Šta je novo?

IKEA Srbija i AVA shopping park

Ja ne kapiram čemu ovolika mržnja prema Ikei zadnjih dana, mislim ja ne podnosim AV, ali ne kapiram zašto bih kanalisao svoje frustracije kroz pljuvanje Ikee?

Ja njihov dolazak nisam očekivao ni zbog ćufti, ni zbog doživljaja kupovine, ni da bih išao na avanturistički izlet u Zuce na drugi kraj grada.

Nego imaju neke super stvari, koje često nisam mogao da nađem kod nas i nameštaj im je pogodan za razne oblike "hakovanja", sviđa mi se dizajn solidnog dela njihovog asortimana i znači mi da mogu to da pogledam uživo, isprobam, na kraju ako mi se ne svidi i vratim, a kao fol bi trebalo da imam i garanciju, umesto da kupujem na slepo kod švercera ili uzimam nešto što mi se ne sviđa ili mi ne odgovara kod naših.

Što se ovih licitacija oko cena tiče, evo mog konkretnog iskustva. Tražio sam crne podesive noge za sto kod nas i nisam našao, na YT vidim da ima to što mi treba u Ikei, nađem šverc komerc na KP i poručim (uzmem i stolicu Markus pošto za te pare nema ništa kvaliteteno kod nas). Čekao sam 3-4 dana i išao u NS po sve to.

Ovo je poređenje cena (kurs sa google-a):


Slika poruke sa kp.

0NVZit0.png



I sad bi trebalo da se uhvatim cene signuma i postujem na B92 "Ikea nas pljačkaAaAAa!11!!!11 Signum duplo skuplji nego u HU! Vidite! Vidite! Nameštaj od presovanog papira!!!111!!1!".

Meni je drago da je došla. Što se tiče industrije nameštaja kod nas, mislim da većina ovoga što se trenutno prodaje kod nas po Ikeinim cenama (meni) nije na zadovoljavajučem nivou i neću da kupujem domaće, ako je lošije ili mi se ne sviđa, samo zato što je domaće.

Ako već treba nešto da se subvencioniše, neka se subvencioniše domaća poljoprivreda da ne jedem meso iz Brazila koje slavi desetleće i bezukusno povrće i voće iz Turske, Grčke i Kine ubrano zeleno, a sazrelo pod praškovima u šleperu. Fu*k that. Uvek ću pre kupiti lubenice iz Kraljevaca i Dobrinaca. Ali to nema veze sa Ikeom.
 
Pa to meni I jeste zanimljivo da skoro svi koji ne podnose Vucica se ovde slazu sa njim. Mislim, zasto ne podnositi onoga sa kim se slazete? Generalno, ne mislim na nekog posebno forumasa. Onda deluje da mu neke stvari zamerate ali ne da ga bas ne podnosite ako vam dovodi Ikeu I masu trznih centara. Logicnije bi bilo da ga ne podnose oni koji su protiv stranih trgovina koje dovodi.
 
Kakve veze ima (ne)voljenje Vučića i (ne)voljenje Ikee?

Kod normalnih ljudi te dve stvari ne treba da utiču jedna na drugu.

Ja prezirem Vučića, ali obožavam Ikeu.
 
Pa kazem, ne razumem zasto prezires nekoga ko radi ono sto volis (ne mislim konkretno na tebe). Njega bi trebali da preziru seljaci sto dozvoljava uvoz stranog krompira (a oni da mu jos placaju drzavu koja im to radi ?), domaci industrijalci I trgovci sto podstice I subvencionise njihove strane konkurente.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=470804#p470804:2ms5b2tg je napisao(la):
astrodule » 11 Aug 2017 08:55 pm[/url]":2ms5b2tg]

Ja prezirem Vučića, ali obožavam Ikeu.

