава све најпрљавије жеље, задовољна секта, а државу и народ ко шиша, докле год су у таквом стању да све то допуштају.
 
I nakon smene režima pojavi se novi koji će raditi iste stvari po nalogu Zapada. Ne znači mi smenjivost mnogo u trenutnim okolnostima. E sad pošto je ovo beobuild forum i ljude najviše zanima upravljanje gradom onda iz te perspektive bi se verovatno i dobilo bar nešto smenom vlasti.
Ako se Mađarskoj koja je u EU dešava da ih kažnjavaju zbog toga što nisu pustili migrante i da imaju neke probleme sa EK po prvi put u istoriji EU onda šta reći tek za nas koji smo okruženi.
 
To su priče za narod, ne treba uzimati za ozbiljno.
Malo po malo predaje Kosovo ali ne priznaje zvanično, kupuje se vreme dok se ne preokrene geopolitička situacija u našu korist (što ne znači da će 100% biti tako).

Malo po malo predaje i onda nesmotrenim potezima ubrza na brzinu svetlosti. Kako objašnjavaš to zašto su Srbi dali otkaze u policiji, sudovima i lokalnoj samoupravi RKS na severu (a ostali u enklavama južno od Ibra) i zatim bojkotovali izbore. Potez koji je omogućio preuzimanje kontrole severa od strane Šiptara za samo par meseci. Nešto što nisu mogli 25 godina, četvrt veka, jednim potpuno glupim potezom samih Srba, Šiptari su uradili za par meseci. Srbi su sebi sami oduzeli sve poluge moći na severu. Sva sreća pa se po RKS zakonu svi lokalni izbori održavaju istog dana, te šiptarskim odbornicima i gradonačelnicima na severu mandat neće trajati pune 4 godine nego samo do jeseni 2025. kada se održavaju sledeći lokalni izbori RKS. Ali i do tada svašta može da se desi. Mnoge stvari već urađene na severu od strane šiptarske uprave. Zaustavljene gradnje stanova, zgrade univerziteta, polako se preuzima imovina društvenih i državnih preduzeća koje je kontrolisala Srbija, zatvorene banke, trezor, zabranjen dinar, zabranjen uvoz srpske robe, itd. Ima još, samo ne mogu se setiti. I to sve za godinu dana. A prethodnih 25 godina nisu mogli ni da prismrde. Tako da to malo po malo odavno više nije malo po malo.

Sa Šiptarima se nije ništa dalje trebalo pregovarati dok se na terenu ne ostvari sve dogovoreno 2013. Status kvo. Tada smo dali određene ustupke za ZSO, a sada 11 godina za isti ZSO sa manjim ovlašćenjima nego tad dogovorenim dajemo mnogo veće ustupke. Da li ti deluje kao dobra strategija? Najbitnija stvar za Srbe na Kosovu je da imaju određene poluge moći na lokalu, a to su na severu izgubili samo zahvaljujući svojoj gluposti. Bizarno je da je trenutno bolja situacija u srpskim opštinama južno od Ibra nego na severu.
 
Poslednja izmena:
Ne mogu znati šta se dešava tu tačno ali od '99. se Kosovo predaje malo po malo i Vučić je predaju ubrzao dodatno, sigurno delom jer želi da i dalje vlada.
 
Najbitnija stvar za Srbe na Kosovu je da imaju određene poluge moći na lokalu, a to su na severu izgubili samo zahvaljujući svojoj gluposti. Bizarno je da je trenutno bolja situacija u srpskim opštinama južno od Ibra nego na severu.
Срби на северу ништа нису криви. Укљештени између највеће војне силе у историји, шиптарских терориста са једне и домаћих издајника из Београда са друге никаквих шанси нису имали. Србија их је издала у Куманову 99е, потом их је целокупан државни апарат напустио 2013е године а једино што им је остало јесте мафијашка српска листа која је заједнички пројекат нато-а, Шиптара и Жвалавог.

А све то је подржао ЦИА медијски и НВО апарат у Србији сатанизацијом Срба са КиМ као да је доле свако Веселиновић. На крају, тајминг све директно доказује. Док се доле несрећни народ борио за голи опстанак Бранкица је емитовала прилог о криминалу и корупцији на КиМ.

Како згодно, инсталираш доле издајнике и мафијаше силом, склониш сваког ко се побунио и онда на У92 гледај Србијо: Оне бабе на барикадама, то је Звонко платио.


