Šta je novo?

Izbori 2024

Tu je vise Djilas pomerao golove dok nije dosaso u situaciju da moze da bojkotuje, nego sto je Vucic bio 'na konopcima'.
Jeste, Đilas je naterao Aleksića, Lazovića, Grbovića.. da potpišu dogovor i da daju izjave da nema izbora bez ispunjenja uslova
 
Ništa, idemo i dalje na ovakve izbore, pa ko živ, ko mrtav. Valjda ćemo da ih skinemo do 2050.

Što se tiče boldovanog, nikakve demokratske odluke tu nije bilo. Dogovor je već bio potpisan od svih, moglo se samo glasati da li da se prekrši dogovor ili ne.
Ne najbolje dase sklonimo skroz i 'ne damo legitimitet' dok se Vucic ne smori i abdicira.

I najjace mi je spominjanje tog dogovora kao da je jbt Ustav, a ne neki ad hoc dokument koji su sklopili za par dana. Da, ako se demokratski glasa na menjanje dogovora, krsi se dogovor. Pa i Ustav se menja a ne neki Djilasov 'dogovor'.
 
Kakva bezuba laž i podmetačina ovih djilaosvaca!
Po kome to je žvala bio "na korak" od pomeranja izbora kad je vec bio raspisao za jun???
A ako je kao sto sam kažeš čika Hill reko da je sve ok - pa tek onda ne vidim zbog cega bi se žvalavi cimao i pomerao vec raspisane izbore???
Sami sebi skačete u usta, ali džaba, đilas odlazi na smetlište i to kao saboter opozicije odnosno pomagač sns-a...
Videli smo sinoć po glasovima Beograđana ko ide na smetlište.
 
Riđa logika - "cekamo da nam sultan svojom milošću udeli uslove pa da izađemo na izbore"

Kako da ti kažem da pomažem sns-u da nastavi vladavinu bez da ti kažem da pomažem sns-u da nastavi vladavinu...
 
Ne najbolje dase sklonimo skroz i 'ne damo legitimitet' dok se Vucic ne smori i abdicira.

I najjace mi je spominjanje tog dogovora kao da je jbt Ustav, a ne neki ad hoc dokument koji su sklopili za par dana. Da, ako se demokratski glasa na menjanje dogovora, krsi se dogovor. Pa i Ustav se menja a ne neki Djilasov 'dogovor'.
Šta misliš, zašto vučić u decembru nije proglasio pobedu, a mogao je? Pa baš zato što mu je važan legitimitet. Možda mu 2020. nije bio važan, ali sada jeste. Mada, bio mu je važan i 2020. inače ne bi raspisao vanredne izbore posle godinu i po dana.
A što se tiče kršenja dogovora "kao da je jbt Ustav", takve već imamo na vlasti.
 
Riđa logika - "cekamo da nam sultan svojom milošću udeli uslove pa da izađemo na izbore"

Kako da ti kažem da pomažem sns-u da nastavi vladavinu bez da ti kažem da pomažem sns-u da nastavi vladavinu...
Evo sad ne nastavljaju vladavinu, sje*******ali iz zelenolevi sa 80.000 glasova
 
Sreca pa nisu svi poslusali riđu boodaletinu pa da sns opet kao 2020te nastavi vladavinu apsolutno svuda sa nula glasova opozicije...

Pokusali su riđiboti i u nišu da pripomognu sns-u jer je tamo bio posebno slab ali izgleda da nisu uspeli...
 
Od kojih izbora je počelo dovlačenje bosanaca iz RS ako se neko seća?
 
Šta misliš, zašto vučić u decembru nije proglasio pobedu, a mogao je? Pa baš zato što mu je važan legitimitet. Možda mu 2020. nije bio važan, ali sada jeste. Mada, bio mu je važan i 2020. inače ne bi raspisao vanredne izbore posle godinu i po dana.
A što se tiče kršenja dogovora "kao da je jbt Ustav", takve već imamo na vlasti.
Pa proglasio je, ne znam da li si obavesten, ali Vucevic je premijer. U Beogradu nije imao vecinu.
 
Kako su nas lagali (tako su i prošli):

Da li si obratio pažnju na datume tvojih članaka? 2-3 meseca pred izbore! Ako znaš da su u junu 2024. opštinski izbori, kretanje od vrata do vrata izolovanog dela populacije počinje 18.12.2024.