Nikad nisam razumeo to obozavanje Ikee.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=470803#p470803:20lqualt je napisao(la):
Earthmoving » Pet Avg 11, 2017 9:53 pm[/url]":20lqualt]Pa to meni I jeste zanimljivo da skoro svi koji ne podnose Vucica se ovde slazu sa njim. Mislim, zasto ne podnositi onoga sa kim se slazete? Generalno, ne mislim na nekog posebno forumasa. Onda deluje da mu neke stvari zamerate ali ne da ga bas ne podnosite ako vam dovodi Ikeu I masu trznih centara. Logicnije bi bilo da ga ne podnose oni koji su protiv stranih trgovina koje dovodi.

Ne razumem baš šta hoćeš da kažeš.

Da banalizujemo, ako masovni ubica pomogne babi da pređe ulicu, da li

a) Treba zbog toga da zažmurim na to što je ubica?
ili
b) Treba da kažem da je pomaganje starim osobama užasan potez koji zaslužuje osudu samo zato što ga je izvršio neko ko je ubica?

Dakle, ako je Vučić omogućio da ovi sagrade Ikeu, da li

a) Treba da ignorišem to što sa strane urušava državu i zažmurim na sve katastrofalne poteze koje je uradio
ili
b) Treba da kažem da je dovođenje Ikee zločin?

Ni jedno ni drugo, zato što je upitanju zamena teza i zato mi i smeta sva ova besmislena halabuka.

Da su npr. uzurpirali zemljište kao kod BnV, naravno da mi ne bi bilo pravo jer je neko izigrao zakon. Ovako je sve fair and square, ljudi platili zemljište, napravili veliku robnu kuću gde može da se uzme nešto što je dosada moralo da se švercuje, ja ne vidim nikakav razlog za ovo iracionalno pljuvanje po Ikei poslednjih nedelja.

Da ne bude zabune, naravno da mi nije jasno šta će predsednik republike na otvaranju robne kuće i da mi ide na živce to hvalisanje, ali neću za to da pljujem robnu kuću.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=470809#p470809:3sl9jcfq je napisao(la):
spatiotecte » 43 minutes ago[/url]":3sl9jcfq]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=470804#p470804:3sl9jcfq je napisao(la):
astrodule » 11 Aug 2017 08:55 pm[/url]":3sl9jcfq]

Ja prezirem Vučića, ali obožavam Ikeu.

Nikad nisam razumeo to obozavanje Ikee.

Onda ti je emotivna (socijalna) inteligencija niska. Šta tu ima da bude jasno, ili ne? Neko obožava Cecu, neko obožava odbojku na pesku, neko obožava Ikeu (ja 2 od 3 navedene stvari)

Obožavam i Tur de Frans, Vueltu i Điro, a znam milion ljudi kojima je to dosadno.

Za mene je ceo koncept Ikee fenomenalan. Uđem u prodavnicu, izaberem šta mi treba, ne smara me prodavac, niti me prati i pokušava da glumi neku ljubaznost. Način pakovanja (optimizacija), sklapanja je dovedeno skoro do matematičke preciznosti. Kombinovanje proizvoda je takođe fenomenalno izvedeno.

Skoro ceo stan mi je u Ikea nameštaju i ništa se nije rasklimalo. Stvari su preživele i selidbe, ormani rasklapanje i sklapanje. Kupovali smo ormane i stolove i za rodbinu i njima sve stoji i dalje.

Što se tiče dizajna, meni je na prvi pogled sve mnogo lepše nego u bilo kojoj drugoj radnji, ali ipak sam ja matematičar / programer, pa ocenu dizajna prepuštam ženi i za nju je to vrlo zadovoljavajuće.
 
Evo onda aritmeticki da objasnim :) Vrednujes nesto od 0 do 10. Za Vucica kazes prezirem ga, to je onda najniza ocena - nula, ni u cemu se ne slazete. Ali vi se ipak slazete u Ikei, znaci nije nula vec jedan. Ako se jos slazete u dovodjenju drugih trgovinskih lanaca, ulazak u EU I sl onda je to vec 3 od 10. A za trojku opisna ocena nije "prezirem", vec "imam mali stepen slaganja sa Vucicem" ;)
 
Da li i to što dišem isti vazduh sa nekim, ili što još neko misli da je greh ubiti nekoga znači da imam neki stepen slaganja sa nekim?

