Šta je novo?

Izbori 2024

Meni nije jasna ova lista - "Beograd je svet(a) - Usame Zukorlić".

Sta znaci ,,Beograd je sveta"? 🤣
Пошто сте се потрудили да Мариксу избистрите изборну понуду, ред је да неко и Вама одговори.

Света је господин са кацигом, кандидат за градоначелника те листе чији идентитет званично није откривен.

Као што је неко написао, дно не постоји. Нижа излазност може довести до тога да нека од четири мањинске листе добије свог представника у градском парламенту.
 

Prilozi

  • Гдин Света.jpg
    Гдин Света.jpg
    90,2 KB · Pregleda: 62
Već imamo temu za Beogradske izbore, ali tu gotovo da niko i ne piše.

Sa druge strane, najmanje je bitno o čemu će se pričati. Građani su u velikoj većini već na samom početku znali za koga će da glasaju i otprilike se manje - više samo čeka da dođe nedelja i da svako odradi svoje. A uzgred, ovo sa pozivanjem na bojkot je samo iziritiralo jedan deo ljudi koji je apsolutno rešen da izađe i glasa, Čak su na nekim mestima i pocepani plakati kojima su oblepili grad. Plus što imamo retoriku kako su ovo najnebitniji izbori i da apsolutno nikoga ne interesuju, a na svega 5 plakata/bilborda (ako i toliko) u gradu možeš da natrčiš na nešto što nije vladajuća stranka.​
Па сад, питање је да ли су знали. Рецимо, по мени су Ђиласовим и Јовановићевим бојкотом многе маске пале. И више су ме мотивисали да изађем да гласам. Нисам још ни сигуран за кога ћу гласати, знам само за кога нећу.
 
Neki ovde su izgleda zaista uvereni da političari u Srbiji (nivoa poslanika, ministra i slično) žive teško i opterećeno. 😄

Verovatno zato na zemlju od 6 i nešto miliona ljudi imamo 120 političkih stranaka i pitaj boga koliko desetina hiljada političmara i funkcionera...


Nekad se stvarno zapitam kako žive pojedini članovi foruma kada su im primanja od 1000-2000 evra po osobi (donja granica poslanika) ispod časti. Koji li su to prohtevi, apetiti i kompleksi da nekome to nije dovoljno. A i čemu sve to ako je jedna od glavnih razonoda opet da se dođe na forum da se raspravlja sa anonimusima, komunjarama i pijandurama ispred dragstora (poput mene).😄

Upamtiću današnji dan kao onaj kada se elita na BeoFeudu većinski složila da političarima u Srbiji nije lako i da zato treba da ih plaćamo još više, jer će onda manje krasti i bolje raditi.
 
Poslednja izmena:
Пошто сте се потрудили да Мариксу избистрите изборну понуду, ред је да неко и Вама одговори.

Света је господин са кацигом, кандидат за градоначелника те листе чији идентитет званично није откривен.

Као што је неко написао, дно не постоји. Нижа излазност може довести до тога да нека од четири мањинске листе добије свог представника у градском парламенту.
au koja sprdnja
 
Neki ovde su izgleda zaista uvereni da političari u Srbiji (nivoa poslanika, ministra i slično) žive teško i opterećeno. 😄

Verovatno zato na zemlju od 6 i nešto miliona ljudi imamo 120 političkih stranaka i pitaj boga koliko desetina hiljada političmara i funkcionera...


