Šta je novo?

Izbori 2024

To nije sistem vrednosti nego sistem nevrednosti i nemorala. Grci su po takvima definisali onaj izraz id***. Najgore od svega tvoja potreba da se pohvališ time umesto da ćutiš. Naravno da je politika kurva ali tvoja koncentracija na ribe i pare će ti zaista doneti sreću u životu.
Ruku na srce to je sistem vrednosti koji se najviše propagira na jednoj od Šolakovih televizija - IDJTV, tako da mislim da je ipak sistem vrednosti i vlasti i ovog dela opozicije koje Šolakove televizije favorizuju.
Studenti treba da su politički aktivni ali su obično neisjusni naivni i glupi za poimanje sveta. Misle da su moderni a stariji da su zatucani. Posle dok shvate u čemu je stvar... Otuda ona izreka ko u mladosti nije levičar taj nema srca a ko u starosti nije desničar taj nema pameti. Čerčil beše?
Ne znam, moguće da je bio Ĉerčil. A svakako se slažem sa tim, mada je u studenstko vreme nisam bio levičar niti se družio sa istima (kao ni sada)
 
Snimio sam ovog decka, deluje kao car

Entuzijasta neki, podsetio me je na neke moje pozanike iz mladosti koji su "ginuli" za ideale. Evo ih sada po državnim firmama bez i jedne ambicije i sa monotonijom na apsolutno svakom planu dok se tako ubijeni u pojam vuku kroz život. A pre 10-15 godina su isto kao ovaj mladić bili puni ideala i želje da promene društvo iz korena. Eee...
 
Entuzijasta neki, podsetio me je na neke moje pozanike iz mladosti koji su "ginuli" za ideale. Evo ih sada po državnim firmama bez i jedne ambicije i sa monotonijom na apsolutno svakom planu dok se tako ubijeni u pojam vuku kroz život. A pre 10-15 godina su isto kao ovaj mladić bili puni ideala i želje da promene društvo iz korena. Eee...
Jel tebi ne dosadi da te ja useravam ovde redovno?

1000001623.jpg
 
@Beki ja to ne doživljavam tako. Cenim da to što ovde diskutujemo nije, kako si ti to nazvao "useravanje", već jedna civilizovana diskusija i sučeljavanje različitih stavova 2 ozbiljne i odrasle osobe.
 
I to je u redu. Ali zašto zanemarujemo to da svi hoćemo uređenu državu, nezavisne institucije koje rade svoj posao, standard života koji ne unižava ljudsko dostojanstvo.
Ili da se izrazim normalnije, da imamo šta da jedemo i da to možemo da kupimo od para koje zaradimo sopstvenim radom. Da možemo da platimo sve svoje račune. I da to ne zavisi od partijske knjižice niti političke pripadnosti (bilo kakve pripadnosti). To prvo. Oko toga svi možemo da se složimo.
Tako je. Ali moramo i da shvatimo da nam u tome neće pomoći EU. Stranke koje se zalažu za ulazak u EU ne žele ni nezavisne institucije, ni uređenu državu. EU od naše zemlje traži da kršimo Ustav i da učestvujemo u njihovom nasilju.
 
Marinika ili ne, neki ljudi su već ušli u ozbiljnu raspravu, samo još fale hapšenja i tuče zbog toga što je dobačeno novinaru RTS-a da premesti kameru, složićete se da je glupo.

Umesto toga, Beograđani bolje da se bave time što ih je bilo tik iznad 5,000 na protestu.
Ceo grad je prepun šetača kerova, šoping manijaka itd.. izgleda da vam nije važno što su izbori pokradeni.

Neka vlada Gangula još 100 godina, zaslužio je to Beograd izgleda.
Jedina svetla tačka smo bili mi studenti koji smo koliko toliko podržali protest, da ne bude kuknjave posle kako su mladi nezainteresovani.
Beograđani verovatno neće da izlaze na proteste za neku partiju. Narod je prilikom svih protesta prevaren u proteklih trideset godina, nema potrebe za čuđenjem zbog nezainteresovanosti i defetizma.
 
Биће да је МЦ на крају био управу, нису смели да прихвате изборе већ да се држе захтева са протеста из маја.
Za početak ukidanje rijalitija i nasilnog kriminalnog programa. To bi bio uslov koji bi podržali ljudi. Narod neće da šeta za interese neke stranke.
 
