Šta je novo?

Izbori 2024

Koliko ce Djiki sad da promeni u gradu?
Pročitaj sporazum koji su 9.marta potpisali Stranka slobode i pravde, Zeleno-levi front, Narodni pokret Srbije, Demokratska stranka, Zajedno, SRCE, Ekološki ustanak, Pokret slobodnih građana, Novo lice Srbije (Parandilović), Pokret za preokret, USS Sloga, Otadžbina, Novi DSS, POKS i Proglas, videćeš kako i koliko su trebali da promene u gradu, dok nekoliko njih nije odlučilo da ipak da legitimitet unapred pokradenim izborima.
 
Pročitaj sporazum koji su 9.marta potpisali Stranka slobode i pravde, Zeleno-levi front, Narodni pokret Srbije, Demokratska stranka, Zajedno, SRCE, Ekološki ustanak, Pokret slobodnih građana, Novo lice Srbije (Parandilović), Pokret za preokret, USS Sloga, Otadžbina, Novi DSS, POKS i Proglas, videćeš kako i koliko su trebali da promene u gradu, dok nekoliko njih nije odlučilo da ipak da legitimitet unapred pokradenim izborima.
Dobro
Izbori su pokradeni, Djiki nece da im da ,,legitimitet"
Sad, sta on zapravo radi da spreci kradju?
Zasto daje legitimet nekim mestima a drugim ne, kad se svuda krade?
Ove price o legitimitetu su nebitne, Vucica zabole da l mu opozicija daje legitimet kad mu nijedna drzava sveta ne osporava legitimet
U praksi ,,ne davanje legitimeta" je suplja prica, rezultat uvek ispadne davanje izbora za dz
 
Nije mi jasno šta pišete, u isto vreme "sreća da je Đilas politički mrtav" i "šteta što nije izašao"... dogovorite se sa sobom
 
Normalan a ne pametan uci na svojim greskama,
a ridji pokusao da ponovi 2020tu koja je bila fijasko - dakle pre samo 4godine je bilo to al izgleda da riđiboti pamte do par meseci unazad...
 
Nije mi jasno šta pišete, u isto vreme "sreća da je Đilas politički mrtav" i "šteta što nije izašao"... dogovorite se sa sobom
Pa ako je već bio tolika boodala da unisti objedinjenu opoziciju i zajedno sa sns-om zagovara bojkot onda je dobro sto je politicki mrtav...
Normalno da je bolje da nije ovako sapleo opoziciju i pomogao sns-u ali pošto vec jeste onda je bolje sto je konacno otisao na smetilište...
 
Једини бојкот који може да буде успешан је да сви учествују у њему и да се организују огромне демонстрације у сваком граду у Србији где ће да се искаже грађанска непослушност. Наша опозиција је скуп идиота неспособних да се о било чему договоре.
 
@Igor - e daj ovom Konju nagradu za najdebila bb foruma, aposlutno zasluzeno za izjavu da na levoj obali Dunava zivi puno poremecenih osoba oko 90% po njegovoj retardiranoj proceni. A osecam da si cavulja neka teska ovako kao lik, da si primio dosta cvrga i samara u zivotu.
Vračarac, botina i lopina iz tabora SNS-a. ČA ČA naselja nisu Beograd, to su banatska sela. Nije ni Zemun Beograd, to je deo Vojvodine koje je centralna Srbija prisvojila, tj. praktično anektirala 1934. godine. Ponosan sam što sam sa leve obale Save, tj. iz Zemuna.
 
Једини бојкот који може да буде успешан је да сви учествују у њему и да се организују огромне демонстрације у сваком граду у Србији где ће да се искаже грађанска непослушност. Наша опозиција је скуп идиота неспособних да се о било чему договоре.
A zato gradjani evo bas gore od zelje za ogromnim demonstracijama ali eto retardirani opozicionari ne znaju to da iskoriste, how yes now...

2020ta je pokazala sta bojkot moze da donese - NIŠTA osim 4 godone vladanja radikala u opstinama gde NIKAD nisu mogli ni da sanjaju vlast...
 
Претходно су га тако и зелено-леви или недавимо београђани ставили на 385. место на листи. Сад га склонише. А најгласнији је био у одбрани тих партија и покрета а они у свом корену исто што и власт, исто што и шефови им из Њемачке. Тоталитарност и закони јачег им у генима, јбг.

Зато је утихнуо последњих месец дана. Де се даде она партијска транспарентност? Још им верује вероватно па није хтео да шири тај негативни моменат.
Nije to do stranaca, nego do našeg mentaliteta, a donekle i mešanja Udbe. Srpski privatnik u većini slučajeva ne želi dobrog vojnika, koji želi da postane general. Ta ruska poslovica je vezana sa podrazumevanjem voske kao sistema sa pravilima, gde se unapređenje dobija po zaslugama. Van Srbije ja ne znam slučajeve da komšija koji ništa nije uspeo u životu prođe nožem preko plastenika najbližeg ogradi sa puta. U Ruskoj kulturi postoji zavist ali u skladu sa frazom "zavidi ćuteći". Prisustvovao sam formiranju Piratske partije, koja je propala zbog umišljanja njenih vođa da su Boga za onu stvar uhvatili. Previše je takvih i u vlasti, i u opoziciji. Jedino što drži kompaktnost i snagu jedinog direktno i nedvosmisleno izdajničkog pokreta, jeste grubo kršenje prve Božje zapovesti. "... ne stvaraj nikakvog idola i kumira, nemoj im se klanjati i nemoj mu služiti...".

