Šta je novo?

Izbori 2024

Tim gore, kada bi vlasti u Srbiji bile pustene da rade sta hoce odresenih ruku, ovde bi imao jos vecu autokratiju i kriminal nego sada (koliko god cudno zvucalo).
Жива истина.

Што је најсмешније, ми не схватамо да ћемо, буде ли се распао постојећи поредак, постати део неког Светог Римског Царства (Немачког народа), евентуално каквог пољског Интермаријума, или некакве Велике (Мало)Русије, Великомађарске, а најпре ће бити Неоосманског царства.

Шта ми, са 6,5 милиона становника (међу 9 жена између 30 и 45 година којима сам шеф у фирми, има укупно троје деце, у најбољем случају, евентуално, биће их шесторо, дакле нас ће бити 3,5 милиона) - како исправно рече Зоран Милановић "шака јада" - мислимо да ћемо икад и игде представљати? Који смо ми, овакви - нашироко тупави кетмани и јајаре, уз то и малобројни - фактор?
 
Poslednja izmena:
Tim gore, kada bi vlasti u Srbiji bile pustene da rade sta hoce odresenih ruku, ovde bi imao jos vecu autokratiju i kriminal nego sada (koliko god cudno zvucalo).

Bukvalno bi se preslo na nivo Sev. Koreje, Turkmenije (gde dozivotni predsednik dize zlatne spomenike sebi, svom psu i majci dok mu podanici rintaju za 150$ mesecno) ili neke africke drzave gde dozivotni diktator ide u besnoj blindiranoj limuzini jedinom asfaltiranom ulicom u gradu, dok je svuda okolo najcrnja beda.
Ne razumem kako ovo MC ne kapira. I uopste ljudi koji misle da mi umemo i mozemo sami. Nismo mi taj nivo, u genetici nam je lopovluk i korupcija
 
Ne razumem kako ovo MC ne kapira. I uopste ljudi koji misle da mi umemo i mozemo sami. Nismo mi taj nivo, u genetici nam je lopovluk i korupcija
Ovde se decenijama, mozda cak i tokom par vekova postojano i sistematski ispira mozak ovdasnjem narodu da je jedinstven, izuzetan pa cak i izabran, a u stvari je isti ko ostali u okruzenju, cak i losiji po nekim parametrima.
 
U obe Jugoslavije, 70% smrtnih kazni - zbog najtežih zločina - je bilo dosuđivano u Srbiji. Toliko o tome koliko smo bolji.
 
Tim gore, kada bi vlasti u Srbiji bile pustene da rade sta hoce odresenih ruku, ovde bi imao jos vecu autokratiju i kriminal nego sada (koliko god cudno zvucalo).

Bukvalno bi se preslo na nivo Sev. Koreje, Turkmenije (gde dozivotni predsednik dize zlatne spomenike sebi, svom psu i majci dok mu podanici rintaju za 150$ mesecno) ili neke africke drzave gde dozivotni diktator ide u besnoj blindiranoj limuzini jedinom asfaltiranom ulicom u gradu, dok je svuda okolo najcrnja beda.
Pa sada vlasti Srbije rade sta hoce jer se ne plase naroda.
Ne plase se naroda jer je Zapad iza njih.
Divni, dobri demokratski zapad podrzava naseg diktatora.
Zar niakd niste citali knjige? U Lat Americi je bilo upravo isto. Zapad je tolerisao da vozovi puni ubijenih radnika budu istovarani u more.
Bacali su i zive ljude iz aviona u more.

Je trebale su Zapadu rude, retki metali, kao sto im treba i nas litijum.
Zapadu ne treba pravna drzava Srbiji. Sta ce im to kad se sve brze regulise u direktnom razgovoru sa Tiraninom.
Jedan salter za sve.


Da te podrske EU nema, vlast bi davno bila promenjena.
Najbolji dokaz za ovo je situacija u CG gde su cak i promenili diktator aposle 30 godina. ali Ambasada ga im je vratila.

Bez podrske zapada, AV je slab. On zna da je njihov projekt.
Kada EU postane slaba, kad anjihova ekonomiaj bude ruinirana, sledi obracun sa SNS-om.
Ovako, ljudi se nadaju da ce dobiti nesto dzabe, da ce "Vuzic da za..be Svabe pa cemo da dobijemo pare".

