Šta je novo?

Hoteli Beograda

praguc":14agtvgk je napisao(la):
Bulevarac, mene ne treba neko da štiti, al u svakom slučaju slažem se sa Ambassadorom. Ti imaš pravo na svoje mišljenje, i ja ga tebi ne spočitavam, kao što ti to radiš meni, i krećeš sa vređanjem ako se neko ne složi sa tobom.
Stvarno mi je "žao" ako ti je iko išta uzeo, ali šta da ti kažem, bilo pa prošlo, svašta je SFRJ radila što je bilo loše, ali je isto tako popravila mnoge stvari koje su bile poprilično trule u Kraljevini.


Očito na ovom forumu postoji nešto što se zove opšte mišljenje, koje ako neko ne deli, i odluči da podeli isto to sa ostatkom foruma biva isprozivan, tako da sam u poslednje vreme i izuzetno retko na forumu.... Uopšte neću da komentarišem, niti obrazlažem razlog svog mišljenja..... F... off....
Izvini, nesprecavam ja tebe da ti imas svoje misljenje, ja samo kritikujem svacije misljenje za koje smatram da nije dobro, pa i tvoje.
Ok mi je da ti je zao, (ukoliko to ne mislis cincno) ako je meni neko nesto uzeo, mislim da je to mnogo bolji put za dobar razgovor.
Cisto da znas ja nisam puno izgubio materijalno(mnogi su izgubili mnogo vise, ili sve), vise smo kao familija izgubili emotivno , ili ne znam kako to vec da ti objasnim a da ne pisem jos 2 strane teksta.

Jos da dodam da to sto kazes bilo pa proslo isto nije tacno, naprotiv. Da je tako kao sto kazes ne bi jedan od 10 prvih uslova koja Srbija mora da ispuni ukoliko zeli u EU bila restitucija.
Svi mi cemo morati da placamo vise, da bi se proslost ispravila, Nazalost nepravda se i danas nastavlja iako svi pricaju kako im je osnovni cilj ulazak u EU, i da to nema alternativu.
Ti i ja cemo mozda moci da placamo hleb 100 dinara kada dodju porezi na restituciju, bice nam teze, ali najteze ce biti opet najsiromasnijim. Mislim da vracanje hotela u Rajicevoj izvornim vlasnicima mnogo manje ugrozava sirotinju.
 
Bulevarac":2x0nu9w9 je napisao(la):
Ambassador":2x0nu9w9 je napisao(la):
Koncept "otmi" ne može da postoji bez prihvaćene ideje privatne svojine.
Uzmimo primer Renoa, i da li se tu nešto promenilo posle nacionalizacije? Ne, takođe, ništa nije "vraćeno" porodici.
Izvini, nemogu da se smaram i da sada pricam o Renou :D
Dosta vremena sam utrosio da bih ti napisao odgovor.
Zeleo sam da mi odgovoris na par pitanja iz tog posta a ne da mi ubacujes Reno u pricu.
Uostalom meni bi bilo dovoljno mozda i samo da mi odgovoris na jedno pitanje, a to je da li zovem advokada da napisemo ugovor i tebe ucinom dobrotvorom, Bilo bi lepo da procitam i nesto vise, ali nije neophodno, znam da smara.
thnx
Jbga, to je bilo @COTOHA, ostao mi prozor otvoren, i tek sad sam primetio da si u međuvremenu napisao poveći post.
Meni stvarno ne pada na pamet da komentarišem članak u kojem stoji sledeće:
BOGDAN Veljković, predsednik "Udruženja građana za povraćaj imovine Beograd", tvrdi da ne postoje stari vlasnici zemljišta u Rajićevoj.
- Stari vlasnici koji to stvarno i jesu nesumnjivo postoje a mnogi od njih su na sreću i strani državljani - navodi Veljković u saopštenju dostavljenom "Novostima".
Moj "problem" da tako razmišljam proizilazi iz moje želje i ubeđenja da stvari treba nazivati svojim pravim imenom, na šta se odnosio prvi deo mog ondašnjeg posta, a što si ti apsolutno izignorisao i i dalje nastavio da koristiš konstrukcije kao što su "vecina zemlja koja je ranije primenjivala komuzam" ili "Zasto ti komunisticke zlocine". Što je sasvim u redu sa tvoje strane, ali i nadasve glupo.