Misliš da ne mogu da prezirem nekoga ko voli odbojku na pesku ili gleda Tur d Frans?
 
Ni ja ne razumem tu maniju za Ikeom.Svakako, dobra je vest što je još jedan brend stigao u Srbiju. Svakako, lepo je što se taj deo oko Bubanj Potoka sredio i izgradio. Svakako, dobro je što ulazi još jedan igrač u mali srpski ring pun dobro uigranih kartela i ortakluka. Sve to stoji i sve je to pohvalno.

Ali da idem da se na 40+ cimam da stojim u redovima da bih bio prvi koji će kročiti u njen objekat (i da, da bih probao čuveni Ikea Hot Dog sa Ikea mesom spremljen uz Ikea tehnologije...) ili da budem od ovih po forumima i medijima što čim vide da neko dovodi u pitanje odnos cena ovde i u inostranstvo pa brže bolje kreću da elaboriraju ''nije tačno, nije tačno, ta činija ovde košta 256 dinara a u Mađarskoj je 257! Šta hejtujete, pojma nemate, treba da budete radnosni što su nas udostojili svojim prisustvom...'' ... takve stvari mi nikad neće biti jasne.

@Dule

Druže, aj se vratimo malo na zemlju - to je velika strana kompanija koja prodaje jeftin nameštaj, koju vodi neki tamo tim nepoznatih ljudi i kojoj je jedini i glavni cilj - profit. To nije bend Sabaton kome, čak i ako nisi njihov obožavatelj, poželiš da odeš da stisneš ruku i kažeš im kako su carevi što šalju dobre poruke u svojim pesmama i što poštuju i naš narod. To nije Nil de Gras Tajson ili Karl Sagan koga bi da upoznaš i da mu se zahvališ što ti je približio nauku i što se bori(o) protiv neznanja i dezinformacija. Niti je to LEGO kome si zahvalan što ti je ulepšao detinjstvo. Niti je Novak Đoković, niti Tesla, niti ne znam ni ja ko. Navodim nasumične primere, nadam se da razumeš na šta mislim.
Dakle postoji tačka do koje ide privrženost nekoj kompaniji, ličnosti, ideji (pokretu, stranci, verovanju)... a posle koje već kreće bespotrebno pravljenje kulta i idealizovanje. Mnogi ljudi danas više ne umeju da prepoznaju i zadrže se na toj tački nego otklize u krajnost i besmisao.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=470820#p470820:pg4y19hh je napisao(la):
astrodule » 11 Aug 2017 10:20 pm[/url]":pg4y19hh]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=470809#p470809:pg4y19hh je napisao(la):
spatiotecte » 43 minutes ago[/url]":pg4y19hh]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=470804#p470804:pg4y19hh je napisao(la):
astrodule » 11 Aug 2017 08:55 pm[/url]":pg4y19hh]

Ja prezirem Vučića, ali obožavam Ikeu.

Nikad nisam razumeo to obozavanje Ikee.

Onda ti je emotivna (socijalna) inteligencija niska. Šta tu ima da bude jasno, ili ne? Neko obožava Cecu, neko obožava odbojku na pesku, neko obožava Ikeu (ja 2 od 3 navedene stvari)

Obožavam i Tur de Frans, Vueltu i Điro, a znam milion ljudi kojima je to dosadno.

Za mene je ceo koncept Ikee fenomenalan. Uđem u prodavnicu, izaberem šta mi treba, ne smara me prodavac, niti me prati i pokušava da glumi neku ljubaznost. Način pakovanja (optimizacija), sklapanja je dovedeno skoro do matematičke preciznosti. Kombinovanje proizvoda je takođe fenomenalno izvedeno.

Skoro ceo stan mi je u Ikea nameštaju i ništa se nije rasklimalo. Stvari su preživele i selidbe, ormani rasklapanje i sklapanje. Kupovali smo ormane i stolove i za rodbinu i njima sve stoji i dalje.

Što se tiče dizajna, meni je na prvi pogled sve mnogo lepše nego u bilo kojoj drugoj radnji, ali ipak sam ja matematičar / programer, pa ocenu dizajna prepuštam ženi i za nju je to vrlo zadovoljavajuće.