Говорио сам и тада, а говорим и сада јер је сува чињеница данас: Сада сви грађани Србије имају права и заштиту таман онолико колико имају и Срби на КиМ. :vops:
 
То су појединци а онда је народ доле по до јуче српским установама могао само да пристане или нестане.
Канџама снс-а није могуће умаћи ни у остатку Србије, изван БГ-а и НС-а а камоли на Косову.
 
Срби на северу ништа нису криви. Укљештени између највеће војне силе у историји, шиптарских терориста са једне и домаћих издајника из Београда са друге никаквих шанси нису имали. Србија их је издала у Куманову 99е, потом их је целокупан државни апарат напустио 2013е године а једино што им је остало јесте мафијашка српска листа која је заједнички пројекат нато-а, Шиптара и Жвалавог.

А све то је подржао ЦИА медијски и НВО апарат у Србији сатанизацијом Срба са КиМ као да је доле свако Веселиновић. На крају, тајминг све директно доказује. Док се доле несрећни народ борио за голи опстанак Бранкица је емитовала прилог о криминалу и корупцији на КиМ.

Како згодно, инсталираш доле издајнике и мафијаше силом, склониш сваког ко се побунио и онда на У92 гледај Србијо: Оне бабе на барикадама, то је Звонко платио.


Говорио сам и тада, а говорим и сада јер је сува чињеница данас: Сада сви грађани Србије имају права и заштиту таман онолико колико имају и Срби на КиМ. :vops:
Зато Бранкица, Инсајдер, покојни Бе92 и сл. јесу главно гориво за прављење СнС гласача.
 
I nakon smene režima pojavi se novi koji će raditi iste stvari po nalogu Zapada. Ne znači mi smenjivost mnogo u trenutnim okolnostima. E sad pošto je ovo beobuild forum i ljude najviše zanima upravljanje gradom onda iz te perspektive bi se verovatno i dobilo bar nešto smenom vlasti.
Ako se Mađarskoj koja je u EU dešava da ih kažnjavaju zbog toga što nisu pustili migrante i da imaju neke probleme sa EK po prvi put u istoriji EU onda šta reći tek za nas koji smo okruženi.
Što to ne pričaste za Tadića nego ste ipak izglasali ovu hulju? Ubeđen sam da ako si imao pravo glasa 2012. godine, da si glasao za SNS. Šatro, mi tu ne možemo ništa, ali ajde da vladaju ovi, a ne oni drugi. Uostalom, najveći DS lopovi su deo ove vlasti.
 
Зато Бранкица, Инсајдер, покојни Бе92 и сл. јесу главно гориво за прављење СнС гласача.
Glavno gorivo je neuk, tupav i pokvaren narod, te dezorjentisani penzioneri. Kosovo je u potpunosti predao SNS, oni su zapadni projekat koji je sarađivao i sa istokom. Glavne gazde su u Briselu, gledajte u petak šaradu u režiji EU-a. Ima da Srbij postane najbogatija zemlja kada iskopa litijum, ma odmah iza Nemačke ima da budemo. To će upaliti u narodu jer je narod spreman sve da uradi za novac. Narod je željan novih laži, novih lažnih obećanja. Crklii dabogda žuti, izgubiše sve ratove, izgubili na Kosovu, državu uništili i ekonomski i moralno. UPPsss, to su izgleda ovi što sada vladaju. :ROFLMAO: Najveći lopovi bivšeg režima su sada vlast. JBG.

Srbija ima sve odlike kolonije. Šrafciger industrija, uništeno obrazovanje, studijski programi koji te uče da budeš samo šraf u sistemu. Nismo u mogućnosti ništa da napravimo niti da budemo deo onih koji stvaraju.
 
Poslednja izmena:
Nemam pojma ko stoji iza nje najiskrenije.
Što misliš da neko stoji iza nje, trenutno ima sudski proces u kojem je zaprećena višegodišnja zatvorska kazna.
Jedino Vračarac u celoj Srbiji ne zna ko stoji iza Hrkalović 😆
Hint: Bizon, dežurni advokat naprednjaka i kriminalaca, je brani. Dijana nastupa na svim režimskim medijima, a o njoj pišu pozitivno svi režimski tabloidi.
Da ne stoji možda Dobrica Veselinović iza nje? 😭
 
Vrh