Drugi deo posta se odnosio na tvoju pljuvačinu po SFRJ, koju sam ja pogrešno razumeo, misleći da je isprovocirana činjenicom da je predratna imovina pretežno sticana na nepoštene načine, a ne kao (neuspeli) pokušaj da praguc-u staviš do znanja da postoji kompleksan splet političkih okolnosti vezan period posleratne Jugoslavije. Moja želja je bila da istaknem tu kompleksnost, navodeći različite slične primere iz tog vremena koji se dešavaju u zemljama koje "poštuju" imovinu, ali i da dodatno istaknem potrebu za jednim širim shvatanjem sveukupne situacije u Jugoslaviji, njenog političkog nasleđa, međunarodnih, društvenih i demografskih okolnosti.

Zašto bih ja bio humanista ako smatram da mi ne pripada bivša imovina mog pradede koju ja uopšte nisam ni video, i koja je njemu nacionalizovana pre pedeset godina? Nije mi jasno, kao ni dalji set pitanja upućen meni, vezan za neki sumanuti humanizam i "dobročinstvo".
 
Ambassador":3xmvj538 je napisao(la):
Bulevarac":3xmvj538 je napisao(la):
Ambassador":3xmvj538 je napisao(la):
Koncept "otmi" ne može da postoji bez prihvaćene ideje privatne svojine.
Uzmimo primer Renoa, i da li se tu nešto promenilo posle nacionalizacije? Ne, takođe, ništa nije "vraćeno" porodici.
Izvini, nemogu da se smaram i da sada pricam o Renou :D
Dosta vremena sam utrosio da bih ti napisao odgovor.
Zeleo sam da mi odgovoris na par pitanja iz tog posta a ne da mi ubacujes Reno u pricu.
Uostalom meni bi bilo dovoljno mozda i samo da mi odgovoris na jedno pitanje, a to je da li zovem advokada da napisemo ugovor i tebe ucinom dobrotvorom, Bilo bi lepo da procitam i nesto vise, ali nije neophodno, znam da smara.
thnx
Jbga, to je bilo @COTOHA, ostao mi prozor otvoren, i tek sad sam primetio da si u međuvremenu napisao poveći post.
Meni stvarno ne pada na pamet da komentarišem članak u kojem stoji sledeće:
BOGDAN Veljković, predsednik "Udruženja građana za povraćaj imovine Beograd", tvrdi da ne postoje stari vlasnici zemljišta u Rajićevoj.
- Stari vlasnici koji to stvarno i jesu nesumnjivo postoje a mnogi od njih su na sreću i strani državljani - navodi Veljković u saopštenju dostavljenom "Novostima".
Moj "problem" da tako razmišljam proizilazi iz moje želje i ubeđenja da stvari treba nazivati svojim pravim imenom, na šta se odnosio prvi deo mog ondašnjeg posta, a što si ti apsolutno izignorisao i i dalje nastavio da koristiš konstrukcije kao što su "vecina zemlja koja je ranije primenjivala komuzam" ili "Zasto ti komunisticke zlocine". Što je sasvim u redu sa tvoje strane, ali i nadasve glupo.

Drugi deo posta se odnosio na tvoju pljuvačinu po SFRJ, koju sam ja pogrešno razumeo, misleći da je isprovocirana činjenicom da je predratna imovina pretežno sticana na nepoštene načine, a ne kao (neuspeli) pokušaj da praguc-u staviš do znanja da postoji kompleksan splet političkih okolnosti vezan period posleratne Jugoslavije. Moja želja je bila da istaknem tu kompleksnost, navodeći različite slične primere iz tog vremena koji se dešavaju u zemljama koje "poštuju" imovinu, ali i da dodatno istaknem potrebu za jednim širim shvatanjem sveukupne situacije u Jugoslaviji, njenog političkog nasleđa, međunarodnih, društvenih i demografskih okolnosti.

Zašto bih ja bio humanista ako smatram da mi ne pripada bivša imovina mog pradede koju ja uopšte nisam ni video, i koja je njemu nacionalizovana pre pedeset godina? Nije mi jasno, kao ni dalji set pitanja upućen meni, vezan za neki sumanuti humanizam i "dobročinstvo".
I dalje si spreman da se rasprtavljas o tome, i smatras da imas pametne argumente za svoje misljenje, ja nemislim tako.
Meni je posle ovog posta sasvim jasno kako ti razmisljas.