Zasto odma vredjanje? ne poznajes me ne mozes da sudis o mojoj emtovnoj /socijalnoj inteligenciji.
Spominjes obozavanje, kao da se radi o ne znam cemu, a ne o prosecnom namestaju u zapadnom svetu koji kupuje niza klasa.
Ako ti je ikea vrh namestaja onda mi je zao i bez zelje da te vredjam, ti uopste ne znas sta je kvalitetan namestaj i sta sve postoji sto daleko prevazilazi Ikeu po svim parametrima.
 
Ali u tim primerima koje navodiš Dule niko ti ništa nije dao. A Vučić ti je doveo nešto što sam kažeš da obožavaš ;) Kako možeš da prezireš nekoga ko ti je dao poklon koji obožavaš. Zar ne bi odbio poklon nekoga kog prezires.
 
@spatiotecte Gde sam ja rekao da je Ikea vrhunski nameštaj?

Vrlo dobro znam šta je vrh nameštaj. imam u stanu par komada vrhunskog nameštaja, od vrhunskih italijanskih proizvođača. Imam takođe i par komada vrhunskog nameštaja koji mi radio stolar po merama.

Zašto mora da se obožava samo nešto što je vrhunskog kvaliteta? Aj, ja sada da ne vređam ljubitelje Grand parade - ali siguran sam da postoje ljudi koji obožavaju Grand paradu, a o obožavanju Kim Kardišajan ne vredi trošiti reči (da, postoje ljudi kojima je ona idol).

Ja pričam o konceptu Ikee, i mislim da sam vrlo dobro obajsnio zašto ih obožavam.

Vi koji ne razumete druge ljude, polazite od jedne velike logičke greške, a to je rečenica "polazim od sebe". Kada sebe izvadite iz jednačine, počećete mnogo objektivnije da sagledavate svet.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=470829#p470829:3odgjh2t je napisao(la):
Earthmoving » 8 minutes ago[/url]":3odgjh2t]Ali u tim primerima koje navodiš Dule niko ti ništa nije dao. A Vučić ti je doveo nešto što sam kažeš da obožavaš ;) Kako možeš da prezireš nekoga ko ti je dao poklon koji obožavaš. Zar ne bi odbio poklon nekoga kog prezires.

Vučić mi (nam) je doveo Ikeu?
 
Pa ako pre njega nikako nije mogla da dodje, a došla kad je on na vlasti, zar onda to nije njegova zasluga?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=470830#p470830:dait8i9a je napisao(la):
astrodule » 11 Aug 2017 11:10 pm[/url]":dait8i9a]@spatiotecte Gde sam ja rekao da je Ikea vrhunski nameštaj?

Vrlo dobro znam šta je vrh nameštaj. imam u stanu par komada vrhunskog nameštaja, od vrhunskih italijanskih proizvođača. Imam takođe i par komada vrhunskog nameštaja koji mi radio stolar po merama.

Zašto mora da se obožava samo nešto što je vrhunskog kvaliteta? Aj, ja sada da ne vređam ljubitelje Grand parade - ali siguran sam da postoje ljudi koji obožavaju Grand paradu, a o obožavanju Kim Kardišajan ne vredi trošiti reči (da, postoje ljudi kojima je ona idol).

Ja pričam o konceptu Ikee, i mislim da sam vrlo dobro obajsnio zašto ih obožavam.

Vi koji ne razumete druge ljude, polazite od jedne velike logičke greške, a to je rečenica "polazim od sebe". Kada sebe izvadite iz jednačine, počećete mnogo objektivnije da sagledavate svet.

Ne , nisam polazio od sebe. nisi me dobro razumeo.

To je kao da si rekao da obozavas Daciju i da hoces da nas uveris ovde na forumu da je to nesto fenomenalno.
Nije skupa, zavrsava posao, ne kosta puno odrzavanje za nju itd...
Ok sve je to tacno, ali to je opet jedna kanta od auta kad se gleda realno.

E pa Ikea u svetu namestaja je nesto poput Dacije u svetu automobila ili kao sto si spomenuo nesto poput grand Parade u svetu muzike.
 
