Šta je novo?

IKEA Srbija i AVA shopping park

Leti, samo što, kažem opet, ona je uzrok ogromnih gužvi vikendom ujutru. A od pre par godina je gužva svakodnevno na Kružnom putu kod uključenja na autoput.
 
када се заврши обилазница, тих гужви више неће бити. барем не у толиком обиму
 
Дигли су неке стубове кад сам био тамо прекјуче.

Sent from my LGL322DL using Tapatalk
 
106dc161a5566ba0b75c6dbea43b734a.jpg


ovu smo temu skroz zapostavili... Zna li neko moguće zakupce


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pominjali su da će Burger King tu da otvori jedan od svojih prvih lokala u Srbiji.
 
Sa Tvitera

Aleksandar Stanković
@juznjak98
·
6 ч
Одговор за
@alexbelgrade
Od tenanta ce biti Lidl, Decathlon, Burger King i pretpostavljam brendovi koji dolaze u svaki retail park (Deichmann, H&M, Pepco itd)


Pavkeee
@Pavkee
·
5 ч
Jel znas mozda gde ce jos biti Burger King?
Aleksandar Stanković
@juznjak98
·
4 ч
Prica se u Galeriji u BG H20. Imali su i stranicu za Instagramu, ali vise ne postoji.Мушкарац слеже раменима

https://twitter.com/alexbelgrade/status ... 4442494983
 
Edepro, pogon za raketna goriva. Dvoje stradalih ga sada.
 
Par slika u preletu,bio je brisani prostor i nisam mogao da stanem.




 
Nismo postovali ovde, ali planom Generalne regulacije šinskih sistema koji je usvojen u oktobru ove godine je predviđeno i železničko stajalište Ikea što je po meni super vest. Na početku sam bio skeptičan oko gradnje ovde ali mislim da u potpunosti ima smisla kada se naprave svi sadržaji.
 
Jel ima više podataka, npr broj koloseka i perona? Idealno bi bilo da ima tri koloseka i da odavde terminira BG Voz Pančevački Most - IKEa koji bi imao samo 6 usputnih stajanja i pola sata vožnje max. To bi značilo i radnicima jer postojeća autobuska linija nema kapacitet da opsluži njihove potrebe.
 
Koja crna 3 koloseka, to je obično stajalište. Ako bude BG voza na tu stranu, terminiraće u Umčarima, jer je i to Beograd.
 
Ako bude bilo pameti, neće se uvoditi BG voz za Umčare, koji su potpuno veštačko mesto završetka toka putnika samo zato što su na administrativnoj liniji. Isto tako ne postoje veća mesta koja bi generisala putnike na relaciji pre Umčara i opravdala voz. Doduše ona manja što postoje su dosta zavisna od Beograda, to se mora uzeti u obzir. Sa druge strane, iza Umčara imamo i Smederevo i Požarevac, potpuno neiskorišćen potencijal.

Imalo bi smisla u trenutnoj pravnoj situaciji da se pojačaju linije ka Požarevcu i Smederevu, a da se uvede važenje Beogradske kartice na teritoriji grada. Ti vozovi onda samo imaju dodatno stajalište kod Ikee i to je to. To je BG voz bez BG voza. Samo je trenutno red vožnje takav da bi ovo bilo besmisleno, ali to se može ispraviti ukoliko ima volje.

A kada se izmeni zakon uskoro i administrativna linija više ne bude bila čelična zavesa, onda se otvaraju razne zanimljive opcije. Bukvalno bi bilo koja varijanta bila bolja od terminiranja u Umčarima.
 
Pa jasno, bolje je i Pančevo od Ovče, al zasad to ne može. Normalno da treba da idu za Smederevo i Požarevac.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=911632#p911632:2juzzrm3 je napisao(la):
vucko » 26 Dec 2021 09:47 am[/url]":2juzzrm3]Nismo postovali ovde, ali planom Generalne regulacije šinskih sistema koji je usvojen u oktobru ove godine je predviđeno i železničko stajalište Ikea što je po meni super vest. Na početku sam bio skeptičan oko gradnje ovde ali mislim da u potpunosti ima smisla kada se naprave svi sadržaji.


Ovo je lepo ostarilo. :wink:

Screenshot-2021-12-29-at-17-04-33.png
 
Drago mi je da nisam bio u pravu i da je na izmenu plana uticao neko ko je mlad, a koga puno cenim.
 
znam par primera po evropi gde je napravljen soping mol a u sklopu njih ikea....ovde je napravljena ikea pa oko nje grade soping park.... :)
 
Koliko je meni poznato to je njihov biznis, kupuju zemljiste za robnu kucu + otvoreni shopping centar koji dopunjuje njihovu ponudu (outleti, alati, DIY, brza hrana).

Da li se zna kada je planirano otvaranje?
 
meni interesuje ko ce da kupuje u svim tim soping centrima?

Ceo taj južni potez Beograda i Avalskog venca nema ni jedan jedini kršteni tržni centar. Biće više nego dovoljno klijentele iz Boleča, Vinče, Leštana, Zuca, Vrčina itd.

U krugu kružnog toka ima TC i za izvoz a van toga ko da si zašao u pustinju.
 
Vrh