Sve se svodi na seljacki srpski san EU kao o zemlji Dembeliji. Prevarice Vodja Svabe, dace im Kosovo zapuno para i minista necemo morati da radimo.
Ja sam cuo ovakva razmisljanja svojim usima.
Tome se narod nada. Leba bez motike.
 
U obe Jugoslavije, 70% smrtnih kazni - zbog najtežih zločina - je bilo dosuđivano u Srbiji. Toliko o tome koliko smo bolji.
Srbija je bila i najmnogoljudniji deo Jugoslavije.

Ima na internetu o cuvenom razbojniku Jovi Carugi. On je operisao u Slavoniji. Procitaj spise sa sudjenja. Narod je slicno arzmisljao kao u Srbiji.
 
Жива истина.

Што је најсмешније, ми не схватамо да ћемо, буде ли се распао постојећи поредак, постати део неког Светог Римског Царства (Немачког народа), евентуално каквог пољског Интермаријума, или некакве Велике (Мало)Русије, Великомађарске, а најпре ће бити Неоосманског царства.

Шта ми, са 6,5 милиона становника (међу 9 жена између 30 и 45 година којима сам шеф у фирми, има укупно троје деце, у најбољем случају, евентуално, биће их шесторо, дакле нас ће бити 3,5 милиона) - како исправно рече Зоран Милановић "шака јада" - мислимо да ћемо икад и игде представљати? Који смо ми, овакви - нашироко тупави кетмани и јајаре, уз то и малобројни - фактор?

Bicemo bolji. Kada ostanemo bez nade proradice zivotinjski nagon za opstankom.
Kukavicki razmisljas.

Srbija moze da drzi ovu teritoriu i sa 2 miliona ljudi.

Imamo izbor
1. lagano truljenje u postojecem poretku
2. sansa u slomu istog i nesto novo
 
Nije proporcionalno, nažalost po nas, daleko je. Ubijali smo uvek više od ostalih. A do 1890-ih, bio je to jedan veliki pokolj od zemlje, ubedljivi evropski rekorder po ubistvima.
Ne do bog opet građabnskog rata - ima da se poubijamo.

P. S. Razmišljam realno - kukavički je zapravo ovo kako razmišljaju naši tzv. "nacionalisti"; a ne znam ni što, koji q... s tobom uopšte raspravljam.
 
Nije proporcionalno, nažalost po nas, daleko je. Ubijali smo uvek više od ostalih. A do 1890-ih, bio je to jedan veliki pokolj od zemlje, ubedljivi evropski rekorder po ubistvima.
Ne do bog opet građabnskog rata - ima da se poubijamo.

P. S. Razmišljam realno - kukavički je zapravo ovo kako razmišljaju naši tzv. "nacionalisti"; a ne znam ni što, koji q... s tobom uopšte raspravljam.

Ja nisam nikakav nacionalista.
Ne pratim nikakve nacionalne tradicije, en slavim nijedan praznik.

Slazem se da je stanje u Srbiji bilo uzasno.
Cak su i ubijali vestice do 1840. ih.
Nasa elita nije ni tada ni sada zelela da uredi zemlju.

Mrzeti postojeci neoliberalni poredak ne znaci biti nacionalista.
Ja samo zelim da imamo sansu da sredimo stvari u svojoj okolini.
 
како исправно рече Зоран Милановић "шака јада" - мислимо да ћемо икад и игде представљати? Који смо ми, овакви - нашироко тупави кетмани и јајаре, уз то и малобројни - фактор?

Nismo mi taj nivo, u genetici nam je lopovluk i korupcija

Ovde se decenijama, mozda cak i tokom par vekova postojano i sistematski ispira mozak ovdasnjem narodu da je jedinstven, izuzetan pa cak i izabran, a u stvari je isti ko ostali u okruzenju, cak i losiji po nekim parametrima
Puno materijala za Kailana da reaguje kad se pojavi 😁

Da uopšti, teoretizuje i ponovo poveže sa ustaštvom... Reci Kailane, Srbi stvarno ispadaju gori od ustaša? Sami sebi j***mo mater, pa gde to ima?

Radujem se daljem čitanju...

Meni je MC_ kao Kalimero, zvuči pesimistično i pomalo uplašeno kad se javi na Covid temi... Samo bi dodavao razloge zašto nešto neće uspeti...

Ali Užice to je maligno 😆 njega se već pribojavam...
 
