Šta je novo?

INSAJDER B92: Sluzbena (zlo)upotreba

Slozicu se u potpunosti sa ovime sto si naveo stim sto sam ja vise za partnerski odnos grada i buduceg investotora i zakupca zemljista koje ce grad u celini ponuditi ali isto tako mislim da se ne sme ignorisati i zelja luke da na preostalom zemlijstu gradi na osnovu plana koji su izneli tako da se i tu moze postici partnerski odnos koji bi na kraju podmirio oba interesa.

sada ce neko reci da ali lukini interesi su vec podmireni time sto su zemljiste dobili za male pare ali ja mislim da se sada jos samo dogovorom i sveukupnom saradnjom moze doci do kompromisa i zadovoljavajuceg resenja za sve. Eto ako je i Veran rekao mogu se sloziti greska je ranije nacinjena treba je svesti na sto manju meru.
 
Mislim da je malo tesko imati "partnerski odnos" sa likovima tipa Miskovic&Beko a da grad tu nekako ne bude ostecen. Jednostavno, oni su mnogo alavi. A i navikli su na sistem funkcionisanja po sablonu "hajde da se mi dogovorimo" gde dogovor podrazumeva kovertu sa odredjenom sumom novca upucenu na adresu nekog gradskog sluzbenika. Ili vise njih. Zato prema njima treba postupiti ostro, i pokazati da ce se grad boriti za svoje, da nece tolerisati nikakve mucke, da ce se slovo zakona postovati do kraja. Tek onda ce oni biti spremni na kompromis.
 
Vrh