Šta je novo?

Izbori 2024

Aj sad da se svi pravimo da ne znamo za postojanje ovakvih nasih formacija. Jedina razlika je sto su ovaj put ubili policajca.
Ја сам мислио да је цивилна заштита коју је Оливер основао расформирана. Ово може бити нека Радоичићева приватна армија.
И опет, где је и шта ради КФОР?
2000их су знали да наше војнике вежу као псе ако залутају у КЗБ.
1695733664806.png

A сад им као тек тако искочи читав вод са дугим цевима и теренским возилима.
 
Тито потписо 74е, мотај каблове, све је изгубљено! Још коју страницу и ето нас до кривице Лазара и Милоша који нису прихватили реалност на терену кад је требало.

Сви су криви само смо ми супер и ево баш смо ми заслужили да раскрчмимо све што је остало јер пристојна Србија!
 
Лазаров син и жена су још како прихватили реалност 1389. Бољег примера за тако што Срби немају.

@Дошљак
Биће најпре да је КФОР тамо спречио потпуни покољ и да ће, ако не буде егзодуса становништва - а сад је, нажалост, једнако вероватно да ће га бити - то бити захваљујући страној војсци (као што, уосталом, ни Северна Митровица не би `99. остала српска да не би Француза), а не нашој.
 
Лазаров син и жена су још како прихватили реалност 1389. Бољег примера за тако што Срби немају.
И подсети нас, како смо се беше провели наредних 350-400 година? ;)

Ај рест мај кејс штоно кажу.
 
Ne znam, ja bih probao, mozda i gresim, ali bih probao, nije da nam je puno opcija ostalo.

Probao bih da povezem ko je bio na vlasti kada je Srbija bombardovana, kada je primorana da potpise Kumanovski sporazum, pa onda kada se desio Martovski pogrom, pa proglasena nezavisnost Kosova, pa sada sve ovo u poslednjih deset godina.

Nikad dole nije lako, ali bas nekako se svi veliki porazi i tragedije dese kada su ovi sto koketiraju sa Rusijom i kurce se na vlasti.

Mozda je slucajno, ali, eto ja bih probao jer eto bas nekako za vreme vladavine patriota ode i Kosovo i Krajina i Bosna i Crna Gora... dok nekako za vreme zutih izdajnika nista nije izgubljeno, nista nije predato, niko se nije otcepio, niko nas nije etnicki cistio...
 
Богами, да се нису Оливер Ивановић и његови људи дигли на оружје, била би шиптарска Митровица преко Ибра. Зато су га Вучић и његови компањони Албанци и ликвидирали.
 
Лепо кажем таоци прошлости. Не може све данас да се пореди са 1389ом. Тада је Косово дефакто било српско са српским живљем под српском влашћу и бранили се од спољног непријатеља. Данас смо заправо ми тај спољни непријатељ албанцима.
 
У Средњем веку није било друге државне политике осим крајње рационалне. Тада је вера одређивала све, а како је самоубиство најтежи грех и за то се иде у пакао, није могло бити ни самоубилачке политике - то је резултанта новог доба и магле коју продају демагози и популисти масовног друштва и политичких нација почев од 19. века. Отад су се највећа зла и десила, не само код нас.

Лазар, Стефан, Милица, Бранковићи - су радили што су морали. Са друге стране, Пашић, Слоба, Шешељ... су радили све супротно. То су истински ниткови, као и њихов наследник у Новом двору.
 
Ne znam, ja bih probao, mozda i gresim, ali bih probao, nije da nam je puno opcija ostalo.

Probao bih da povezem ko je bio na vlasti kada je Srbija bombardovana, kada je primorana da potpise Kumanovski sporazum, pa onda kada se desio Martovski pogrom, pa proglasena nezavisnost Kosova, pa sada sve ovo u poslednjih deset godina.

Nikad dole nije lako, ali bas nekako se svi veliki porazi i tragedije dese kada su ovi sto koketiraju sa Rusijom i kurce se na vlasti.