Večiti srpski nedosanjani vlažni san da Amerika i EU propadnu.
Da li misliš da će to proći bez posledica po nas kad smo toliko ekonomski povezani sa tom EU?
Ili važno samo da EU propadne a šta ćemo posle nema veze.
Tako su mnogi jedva cekali da padne robovlasnicki Rim 476. pa je to rezultovalo ''mracnim dobom'' i jos vecim haosom i zlom nego pre.
Tek se oko 800. situacija malo stabilizovala.
 
Srbi ne shvataju da propast Amerike baca ceo svet u dubiozu.
Nisu verovali ni 2008 posle bankrota Liman Brothersa pa su im opet bili Amerikanci krivi za svetsku ekonomsku krizu a radovali se propasti tada Amerike.

Isto je i sa EU, bilo kakav veći potres, pogotovo ekonomski, neće proći bez posledica po nas. Oni se možda izvuku a mi smo u raspadu a još nas vode i diletanti. A i alternativa tj opozicija nije ništa bolja
 
Srbi ne shvataju da propast Amerike baca ceo svet u dubiozu.
Nisu verovali ni 2008 posle bankrota Liman Brothersa pa su im opet bili Amerikanci krivi za svetsku ekonomsku krizu a radovali se propasti tada Amerike.

Isto je i sa EU, bilo kakav veći potres, pogotovo ekonomski, neće proći bez posledica po nas. Oni se možda izvuku a mi smo u raspadu a još nas vode i diletanti. A i alternativa tj opozicija nije ništa bolja
Upravo to. U americi krenula kriza i zavrsila za godinu- godinu ipo. Kod nas je krenula kasnije ali je trajala najmanje duplo duze
Ako bude propast amerike racunajte svugde pa i ovde propast x 3.
Ne postoji scenario propast amerike = zlatno doba u svetu, niti propast EU = zlatno doba kod nas kako MC zamislja
To se nikad nece desiti
 
Još se u srednjoj školi učilo: kriza iz 1929. je kod nas počela kasnije, ali je trajala duže...

Džaba sve. Kad nam, posle EPS-ova, dođu na naplatu Telekomi, biće narodno veselje.
 
Večiti srpski nedosanjani vlažni san da Amerika i EU propadnu.
Da li misliš da će to proći bez posledica po nas kad smo toliko ekonomski povezani sa tom EU?
Ili važno samo da EU propadne a šta ćemo posle nema veze.

Nisi razumeo moj tekst.
Kraj EU povucice sa sobom pad SNS-a.
EU je zastupniik odvratnog neoliberalnog koncepta u ekonomiji. Neka propadne.
Radovacemo se propasti EU kao i propasti komunizma ili propasti nacisticke Nemacke.
 
Upravo to. U americi krenula kriza i zavrsila za godinu- godinu ipo. Kod nas je krenula kasnije ali je trajala najmanje duplo duze
Ako bude propast amerike racunajte svugde pa i ovde propast x 3.
Ne postoji scenario propast amerike = zlatno doba u svetu, niti propast EU = zlatno doba kod nas kako MC zamislja
To se nikad nece desiti
Ne radi se o zlatnom dobu. Prema onome stopisu rezimski mediji, mi smo bas sada u Zlatnom dobu, uz podrsku EU i USA vladajucoj garnituri.
USA nece propasti sigurno, ali EU hoce. Nece ni EU nestati, ali zaostajace zbog visokih cena inputa.

Znaci, za one kojima citanje ne ide od ruke.

Slabljenje EU znaci slabljenje fasisticke vlasti u Srbiji.
A ono sto je jos vaznije, smrt sna o EU - Zemlji Dembeliji naterace nase stanovnistvo da misli i radi.
 
Nisi razumeo moj tekst.
Kraj EU povucice sa sobom pad SNS-a.
EU je zastupniik odvratnog neoliberalnog koncepta u ekonomiji. Neka propadne.
Radovacemo se propasti EU kao i propasti komunizma ili propasti nacisticke Nemacke.
Kao što smo se radovali propasti DS-a i njihove politike pa nas uzjahao SNS?
 
Kao što smo se radovali propasti DS-a i njihove politike pa nas uzjahao SNS?
Suština i jeste u tome da je propao DS, ali nije propala njegova politika koju je SNS preuzeo, i čak je drastično pojačao u pravcu politike LDP-a i bivšeg Građanskog Saveza.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Kao što smo se radovali propasti DS-a i njihove politike pa nas uzjahao SNS?
SNS je preuzeo i kadrove i politiku DS-a (i G17+) i adaptirao je prema znanju svojih clanova i njihovim mogucnostima i afinitetima za kradju.
Ta politika odgovara interesima okupatora.
Kradja je konstanta srpske politike od 1830.
 
