Šta je novo?

IKEA Srbija i AVA shopping park

Ne znam da li je propracena prica:
UGOVORENA IZGRADNJA 10KV VODA
Projektom se predviđa izgradnja nove kablovske mreže 10 kV (dva kablovska voda 10 kV) od TS 110/10 kV “Beograd 33 (Kaluđerica)” do buduće TS 10/0,4 kV za napajanje električnom energijom robne kuće IKEA.

Za kompletan posao investitor je Strabag d.o.o. , kao glavni izvođač ispred IKEA-e.

Ugovor je potpisan krajem marta meseca a rok završetka radova je 20.septembar 2016.
http://www.energomontaza.rs/sr/ugovoren ... -10kv-voda
Inace radovi su i kroz moju ulicu, traju vec mesec i kusur dana. Ulica raskopana, idu po delovima, pa raskopaju 200-300 metara i onda provlace kablove. Tako su iskopali oko 400m ulice, zemlju na sredini puta, tako da ulica ima jednu traku, i vec duze od nedelju dana je tako stajalo. S obzirom da nije preterano frekventna ulica, ali opet ima dovoljno saobracaja jer povezuje Lestane i Kaludjericu, dovoljno je da se nekad napravi guzva jer je neko vec usao u tu jednu traku i nema gde da se vrati. Prekjuce su zatrpali, sada ravnaju. A ja imam nevidjen utisak da se ulica sada prosirila. Do kraja ulice je ostalo mozda jos 400m, samo ne znam na koju ce stranu u centru Lestana.
Elem, ima li kakve nade da se ovo sto je prokopano asfaltira? Mislim, ne verujem da firma ima masineriju za to, a opet tesko da je ocekivati to od Bg puta. Ulica je ruinirana, sada je se ta strane zemlja, a vec ocekujem da prvim pljuskom bude nevidjeno blato. A mi pesaci ionako nemamo trotoar, i bukvalno sa ove strane gde su kopali, pesaci mahom idu jer je otvorenija strana i preglednija, a sada ce tu biti blato.
 
http://www.b92.net/biz/fokus/intervju.p ... id=1153184
Najzanimljivije iz intervuja:
Tokom jeseni planiramo početak nadzemnih radova i izgradnje same robne kuće, a otvaranje je predviđeno za leto 2017. godine. Za sada radovi idu po planu i verujemo da će tako i ostati.
Planirani broj posetilaca robnoj kući IKEA ce biti oko 2,5 miliona ljudi na godišnjem nivou.
IKEA nije dobila nikakva sredstva za otvaranje robne kuće ili zapošljavanje radnika. Investicija IKEA u prvu robnu kuću u Srbiji iznosi 70 miliona evra
Prostiraće se na više od 30,000 m², imaće 1.500 parking mesta,
Pre nekoliko nedelja počeo je prvi talas zapošljavanja, u kome je otvoreno deset radnih mesta od ukupno 300 koliko ćemo do kraja godine da zaposlimo. Naredni talas zapošljavanja nas očekuje na jesen.
 
Izvor B92: "Beograd -- Putevi Srbije saopštili su da će se saobraćaj na auto putu Beograd Niš kod Bubanj potoka odvijati izmenjenim režimom do 1. oktobra. U tom period od naplatne rampe Bubanj Potok do izlaza "Tranšped", u smeru ka Nišu će zbog radova biti zatvorene vozna i zaustavna traka.
To znači da će u dužini od 500 do 1.500 metara vozila moći da saobraćaju samo jednom trakom, navedeno je u saopštenju. Kako je saopšteno, saobraćaj je izmenjen zbog izgradnje robne kuće Ikea"

Sacekali lepo avgust kada ce hiljade Turaka da nagrnu da zatvore autoput. Pa ovo ne moze da bude slucajno, mada je svrha namernog izazivanja kolapsa meni nejasna.
 
A zašto zatvaraju toliko dugo voznu i zaustavnu traku?

Ako se pravi isključenje za IKEU, zar nije logično da "napadnu" autoput na kraju, tj da sve krenu da rade od IKEE ka auto-putu, a ne obrnuto?

Ja sad opet razmišljam nekako logično (možda građevinski laički), ail potrebno je napraviti jednu paralelnu saobraćajnicu i 1 ulaz i 1 izlaz i tu su mi kritični samo ti ulazi i izlazi koji mogu prići autoputu na 10m i tek onda zatvoriti zaustavnu traku i desnu traku na 2 dana da se sruše bankine, iscrtaju linije i utaba podloga asfaltira taj prilaz.
 
У целом свету такви објекти имају приступ локалном путу преко кога иде сва изградња. У Немачкој, колико сам видео, све бензинске пумпе и мотели имају приступ са локалног пута, паралелне саобраћајнице, преко које се обавља и снабдевање горивом. У свету је уобичјено, да не кажем правило да паралелно са путем на коме се наплаћује путарина постоји и регионални, как кад и магистрални пут на коме се не плаћа путарина. На свим тим "техничким" путевима постоји капија која се закључава како којекавим паметњаковићима не би пало на памет да туда уђу на аутопут.

Астродуле потпуно си у праву за прикључење на аутопут не треба им више од два дана, само не могу да се сетим колико је трајало прикључење OMV пумпе на обилазницу код Сурчина?
 
Mislim da se odvijaju radovi na dalekovodima, a ne samo na uključenju/isključenju.

Osim toga tajming i nije toliko strašan, jer je zatvoren deo smera ka Nišu, a gužve će u avgustu biti u suprotnom smeru. Glavni deo Turaka i Šipona je već otišao ka jugu.
 