Nekad se stvarno zapitam kako žive pojedini članovi foruma kada su im primanja od 1000-2000 evra po osobi (donja granica poslanika) ispod časti. Koji li su to prohtevi, apetiti i kompleksi da nekome to nije dovoljno. A i čemu sve to ako je jedna od glavnih razonoda opet da se dođe na forum da se raspravlja sa anonimusima, komunjarama i pijandurama ispred dragstora (poput mene).😄

Upamtiću današnji dan kao onaj kada se elita na BeoFeudu složila da političarima u Srbiji nije lako i da zato treba da ih plaćamo još više, jer će onda manje krasti i bolje raditi.
Kao što rekoh, nisu svima prohtevi isti, a sa rastom primanja rastu i prohtevi. Neko ide na more u Sutomore, neko na Maldive. Red bi bio da možeš da priuštiš oba bar jednom godišnje pa da biraš gde hoćeš. To se zove život. A ako nemaš izbora i moraš da izbegavaš letovanja onda životariš. Može da se živi u oba slučaja.

Realno je 2000e misaona imenica za više od pola stanovnika Srbije, možda i dve trećine ali to nije zbog toga što je to preveliki novac (nije ni mali da se razumemo) već zbog toga što nam je društvo siromašno kako materijalno tako i intelektualno. Neko ko radi za 500e njemu je i 1000e ogroman novac. Ja to gledam ovako, dolazak na forum je nekome možda izduvni ventil u toku posla i stvarnog života, kao što neko ode na bolovanje od 5 dana da izbistri glavu ili sedi u kafiću i bleji. A nekome možda samo hir da hejtuje druga mišljenja.

edit Za Mladive sam izkarikirao. Isto mu dodje i da li ćeš moći kupiti juneći but ili fejk viršle.
 
Poslednja izmena:
Nisam na tebe mislio, s tvojim današnjim postovima sam se većinski slagao.

Ti si čak sam lepo rekao - sa većom zaradom, rastu i apetiti. Zato oni bolesnici koji imaju po 52 milijarde nemaju mira dok ne namaknu i 53, jer ih pohlepa i životinjski nagoni opsednu. Ali zato čovek ima mozak, razum i svest, pa je na njemu da se opameti i zaustavi u nekoj razumnoj tački. I ja bih voleo da svakog dana omlatim po pola kile čokolade, pa si ne dozvoljavam to. Na Amigdali (i drugim delovima) je da tera čoveka na pohlepu i gomilanje, a na Korteksu je da to balansira razumom i ljudskošću. Oni koji u tome baš debelo izgube konce i odu u žestoki disbalans, su jednostavno bolesni ljudi. Ne govorim o postaranju da se ima dovoljno + nešto preko. Govorim baš o patološkim pohlepama, jurenju statusa i lečenja kompleksa, koji su svi danas na nivou epidemije.
 
Ja bih voleo da imam 4000e al' nemam :) Uglavnom je sve to do ljudi i vaspitanja, a dok nekome ne daš novac ili moć kako je ranije rečeno, nećeš u stvarnosti znati kakav je. Tako da i 2000e može da ti bude dovoljno, a nekoga neće da zadovolji ni 50k.
 
Ja bih voleo da imam 4000e al' nemam :) Uglavnom je sve to do ljudi i vaspitanja, a dok nekome ne daš novac ili moć kako je ranije rečeno, nećeš u stvarnosti znati kakav je. Tako da i 2000e može da ti bude dovoljno, a nekoga neće da zadovolji ni 50k.

„Bolje živjeti sto godina kao milijunaš, nego sedam dana u bijedi“
 
Pa sad ne znamo, jeste novac iz korupcije veliki ali ne znamo koliki. Takodje ne znamo ni koliko novca odlazi na fiktivna i nepotrebna radna mesta. Evo Oliver je dao primer škole i koliko tu ima nestručnih i nebitnih ljudi, a to je ustanova gde postoji kakva takva kontrola. Dao sam jednom primer jednog bivšeg zaposlenog u MUP-u. Kada sam ga pitao zašto je dao otkaz kaže smanjili mi platu sa 700e na 300e (to je bilo pre 7-8 godina). Kada sam ga pitao šta je bilo njegovo zaduzenje kaže "pa ništa, to su bila fiktivna radna mesta za nas par, samo smo sedeli i delili neke papire po kancelarijama".
Ne mozemo znati koliki ali je potencijal po jedinki znatno veci nego u drugim zanimanjima. Dve tri povezane osobe u politici mogu da maknu milionske iznose u malo transakcija, u drugim oblastima ti treba mnogo vise ljudi i vise transakcija da dodjes do tolikog gubitka.