N1: Мирослав Мијатовић: У Горњим Недељицама асфалтирају се сокаци који не воде нигде, који воде кроз шуму - јер се планира отварање рудника. Велики број људи из РС пријавио је пребивалиште у Лозници због могућег референдума о Рио Тинту.

obratite paznju na "ljude" iz RS koji dolaze da"pomognu" ba referendumu, kao sto su pomogli i na beogradskim izborima.
SNS ne moze biti porazen zakonskim sredstvima dokle god su USA i EU uz Vucica.
Narod se navikao na to da je kopanje litijuma nuznost, nesto sto treba Nemackoj kojoj se ljudi dive.

Tu je i neuspeh protesta, neuspeh koji su organizovali Savo Manojlovic i Cuta.
 
Srbi ne shvataju da propast Amerike baca ceo svet u dubiozu.
Nisu verovali ni 2008 posle bankrota Liman Brothersa pa su im opet bili Amerikanci krivi za svetsku ekonomsku krizu a radovali se propasti tada Amerike.

Isto je i sa EU, bilo kakav veći potres, pogotovo ekonomski, neće proći bez posledica po nas. Oni se možda izvuku a mi smo u raspadu a još nas vode i diletanti. A i alternativa tj opozicija nije ništa bolja
Искрено сумњам да ЕУ чекају неки колапси какви људи предвиђају јер ово нису неке финансијски сломови већ привредне потешкоће и то оне које (тренутно) погађају првенствено финансијски најстабилније чланице (Немачка итд.). Могуће је да грешим и да ова енергетска криза прерасте у финансијску али тренутно се не бих кладио да ће се то десити.

За разлику од финансијских и наглих криза, овакве имају спорији пад али и спорији опоравак. Много ми је вероватније да ће ЕУ проћи кроз период економске стагнације из које може да изађе само кроз спори, мучни успон и улагање у сопствену енергетику и независност што ће трајати годинама ако не и деценијама. Кад поново стане на ноге наћи ће се у светском политичком и економском пејзажу који ће бити малтене непрепознатљив и у коме ће имати најмањи утицај од неког 17. века.

EU_share_of_world_GDP_K2T2Vlp.png


Истина је да су нам највећи партнер али је и истина да ми као неразвијена економија имамо много више простора за раст, поготово при претпоставци селидбе њихових компанија у "комшилук" ЕУ где је цена пословања нижа. Очекивао бих пре да раст у ЕУ успори на 1-2% а код нас на 2-3% са планираних 4-5% и да тако траје годинама.

Америка неће колабирати али ће вероватно имати дугу политичку кризу за коју нисам сигуран како се може разрешити у овом тренутку. Све ми се чини да смо сведоци слома грађанског национализма у тој земљи као што је било у Југославији јер не постоји заједничка идеолошка нит која повезује све државе већ се све више удаљавају једна од друге. Са друге стране, апсолутно сам сигуран да Вашингтон неће дозволити никакви сецесионизам и да има превелику моћ да би се тако нешто десило. Могуће је и да ће се потпуно федерализовати у де факто унитарну државу у наредном периоду уз огромну драму и политичку нестабилност која уз то иде.

PP-2014-06-12-polarization-0-01.png
 
Propast EU i SADa je samo wishful thinking protivnika zapada. Oni ce se izvuci, a mi sa margine cemo nahebati najvise, kao i obicno.
Sledeci veliki propast imperije ce verovatno biti Ruska Federacija. Prvo ce propasti ekonomski, jer Rusija ipak nije Kina da se tako samoodrzava, pa ce onda gubiti teritorije na istoku, jer ce nacionalne i etnicke grupe hteti da se odvoje, verovatno pripomognute zapadom i ostalima koji u tom raspadu vide interes.
 
Prvo ce propasti ekonomski, jer Rusija ipak nije Kina da se tako samoodrzava, . .
Rusija ima hranu, vodu, energente, razne rude, metale, . . i ona je jedina "samoodrživa" država.
Pored toga saradnuje sa celim svetom, osim sa Zapadom, a to nije tako malo, nap. BRIKS kojem hoće da pristupe neke veće države.
 
Vrh