Šta je novo?

IKEA Srbija i AVA shopping park

Na žalost, ali to je realnost i mera naše ekonomske pozicije, konkurencija mega radnjama tog tipa ovde su buvljaci. U tom smislu je vrv izračunati roi dosta dug, a u zemlji niske stabilnosti to menadžerima nije prihvatljivo.
To se pricalo i za IKEA pa koliko vidim lepo im ide.. Druga stvar, buvljaci su uglavnom jako losi a cene preskupe, zato sam gore i isprozivao uradisam jer su cak i gori od tog pomenutog buvljaka.
 
Ikei i lidlu ide ne lepo, nego sjajno (pogledati cifre i njihova saopštenja!). To je zato što oni keteruju od sredine ekonomske piramide ka dnu. Bar je tako obicno. Kod nas gađaju u sredu iste te piramide, rekao bih gausovo zvono :). Prosto, usled opšteg siromaštva ciljna grupa ovde su velika i široka većina.

E sad, kako tu bauhaus može da prodje, izgleda da su izračunali. Meni deluje da radnja te veličine treba ekonomsku moć srednje klase koja Srbija nema u dovoljnom broju, a bogami ni meri.

Da budem jasan, nije problem treba li nam takva radnja, naravno da treba. Problem je što i njima mora da se isplati i to u kratkom roku, zbog vremena u kom živimo i mesta prostora na kom živimo u tom vremenu.
 
Takve radnje se uvek isplate, koliko god to čudno zvučalo. Možda treba razviti i podstaći tu kulturu, DIY fazon, jer uglavnom tome i služe takve radnje. Evo od moje lokacije u Beču ima 100m do Obija, koji je svaki dan pun. U samom gradu i komercijalnim zonama ima gomila Bauhaus, Obi i Hornbach, i svaki radi odlično. Verovatno je drugačija kultura, da ljudi više vole da prave nešto, da imaju neke osnovne radne sposobnosti. Cimer i ja smo u stanu uradili toliko DIY projekata u poslednje dve godine, da bukvalno nekoliko puta mesečno svratimo u neku od ovih radnji. I baš onako u tim trenucima razmislim kako u Srbiji nema takvih radnji, ja se ne sećam kada sam zadnji put otišao u Uradi Sam, a za drugi lanac osim tog i ne znam. Bauhaus bi imao odličnu lokaciju tu kod Ikee. Mada bih lično voleo pre Hornbach, jer su oni najjeftiniji od ova tri lanca.
 
Икеа и ТЦ Ава

Недеља послеподне, сва паркиралишта скоро па пуна; ТЦ "Ава" поред личи на ТЦ "Капитол" у Раковици, без биоскопа, с Лидлом и Старбаксом.



















Десно доле се види део групе од неколико уличних паса код улаза у Лидл:










 
Poslednja izmena:
Koja je fora sa Starbaksom na ćirilici?
Inače izgleda da lepo funkcioniše taj TC u sinergiji sa Ikeoom koja je realno usred ničega napravljena.
 
Mora da je ukusnija kafa kada je ime pružaoca usluge na službenom pismu RS.
 
Tu je "faktor Vesić" u pitanju, plus popust na zakup koji je ponuđen kompanijama koje istaknu reklamu na ćirilici :D

 
IT kompanija Smartnet koja odrzava sve Amrest restorane kod nas i u bivsim republikama plus Bugarskoj, dakle Starbucks, KFC, Burger King, kaze da je Srbija nedavno promenila fransizera za Burger King u Srbiji. Dakle na samom fransizeru je kada ce, da li ce, i kako ce upravljati lokacijama. Mcwin je od Amresta preuzeo postojece BK restorane (sto ne znaci nuzno da je Mcwin fransizer za Srbiju) Iza Crnogorskog Burger Kinga stoji albanska Bucai Retail grupa koja je fransizer i za BK Albania i BK Kosovo*
 
dal smo dosli dotel da i cg i albanija imaju bk a mi ne
beat-beating.gif
 
Koja je fora sa Starbaksom na ćirilici?
Inače izgleda da lepo funkcioniše taj TC u sinergiji sa Ikeoom koja je realno usred ničega napravljena.
Jel ono bese postoji neki zakon kod nas ako ti je radnja na cirilici manji ti je porez il neka dazbina, ako se ne varam.. meni to skroz super.
 
To je samoprovani Burger King, to ne priznajemo
 
Verovatno se misli na Burger King na teritoriji AP Kosovo i Metohija, takođe je tamo prisutna i Dominos Pizza.
 
Ava Shopping Park novosti,

Izgradnja prosirenja Ava Shopping Parka počinje u drugoj polovini godine (ne precizira se tačno).

Bauhaus i Burger King su definitivno odustali od ulaska, tako da je ta prica zavrsena!

Slaba je zainteresovanost iz EU za ulaganje. Delom zbog investicionog rejtinga, a i politicki zbog neusaglasavanja Srbije sa EU po pitanju sankcija.

U prosirenom delu ce najverovatnije biti zakupci koje vec imamo na drugim mestima.
 
Ava Shopping Park novosti,

Izgradnja prosirenja Ava Shopping Parka počinje u drugoj polovini godine (ne precizira se tačno).

Bauhaus i Burger King su definitivno odustali od ulaska, tako da je ta prica zavrsena!

Slaba je zainteresovanost iz EU za ulaganje. Delom zbog investicionog rejtinga, a i politicki zbog neusaglasavanja Srbije sa EU po pitanju sankcija.

U prosirenom delu ce najverovatnije biti zakupci koje vec imamo na drugim mestima.
Baš smor za BK, mnogo bolji od Meka. Neuporedivo.
Odakle ti ta informacija da je BK odustao od Srbije zbog odnosa prema Rusiji?
 
Vrh