Šta je novo?

Izbori 2024

Nakon slusanja snimkakoji je @Beki napravio, dodje mi da zaplacem.
"Ne moze se preko fasisata ici demokratskim sredstvima". U pravu je debelo onaj momak. Ja to neprekidno pisem ovde.

Ali, Beogradjane, u vecini, ne zanima njihova sopstvena sudbina. Fakat.
Nema dalje.
 
Драган Ђилас и “независни медији” су рак рана српске опозиције. Док год се буду понашали како се данас понашају, док год буду личили на Вучића и медије који подржавају власт, опозиција ће ићи од фијаска до фијакса, у Србији неће доћи до промене и власт ће бити сигурна. Док год гласачи то не схвате, ништа се у Србији неће променити.

Izuzetno.
Radulovic je u potpunosti raskrinkao SPN i DJilasa.
Ta ideja o politickom duopolu potice jos od jednog od prvih US ambasadora, posle petog okotobra.

Ipak, fascinantnu ulogu odigrala je i masovna glupost naseg stanovnistva.

Ima jedan psiholoski momenat. Nasa urbana klasa, psiholoski ne moze da se otrgne od DJIlasa, od DS ekipe, od raznih profesorcica, hipstera i strebera. Svojom pojavom. svojim ugladjenim manirima, oni su im blizi od zadriglih i krezubih. To su simboli kroz koje urbani Beograd ne vidi, crne naocare koje ih cine slepima. Svi faktori vaspitanja, skole, glorifikacije obrazovanja i "znanja". Sve to cini da je vrlo lako izmanipulisati urabane i Djilas je to uradio, po ko zna koji put.

Moja mama, koja je vrlo stra, odusevljena je prof. Obradovicem.
Kaze da je on veliki strucnjak jer su tako rekli na N1.
Nema sverhe, objasnjavati da se radi o glumcu.
Ljudi imaju potrebu da veruju.
Znaju da je Hulja esencija zla. Znaju koji su medji Hulje.
I onda u silnoj zelji da veruju u nesto drugo, veruju u drugi pol, Veruju Djilasu, prog Obradovicu, Dobrici, Bosku Obradovicu, MIlosu Jovanovicu i ostalim saradnicima okupatora.

Ljudima je tesko da shvate da nas SLuzba i sestrinska americk Sluzba znaju sta ljudi zele da vide i da zato organizuju ove glumce, koji treba da odglume, onu dobru stranu, za kojim ljudi zude.

Za sada vazi, potvrdjeno: "Svi su isti".
Da ne bud ebilo tako, morate licno da se angazujete, a ne da sledite Djilasa i druge vodje.
 
Poslednja izmena:
Sta je ovde realno, Raduletu su od 2017. svaki put svi krivi sem njega i njegove sumanutosti.

Nije imao podrsku medija ni 2016. pa je usao u skupstinu sa 6%. Neka razmisli malo debelo sta se to dogodilo od tad.
Ludi Radule je bio veoma koncizan, zeli da kaze da se uslo u politicku borbu tako sto ti ulazis s jednom rukom vezanom otpozadi, bijes se samo s jednom slobodnom rukom, dok protivnik ima obe ruke slobodne i s novim bokserskim rukavicama.
Na stranu to sto je covek privatno egomanijak i sto ne ume da sredi svoje dvoriste prvo, zato je i tu gde jeste - ispod cenzusa.
 
Ako Opštine nemaju maltene ništa od ovih nadležnosti, onda imamo vrlo ozbiljne probleme sa logičnim zakonsko-upravnim poretkom. A razdvajanje gradskih i opštinskih izbora sa razlikom 5 meseci je tek rasipništvo, glupost i kriminal. Sa druge strane, skori nekakvi redovni izbori su dobri da se ovog sekunda krene sa ozbiljnom kampanjom.
Наравно, све си у праву. Сада смо дошли у ситуацију, да се о будућности града пита неких 6 бизарних људи, које вероватно ни харизматични кловн (чијом су заслугом дошли на то место), нити људи који су за њих гласали, не знају.
 
SPN zna sta radi.
Protesti koje organizuju su sjajni za amortizaciju nezadovoljstva gradjana.
Proverena tehnologija. Proven technology.

Zanimljivo da ljudi opet pricaju o "kamapnji za nove izbore".
Narodna poslovica kaze da se od g.ovana pita ne pravi.

Dakle, bez novih stranaka i organizacija, u kojima nec ebiti Djilasa, MArinike, Boska O. i ostalih, nijedni izbori nece doneti nista.

Mislim da je to sada nemoguce. Emigracija je jedini racionalan potez za sve starije od 30 godina. Ali emigracija bez ideje o povratku. Bez razmisljanja o Srbiji.
Sanse da docekaju promene u Srbiji su male. Osim, ako ne uzivaju u ovoj velikoj krezuboj porodici.

Eto, rodili smo se na pogresnom mestu. Peh.
Ne radi se da je problem u obrazovanju, kulturi, bogatstvu ili siromastvu.
Ponovicu savet moje baba tetke koja je umrla sa 95. "Ovo je zemlja pokvarenih i zlih ljudi".

Voleo bih da me dogadjaji demantuju.
 
Poslednja izmena:
Radule je ucestvovao u vlasti sa Vucicem i SNS i samim time je saucesnik u celom ovom periodu i time je sebi zalupio vrata kao i svaki saucesnik rezima aktuelne vlasti bilo on Dr koji se sepurio sa najsmesnijim virusom ili ministar u vladi.

