SPN se sastoji od
proevropskih političkih stranaka koje se suprotstavljaju vladajućoj
Srpskoj naprednoj stranci.
[16][21] Obradović je na konferenciji za novinare 27. oktobra najavio da koalicija planira da u bliskoj budućnosti objavi svoj program za Beograd.
[22] Tepić je SPN opisala kao proevropskom koalicijom.
[23]
Dragan Đilas, predsednik SSP, založio se da će SPN penzionerima ili naslednicima preminulih penzionera vratiti penzije koje je Vlada
Aleksandra Vučića snizila 2014.
[24] Vučićeva vlada je u 2014. godini smanjila plate i penzije u javnom sektoru za 10—10,5% zbog visokog javnog duga Srbije.
[25] Đilas je takođe obećao da će SPN „pobediti korupciju”, „dovesti stručne ljude na odgovorne funkcije”, povećati plate, uložiti u obrazovanje i razbiti monopole.
[25] Đilas je u intervjuu sa
Ljubicom Gojgić rekao da u njegovim izjavama „nema ni ’p’ od populizma”, rekavši da „u budžetu ima dovoljno para ukoliko se odustane od nekih besmislenih i preskupih projekata, kao što je izgradnja nacionalnog stadiona, za čiju namenu je predviđeno oko milijardu evra”.
[26] Obradović je rekao da će kao gradonačelnik Beograda „konkretno da se bavi beogradskim prigradskim naseljima”.
[27]
Aleksandar Jovanović Ćuta, vođa EU, rekao je da će, prema njegovom mišljenju, primarni zadatak SPN-a biti „iskorenjivanje gladi”, rekavši da „imamo desetine hiljada gladne dece, pola miliona ispod praga gladi, a dva miliona ljudi na ivici gladi”.