To nije sistem vrednosti nego sistem nevrednosti i nemorala. Grci su po takvima definisali onaj izraz id***. Najgore od svega tvoja potreba da se pohvališ time umesto da ćutiš. Naravno da je politika kurva ali tvoja koncentracija na ribe i pare će ti zaista doneti sreću u životu.
Studenti treba da su politički aktivni ali su obično neisjusni naivni i glupi za poimanje sveta. Misle da su moderni a stariji da su zatucani. Posle dok shvate u čemu je stvar... Otuda ona izreka ko u mladosti nije levičar taj nema srca a ko u starosti nije desničar taj nema pameti. Čerčil beše?
Grčka demokratija je nešto što nam najmanje treba.
 
Pa dobro, sad je to u trendingu ;) inače samo pred spavanje dođem i bacim pogled na temu, ako nemam šta drugo da radim, kao ovih večeri na primer :)
znaci kad ne juris ribe i kintu jedino sto ti preostaje je da pises na forumu o izborima, a politika te ne zanima. zanimljivo.

neko bi pomislio da bas zbog takvog "ispunjenog" zivota dolazis ovde da lecis svoje frustracije tako sto solis pamet ljudima koji imaju neki stav i zele nesto da promene.
 
Ni na prošlogodišnjim ni na ovim izborima cenzus nisu prešli oni koji su otvoreno i bez uvijanja bili protiv nezavisnosti Kosova (fra-nem sporazuma), protiv Rio Tinta, protiv zagađenja iz kineskih dimnjaka, protiv mešanja američke ambasade u izbore...
Slučajnost?
 
Kada sam razmislio malo, mislim da ovih 6 centralnih opština sa većinom nije uopšte tako loše! Stari grad, Savski venac, Vračar, Novi Beograd, Voždovac, Zvezdara, tamo gde je najaktivnija napredna mafija sa svojim građevinskim tumorima. Vrlo ozbiljne promene može tu da se naprave uz entuzijazam, da se potpuno promeni način bavljenja politikom i gradom:
1) NDMBGD je definisao "tačke žarišta", mesta otimačine zemljišta od javnog značaja. Neka sada ne daju ni g od građevinske dozvole za širenje Navodnog Beograda, a tumori na sve strane.
2) Neka uvedu sistem javnih uvida tipa za Zvezdaru sa ulične strane same Cvetkove pijace, sa ogromnim slovima JAVNI UVID U GRADSKE PLANOVE.
3) Neka sprovedu ozbiljno anketiranje o opštinsko-gradskim relevantnim temama.
4) Neka rasprodaju sva službena kola Opštine, i raspišu tender za službene elektrobicikle.
5) Neka uvedu u "ne može zbog brda" delu grada glavne biciklističke staze, negde je za početak dovoljno iscrtati deo trotoara za bicikle, deo za pešake, a negde izbacivati parking mesta. Glavne ulice: Ustanička, Bulevar Oslobođenja do Banjice 2, Kralja Milana, Kneza Miloša, Bulevar kralja Aleksandra...
6) Neka reše neka bolna mesta u saobraćaju, a gde treba eksproprijacija. Recimo, veza Mirijevo-Kaluđerica ili Banjica 2 - Kumodraž 2, bar početak rešavanja Bulevara kralja Aleksandra posle Cvetka.
7) Definišite zone gde može da se gradi, i gde nije tumor. Recimo, visoke zgrade uz Žičku tek kada se ista proširi, Mirijevo 5, ali ovaj put sa bulevarom koji se vezuje na neki od budućih bulevara...
8) Napraviti dobre "Zvezdarske novine", ili "Radio Zvezdara", za bavljenje gradskim i opštinskim temama, sa dvostranom komunikacijom, rezultatom ankete o, recimo Zvezdarskoj šumi, pismima čitalaca... Opština može da napravi mnogo bolji medij od "Asvaltirali smo ulicu, bravo naša stranka".

Ovo su samo neki od primera. Dragi naši opštinski pobednici, ako niste imali šansu, sada je imate. Napravite super opštine, da se oseti promena, da sekta tamo sledeći put nema ni 10%.
 
Ni na prošlogodišnjim ni na ovim izborima cenzus nisu prešli oni koji su otvoreno i bez uvijanja bili protiv nezavisnosti Kosova (fra-nem sporazuma), protiv Rio Tinta, protiv zagađenja iz kineskih dimnjaka, protiv mešanja američke ambasade u izbore...
Slučajnost?
Jer vi ste svet...
 
Избори за градске општине нису ни одржани, биће тек у мају. А иначе, општине немају скоро ниједну од ових надлежности.
Ako Opštine nemaju maltene ništa od ovih nadležnosti, onda imamo vrlo ozbiljne probleme sa logičnim zakonsko-upravnim poretkom. A razdvajanje gradskih i opštinskih izbora sa razlikom 5 meseci je tek rasipništvo, glupost i kriminal. Sa druge strane, skori nekakvi redovni izbori su dobri da se ovog sekunda krene sa ozbiljnom kampanjom.
 
Vrh