Mozda je slucajno, ali, eto ja bih probao jer eto bas nekako za vreme vladavine patriota ode i Kosovo i Krajina i Bosna i Crna Gora... dok nekako za vreme zutih izdajnika nista nije izgubljeno, nista nije predato, niko se nije otcepio, niko nas nije etnicki cistio...
Чак и да је ова теза тачна (а није, Коштун је рецимо ДОС, по политичком убеђењу чист (по мени више леви него десни) центар, затим коалиција ДС-СПС од 2004е итд) пуштање ЦГ је највећа геополитичка катастрофа која нас је задесила од 91е на овамо јер остадосмо без приступа мору а што је касније дезинтеграционе и антидеморкатске процесе драстично убрзало и олакшало а нашу позицију додатно ослабило. Ми сад примера ради ни нафту не можемо да добијемо без шлихтања Хрватима.

А локални оци тог пројекта су ММФ радници из Г17+ и поплашени остаци ДС-а који не хтедоше да врдају да не би завршили као Ђинђић
 
Лазаров син и жена су још како прихватили реалност 1389. Бољег примера за тако што Срби немају.
A prihvatao je realnost i kosovsku nezavisnost i sam Knez Lazar 😁 Ni u tu 1389. godinu nismo usli ujedenjeni, odnosno ni tada Kosovo nije bilo deo Srbije 😁 Na neki nacin. Tako da, pojam nezavisnosti Kosova nije nuzno sam po sebi bauk, moze ono funkcionisati kao nezavisna drzava, pod uslovom ocuvanja kulturne i verske bastine i ljudskih prava.

Ja bih uslovio da moraju da se zovu Srpska istorijska drzava Kosovo, ili tako nekako, i tako neke stvari.
 
Mali off topic ali itekako ima veze sa nama-gledam ove grozne slike etničkog čišćenja što radi naš brat Alijev Jermenima :

Pogledajte prilog 174288

a iznad ove nesrećne kolone ovaj propali bilbord:

Pogledajte prilog 174287

Svaki komentar je suvišan.

Па Јермени су хтели “европску будућност” и сад су је и добили, зашто их нису заштитили њихову нови партнери ЕУ и САД?
 
У Средњем веку није било друге државне политике осим крајње рационалне. Тада је вера одређивала све, а како је самоубиство најтежи грех и за то се иде у пакао, није могло бити ни самоубилачке политике - то је резултанта новог доба и магле коју продају демагози и популисти масовног друштва и политичких нација почев од 19. века. Отад су се највећа зла и десила, не само код нас.

Лазар, Стефан, Милица, Бранковићи - су радили што су морали. Са друге стране, Пашић, Слоба, Шешељ... су радили све супротно. То су истински ниткови, као и њихов наследник у Новом двору.
Bravo!
 
Аааа па неће да може тако овог пута прикане. Сада нису у питању тамо неке Крајине, Лике, Славоноје, Барање, Сарајева... Од којих смо/сте се на време дистанцирали велеиздајничким формирањем СРЈ у сред борбе за голи опстанак Срба Пречана.

Сада признањем пораза признајеш дезинтеграцију Србије, укидање њеног уставног и правног поретка, препушташ судбини темељ наше културе, традиције и државности.
Вишедеценијском рутинском продајом сународника дођосмо до тога да сада морамо продати и себе. Дивне ли ироније.
Bravo!
 
Аааа па неће да може тако овог пута прикане. Сада нису у питању тамо неке Крајине, Лике, Славоноје, Барање, Сарајева... Од којих смо/сте се на време дистанцирали велеиздајничким формирањем СРЈ у сред борбе за голи опстанак Срба Пречана.

Сада признањем пораза признајеш дезинтеграцију Србије, укидање њеног уставног и правног поретка, препушташ судбини темељ наше културе, традиције и државности.
Вишедеценијском рутинском продајом сународника дођосмо до тога да сада морамо продати и себе. Дивне ли ироније.

Суштина, то је то.
 
A prihvatao je realnost i kosovsku nezavisnost i sam Knez Lazar 😁 Ni u tu 1389. godinu nismo usli ujedenjeni, odnosno ni tada Kosovo nije bilo deo Srbije 😁 Na neki nacin. Tako da, pojam nezavisnosti Kosova nije nuzno sam po sebi bauk, moze ono funkcionisati kao nezavisna drzava, pod uslovom ocuvanja kulturne i verske bastine i ljudskih prava.

Ja bih uslovio da moraju da se zovu Srpska istorijska drzava Kosovo, ili tako nekako, i tako neke stvari.

