Šta je novo?

Istorija JGP-a

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=691290#p691290:1ih1u8ei je napisao(la):
Siniša » 22 Dec 2019 00:20[/url]":1ih1u8ei]
Gde može da se nađe istorijat linije 19? Kada je i koliko puta ukidana i ponovno vraćana?
Mislim da je njeno uvođenje bilo 1982, kad su i 21 i 29 uvedene. Nikad nije bila ukinuta, čak i kad su bile sankcije, što se desilo sa tramvajskim linijama 1 i 8.
To za uvođenje linija sam uspeo da pronađem. Znam da je linija bila ukidana, zato što je u vreme uvođenja privatnika, postojala samo linija 19P, koja je išla do MML, a po integrisanju privatnika i GSP u jedinstven sistem, ponovno vraćena trolejbuska linija.
 
Sistem linija je negde oko 1983. +-1, redefinisan. Tada je počelo i postepeno širenje trolejbuske mreže, a to je pratilo i nabavljanje novih vozila. (1981,1985,1988. i popuna 1991.)
28 nikada nije prestajala da radi, čak je nekad za praznike radila i kao noćni. Tokom sankcija trolejbuski saobraćaj je najbolje radio jer trolejbusi nisu zahtevali mnogo specifičnih delova iz uvoza - skoro ništa, pa je izlazilo procentualno najviše vozila od svih pogona.
41 i 28 su se iz Rajićeve preselili na St. trg tokom 1995.
19 je uvek prva stradala kod svakog poremećaja. Jedan takav bio je požar u garaži kada je izgorelo nekoliko vozila, ali i skoro kompletni kapaciteti za održavanje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=681007#p681007:31zqtq32 je napisao(la):
HADZIJA282 » Sun Nov 17, 2019 6:12 pm[/url]":31zqtq32]69 -> 485,
71 -> 476.
Vlado, ne zaboravi 477 koji je u originalu bio 70 u Kosmaju... E sad jedna od glavnih pitalica, 311, 368, 353, 356 nisu bili originalni Zemunci, kao 768, 769 i 770 na Karaburmi... Jedan od ta tri iz te serije je na Karaburmi imao stare obrise 485 sa Novog Beograda, dok je 311 imao cudan font garaznog broja, ali ko ce se toga setiti, obzirom da je to bilo pre 16 godina...
 
https://public-transport.net/bus/Belgrad.htm
EbL8DVM.jpg

LbsEvDA.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=691296#p691296:s106epox je napisao(la):
Dart » 21 Dec 2019 11:44 pm[/url]":s106epox]Koje je godine je napravljena stara okretnica tramvaja na BKA i kada je produženo do Ustaničke?
Produženje od Cvetkove mehane do Radio industrije je otvoreno u jesen 1947.
Od Radio industrije do Ustaničke 30. decembra 1985.
 
Gde mogu da nađem mape sa planovima za širenje trolejbuskog saobraćaja, kao i mape sa istorijatom? Kačene su na sajtu crno - bele mape, kao i one sa braon podlogom a narandžastim linijama, ali sada nijedna od tih fotografija nije dostupna zbog ukidanja sajtova na kojima su bile okačene fotografije.
 
Iz kog časpisa (publikacije) su ove mape i gde mogu da se nađu?

 
Мислим да су качене неке монографије на овој теми баш.
 
Da, i to imam, ali u njima nema ovih planova. Imam one tri monografije sa 60 , 85 i 110 godina GSP - a.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=693737#p693737:wsjzz3yj je napisao(la):
solecar » 29 Dec 2019 01:14 pm[/url]":wsjzz3yj]Iz kog časpisa (publikacije) su ove mape i gde mogu da se nađu?


file.php
To je iz monografije 60 godina trolejbusa u Beogradu. Bile su na railserbia forumu, ali, nažalost, forum je u decembru ugašen.
 
Imam monografije 60, 85 i 110 godina gradskog prevoza, i ni jedna nema ove mape. Imaju samo one crno bele mape.
 
Postavljajte i ovde mape. Lepo je videti kako se širio Beograd.
 
Можда са Раилсербиа форума?
 
@Aca":11aeqj03 je napisao(la):
Можда са Раилсербиа форума?
Jeste, nažalost ugašen je forum

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka
 
Било је проблема са сервером већ годинама и на крају паф. Пропаде одличан форум, а главни разлог су пре свега небрига администратора и вишегодишње запуштање форума. Форум је био препун старих слика железнице и градског превоза, које су временом све изгубљене.
 
Где су беше на форуму окачене те три монографије ГСПа? Не могу да их пронађем никако.
 
Evo link ka sve tri monografije zajedno, 60 , 85 i 110 godina gradskog prevoza. Upravo sam ga postavio. Da se ne pitamo gde su i kako su postavljene, kao i da li su linkovi ispravni. :vops:
Sva sreća pa sam to skinuo na vreme, tako da to imamo sačuvano.
 
@ NestorBK

Sve što nađeš, možeš da okačiš ovako obaška, a možeš i sve zajedno da zipuješ pa da okačiš na nekom cloud serveru. Ja preferiram mega.nz Oni su mi oduvek bili najbolji. Najmanje peripetija sam imao sa njima. Na drugima mi se dešavalo da mi često brišu postavljene stvari uz obrazloženje kako sam prijavljen od drugih za kršenje autorskih prava iako sam kačio lično ono što sam ja radio, ili da link brzo postane neupotrebljiv.

Što se tiče foruma i sličnih grupa na FB, ne znam zašto, ali imam utisak da onima koji to vode, posle određenog vremena postane dosadno, ili izgube volju za brigom o forumu, pa ili to prestane da liči na nešto, ili se jednostavno ugasi. Ono što ja vodim (održavam), i dalje postoji. Isto se odnosi i na mnoge dobre sajtove koji nažalost više ne postoje.
 
Хвала Соле :) Мени је жао сваког форума чијим гашењем су изгубљени бројни корисни и занимљиви подаци и слике, као и горе поменутог railserbia. Требало би макар све фајлове и текстове сакупити, зиповати и окачити, видим railserbia ће архиву поставити на форуму жељезнице.
 
Vrh