Ti si olako dao pradedino koje ti nista neznaci , zato sto ga nisi video(kako ti kazes), dok za svoje (iako sumnjam da imas ista svoje) koje si pak video imas vec drugacije misljenje, i smatrao bi sebe sumanutim ako bi nekome nesto dao(od stvari koje si video). Niko te nije pitao sta bi i kako bi sa pradedinom imovinom, ali si ti u prethodnom postu odmah napisao kako bi se odnosio prema pradedinom i da je normalno da to netrazis. Zasto je onda suludo da posle smrti ako ista imas svoje. ne das nekome ko sve to nema (to je MNOGO lakse nego kad ti neko za zivota to oduzme). Zar nije bila ista ideja i kod oduzimanja koje su komnisti cinili,a to je da oni koji imaju vise daju onima koji imaju manje ? Upravo to ti ja sada nudim i to posle smrti, i ti kazes da je to suludo, ali isto tako kazes i da je suludo da oni kojima se to desilo ocekuju ispravljanje nepravde,
Sve to ima jos vecu tezinu jer smo vec danas kao drzava odgovarali na upitnik EU za pridruzivanje, u kome se evo sada citam pod stavkom 2 pominje vracanje imovine., stavka 1 je finansiranje stranaka.
Izvini ja mislim da ti imas licemerno razmisljanje, i ne bih vise da se smaram sa nekim ko ima takvo misljenje, znam da nigde necemo doci.
Rekao si sta si mislio, i ja sam. Ostali ce moci da procitaju tvoje stavove , kao i moje pa ce im mozda to pomoci da ucvrste svoj stav , kakav god bio.

Aj zdravo i nastavi da uzivas u svom zvezdastom avataru.
p.s ako nije neka tajna, koje si godiste, ja sam 73, nisi nigde naveo koje si godiste, mozda bi neke stvari bile jasnije.
 
Je l' otvoren "Square nine"?

Prolazio sam pre neko vece i sve deluje zavrseno i, moram reci, vrlo vrlo lepo.
 
Kazu da ce probiti jos jedna vrata na hotelu moskva koja su i ranije postojala prema prizrenskoj ulici :kafa:
 
Homer Jay":3l2uu8cf je napisao(la):
Je l' otvoren "Square nine"?

Prolazio sam pre neko vece i sve deluje zavrseno i, moram reci, vrlo vrlo lepo.
Deluje kao komoda u fensi kupatilu, realno.

Mada nije lose.
 
hazard":225k9hbx je napisao(la):
Homer Jay":225k9hbx je napisao(la):
Je l' otvoren "Square nine"?

Prolazio sam pre neko vece i sve deluje zavrseno i, moram reci, vrlo vrlo lepo.
Deluje kao komoda u fensi kupatilu, realno.

Mada nije lose.
Molim vas nemojte mi reći da govorite o onoj gadosti na Studentskom trgu.
Ni jednu reč hvale ne zaslužuje, možda (veliko možda) ne zato što je toliko ružno, već zato što se toliko ne uklapa tu gde je da je prosto neprijatno gledati je.
 
Varaždinsko Zagorje Tehnobeton gradit će hotel s četiri zvijezdice i 185 soba u Beogradu, a vrijednost ugovorenog posla je 16,5 milijuna eura.
evarazdin.hr

Zagorje Tehnobeton gradit će hotelsko-poslovni kompleks u Beogradu, a ugovorena vrijednost poslova je 16,5 milijuna eura.
Hotelski dio kompleksa bit će visok osam katova, a imat će 185 soba te sve ostale sadržeje potrebne za kategoriju 4 zvjezdice.
Uredski dio kompleksa se sastoji od prizemlja i 11 katova, a svi uredi će biti uređeni prema najnovijim standardima.
Ukupna površina cijelog objekta bit će preko 24 tisuće kvadratnih metara.

- Ovaj put gradimo za austrijskog investitora, s kojim smo radili u Hrvatskoj, u Punta Skali u Zadru. Nastavak naše nazočnosti u Srbiji za nas je bitan i zbog činjenice da ćemo tim projektom, uz neke druge, u ovoj godini nadoknaditi manjak realizacije u Hrvatskoj do kojega je došlo zbog krize – rekao je direktor Zagorje Tehnobetona Miroslav Bunić.