Zato kazem da je svaka usteda na samom izvoru daleko efikasnija.

Ja bih voleo da imam 4000e al' nemam :) Uglavnom je sve to do ljudi i vaspitanja, a dok nekome ne daš novac ili moć kako je ranije rečeno, nećeš u stvarnosti znati kakav je. Tako da i 2000e može da ti bude dovoljno, a nekoga neće da zadovolji ni 50k.
I ja kad sam dobio prvu platu od 300e nisam uspeo za mesec dana da je potrosim :)

Posle vremenom predjes i tih famoznih 4k i shvatis da ni to nije ne znam koliko luksuziranje vec jedan ok zivot srednje klase, pogotovo ako nemas svoju nekretninu.
 
Verujem i da ljudima koji imaju 10k nije to neko luksuziranje vec neki ok zivot :) pitanje je samo gde je granica.
 
Zato sam i napisao da bi bilo dobro po oslobodjenju zemlje od te pošasti, vratiti zastavu sa grbom iz 1882.

Pogledajte prilog 199342
А да пробамо бољу алтернативу? Ова застава је заснована на српској тробојници са југословенским грбом републике. Грб је комбинација српских националних и социјалистичких симбола. Ово ми делује боље и величанственије.
1717096439865.png
 
А да пробамо бољу алтернативу? Ова застава је заснована на српској тробојници са југословенским грбом републике. Грб је комбинација српских националних и социјалистичких симбола. Ово ми делује боље и величанственије.
Pogledajte prilog 200091
Ovo nije jugoslovenski grb republike (tako nesto i ne postoji).
 
Nisam na tebe mislio, s tvojim današnjim postovima sam se većinski slagao.

Ti si čak sam lepo rekao - sa većom zaradom, rastu i apetiti. Zato oni bolesnici koji imaju po 52 milijarde nemaju mira dok ne namaknu i 53, jer ih pohlepa i životinjski nagoni opsednu. Ali zato čovek ima mozak, razum i svest, pa je na njemu da se opameti i zaustavi u nekoj razumnoj tački. I ja bih voleo da svakog dana omlatim po pola kile čokolade, pa si ne dozvoljavam to. Na Amigdali (i drugim delovima) je da tera čoveka na pohlepu i gomilanje, a na Korteksu je da to balansira razumom i ljudskošću. Oni koji u tome baš debelo izgube konce i odu u žestoki disbalans, su jednostavno bolesni ljudi. Ne govorim o postaranju da se ima dovoljno + nešto preko. Govorim baš o patološkim pohlepama, jurenju statusa i lečenja kompleksa, koji su svi danas na nivou epidemije.
Раније сам размишљао "мени да је милијарду не бих ништа радио, имам превише".
Онда сам прочитао "Амерички психо" где је у детаље описано друћтво богатих и пребогатих који се такмиче у свему па чак и у томе чија визит карта је лепша и од ког материјала.
Изгледа кад си у том друштву онда се такмичиш ко ће престићи кога, јер човеку је у сржи да се такмичи.
 
Раније сам размишљао "мени да је милијарду не бих ништа радио, имам превише".
Онда сам прочитао "Амерички психо" где је у детаље описано друћтво богатих и пребогатих који се такмиче у свему па чак и у томе чија визит карта је лепша и од ког материјала.
Изгледа кад си у том друштву онда се такмичиш ко ће престићи кога, јер човеку је у сржи да се такмичи.
Što je u svom korenu zapravo narcistički poremećaj ličnosti. S tim što Patrik Bejtman naravno ima i druge, mada mu je taj najveći.

