Šta je novo?

Izbori 2024

Opcija 1 SNS+SPS+MI gradska vlast. održavaju se samo redovni opštinski (lokalni izbori).
Opcija 2 Nema gradske vlasti jer MI neće sa SNS (bar ne u ovom ciklusu). To povlači i ponovljene gradske izbore+redovne opštinske.
 
Ako hoćemo da analiziramo ovaj današnji događaj, ja tu vidim samo dve mogućnosti.

Prva je ta da su MI bili veštačka tvorevina od strane SNS, čisto da malo zeznu beogradske izbore, pa sad kad je to rešeno, mogu se polako rastati.
A druga je da je to bila realna grupa ljudi, od kojih očigledno na kraju ispade da samo Nestorović ima čast i da se ne prodaje, odnosno da kao vođa grupe nije uspeo da zadrži svoje članove (iako su oni stalno pričali kako nema vođe nego su njih 7 svi ravnopravni).

Šta je stvarno bilo, mislim da na kraju nije bitno. Šta nama sada ovo znači? Definitivne izbore ili ipak preletanje ovih članova i formiranje većine sa SNS (i ostalima)?
Ту су пре могуће друге две опције:
- Ми је група наиваца које је СНС погурао медијски и потписима како би окрњио десну опозицију, и сад им сметају кад су се отели контроли па ће да их угуше на новим изборима (креће спин о ванземаљцима и сл.);
-Били су реална група наивних људи са искреном идејом којој је служба убацила Несторовића као што га је претходно убацила Дверима и сада опет одиграва своју службену улогу.
 
Ja gledam stvari iz pozicije Rusije, to im je bezbednosni interes, ne smeju dozvoliti sebi tako nešto. Šta bi ti radio na mestu Putina? Imaš potencijalnu pretnju iznutra i šta da mu radiš? Treba napraviti primer od njega da slučajno nekom ne padne na pamet da pokuša da izda državu (ako je to u pitanju). Ti možda imaš empatiju prema izdajnicima ali ja nemam pogotovo za takvu stvar.
Neka i zvanično zabrani svaku opoziciju, jer su svi oni opasnost po stabilnost Rusije.
 
Ту су пре могуће друге две опције:
- Ми је група наиваца које је СНС погурао медијски и потписима како би окрњио десну опозицију, и сад им сметају кад су се отели контроли па ће да их угуше на новим изборима (креће спин о ванземаљцима и сл.);
-Били су реална група наивних људи са искреном идејом којој је служба убацила Несторовића као што га је претходно убацила Дверима и сада опет одиграва своју службену улогу.
Nestorovic je formirao relativno jaku bazu među youtube teoreticarima zavera i postao noseća figura. Osnove politike su, Vučić nije dovoljno patriota, masovna ubistva u maju prošle godine su pocinile strane, tajne službe, SPN su zapadni plaćenici, koji rade protiv Srbije. Nije mali broj pobornik tih teza, oko 10%.
 
Za one koji su sumnjali u moje političke (ne)sposobnosti:
Ja prvi priznajem da mi ovako nesto nije na pamet padalo :) A verujem da ni ti nisi bas ovako ovo zamisljao :)

Ocekivao sam da ce da se raspadnu ali tek negde za godinu dana. Da je to ostalo koliko toliko celovito do leta verujem da bi dobro prosli. Sad izgleda da necemo dobiti priliku da testiramo tu hipotezu.
 
Opcija 1 SNS+SPS+MI gradska vlast. održavaju se samo redovni opštinski (lokalni izbori).
Opcija 2 Nema gradske vlasti jer MI neće sa SNS (bar ne u ovom ciklusu). To povlači i ponovljene gradske izbore+redovne opštinske.

Рецимо да се деси опција 2 и да идемо на поновљене изборе. С обзиром да из СНС кажу да се не обазиру на истраге ЕУ и реузлутате истрага као и њихове донете резолуције јер када би то урадили то би било "равно окупацији". Како да знамо да ћемо учествовати у поштеним изборима и да неће бити покрадена воља грађана опет?
 
Рецимо да се деси опција 2 и да идемо на поновљене изборе. С обзиром да из СНС кажу да се не обазиру на истраге ЕУ и реузлутате истрага као и њихове донете резолуције јер када би то урадили то би било "равно окупацији". Како да знамо да ћемо учествовати у поштеним изборима и да неће бити покрадена воља грађана опет?
Eventualni ponovljeni izbori, sigurno neće biti pošteni, ali borba nema alternativu.
 
Kompletno saopštenje

Ovo je već smešno. Svi su međusobno posvađani. Ne znaju ništa. Ni oblik pokreta ni kakav program treba da imaju. A ipak imaju gomilu glasova. Za šta? Ako ni samo rukovodstvo ne zna za šta je, pa čak ni da li je uopšte rukovodstvo?

Svašta.

 
Искрено, ни прво ни последње цепање партија код нас. Све редом су се цепале, осим СПС. Буквално све.
 
I opet dobar deo foruma i dalje veruje u izbore. Ako vam to nije nimalo čudno..
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Istinski cudno.
Pred nasim ocima partije javno prikazuju da je citav partiokratski sitsem farsa.
Ljudi ipak i dalje veruju u to sr.anje.

