Šta je novo?

Iskustva sa majstorima

Imam jako puno iskustva sa majstorima, možda sam nešto i pisala, ne sećam se. Sada ću samo jedno reći: ukrali su mi nove neobuvene sandalice koje sam kupila u gradu svetlosti i još ko zna šta. Sandale jedva prežalih. Ovih dana sam u potrazi za par odevnih predmeta ali avaj. U svakom slučaju, moja je preporuka, majstora ne ispuštaj iz očiju i obavezni pretres pre izlaska iz stana.
Npr. majstor namerno baci nešto od alata kroz prozor i siđe da to uzme a zapravo, šta je bacio?

Da li neko ima preporuku za dobrog parketara? Zahvaljujem unapred.
 
Pozdrav,
Znam jednog solidnog i pouzdanog parketara. Mozemo na dm razmeniti kontakt.
 
Hvala Agent011. Kontakt je poželjan za dalji dogovor sa parketarom.
 
Ksenija, pokusala sam da vam posaljem pp, ali izgleda da nisam uspela. Ukoliko ne uspostvite kontakt sa parketarom po preporuci Agenta001, javite se, da pokusam da vam ponovo posaljem porsuku, sa svojom preporukom.
 
Saloniki
Hvala vam. Javiću se ako bude bilo potrebe:)
 
Gledam iz svog ugla...Nezgodno je da radis nesto dok ti neko stoji nad glavom, ali, opet...Na primer, ti Ksenija, me placas da ti promenim WC solju ili ugradim aspirator i radim u TVOJOJ kuci. I svi uslovi da me nadgledas dok radim iz nekog razloga (mislis da cu da ostetim neku drugu stvar, da ti nesto ukradem iz kuce,...) su ispunjeni. Nismo ti i ja ni kumovi, ni brat i sestra, ni decko i devojka, ni kucni prijatelji, nego sam ja za tebe majstor koga si nasla na Guglu i mogu da budem bilo ko. A na meni je da zadobijem tvoje poverenje kao musterije, da me dalje preporucujes i sve ostalo. Znam da se vecina danasnjih majstora ne ponasa tako i ne znam kako imaju posla.
 
Blade, слажем се и тако би требало да буде. Наравно, када сам помињала надгледање то није због тога што сам џангризава већ из простог разлога што нису сви мајстори савесни што значи да су непрофесионални, и најчешће одраде посао некоректно а ти га платиш коректно. Управо због таквих након кратког времена направљена ми је штета у стану и ја сам губитник. Како је мајстор био по препоруци а ја идем системом незамерања, било би глупо да се грешка понови. О крађи да не говорим, има и таквих колико хоћеш.

Али морам навести и пример када сам преко огласа пронашла мајстора за дрвенарију с којим сам остала у добрим односима па га по потреби ангажујем будући да је прилично свестран и наравно препоручујем другима.

Правило је да нема правила.
 
Naravno. Ne znaci da ce majstor, koga ti je preporucio neko kome verujes da uradi dobro posao, niti znaci da ce onaj koga pronadjes na internetu da bude los. Ima raznih doktora, pa sto onda da nema i raznih majstora. Mene kao majstora ne zanima iz kog razloga je nadgledanje, ja sam dosao da odradim posao i da naplatim, a ne da se bavim psihoanalizom tebe. Jedino sto me zanima je da kao musterija budes zadovoljna, da me opet pozoves i preporucujes drugima.
 
Blade
Tačno je samo što ne razmišljaju svi kao ti. Mislim da je važnije da onaj koji angažuje majstora istog analizira. Npr. neki majstori uz rad piju pivo, neki odvrnu muziku pa još ono što meni para uši ali šta ću, računam bolje će raditi raspoloženi. Vođena iskustvom pitam jednog majstora da li mu treba muzika dok radi, on kaže može, može, super. Onda ga pitam koji žanr (po radnoj odeći ne mogu odrediti), kaže svejedno je. Uh... ovo je gore od Berislava lol . Rekoh, kažite slobodno, tolerantna sam pa mu pripomognem predozima: Pink Floyd, Silvana Armenulić, Toma Zdravković, Marija Kalas....? On ne sme da kaže jer ne zna da li će potrefiti. I tako ja pustim Floydovce na obostrano zadovoljstvo. E, taj mi je ostao porodični prijatelj sa sve ženom i decom.

Zahvaljujem Agentu001.
 
Gledaj ovako, dok radim, nema alkoholnog pica i tesko pauza , osim ako moram tamo gde i car ide peske. U drugim slucajevima ne. U stanju sam da ne jedem ceo dan, kada se zaradim oko necega. Sto nije dobro, ali takav sam. Kad zavrsim posao i preobucem se iz radnog u paradno odelo, onda moze i zurka, nije problem.
 
Pozdrav svima,

Trenutno renoviramo stan I morali smo da otkazemo saradnju sa keramicarem nakon sto je isfuserisao posao tako da trazim pouzdanog keramicara da popravi greske prethodnog I zavrsi zapoceti posao. Da li neko ima preporuku?