Jeste svima nama utkano u mozak da se takmičimo, kao i da gomilamo resurse. Ali zato je sa evolucijom utkano i što šta drugo, da ne ostanemo na nivou pacovčina koje samo grabe i žderu i gomilaju, a kad nemaju šta drugo počnu jedni druge dok se ne samounište.

Fora sa pohlepom je što je bukvalno kao droga, i kao što i sa drogom ti treba sve više i više da bi osetio nadražaj i užitak, tako je i sa parama i konzumerizmom - što se više prepuštaš, manje osećaš i patološki tražiš više. Zato ljudi koji dođu u neke godine a imaju nešto mozga i mudrosti, se više ne fokusiraju na materijalne gluposti, statuse i iživljavanja nego na doživljaje, izazove, uspomene, trajne promene i zadovoljstva (npr zadovoljstvo svojim životom ili porodicom), nova iskustva, ljude i veze... Inače da ne bude zabune - svi mi imamo svoje droge i zavisnosti, samo je razlika ko je šta odabrao, kako se nosi sa time i da li i koliko time ugrožava druge.
 
Poslednja izmena:
Da li dela govore ili nedela vrište, ne bih znao, ali sigurno je da na svečanim otvaranjima i TV gostovanjima nismo videli kandidata vladajuće stanke, u poslednjih nedelju dana, nego raznorane druge članove. :D
 
Ipsos:

1000007329.jpg


Odoše crno-crveni polako ispod 50 posto, prvo istraživanje koje to pokazuje.

Da li je namešteno, da li su ljudi neupućeni ili ne razmišljaju baš kako treba, po ovome 10 posto glasova će ostati ispod cenzusa.

To su u suštini sve glasači opozicije, osim verovatno ove Ruske stranke i bilo bi dobro da se nekako dozovu pameti.

Crno-crveni, Biram borbu, Kreni-Promeni i MI (Nestorović) prelaze cenzus, sve ostalo je bacanje glasova.



Crno-crvena koalicija je već u padu u odnosu na NSPM istraživanje i Meridijan, to je dobro.

Nije ovo daleko, srećom je počela izborna tišina pa neće biti Ðjilasa i ekipe po Novoj i N1 da demotivišu ljude.

Potrudili su se svojski da zakomplikuju sa imenama lista, zato za

Beograd:

Broj 6: Biram borbu
Broj 12: Kreni-Promeni

Vračar:

Broj 5: Biram borbu
Kreni-Promeni nema listu


Stari grad:

Broj 5: Biram borbu
Kreni-Promeni nema listu

Savski venac:

Broj 3: Biram borbu
Kreni-Promeni nema listu


Palilula:

Broj 2: Biram borbu
Kreni-Promeni nema listu


Zemun:

Broj 8: Biram borbu
Broj 4: Kreni-Promeni

Novi Beograd:

Broj 3: Biram borbu
Broj 6: Kreni-Promeni

Zvezdara:

Broj 5: Biram borbu
Kreni-Promeni nema listu


Voždovac:

Broj 5: Biram borbu
Broj 6: Kreni-Promeni


Rakovica:

Broj 2: Biram borbu
Kreni-Promeni nema listu

Čukarica:

Broj 3: Biram borbu
Kreni-Promeni nema listu

Surčin:

Broj 4: Biram borbu
Kreni-Promeni nema listu

Lazarevac:

Broj 3: Biram borbu
Broj 5: Kreni-Promeni

Mladenovac:

Broj 3: Biram borbu
Kreni-Promeni nema listu

Grocka:

Broj 5: Biram borbu
Kreni-Promeni nema listu

Obrenovac:

Broj 3: Biram borbu
Kreni-Promeni nema listu

Barajevo:

Broj 3: Biram borbu
Kreni-Promeni nema listu


Molim da me ispravi neko ako je napravljena neka greška iznad.
 
Vrh