Ne, to je preterivanje. Nisu sve partije iste, a još manje su farsa partijski sistem i izbori. Problem je što su mediji i obrazovanje spušteni do tog nivoa da ozbiljno počinjem da verujem da bar trećina naroda više uopšte nije sposobna da razmišlja o iole složenijim stvarima. Ali sasvim bukvalno nisu sposobni. Zamislite anketu u kojoj se traži da se navedu dva netrivijalna kriterijuma koja treba da zadovolji neko za koga bi oni glasali. Bilo kakvi kriterijumi koji su praktično upotrebljivi za selekciju, recimo da ima vidljivu bradavicu na licu, bilo šta, samo da nije direkatan, trenutan i neobjašnjiv izbor konkretne ličnosti, nego neka apstraktna vrednost, neko pravilo, nešto gde se ličnost bira u dva mentalna koraka. Dakle samo ako ona zadovoljava neki njihov lični ali uopšteni, apstraktni kriterijum. Bar trećina ne bi prošla takav test.

Nestorovića su izabrali uglavnom zato što ima dobroćudnu i veselu facu, a deluje kao da je obrazovan i da zna "nešto". Sumnjam da je većini njegovih glasača bitno šta je on pričao tokom kampanje. Takvi ljudi ne samo da glasaju nego i razmišljaju "na prvu loptu", kad im se nešto iznenada "javi", po čistom, nesvesnom impulsu koga ne umeju da objasne. To je prva stvar koju bi trebalo ispraviti. Moraju se smisliti načini da se bar donekle neutrališe uticaj namernog zaglupljivanja.
 
Ако се понове београдски избори, опозиција може да ослободи Београд ако НС, ДЈБ и СДС буду ишли на једну листу. На прошлим градским изборима НС је добила 2%, а ДЈБ-СДС 1,5%. Дакле, ако изађу у заједничкој колони, прелазе цензус. Странка Ми вероватно не би ни прешла цензус на поновљеним градским изборима.
 
Ne, to je preterivanje. Nisu sve partije iste, a još manje su farsa partijski sistem i izbori. Problem je što su mediji i obrazovanje spušteni do tog nivoa da ozbiljno počinjem da verujem da bar trećina naroda više uopšte nije sposobna da razmišlja o iole složenijim stvarima. Ali sasvim bukvalno nisu sposobni. Zamislite anketu u kojoj se traži da se navedu dva netrivijalna kriterijuma koja treba da zadovolji neko za koga bi oni glasali. Bilo kakvi kriterijumi koji su praktično upotrebljivi za selekciju, recimo da ima vidljivu bradavicu na licu, bilo šta, samo da nije direkatan, trenutan i neobjašnjiv izbor konkretne ličnosti, nego neka apstraktna vrednost, neko pravilo, nešto gde se ličnost bira u dva mentalna koraka. Dakle samo ako ona zadovoljava neki njihov lični ali uopšteni, apstraktni kriterijum. Bar trećina ne bi prošla takav test.

Nestorovića su izabrali uglavnom zato što ima dobroćudnu i veselu facu, a deluje kao da je obrazovan i da zna "nešto". Sumnjam da je većini njegovih glasača bitno šta je on pričao tokom kampanje. Takvi ljudi ne samo da glasaju nego i razmišljaju "na prvu loptu", kad im se nešto iznenada "javi", po čistom, nesvesnom impulsu koga ne umeju da objasne. To je prva stvar koju bi trebalo ispraviti. Moraju se smisliti načini da se bar donekle neutrališe uticaj namernog zaglupljivanja.

Орвел је имао термин за такву народну масу. И описао их је у књизи веома слично.
Сваки дан све више ме Србија подсећа на ту књигу. Мислим да смо са оним разгласима великог вође на тргу дотакли и неки вид врхунца сличности.
 
Ne, to je preterivanje. Nisu sve partije iste, a još manje su farsa partijski sistem i izbori. Problem je što su mediji i obrazovanje spušteni do tog nivoa da ozbiljno počinjem da verujem da bar trećina naroda više uopšte nije sposobna da razmišlja o iole složenijim stvarima. Ali sasvim bukvalno nisu sposobni. Zamislite anketu u kojoj se traži da se navedu dva netrivijalna kriterijuma koja treba da zadovolji neko za koga bi oni glasali. Bilo kakvi kriterijumi koji su praktično upotrebljivi za selekciju, recimo da ima vidljivu bradavicu na licu, bilo šta, samo da nije direkatan, trenutan i neobjašnjiv izbor konkretne ličnosti, nego neka apstraktna vrednost, neko pravilo, nešto gde se ličnost bira u dva mentalna koraka. Dakle samo ako ona zadovoljava neki njihov lični ali uopšteni, apstraktni kriterijum. Bar trećina ne bi prošla takav test.

Nestorovića su izabrali uglavnom zato što ima dobroćudnu i veselu facu, a deluje kao da je obrazovan i da zna "nešto". Sumnjam da je većini njegovih glasača bitno šta je on pričao tokom kampanje. Takvi ljudi ne samo da glasaju nego i razmišljaju "na prvu loptu", kad im se nešto iznenada "javi", po čistom, nesvesnom impulsu koga ne umeju da objasne. To je prva stvar koju bi trebalo ispraviti. Moraju se smisliti načini da se bar donekle neutrališe uticaj namernog zaglupljivanja.

Sto se tice Nestorovica, moja mama je glasala za SPN, ali mi je rekla da "Nestorovic izgleda kao da je jako dobar covek"
Takvi ljudi su blago za Sluzbu.

Sto se tice sposobnosti za razmsiljanje, ogroman je procenat ogranicenih, ali problem je sto ni oni najobrazovaniji zapravo nemaju sposobnost donosenja odluka.
NJima nedostaje elementarni moral i zato su spremni da cute cak i kad znaju da nesto nije dobro.
Kao svinje zadovoljne hranom.
 
Vrh