Не знам. У суботу је била веома велика гужва од Бубањ потока ка југу - готово да никад нисам видео толико кола на деоници аутопута кроз Србију (осим кроз Београд, наравно). Да је тада радила само једна трака... било би као прошле године на оним сужењима пре Смедерева, распад.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=398294#p398294:37te4qlk je napisao(la):
Čika Brana » Sre Jul 20, 2016 11:48 am[/url]":37te4qlk]У целом свету такви објекти имају приступ локалном путу преко кога иде сва изградња. У Немачкој, колико сам видео, све бензинске пумпе и мотели имају приступ са локалног пута, паралелне саобраћајнице, преко које се обавља и снабдевање горивом. У свету је уобичјено, да не кажем правило да паралелно са путем на коме се наплаћује путарина постоји и регионални, как кад и магистрални пут на коме се не плаћа путарина. На свим тим "техничким" путевима постоји капија која се закључава како којекавим паметњаковићима не би пало на памет да туда уђу на аутопут.

Астродуле потпуно си у праву за прикључење на аутопут не треба им више од два дана, само не могу да се сетим колико је трајало прикључење OMV пумпе на обилазницу код Сурчина?
Naravno, to je osnovni zdrav razum. Ukljucenja na autoput se grade vrlo retko da ga ne bi usporavale, naselja se vezuju na puteve nizih rangova a onda sva zajedno na autoput jednim ukljucenjem, ma koliko Pera i Mika bili fizicki blizu autoputa. Kod nas svaka spedicija sebi napravi po iskljucenje sto je obezvredjenje prvog reda, umobolno.
 
Kad smo kod nelegalnih ukljucenja na autroput,na samoj petlji Bubanj potok u smeru ka gradu,na ukljucenju sa desne strane covek skinuo bankinu,zatrpao odvodni kanal pored autoputa celom duzinom svog placa i dalje jos u nastavku,pritom nije postavio nijednu cev ispod da voda moze da prolazi,a kanal je dubok bar dva metra ako ne i vise,i sad kada se ukljucuje neko u smeru ka gradu mora da gleda i levo i desno,a tek kad bude pala kisa,sva voda ce zavrsiti na autoputu,nisu oni dzabe iskopali kanal od 2 metra,taj deo je poznat po poplavama kad su jace kise. Covek koristi guzvu dok su radovi na Ikei pa ga izgleda niko ne dira,mozda misle da ima veze sa Ikeom. Nemam sliku ali evo ovaj deo,nema vise ni bankine ni tog kanala, radovi su jos uvek u toku.
157jhav.jpg
 
A da se prijavi mamlaz kako srbija krs put nije vidio u redovnom obilasku da im neko skida ili skinuo zastitnu ogradu zatrpao kanal
Ili je neko uzeo kintu pa se svi prave blesavi prijaviti beokomkrs servisu komunalnom inspektoru itd
poslati zainteresovanim medijima
 
Пар слика од пре неколико дана. Замолио бих овим путем Милоша и остале да моје фотграфије на овом форуму у будуће не преносе на ССЦ, јер тај форум, због лоше политике модератора и неких иритантних форумаша, бојкотујем.

20160830_140835.jpg


20160830_140850.jpg


20160830_140854.jpg


20160830_140859.jpg


20160830_140905.jpg


20160830_140908.jpg


20160830_140912.jpg


20160830_140921.jpg
 
Гага":9wf16n1e je napisao(la):
Зар тај ССЦ форум још постоји ? :roll:
@Заза Бг, укњижен плусићћћ
Postoji,ali su ga napustili svi forumasi koji su bili gradjevinski aktivni,pocevsi od mene,Nikole,Pozor,NPI-a i jos nekih.
Ostali du Kalenic i Milos ali se nadam da ce i oni preci ovde.
Jednostavno taj forum je izgubio svoju smisao i postao mesto koje se deli na SNS botove i ostale.
Mi koji smo zaista nesto radili i slikali smo bili u ovoj prvoj grupi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Miloš je aktivan na BB svakodnevno 3 godine :wink: :gobb:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=403706#p403706:27zpcw8s je napisao(la):
autoputevi kao hobi » 03 Сеп 2016 11:11 am[/url]":27zpcw8s]
Гага":27zpcw8s je napisao(la):
Зар тај ССЦ форум још постоји ? :roll:
@Заза Бг, укњижен плусићћћ
Postoji,ali su ga napustili svi forumasi koji su bili gradjevinski aktivni,pocevsi od mene,Nikole,Pozor,NPI-a i jos nekih.
Ostali du Kalenic i Milos ali se nadam da ce i oni preci ovde.
Jednostavno taj forum je izgubio svoju smisao i postao mesto koje se deli na SNS botove i ostale.
Mi koji smo zaista nesto radili i slikali smo bili u ovoj prvoj grupi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ја тај форум не посећујем више од три године, а нисам никад ни био његов члан.

На Беобилду је увек била некако кућна атмосфера, бар ја имам такав утисак. Дође до неких мањих размимоилажења у мишљењу и чарки, нажалост увек кад је у питању политика, али то се некако мање-више брзо заврши и иде даље. Што мање политике, то здравија атмосфера на форуму. Једноставно не упуштати се у даљу расправу која не води ничему, јер свако држи своју страну.

@Аутопутеви, укњижен плусићћћ
 
Hoće li postojati neka autobuska linija do te Ikee? Znam da nije pošteno ni počelo da se gradi, ali nemamo svi kola :mrgreen:.
 
Obično postoji Ikein bus koji iz centra grada ide do Ikee nekoliko puta dnevno kad je Ikea ovako van grada.

Poslato sa telefona
 
@Јеленабг, мислим да ће Ласта на линији за Врчин увести ту код Икеје своје стајалиште, пошто та линија иде аутопутем. Не знам који је то број линије, а полазна станица је Ластина окретница на Шумицама, код раскрснице Устаничке и Војислава Илића.
 
Vrh