Dule niti obozava Ikeu, kao brend i neku apstraktnu stvar, niti iz toga sledi da obozava Vucica. Meni nije jasno to vezivanje Ikee i Vucica, odvratno je sto mora da se nakaci na svako otvaranje, pa i ovo, da prica gluposti, itd. Ali kakve veze imaju Ikea i Vucic pa da nekome nije dozvoljeno da "voli" sto je izgradjena Ikea i sto ima jos jedno mesto gde moze da kupuje namestaj? Dule voli tu jednostavnost Ikee, u svakom pogledu, od kupovine, do dizajna i sklapanja. Neko rece "namestaj koji kupuje niza klasa". Ok, i sta sad sa time? Zbog toga sada svi treba da prestanemo da kupujemo to jer je to neko odredio da kupuje niza klasa? Jer situacija u Srbiji je takva da svi mozemo da odemo do neke prodavnice namestaja sa prezimenom nekog tamo srbina i da uzivamo u kvalitetu? Dajte molim vas. Ne vidim logiku u toj prici "kako mozes da obozavas Ikeu (iliti kupujes tamo) kada to kupuje samo niza klasa". Nemam iskustva sa njihovim proizvodima, ali svi redom pricaju da je to okej kvalitet, logicno da zbog cene ne moze da bude ne znam kakav kvalitet, ali nije sada to kvalitet da stavis pero na stocic i da ce odmah da se raspadne. Neko uziva u tavkoj jednostavnosti i minimalnom dizajnu (kao npr. ja) i interesuju ga takve stvari. Niti je ikome Vucic poklonio sta, niti je ikoga doveo. Jer ono, svedjani bas su u fazonu "jao vidi ovog coveka bas je simpatican, 'ajmo da dodjemo u Srbiju". Pa valjda vide sami da treba da dodju tamo, plus sto je vlast toliko jadna da ce im pomoci u svakom pogledu i olaksati dolazak.
Mahom sam na drustvenim mrezama video to pljuvanje po Ikei, samo zbog toga sto se dovodi u vezu sa Vucicem i njegovim napadnim pojavama i pricama. Ta mrznja proizilazi iz Vucic>>>Ikea, jedno mrzimo, moramo i drugo da pljujemo. Doduse ja sam za pljuvanje ovog prvog. Ali Ikea ovde strada ni kriva ni duzna samo zbog ljudi koji su zaslepljeni tom mrznjom.
 
Mislim da Vucic ovde realno nema nikakve veze sa ovim o cemu pricamo.

Ljudi se dive Ikei i obozavaju je jer su snobovi koji pate od toga da imaju nesto sa zapada, pa makar to bilo neko smece.
Fora je da se vidi da si kupio u Budimpesti namestaj u rangu Forma Ideale na steroidima ali posto ti imas to sto tvoj komsija nema onda si ti baja u tvom selu/kraju jer te to cini jedinstvenim zato sto to do sada nije moglo da se kupi u Srbiji.
Kupovina u ikei se u Srbiji do sada na zalost dozivljavala kao donosenje nekog trofeja sa trulog zapada.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=470833#p470833:wxnb30bx je napisao(la):
spatiotecte » 9 minutes ago[/url]":wxnb30bx]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=470830#p470830:wxnb30bx je napisao(la):
astrodule » 11 Aug 2017 11:10 pm[/url]":wxnb30bx]@spatiotecte Gde sam ja rekao da je Ikea vrhunski nameštaj?

Vrlo dobro znam šta je vrh nameštaj. imam u stanu par komada vrhunskog nameštaja, od vrhunskih italijanskih proizvođača. Imam takođe i par komada vrhunskog nameštaja koji mi radio stolar po merama.

Zašto mora da se obožava samo nešto što je vrhunskog kvaliteta? Aj, ja sada da ne vređam ljubitelje Grand parade - ali siguran sam da postoje ljudi koji obožavaju Grand paradu, a o obožavanju Kim Kardišajan ne vredi trošiti reči (da, postoje ljudi kojima je ona idol).