Zato su Rusija, Engleska, SAD imperije, a Balkan gomila plemena gordih divljaka sa vrlo izgrađenom negativnom selekcijom, kako slučajno neki mladi sveži čovek ne bi imao prostor da dokaže da je u nečemu bolji od mene.
 
A zato gradjani evo bas gore od zelje za ogromnim demonstracijama ali eto retardirani opozicionari ne znaju to da iskoriste, how yes now...

2020ta je pokazala sta bojkot moze da donese - NIŠTA osim 4 godone vladanja radikala u opstinama gde NIKAD nisu mogli ni da sanjaju vlast...
Тек кад/ако грађани буду горели од жеље за демонстрацијама и када буде постојала озбиљна могућност да дође до опструкције избора и свакодневних активности онда ће бојкот бити могућ. Ако се то не деси онда бојкот неће бити могућ нити битан. Друга битна ствар у вези бојкота је међународна подршка коју Вучић очигледно има у довољној мери. Ако би изгубио међународну подршку онда би бојкот могао бити озбиљан вид притиска.

Али пошто ништа од тога није реално опозиција мора да се бави теренским послом и да престане да мисли да је довољно рекламирати се на интернету.
 
Kako su nas lagali (tako su i prošli):

 
To je isto kao što ljudi kritikuju opoziciju što ne nudi program za Borču. Koji to program ima SNS? Da laže ljudi o kanalizaciji 10 godina.
Имају, имају. Наравно ништа од епохалне, суштинске важности али асфалтирања, тротоари, гасификација... Ишли су од куће до куће и анкетирали шта би људи да се уради/промени и знам конкретно за подручје Авале да су и урадили оно што је тражено. И то није случајно, тамо само Рипањ има око 20к људи/глсадача које је било лако придобити.

А раде их на тај осећај важности, припадности локалној заједници. То је поготово старијим људима више него довољно, замисли неко их је питао за нешто у средини у којој живе! Само је то довољно, ни не морају да испуне ништа. Свакако је више од игнорисања или презира које им нуди опозиција.
 
Evo na N1 uživo novinar pita lika iz Biram borbu da li imaju nekakve prigovore na izborni proces, on kaže zaje*******ala nas bojkot kampanja... i kako posle da im veruješ da nisu u dogovoru sa SNS (mi vama Stari Grad i Vračar, vi nama legitimitet izbora).
 
Legitimet lol
Opste je poznato da je radikalima stalo do legitimiteta...
Izgurali ljudi pune mandate bez ikakvih problema oko legitimiteta 4 godine nakon onog bojkota 2020te i riđiboti i dalje laprdaju o legitimitetu kao da je to nesto sto ce potresti radikale (inace poznate kao velike legaliste)
 
Треба да нас је стид и срамота.
1717411537041.png
 
Видели смо на децембарским изборима да је апсолутни максимални домет класичне грађанске прозападне опције око 25% на нивоу Србије, или 40% у урбаним срединама. Интересантно је да су лидери као Саво Манојловић или Доктор Милић повукли и људе изван тог класичног круга, и шта се сада дешава? Фокус се пребацује на међусобна трвења у оно мало чемера што је преостало у грађанској опозицији. Чему сада то?

Људи, ако су нас већ лидери опозиције напустили и препустили гангулизацији, зарад својих ситних интереса, зашто бисмо се ми за њима дрндали.
 
Треба да нас је стид и срамота.
Pogledajte prilog 200488
Ne nas sve, nego onaj deo ljudi koji su doveli do svega ovoga. Treba praviti tu distinkciju. Kao što sam posle decembarske sramote ja odlučio da još jače pravim distinkciju između Srbije i RS. Nismo svi isti.

A u 21. veku u eri interneta, medija (kakvi god da su, ima ih puno), biblioteka, modernih sredstava komunikacije, udžbenika... zaista nema opravdanja za one ljude koji iskrenl glasaju za SNS jer ne znaju za bolje. Dakle ne govorim o botinama, oportunistima, plaćenicima... nego o hordama onih po zemlji koji glasaju za Vučića jer "rekoše na Pinku da je on najbolji". Internet i sredstva masovne komunikacije su široko dostupni širom Srbije bar 10 godina. Ako je neko toliko glup i lenj da ima moderni telefon ili komp sa pristupom internetu, a da ne pomisli nikad da pogleda bilo šta sem Pinka i Deformera, takve degenerike treba prozivati. To važi za sve i bilo koga ko tako živi, nebitno da li je neko iz Beograda ili Žagubice. Samo što u većim mestima imaju manji pristup nekim medijima, ali ne i internetu i masovnoj komunikaciji.
 
Poslednja izmena:
Nego @Vračarac nesto me ignorises ili si mamuran od vina iz Jajnaca?

Biramo Vračar 28
Narodna stranka 2
Dosta je bilo 2
Vucic, sns, Vracarac i sps i ostali ortaci lista 25
neke liste druge 6

Apropo ovih sto su bojkotovali bice zanimljivo videti sta ce jedan od lidera bojkota da postigne u narednim mesecima.

Opet se pokazuje kao i nakon svakih izbora da vlasti i opoziciji u skupstini su ista koalicija oko toga da ne zele i nece da uvedu obavezno glasanje. Smenjivost vlasti se mora postizati a to se najbolje postize kada se daje obaveza glasacima da moraju da glasaju sem u specijalnim slucajevima. Garantovano nakon svakog ciklusa bi imali smenjivost vlasti a ne da neko jase na vlasti dugo.
 
Poslednja izmena:
Vrh