Šta je novo?

Izbori 2024

Pratio sam juče preko twittera izbore u Turskoj. Lokalni izbori Erdogan izgubio sve važne gradove. LEpo priznao rezultate, nije se mnogo mešao u kampanju, čestitao pobednicima, sve fino i gospodski. Za razliku od nekih. I on važi za apsolutistu, populistu, jakog političara, ali verujem da on stvarno voli svoju zemlju i razume potrebu od te unutrašnje političke dinamike, da se vlast deli. To razume i narod. MOžda zato što Turska nikada nije bila komunistička zemlja.
Ma divan jedan covek, bas se nadelio vlasti poslednjih 20 godina.
 
Ulaskom u BRICS pretpostavljam da više nećemo biti pod uticajem USA a to bi značilo da možemo prestati sa urušavanjem i prodajom javnih preduzeća, mogućnost da obrazovanje dovedemo u red što je jako bitno, sprečavanje rudnika litijuma, sprečavanje dalje širenje woke ideologije i sličnih bolesnih stvari (srećom na tom polju zaostajemo za Zapadom), mogućnost da ne postanemo smetlište Evrope.. Pored ovog očekivao bih ekonomski rast i povećanje standarda. Naravno potrebna je nova vlast jer pola ovih stvari ne mogu da očekujem od trenutne vlasti. Znači ukratko da nestane štetan uticaj Zapada ali i dalje nam ostaju Kinezi na istoku (rudnici), Rusi u Vojvodini (naftne bušotine)..
Inače ne vidim kako možemo ući u BRICS niti bih video neke benefite ako ostanemo pod uticajem USA i sa trenutnim stanjem u Evropi i opet se vraćamo na priču da se čeka kraj rata u Ukr i da vidimo šta će biti sa Evropom. Očekuje se da će mnoge države da se priključe ali za sada nijedna evropska. Ako Evropa ostane pod uticajem USA kao i do sada, nema od nas ništa.
Lekar: Manje Balkan Infa i sve će biti u redu. Vratićete se u normalu.

Pratio sam juče preko twittera izbore u Turskoj. Lokalni izbori Erdogan izgubio sve važne gradove. LEpo priznao rezultate, nije se mnogo mešao u kampanju, čestitao pobednicima, sve fino i gospodski. Za razliku od nekih. I on važi za apsolutistu, populistu, jakog političara, ali verujem da on stvarno voli svoju zemlju i razume potrebu od te unutrašnje političke dinamike, da se vlast deli. To razume i narod. MOžda zato što Turska nikada nije bila komunistička zemlja.
Vučić ne sme ništa da prepusti opoziciji jer mu se onda prekida kriminalni lanac. Erdogan jeste autokrata, diktator, ali ne verujem da je toliki kriminalac koliki je Vučić. U tome je razlika. Ovde je pitanje opstanka na slobodi.
 
Glavna razlika je sto je Erdogan izgubio (neke) izbore a Vucic jos nije.

Ne znam kako je uopste doslo do povlacenja nekakve paralele gde Erdogan priznaje ko gospodin a ovaj ne, kad ovaj nema sta da prizna.
 
Erodogan je gospodin po drugim ne-izbornim stvarima, bar sam na to ja mislio
 
Ako vas zanimaju memoari Ante Pavelića, možete ih kupiti u Ukrajini. Mislim, ako ste za otadžbinu spremni...

 
Lekar: Manje Balkan Infa i sve će biti u redu. Vratićete se u normalu.
Ovaj stav sam formirao nakon čitanja raznih substackova od ljudi koji bolje razumeju situaciju u svetu i bolje znaju kako svet funkcioniše nego svi mi zajedno na forumu. Pre toga sam razmišljao kao i većina na forumu nažalost, nisam znao za bolje.
 
Možemo mi da se pravimo ludi
Da, da mislimo da u Turskoj nema svih medijsko/izbornih manipulacija kojih ima i ovde, uglavnom jos banalnije implementiranih.
Ovaj stav sam formirao nakon čitanja raznih substackova od ljudi koji bolje razumeju situaciju u svetu i bolje znaju kako svet funkcioniše nego svi mi zajedno na forumu. Pre toga sam razmišljao kao i većina na forumu nažalost, nisam znao za bolje.
Mozda su ti substackovi toliko napredni da su te malo zbunili, kreni sa necim jednostavnijim za pocetak.
 
Koje koristi ima evropa od amerike osim sto moraju da im placaju harac za naoruzanje i da uskladjiju spoljnu politiku kako im stigne depesa preko bare?
Mada to i nije toliko lose, možeš da postavis telatabise koji samo dizu ruke i aminuju vec donete odluke.
Ovi sto brane erdogana, samo da znaju da je ta cvecka, godinama krala sa sinom sirijsku naftu onako sve regularno, firma kamioni, a isis im bio logistika, sve dok nije dobio po nosu. Ljiga ljudska, prodao bi rodjenu majku za novac i vlast, sto se vidi po njegovim sizofrenim politickim odlukama, i sad kao on moralan ispade još.
 
Pa za ovog žvalavog koji prodaje sopstveni narod je moralna gromada...
Sa koje teritorije gde zive turci je erdogan povukao institucije truske i uveo svoj narod tamo u neprijateljske?
 
Pa za ovog žvalavog koji prodaje sopstveni narod je moralna gromada...
Sa koje teritorije gde zive turci je erdogan povukao institucije truske i uveo svoj narod tamo u neprijateljske?
Znaci Erdogan je bolji jer vise ratuje i vrsi etnicko ciscenje nad Kurdima?
 
Mozda su ti substackovi toliko napredni da su te malo zbunili, kreni sa necim jednostavnijim za pocetak.
Mogao bi da počne sa geografijom za osnovnu školu,
konkretno gde se na karti sveta nalazi srbija, skim se graniči, da li ima izlaz na međunarodne vode ili more, za početak bi mu to otvorilo nove horizonte...
 
Koje koristi ima evropa od amerike...
Осим што су њен највећи део са главним државама подигли из гроба после 1945. и сачували од комунизма совјетског типа (дакле, од новог гроба), Американци немају никаквих заслуга за Европу.
 
Осим што су њен највећи део са главним државама подигли из гроба после 1945. и сачували од комунизма совјетског типа (дакле, од новог гроба), Американци немају никаквих заслуга за Европу.
 
I mi smo spasili tu istu evropu od islamizacije 1389. ako ćemo tako da gledamo, pa nam ne dele cestitke. mada je diskutabilo ko je kome 1939. iskopao grob pa ga 45.izvukao iz istog, a sada ga kopa na 10 metara za svaki slučaj.
 
I mi smo spasili tu istu evropu od islamizacije 1389. ako ćemo tako da gledamo, pa nam ne dele cestitke. mada je diskutabilo ko je kome 1939. iskopao grob pa ga 45.izvukao iz istog, a sada ga kopa na 10 metara za svaki slučaj.
Spasili smo Evropu islamizacije tako sto smo postali vazali i borili se na strani Turaka sledecih 15 godina?
 
Ми увели Турке у Европу код Никопоља...

(Јесу се Французи напили и били бахати, ал` је било више-мање неодлучено, док не дође српски деспот са његовом тешком коњицом...)
 
Vrh