Ja sam priznajem sebe internet prdavcem. Pobegao u uređenu tehnokratiju sa sistemom povratne sprege (komunikacije sa narodom, obrade primedba i predloga). Živim u stanu stečenom bez kredita sa manje od 40 godina starosti, znam da je za moju decu ovde odlično. Evo, nedavno sam upoznao Kineza, onlajn profesora na kanadskom univerzitetu, koji se takođe preselio u zemlju gde ja živim. U pokušajima da utičem da se civilizuje oblast u kojoj sam stručan u Srbiji se završila mojim spaljivanjem životne energije i svesti da sam sa 32. godine na nuli. Ipak, shvatio sam da je taj pešački rad, iako traži najviše radnih sati nešto najvrednije što se može raditi ako se želi da se prelomi na drugu stranu tas na vagi i izađe iz kamenog doba... Svakako postoje tri izbora: 1) otići iz Srbije 2) krenuti u misionerstvo od vrata do vrata 3) bilo koje drugo delovanja od spavanja, lajanja, razvaljivanja tastature od pisanja, tvitovanja, preko žongliranja, pevanja karaoke, pisanja saopštenja za medije dostupne neizolovanoj manjini, ili odlazak na miting u Arenu sa sokićem i sendvičem. Efekat je isti, sve je to pod 3.
 
90e su nas ukanalile vise nego sto mozete da zamislite. Sad su stariji srecni zbog proste cinjenice da su plate i penzije redovne ma kolko male bile i srecni su jer ima mleka i hleba. Oni se plase bilo kakve promene, zadovoljni su ne znaju za bolje jer nisu bili dalje od Grcke pre 10-20 godina u najboljem slucaju..... slusaju na happy kako nemacka i amerika propadaju i kako je blagostanje u Rusiji, plase se da ce im neko drugi smanjiti penzije......veoma smo zatucano drustvo u proseku. Mladje naravno ne zanimaju izbori nego ih zanima gde ce sledece da se napiju o cemu mi pricamo? Dosta ljudi se cima da nadje posao preko stranke i nije im problem da se saviju kolko treba i rade sta im se kaze. Isto ce se ovako pricati ovde za 20-30 godina videcete.
 
Poslednja izmena:
@Igor - e daj ovom Konju nagradu za najdebila bb foruma, aposlutno zasluzeno za izjavu da na levoj obali Dunava zivi puno poremecenih osoba oko 90% po njegovoj retardiranoj proceni. A osecam da si cavulja neka teska ovako kao lik, da si primio dosta cvrga i samara u zivotu.
@Vračarac da li se seliš sa Vračara, jer je opozicija dobila skoro 50% glasova na tvojoj opštini?
 
Milić je rešenje. Staložen, uspešan, pošten, bez mrlje u karijeri. Takvi su nam potrebni.

Grbović, Dobrica, Lazović, pokazatelj da svako može da bude političar.
Da. 20 god studiras i ne zavrsis fakultet. Po cemu si uspesan ako si lenstina u skoli, za pocetak. Nek ga zavrsi prvo, da ga ne zovu Rade Bezfakultetlija.
 
Da li si obratio pažnju na datume tvojih članaka? 2-3 meseca pred izbore! Ako znaš da su u junu 2024. opštinski izbori, kretanje od vrata do vrata izolovanog dela populacije počinje 18.12.2024.

Ja sam priznajem sebe internet prdavcem. Pobegao u uređenu tehnokratiju sa sistemom povratne sprege (komunikacije sa narodom, obrade primedba i predloga). Živim u stanu stečenom bez kredita sa manje od 40 godina starosti, znam da je za moju decu ovde odlično. Evo, nedavno sam upoznao Kineza, onlajn profesora na kanadskom univerzitetu, koji se takođe preselio u zemlju gde ja živim. U pokušajima da utičem da se civilizuje oblast u kojoj sam stručan u Srbiji se završila mojim spaljivanjem životne energije i svesti da sam sa 32. godine na nuli. Ipak, shvatio sam da je taj pešački rad, iako traži najviše radnih sati nešto najvrednije što se može raditi ako se želi da se prelomi na drugu stranu tas na vagi i izađe iz kamenog doba... Svakako postoje tri izbora: 1) otići iz Srbije 2) krenuti u misionerstvo od vrata do vrata 3) bilo koje drugo delovanja od spavanja, lajanja, razvaljivanja tastature od pisanja, tvitovanja, preko žongliranja, pevanja karaoke, pisanja saopštenja za medije dostupne neizolovanoj manjini, ili odlazak na miting u Arenu sa sokićem i sendvičem. Efekat je isti, sve je to pod 3.
Nisam baš razumeo šta si hteo da kažeš. Postavio sam ove članke da pokažem kako su svi iz koalicije imali konsenzus na odluke, na način delovanja, sve dok se nije pojavio čika Hil.
 
