Šta je novo?

IMT

Сећам се њихове велике плаве Раковице са оним сврдлом за вађење корења.
 
A0B5F665-805E-4F12-9770-C9B5225C09D4.jpeg
 
Из које је године ова фотографија?
 
Kraj 80 početak 90 tih mislim da je iz monografije neke
 
Шта би са спајањем Европске и патрљна Ђорђа Станојевића?
 
Мени је ово изразито ружно, као и све што се у Београду подиже а московских је габарита - мада, што веле, "кореспондира" са блоковима 61 до 64 - али саобраћајној паници нема места: градња стамбених комплекса уз Централни бизнис дистрикт скраћује просечну дужину путовања и поправља саобраћај у Београду. Заправо је ово, за град у целини, изузетно повољан развој. У пословну зону која паралише град у шпицевима, одавде се може и пешке.
 
Kompleks-IMT-Zap-doo-05.jpg


Evo sa promo članka. Na Evropsku i Japansku jedna uličica. Ne smeju se traćiti kvadrati.
 
Квадрати су заправо "протраћени" - слободне шетачке површине су веће него у било ком новијем пројекту. А зашто су ту друмску везу пројектовали овако у цик-цак и јадно... рекло би се, због суседног плаца.
 
Kompleks-IMT-Zap-doo-05.jpg


Evo sa promo članka. Na Evropsku i Japansku jedna uličica. Ne smeju se traćiti kvadrati.
Па ово маши осу скроз. Ако је већ блок неправилан, нек и саобраћајнице кроз њега буду исто криве.
 
Prelepio sam nacrt preko geo3 satelitskog snimka, bukvalno ceo prostor IMT-a zauzima, baš je megalomanski.
Trafo-stanica ostaje dole, kapiram da će dalekovode da ukopaju pošto su tačno iznad ove donje ulice i kružnog toka.
Fascinanatno kako su u planu ostavljene ove parcele do J.Gagarina (Prvomajska, gde su automehaničari), kapiram da te placeve još nisu uspeli da otkupe ili šta već.

imt_gradnja.jpg
 
Nadam se da je neko sačuvao rendere, pošto je obrisana vest sa Gradnje...
 
Veličina parka je fascinantna bolje da ga nisu uplanirali zar spajanje evropske i japanske nije bilo u formu Y predviđeno plus još se nzna nist oko FoB sta ce tu biti
 
Kako da tumačimo ovo brisanje vesti sa sajta? Inače, investitor je Alta holding koja je htela da gradi urbanističkim projektom stambene zgrade u bloku 67a i ckrvu ali su to građani sprečili kao i kulu u bloku 32-u za koju nije usvojen plan detaljne regulacije.
 
Vrh