Ja pričam o konceptu Ikee, i mislim da sam vrlo dobro obajsnio zašto ih obožavam.

Vi koji ne razumete druge ljude, polazite od jedne velike logičke greške, a to je rečenica "polazim od sebe". Kada sebe izvadite iz jednačine, počećete mnogo objektivnije da sagledavate svet.

Ne , nisam polazio od sebe. nisi me dobro razumeo.

To je kao da si rekao da obozavas Daciju i da hoces da nas uveris ovde na forumu da je to nesto fenomenalno.
Nije skupa, zavrsava posao, ne kosta puno odrzavanje za nju itd...
Ok sve je to tacno, ali to je opet jedna kanta od auta kad se gleda realno.

E pa Ikea u svetu namestaja je nesto poput Dacije u svetu automobila ili kao sto si spomenuo nesto poput grand Parade u svetu muzike.

Ne bih se složio sa tim stavom o nekvalitetu Ikee. Taj stav uglavnom imaju ljudi koji ništa nisu u Ikei kupovali.

Ostaje mi da mi verujete da sam zaista mnogo stvari u Ikee kupovao i to od najjeftinijih (tipa Billy i Lack) do najskupljih tipa Stockholm i da imam veliko iskustvo u opremanju stanova (nekoliko stanova renoviranih) i da je taj nameštaj vrlo dobrog kvaliteta i da se ne raspada posle dve godine normalnog korišćenja (meni se ništa ne raspada ni posle 10 godina).

Ako se nekome raspalo, to je zato što ga nije dobro sklopio (ne zna svako da zavrne šraf, tj inbus) ili je divljao i to divljanje ni najskuplji nameštaj ne bi podneo.

Sa druge strane imam Natuzzi kauč koji spada u skuplje i kvalitetnije i kvalitet sunđera je ispod prosečan. Takođe imam i jednu skupu (brendiranu) fotelju koja se rasklimala vrlo brzo.

Onaj ko tvrdi da je Dačia kvalitetan auto, očigledno se nije vozio u nekom automobilu srednje klase.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=470836#p470836:2mtyb4st je napisao(la):
spatiotecte » 5 minutes ago[/url]":2mtyb4st]Mislim da Vucic ovde realno nema nikakve veze sa ovim o cemu pricamo.

Ljudi se dive Ikei i obozavaju je jer su snobovi koji pate od toga da imaju nesto sa zapada, pa makar to bilo neko smece.
Fora je da se vidi da si kupio u Budimpesti namestaj u rangu Forma Ideale na steroidima ali posto ti imas to sto tvoj komsija nema onda si ti baja u tvom selu/kraju jer te to cini jedinstvenim zato sto to do sada nije moglo da se kupi u Srbiji.
Kupovina u ikei se u Srbiji do sada na zalost dozivljavala kao donosenje nekog trofeja sa trulog zapada.

Koliko ti nemaš veze sa realnošću!

Moram da ponovim da ti manjka socijalne inteligencije (a ti se vređaj do sutra). Druga mogućnost je da ti je krug ljudi iz kojih crpiš takve zaključke vrlo uzak.
 
Astrodule,
Ja se ne vredjam, imas pravo to da mislis.
A pricam kao neko ko je kupovao i Ikeu, i Forma ideale, i namestaj iz 1905te i jos mnogo sto sta.

Mogli bi se kladiti da kad bi ova ista ikea bila srpski brend a isti nas Forma Ideale Svedska firma da bi srbi pljuvali domacu ikeu i hvalili svedskog Forma Ideale samo zato sto je strano.
Problem Srbije je sto pati od inostranstva, za prosecnog srbina tamo je sve lepse i bolje.
Ja ti pricam o auri tj socijalnom statusu koji neki brend nosi sa sobom, u ovom slucaju ikea.

Ti se osecas prozvanim zato sto sam rekao da velicis nesto sto sam povezao sa snobovskim ponasanjem kod nas srba.
 
To niko ne spori.

Samo nemoj da generalizuješ.

Da ne bi prebrojavali ko zna više ljudi, dovoljno je da napišeš da se NEKI Srbi snobovski ponašaju u vezi ove teme.

