Šta je novo?

Istorija JGP-a

Trebalo bi da sastavim listu pitanja, ali pošto se verovatno neću setiti svih, ipak ću pitati kad me bude zanimalo.
Sada me zanima kojim ulicama je išla 75 kad je okretala kod Vuka?
 
Screenshot (2671).png
 
Tarifni sistem i linije gradskog prevoza - 1983. godina (knjiga "Beograd Beograđanima: Gde i kako", Uroš i Dušan Čolović). Izvinjavam se na lošijem kvalitetu fotografija.
Najverovatnije su, osim varijanti 47, sve prenumeracije najavljene u ovoj knjižici izvršene 18. maja 1984. Prema jednoj od onih mapa trola, tada je 11 postala 22, a i ta i ostale prenumeracije navedene su u zagradi u planu iz 1984.
 
Jel ovo još predratna fotografija? Mislim da je i tada postojala sedmica, ali je vozila od Pristaništa preko Slavije, Beogradske i Bulevara do stare okretnice na Zelenom Brdu koja je danas parkić, ali su i dalje sačuvane šine. Tek od 1984. ta linija saobraća današnjom trasom, Ustanička-Resavska-Stari Savski Most-Novi Beograd/Blok 45.
 
Јесте пре рата 1991-2001. Види се иза генералштаб ЈНА читав.
 
Jel ovo još predratna fotografija? Mislim da je i tada postojala sedmica, ali je vozila od Pristaništa preko Slavije, Beogradske i Bulevara do stare okretnice na Zelenom Brdu koja je danas parkić, ali su i dalje sačuvane šine. Tek od 1984. ta linija saobraća današnjom trasom, Ustanička-Resavska-Stari Savski Most-Novi Beograd/Blok 45.
7 (Pristanište - Radioindustrija) uvedena je 1951, a do 1987. kada su izgrađene šine kroz Resavsku, išla je preko Slavije. Inače kad je tek uvedena, nosila je broj 16, tada su brojevi do 20 bili rezervisani za tramvaje (9ka je prvo bila 20).
 
Jel ono beše 66 bila solo autobus do preraspodele 2016? Nešto se sećam da sam je video
 
Још једна лепа вест из ГСП Београд. У старо гвожђе иду још два возила која су глумила музејске експонате, ватрогасна Застава 620 и траамвај Т4Д из Немачке донације.
 
Ne znam da li im je toliko tesko da nadju par parking mesta pa makar u pogonu Nbg za muzejska vozila ako vec na dorćolu ne mogu,takodje T4D je mogao da stoji u centrali.
Још једна лепа вест из ГСП Београд. У старо гвожђе иду још два возила која су глумила музејске експонате, ватрогасна Застава 620 и траамвај Т4Д из Немачке донације.
Још једна лепа вест из ГСП Београд. У старо гвожђе иду још два возила која су глумила музејске експонате, ватрогасна Застава 620 и траамвај Т4Д из Немачке донације.
 
Биће да им се жури са чишћењем Дорћола, или макар половине ако не целог, да крену инвеститори.
А ГСП управа класична безрепа марва. Остаће она застакљена играчка која глуми први трамвај, Лејланд и можда 3 стара трамваја ако буде среће.
 
Vrh