Косово тада није постојало као територијална јединица, тек након боја се користи као шири појам за географску област, а тек са Турцима 1877. постаје Косовски вилајет као територијална јединица. Пре тога постојао је Призренски санџак, основан након "прихватања реалности" окупацијом Српске Деспотовић 1455.
 
Тражили су они републику још '81. Неки кажу да је тада изгубљено.
Traze od pocetka Prizrenske lige. Ima 100 godina i vise.
Niko nama ne brani da osnujemo Kumanovsku ligu u kojoj nam je cilj deo Makedonije i vecina srpskih krajeva do Skadra.
Za to nam treba sredjena drzava koja zaradjuje i koja mnogo novca ulaze za americke senatore (seratore) koji guraju nasu stvar. Samo lobi.
 
Има и врло важан моменат племенског уређења у њиховом друштву, где се слуша најстарији у кући, где се из иностранства шаље трећина плате на Косово, где се иде у иностранство плански да се заради.
 
Зашто они као новинари нису упутили путање КФОРу?
 
Косово тада није постојало као територијална јединица, тек након боја се користи као шири појам за географску област, а тек са Турцима 1877. постаје Косовски вилајет као територијална јединица. Пре тога постојао је Призренски санџак, основан након "прихватања реалности" окупацијом Српске Деспотовић 1455.
Taj prostor. Otprilike.
 
Чак и да је ова теза тачна (а није, Коштун је рецимо ДОС, по политичком убеђењу чист (по мени више леви него десни) центар, затим коалиција ДС-СПС од 2004е итд) пуштање ЦГ је највећа геополитичка катастрофа која нас је задесила од 91е на овамо јер остадосмо без приступа мору а што је касније дезинтеграционе и антидеморкатске процесе драстично убрзало и олакшало а нашу позицију додатно ослабило. Ми сад примера ради ни нафту не можемо да добијемо без шлихтања Хрватима.

А локални оци тог пројекта су ММФ радници из Г17+ и поплашени остаци ДС-а који не хтедоше да врдају да не би завршили као Ђинђић
Šta je trebalo, da tenkovima uđemo u Podgoricu? Kakav pristup moru, to bi svejedno bila država u državi. Opet Vučić-Šešelj politika i famozno CG primorje.

Kosovo je davno trebalo podeliti i to je jedino održivo rešenje. Mogao je kralj Aleksandar da smanji apetite, mogli su i komunisti da reše problem. Nije niko želeo, već je odlagao i sebi čuvao poziciju. Posle je bilo kasno. CIA i BND su već pre 50 godina planirali i da će se Jugoslavija raspasti, samo su promašili za Vojvodinu. Šešelj, Milošević i ekipa su im pomogli u tome. Isti scenario i danas kada Vučić pomaže Albancima da Srbi nestanu sa severa Kosova. Ovi samoubilački potezi nisu slučajni i ovo može uraditi samo osoba koji ne želi dobro Srbima.
 
Poslednja izmena:
Краљ је имао планове о пресељењу муслимана са Косова у Турску, а вршио је колонизацију са становништвом из ЦГ. Те планове је подржао и нпр. Иво Андрић.
Комунисти су Косово хтели да дају Албанији за конфедерацију. Срећом Енвер је био лудак а Тито отпадник од интернационале. После им је Тито подилазио, али џаба, чим је умро одмах су подивљали.
 
Није им баш подилазио; није их волео, а ни они њега. Позната је његова изјава: "Ми смо вама Шиптарима дали све, осим тенкова". И треба имати у виду, поврх свега што су од комуниста добили, да је било демократије а не Лекине и Крцунове Удбе, њихов глас би се ипак много више чуо - али наравно, и наша позиција би била јача, овако смо били мимо света и без релевантних информација и знања. Готово је с тим, прошло, него да ми гледамо како да сопствену пушагију зауставимо, сад, кад су све информације доступне.
 
Краљ је имао планове о пресељењу муслимана са Косова у Турску, а вршио је колонизацију са становништвом из ЦГ. Те планове је подржао и нпр. Иво Андрић.
Комунисти су Косово хтели да дају Албанији за конфедерацију. Срећом Енвер је био лудак а Тито отпадник од интернационале. После им је Тито подилазио, али џаба, чим је умро одмах су подивљали.
Znamo, samo pričam šta je trebalo uraditi.
 
Vrh