СНС мора и може да се победи истим методама које и сами користе.
Upravo tako. Ja sam to milion puta na ovoj temi napisao, ali avaj, čim napišem neku ideju tog tipa krenu da me napadaju u stilu da sam botina, ili daju kontra-argument (koji je za mene nebuloza) a to je da nije bitno samo doći na vlast, neko i kako će doći na vlast. Drugim rečima nije to to ako koristiš SNS metode, jer će se core glasači (građanisti, krug dvojke i ta core ekipa) razočarati.

A ja njima odgovaram, pa od te core ekipe ionako vajde nema, potrebni su drugi (razočarani SNS-ovci i apstinenti) al oni ponovo tvrdoglavo odgovaraju mi moramo da se borimo ovako.

Ja ne znam koja je njihova matematika i kako misle da dođu na vlast jer tih 20% koliki je maksimalni domet građanista ne može da se klonira i duplira/triplira, pa da očekuješ da će nekakavom magijom da se rezultati izbora promene drastično sledeći put.

Ja očigledno kao diplomirani inženjer nisam učio tu matematiku kako da 20% postane 40% bez da se bilo šta promeni, a sukladno očekivanju da će se taj resto ljudi "osvestiti" i biti karika u lancu koja nedostaje.
Jedino dobro u ceoloj priči je da smo saznali da je Đilas Vučićev igrač.
Imam jednog drugara koji se mnogo loži na Đikija, sad na izbore nije izašao jer je smatrao da je Sava SNS igrač, i baš se loži na Đikija i taj DS vajb iz 2000tih. E samo zbog takvih bi voleo da Điki zaista zvanično uđe u SNS (ko i neki drugi ex DS-ovci) baš da vidim kako će se njegova retorika promeniti, i da ga ja malo podje*******avam zbog toga :)

Sada kad su prošli izbori, mogu da kažem, da su zvezdarski de**li izbacili @vucko sa liste, zato što "se previše ističe, radi na svoju ruku, preuzima inicijativu.
Po meni taj momak @vucko ima zdrava razmišljanja i lepe inicijative (po meri metro, okretnica 28ice i slično) i da sam na njegovom mestu, ja bi gledao da se približim aktuelnoj vlasti, kako bih te inicijative zaista izgurao i mogao da budem posvećen rešavanju problema iz pozicije nekog ko može da reši problem, a to je pozicija da si u vlasti.

Ja bi bukvalno u tom pravcu razmišljao, jer ovako sve te lepe i korisne inicijative su borba sa vetrenjačama sa malom šansom da se realizuju, dok bi u potpuno drugačija pozicija bila da je u vlasti.

To je prosto pragmatičnost, razmišljanje hladnom glavom, neostrašćeno donošenje odluka i fokus ka rešenju problema u TRENUTNIM okolnostima. Kao što je Stamatović uradio. Stisneš nos (zube) i brate cepaš onako kako je moguće u skladu sa trenutnim okolnostima.

Opcija B čekaš najmanje 4 godine i nadaš se čudu. Al ja tu opciju B nikom ne bi savetovao. Neko ko sada ima 35-36, za 4 će imati 40, a ako i tada ne bude uleteo, moraće da ĉeka još 4 (ukupno 8) i ti zapravo ĉekaš od svoje 35-36e do svojd 43-44e godine da bi nešto uradio. Prođe voz...

Zato ljudi, razmišljajte pragmatično i batalite ostrašćenost ako hoćete nešto da i uradite.

I da su ponudili nešto, oni ljudi sa Dobricine konferencije sa sve Dobricom ulivaju takvo poverenje da im ne bi dao koze na čuvanje.
Meni oni ne ulivaju poverenje ni za šta. Pa čak ni za čuvanje koza. Ne bi imao poverenja da će bilo kakav, pa čak i krajnje jednostavan zadatak, poput čišćenja zgrade ili garažnog mesta, biti u stanju da izvedu bez greške.

Jednostavno osećam da ti ljudi nisu u stanju ništa da urade i da im je cilj identičan kao i SNS botovima, a to je da ulete u državni pos'o, da primaju platu, da ništa ne rade i da nemaju nikakvu odgovornost.

Eto tako ja njih vidim.

Prosto masa naroda ovde nije sposobna da sama misli i živi, jer su nezreli, uplašeni i primitivni.
Vidi, ja se sa tom konstatacijom slažem. Međutim treba imati u vidu nekoliko činienica:

1. Tvoj glas, moj glas i njihov glas vredi isto
2. Ti ljudi su većina, a ljudi poput tebe i mene ima znatno manje
3. Pošto nas je znanto manje, a da bismo napravili neku promenu, mi kao pametniji moramo ih nekako ubaciti u naš tabor.
4. I jedino uz podršku te, kako ih ti nazivaš, nezrele, uplašene i primitivne većine, mogu da se dese promene.