Većina ljudi koje znam imaju isto mišljenje kao ja o Ikei i vrlo su daleko od snobova. Naravno da postoje pljuvači (znam ih nekoliko), ali (kao što sam više puta rekao na mnogim mestima), ništa nije crno ili belo, već je sve sivo.

Meni odgovara da ima puno pljuvača Ikee, jer neće praviti gužvu u prodavnici (il restoranu), a Ikea se sigurno neće zatvoriti ako bude bila slaba poseta.
 
Mozemo se sloziti oko to ga da ikea ima

- malo bolju ivericu od domacih prozivodjaca
- malo bolja pakovanja, tj optimizovana su za transport na bolji nacin
- minimalisticki skandinavski dizajn koji je dopadljiv mnogim ljudima
- cena ajde tu u rangu sa domacim, nesto skuplje, nesto jeftinije.
- ima sigurno jos par stvari koje sam zaboravio da su bolje...

Ok sve to stoji.
Ali, da li je to dovoljno da sad dizemo u nebesa ovaj brend i pravimo toliku famu oko dolaska Ikee kao da civilizacioni iskorak Srbije zavisi od dolazka te firme kod nas?
 
@Earthmoving
Sta si se ti uhvatio Vucic, pa Vucic?

@spatiotecte
@astrodule
Koren vase diskusije je u neadekvatnoj upotrebi reci 'obozavam'.
Ta rec ima mnogo kompleksnije znacenje od privrzenosti nekom prodajnom brendu.


E sad ovako.
Posto 'docekasmo' i to da je IKEA tu kod nas, neki ce biti postedjeni dovlacenja glomaznih stvari sa udaljenosti od 400km
Neki ce se vise osecati evropljanima.
Neki ce naci sitnice koje do sada nisu uspevali da nadju.
Neki ce cesto busem ili bajsem do bubanj potoka na 'cuftice ili virslice' , opet za neke je dolazak Ikea-e je potvrda da smo na dobrom putu (jesmo li?) ;)

Svima vama ja iskreno cestitam. Imate razlicite motive, razloge, ali zelja vam se ispunila.

Ja licno ne delim vase odusevljenje, ali i daleko od toga da 'sirim hejt' prema ovom svedskom gigantu.
Ono sto je moja zamerka se odnosi na nas kao narod, a ne na njih.
Oni su tu da plasiraju svoji robu i ostvare profit. Mi bi sa druge strane trebali mnogo vise da se bavimo i angazujemo oko nekih drugih stvari, koje bi posledicno i ovom prodavcu omogucile ispunjenje ciljeva. No, opet kazem to nije do ikee vec do nas.
Jedina, ali velika zamerka (!) Je onaj idiotski i nevazeci fiskalni racun!
Necu da razmisljam dal je u pitanju potpuni nemar, ili mozda vid provokacije, ali sa onakvim fiskalnim racunom su morali popiti makar opomenu i zatvaranje kasa dok se ne isprave nazivi.


Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=470843#p470843:9cxyi14m je napisao(la):
spatiotecte » 17 minutes ago[/url]":9cxyi14m]
Ali, da li je to dovoljno da sad dizemo u nebesa ovaj brend i pravimo toliku famu oko dolaska Ikee kao da civilizacioni iskorak Srbije zavisi od dolazka te firme kod nas?

Ali ko to normalan govori?

Vučić? Ljajić?

Niko normalan ne misli da je dolazak Ikea neki civilizacijski iskorak. To čak niko ni na forumu nije rekao (bar ja nisam zapazio). Možda spominju botovi na Blicu i B92, ali ako su ti oni merodavni faktor...

Znači (po njima) još samo Starbaks da dođe i to je to - dostigli smo nivo Švedske i Nemačke.

Možemo diskutovati da li domaći proizvođači gube nešto dolaskom "velikih igrača", ali živimo u dobu integracija, ukidanja granica i to je nešto čemu se domaći moraju prilagoditi jer prošlo je vreme da se jedan posao mogao voditi decenijama bez ikakvog ulaganja i usavršavanja.
 
Vrh