Opozicija je morala ako ima zelju za promenom sistema da obilazi sve zaseoke. Takodje od toliko ljudi na listama za izbore iz opozicije ne videh da su svi podneli prigovore na izbore kao gradjani. Koliko videh na n1 samo 6 osoba je podnelo prigovore RIKu sto meni dovodi do pitanja da li su svi sa svih opozicionih lista toliko nesposobni.
 
Radule je ucestvovao u vlasti sa Vucicem i SNS i samim time je saucesnik u celom ovom periodu i time je sebi zalupio vrata kao i svaki saucesnik rezima aktuelne vlasti bilo on Dr koji se sepurio sa najsmesnijim virusom ili ministar u vladi.
slazem se, i meni je odvratan.
Ali mislim da je rekao istinu o Djilasu.
 
Ludi Radule je bio veoma koncizan, zeli da kaze da se uslo u politicku borbu tako sto ti ulazis s jednom rukom vezanom otpozadi, bijes se samo s jednom slobodnom rukom, dok protivnik ima obe ruke slobodne i s novim bokserskim rukavicama.
Na stranu to sto je covek privatno egomanijak i sto ne ume da sredi svoje dvoriste prvo, zato je i tu gde jeste - ispod cenzusa.
Zasto onda on nije bojkotovao, vec je napravio vec ko zna koju neprirodnu koaliciju, znajuci da nema sanse, samo da nekako udje u skupstinu?
Jel pogresno nesto rekao Radule?
Da, skoro sve
 
Svi su poklekli. Dal su ucenjeni, nemocni ili kupljeni, ne znam. Jos moraju da uce sta je to gandijevska borba. Ali gandijevska mirna borba ne prolazi u Srbiji, jer to kod nas ne funkcionise. Mi samo golu silu razumemo. Tridesetih godina proslog veka je bila puna Glavnjaca stalno. Da bi neko bio politicar, mora imati i pritvorski staz. Nismo mi Hrvatska i Slovenija, vec Balkan.
 
Radule je ucestvovao u vlasti sa Vucicem i SNS i samim time je saucesnik u celom ovom periodu i time je sebi zalupio vrata kao i svaki saucesnik rezima aktuelne vlasti bilo on Dr koji se sepurio sa najsmesnijim virusom ili ministar u vladi.

Opozicija je morala ako ima zelju za promenom sistema da obilazi sve zaseoke. Takodje od toliko ljudi na listama za izbore iz opozicije ne videh da su svi podneli prigovore na izbore kao gradjani. Koliko videh na n1 samo 6 osoba je podnelo prigovore RIKu sto meni dovodi do pitanja da li su svi sa svih opozicionih lista toliko nesposobni.
Био је министар пар месеци у 2013, мислим да није фер означити га саучесником. Имао је добре намере и идеје. Кад је снс видео да није неко ко може бити уцењен да ботује и краде за њих најурили су га.
 
O Raduloviću ne treba više pričati. Ne treba ga citirati ne treba ga uzimati za ozbiljno, ne treba analizirati ništa šta je rekao ili nije rekao. On je potrošen i to treba da mu se stavi do znanja. Isto važi i za Jeremića, Tadića, Obradovića, Zavetnice. Njihovu ulogu da budu klovnovi je preuzeo Nestorović, oni više nemaju šta da traže na sceni, Od ozbiljnih političara veliki ignor treba da dobije Đilas, Lutovac. Malo razočarenje za mene je Ne davimo Beograd koji ne može da artikuliše nezadovoljstvo ljudi, ova kolaicija ih je razvodinila i vezala im ruke. JOš veće razočarenje je Ćuta, čovek koji zna da skreše u brk i koji se ne boji. JOš uvek čekamo Godoa, tj lidera.
 
Izgiboh noćas kod RIK-a ali je vredelo. Studenti su mi vratili veru u bolje sutra!
Vidimo se i večeras ispred RIK-a u 18h.



 
B
Nakon slusanja snimkakoji je @Beki napravio, dodje mi da zaplacem.
"Ne moze se preko fasisata ici demokratskim sredstvima". U pravu je debelo onaj momak. Ja to neprekidno pisem ovde.

Ali, Beogradjane, u vecini, ne zanima njihova sopstvena sudbina. Fakat.
Nema dalje.
Bitno je mladima da li će za Novu pevati Prija ili Desingerica. Njima je mozak davno spržen mobilnim telefonima. U Poljskoj izađe 70% mladih, kod nas 25%. Šta bi bilo da je padala kiša? Ko ima ovakvu strukturu stanovništva i nezainteresovanu omladinu, nema nikakvu budućnost.
 
Ono što je evidentno da je vreme da se fokusira na mlade da počnu da se zanimaju za politiku, to jedino za sada uspeva PSG u koaliciji SPN pa imamo šta da učimo od njih. To doprinosi i što Pavle Grbović koji vodi PSG ima 30 godin
Iz redova mladih mora da se pojavi lider. Ne znam za Grbovića, možda, ali to nikako ne mogu da budu ovi ostlai, da ih nepominjem.
 
Moja mama, koja je vrlo stra, odusevljena je prof. Obradovicem.
Kaze da je on veliki strucnjak jer su tako rekli na N1.
Nema sverhe, objasnjavati da se radi o glumcu.
Ljudi imaju potrebu da veruju.
Znaju da je Hulja esencija zla. Znaju koji su medji Hulje.
Перцепција је чудесна ствар, боји не само мишљење нас једних о другима већ и и наш став према политичким опцијама.
Моја мама не може да га смисли, сматра да је примитивац и простак. Слажем се.
У тој перцепцији лежи вероватно и психологија харизматских лидера, ма колико често бива погрешна. Као што и у свакодневном животу често погрешно процењујемо људе, често и нама блиске, а на основу појединих епизода…
 
Vrh