Je l si ok sa tim činjenicama? Slažeš se sa ovom startnom pozicijom?

Pošto su to fakti, ako želimo zaista promenu, onda jednostavno te ljude moramo prihvatiti, oni su deo nas, i bez njih nema promena.

To ti je bukvalno isto kao da sad odeš na glavnu autobusku stanicu, kupiš kartu za neku destinaciju, i shvatiš da ti ss ne sviđa ti vozač koji vozi. Koje su ti opcije? Da prekineš vožnju i nastaviš pešaka, ili da stisneš zube i izdržiš vožnju do destinacije i dođeš do cilja.

Eto, to samo treba da primenimo na život i društvo.
 
Poslednja izmena:
Vidi, ja se sa tom konstatacijom slažem. Međutim treba imati u vidu nekoliko činienica:

- Tvoj glas, moj glas i njihov glas vredi isto 2.

- Ti ljudi su većina, a ljudi poput tebe i mene ima znatno manje

- Pošto nas je znanto manje, a da bismo napravili neku promenu, mi kao pametniji moramo ih nekako ubaciti u naš tabor.

- I jedino uz podršku te, kako ih ti nazivaš, nezrele, uplašene i primitivne većine, mogu da se dese promene.

Je l si ok sa tim činjenicama? Slažeš se sa ovom startnom pozicijom?

Pošto su to fakti, ako želimo zaista promenu, onda jednostavno te ljude moramo prihvatiti, oni su deo nas, i bez njih nema promena.

To ti je bukvalno isto kao da sad odeš na glavnu autobusku stanicu, kupiš kartu za neku destinaciju, i shvatiš da ti ss ne sviđa ti vozač koji vozi. Koje su ti opcije? Da prekineš vožnju i nastaviš pešaka, ili da stisneš zube i izdržiš vožnju do destinacije i dođeš do cilja.

Eto, to samo treba da primenimo na život i društvo.
Ja se prvi slazem sa tobom da bez privlacenja dela SNS glasaca nema ni konacne pobede, ali i ti to prilazenje apstinentima i SNS glasacima banalizujes. Kako to uraditi?
Na papiru se programi SNS i opozicije ne razlikuju previse. Debate se uglavnom vode oko toga koliko je iskreno i uspesno sprovodjenje tog programa.
To i Kosovo/EU/Rusija/Srebrenica trla baba lan
 
Da. 20 god studiras i ne zavrsis fakultet. Po cemu si uspesan ako si lenstina u skoli, za pocetak. Nek ga zavrsi prvo, da ga ne zovu Rade Bezfakultetlija.
Ne samo to, još imaš samopouzdanje da budeš nosilac liste. Onda se skloni, budi levo smetalo u stranci, nemoj biti glavni. BB mora da se otarasi Dobrice i Lazovića, inače su propali. KP ima perspektivu, mogu da uzmu glasove Đilasu i Vučiću. Samo da ojačaju kao stranka, angažuju neku poznatu ličnost i eto njima 200.000 glasova sledeći put.
 
Још једно велемајсторство АВ на делу у Нишу:

СНС+сателити: 45,41% - 31 мандат
Опозиција (изнад цензуса): 48,42% - 30 мандата
Опозиција (испод цензуса): 6,17% - 0 мандата

Расподела мандата д'Онтовим количником (зато су сви црвеноцрни на једној листи), фантомске листе, пар листа испод цензуса, као и природни праг за "мањинске" листе, су утицали да уместо 3 или 4 мандата више за опозицију, СНС легално задржи власт и у Нишу.
 
Poslednja izmena:
Ima i ovo. Ukrali su Niš.
 

Prilozi

  • GPJlzpfWAAAUKJ2.jpg
    GPJlzpfWAAAUKJ2.jpg
    75,3 KB · Pregleda: 126
Sada kad su prošli izbori, mogu da kažem, da su zvezdarski de**li izbacili @vucko sa liste, zato što "se previše ističe, radi na svoju ruku, preuzima inicijativu."
Ni najmanje nisam iznenađen ovim, tako prolaze ljudi koji stvarno rade stvari iz najboljih namera.
Ovo je samo potvrdilo moj stav da mi ovde nemamo izbore već iluziju izbora. Tako je to kad Hil kontroliše sve stranke. Opozicija je uspešno odglumila da su protiv SNS.
 
Ma kakvi, moraće AV da pusti Niš, inače će dole izbiti rat..
 
Vrh