Zahvaljujem.
 
Zanima me da li za izgradnju nadstresnice na teras (ne zastakljivanje), treba neka dozvola.
Da li neko ima neku firmu da preporuci koja to radi.
 
U principu ti treba i projekat i dozvola ....da to.ne bi vetar oduvao i napravio štetu nekom...i bar da svi na zgradi uradite isto ...
 
Pozdrav svima, tek otkrivam koliko je ovaj forum bogat korisnim temama.
Elem, želim da potvrdim koliko su očajni """Beogradski vodoinstalateri""", a u stvari boga pitaj odakle su došli.
https://beogradskivodoinstalateri.bookmark.com/
Bojler je curio, malo me pecnula i struja. Oni došli i bogami naplatili 10k+ za zamenu grejača, termostata, i cevi. 2800 za zamenu cevi!!!
Bojler je sutradan ponovo procureo. Dogovorili smo da ga zamene kompletno, i da odnesu stari, sa sve očajnim delovima koje su nam stavili, i doplatili smo još "za razliku".
Neki njihov paušalac je došao sutradan da nam zameni grejač u mašini, i kao morao je da bude specijalan deo. I to je bilo isto 8000. Evo tri meseca kasnije ni to više ne radi. Dno, dno, dno.

U svakom slučaju, uvek sam otvoren za preporuke!
 
Kako ne mogu da editujem originalni post, dodaću samo da su svi kašljali, ali nijedan nije nosio masku.
Na fakturi kaže "Alat i zanat Group", to im je zapravo pravo ime.
 
Bas su te odrali a ne profesonalizam nemam reci....
 
Neka preporuka za kvalitetnog, pouzdanog električara? Treba mi neko za postavljanje rasvete po celom stanu, pomeranje izvoda za rasvetu, produžavanje kablova, možda i pomeranje par utičnica.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=749063#p749063:79x0i9bx je napisao(la):
astrodule » Čet Jun 18, 2020 11:01 am[/url]":79x0i9bx]Sve što mogu sam sam radio.

Jedino ne bih smeo da radim vodu (cevi iza pločica), mada uz pravi alat nije problem.

Zaista mnoge stvari se mogu samostalno uraditi. Recimo struja, tu treba dati majstoru samo da ti postavi osigurače i FID sklopku. Posle par godina sam sam prevezao skoro sve uređaje jer mi se nije svidelo kako je šta spojio od uređaja na osigurače.

Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 1

Opet, meni to nije bio problem jer sam sam osmišljavao gde će mi ići koja utičnica i svi kablovi kroz kuću. U desnoj kutiji su mi ruter, razdelnici za kablovsku i razdelnici za telefon. Sve je to iznad vrata, tako da kada otkačim PTT za mesec dana i uvedem novu kablovsku, neće biti nikakvog bušenja u stanu jer se tu nalazi prodor ka hodniku od zgrade.

Recimo, posle poplave u kupatilu, sam sam stavio pločice na mestu gde je majstor morao da ruši. Imao sam višak pločica, ali ne i sekač. i šta sam uradio - napravio sam mozaik tamo gde je moralo da se kroji.

Pogledajte prilog 3Pogledajte prilog 5Pogledajte prilog 4
file.php

file.php

file.php

file.php

file.php

file.php
Tabla nije bauk ali jeste raspored potrosaca
 
Nije ni raspored potrošača, slažeš kako ti odgovara i rasporediš na tri faze ako imaš.
 
Samo da prenesem iskustva sa vodoinstalaterom nakon pucanja creva za hladnu vodu u kupatilu. Zamenu creva i svih ventila su mi naplatili 29000 RSD. Deru. U pitanju je firma Jovan Milenkovic registrovana u Bojniku. Cuvajte ih se rade hitne intetvencije, kada stignu vec ste u problemu jer papreno naplacuju i dolazak a rad potpuno pausalno.
 
Da probamo da izracunamo realnu cenu:
- crevo 1.000
- 4 ventila 4 x 500 = 2.000
- dolazak 2.000
- ruke 5.000
Ukupno: 10.000 din

Jel ovo realna cena za Beograd ?
 
Nije. Hvataju na brzinu kada si u problemu. U pitanju je podstanarski stan i majstore je pozvao momak koji tu zivi i koji nije znao da zavrne ventil.Kada sam stigao morao sam da skupljam vodu sa parketa i da pokusavam da spasim sta se spasti moglo. Nisam ni razmisljao mnogo o njima kada su stigli. A kada su zavrsili i rekli cenu, ostao sam u soku i platio, sta cu.
 
Koja je po tebi realna cena, ako 10.000 nije ?
 
Pitanje je koliko ruke koštaju. Tu se verovatno nikada nećemo složiti, ali kome se to ne sviđa neka promeni posao i postane majstor.
 
Opet izbegavate konkretan odgovor, jel 5.000 ok za ruke ?
To je posao od 1-2 sata, ali sa druge strane, situacija je hitna, tako da i to utice na cenu.
 
Vrh