Šta je novo?

Istorija JGP-a

Svi ste u pravu , jedino se niste najbolje razumeli o kojoj slici se radi. :)
 
Савско пристаниште...
1_prist.jpg
 
Linija od centra grada do Zemuna, preko Save...

"Beograd je u tom trenutku već imao 13 tramvajskih linija, pa je sasvim logično bilo da ova, nova, ponese oznaku 14. Ova numeracija poštovana je i posle Drugog svetskog rata, pa će se stariji čitaoci lako prisetiti da su posleratne linije ponele oznake koje, uglavnom, i danas nose. Dakle, ka sremskom delu i levoj obali Save krenuli su trolejbusi i autobusi sa oznakama 15, 16, 17, 18…
Izgradnja pruge koštala je oko 12 miliona ondašnjih dinara. Koloseci su se nalazili sa obe strane druma na mostu, kao i Državnog puta Beograd – Zemun. Ovaj drum se u to vreme tako zvao, a nije vodio trasom današnjih bulevara koji nose imena Nikole Tesle i Mihajla Pupina, već dijagonalno u odnosu na njih, pa je prolazio duž prostora na kojem se sada nalazi Palata „Srbija“, odnosno nekadašnji SIV.
Novinski izveštači opisuju gradsku atmosferu tog novembarskog dana 1935, naglašavajući da je na svečanom otvaranju bio i gradonačelnik Vlada Ilić, ali i druge visoke zvanice."

Preuzeto sa sajta: na vodi.com.
 
Trolejbus gr.br. 50 prvi je stigao sa generalnog remonta iz Goše 1994. godine.
 
Šta bi s ovim, uopšte ga se ne sećam... ?

Inače sećam se one trole 103ke što je isto nešto radila Goša valjda u saradnji sa Šinvozom. Kad je došla krajem 90ih bio sam klinac i mislio sam da je to poslednja reč tehnologije u svetu trolejbusa. :lol:
 
Evo i gb. 103 :)

A sto se tice gb. 50 nabavljen je 1982. godine i za 12 godina rada (1982-1994) presao je 528.000km (TROLZA je propisala generalku na 390 000 Km).
 
Ijaoooo to druže hvala ti, sad si me vratio kroz vreme! :D :sesir: Ah, sećam se kad sam prvi put video tu 103ku. Reko kakva aždaja bogte! :D

A šta je na kraju bilo sa gb 50? Kad je otprilike rashodovan?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=518854#p518854:1ks3qttr je napisao(la):
Bender Rodriguez » Čet Feb 22, 2018 2:34 pm[/url]":1ks3qttr]Ijaoooo to druže hvala ti, sad si me vratio kroz vreme! :D :sesir: Ah, sećam se kad sam prvi put video tu 103ku. Reko kakva aždaja bogte! :D

A šta je na kraju bilo sa gb 50? Kad je otprilike rashodovan?

Ne bih znao, jedva sam nasao i ovu fotografiju. Ali verovatno je ubrzo posle remonta doziveo neku havariju, buduci da su podaci o njemu veoma sturi.

Evo takodje i gb. 1 dok je jos uvek bio aktivan. :)
 
Prosto mi žao što više ne vodimo računa o zelenilu prilikom rekonstrukcija ulica i bulevara , već ajd' čupaj , čak i u situacijama kada za tim nema potrebe. Ono što mi je zaniljivo je da se od "prašume" drveća gotovo ne vide krajnje trake. Ako ništa drugo , barem održsavamo tradiciju da ne orezujemo drveće koje ometa saobraćaj.
 
Vrh