Taj hotelsko-poslovni objekt u Novom Beogradu potvrđuje strategiju širenja varaždinske tvrtke na zemlje u regiji i treći je projekt Zagorje Tehnobetona u Srbiji. Predstavnici investitora istaknuli su, pak, da su u Zagorje Tehnobetonu pronašli pouzdanog partnera na projektima u Hrvatskoj te su se zbog toga odlučili za nastavak suradnje i u Srbiji.
 
^^
14tow02.jpg


1z6e1cz.jpg


10fqjpd.jpg
 
jlaki":3c15mj9x je napisao(la):
hazard":3c15mj9x je napisao(la):
Homer Jay":3c15mj9x je napisao(la):
Je l' otvoren "Square nine"?

Prolazio sam pre neko vece i sve deluje zavrseno i, moram reci, vrlo vrlo lepo.
Deluje kao komoda u fensi kupatilu, realno.

Mada nije lose.
Molim vas nemojte mi reći da govorite o onoj gadosti na Studentskom trgu.
Ni jednu reč hvale ne zaslužuje, možda (veliko možda) ne zato što je toliko ružno, već zato što se toliko ne uklapa tu gde je da je prosto neprijatno gledati je.
Претерујеш, зграда је један од светлијих примера архитектуре у задњих пар година.
 
Koja je lokacija tog hotela sto ce graditi Varaždinsko Zagorje Tehnobeton i da li su slike u donjem postu renderi od tog projekta?
 
^^^

Lokacija hotela je Blok 11a. Najbolje da pozajmimo ovu slicicu od "Imperijal gradnje":

view_image.php


Dakle, do Energoprojekta, tj. iza crvene stambene zgrade, bice izgradjen pomenuti hotel i poslovna zgrada. Hotel ce biti deo lanca "Falkensteiner". Ovo sto je Delija postavio jeste projekat pomenutog hotela, koji je uradio poznati austrijski arhitekta (rodjen u Beogradu) Boris Podrecca.

Na samom cosku Bulevara Mihajla Pupina i Ulice tresnjinog cveta (izmedju VIG plaze i novog hotela) bice izgradjena centrala banke "Inteza". Pocetak radova je takodje najavljen za ovu godinu, a zgrada bi trebalo da izgleda ovako:

konkurs_bankaintesamodel1.jpg


Za hotel mogu samo da kazem - konacno :vops:
 
^^^
I najbolji do sada :kk:

Sto se tice ovog Falkensteinera u Bloku 11a, meni se taj deo NBG-a nekako najvise svidja jer mi je "najurbaniji" (mrzim ovu rec, ali ne mogu da nadjem bolju). Verovatnozato sto je tu novogradnja formirala normalan ulicni front - s jedne strane EBC, Atrium i ruznjikavi Luk oil, s druge strane bice Intesa i Falkensteiner i VIG plaza.
 
све је то дивно, али када ће то почети да граде? то се већ гради, кол'ко ја знам, од 2005. године
 
да прекопирам са друге теме:

овде имате листу Топ 300 хотелских ланаца у свету за 2010. годину. Кепмпински је на 70 месту, Интерконтинентал је број 1 већ неколико година, Бест Вестерн је 7 и Хајат је 10. Голден Тулип више није самосталан хотелски ланац као прошле године, већ је сада део Лувр групе из Француске, која је на 12 месту у свету.
 
Nisi naglasio da je to rang lista po broju soba. Ono što je zabavno je da postoje tri lanca iz regiona:

124. Danubius Hotels Group, Budapest, Hungary 8,773 (br. soba) 54 (br. hotela)
159. Valamar Hotels & Resorts, Zagreb, Croatia 6,866 (br. soba) 38 (br. hotela)
297. Hunguest Hotels Ltd., Budapest, Hungary 3,313 (br. soba) 20 (br. hotela)
 
Homer Jay":3clz3wdp je napisao(la):
^^^

Na samom cosku Bulevara Mihajla Pupina i Ulice tresnjinog cveta (izmedju VIG plaze i novog hotela) bice izgradjena centrala banke "Inteza". Pocetak radova je takodje najavljen za ovu godinu
Gde li će da udenu zgradu banke "Intesa"????
Zar tu ima mesta za još jednu zgradu?!
 
Beogradski hoteli imaju razne priče i sudbine jedna od tužnijih sudbina je i hotel Bristol velelepno zdanje koje se raspada jeduci samo sebe...
 
Vrh