Šta je novo?

Hoteli Beograda

Hotel sam po sebi nije ruzan, u nekim drugim delovim grada bi mozda bio i lep. Ali ovde odudara od okoline u potpunosti i stvara jos veci nesklad na tom prostoru.
 
Uklopio bi se kad bi ovako odradili fasade kao npr u Glazgovu:
 
Znaci umesto da oni zgradu prilagode okoline, trebala bi cela okolina da se prilagodi njima :?
 

Ove fasade pored hotela su zrele za sredjivanje,ako bi bar potrefili boju mogao bi da se napravi neki sklad.
 
Nije admiral...:)

Zgrada kao zgrada je ok sama po sebi, da nije ovog golubarnika na kroju bila bi sasvim ok.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da to nije možda "vuruna" tj najsavremeniji krematorijum :laugh:
 
99b15758fde3b4caa502dd64235540e3.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To neki prepravljeni dio stana u zgradi doma invalida sta se sve nece zvati hotelom ko samo daje te kategorizacije
 
Gdje sve nece ugurati hotel strasno kupi par lokala spoji eto ga hotel
 
одакле им само право да купе простор и издају га људима који добровољно бирају да дају новац за боравак у истом без да питају остале грађане и политичаре да ли смеју
 
^ Zaista, eto mene niko nije pitao da li sme da kupi nekretninu da beskrupulozno zaradjuje na njoj nazvavsi je hotelom. A gde je moj deo? Svasta ce ljudima ode pasti napamet, pa i da imaju privatnu svojinu i privatni biznis.
Sent from windows phone
 
Postoje neki standardi koji se trebaju ispostovati idite da branite po ruzveltovoj one sklepotine
 
Зато је гарни хотел, тј. хотел без кухиње. Из тог разлога је и могло да прође са спајањем више просторија у једну целину (хотелску).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=431612#p431612:g3ofi0sn je napisao(la):
milos.tro » Thu Feb 02, 2017 9:21 pm[/url]":g3ofi0sn]Hotelčić u Surčinu blizu aerodroma
Pogledajte prilog 1
http://www.booking.com/hotel/rs/airport ... al;ucfs=1&
file.php

file.php

Bio sam sinoc u ovom hotelu, ciste sobe i ceo hotel, sve novo sto je i logicno i lepo upakovano, recepcionerke priatne. Kad sam gledao koliko je udaljena stanica, video sam na street viewu da je tu krajem 2014. stajao baner prodaja stanova. Inace imaju i transfer od i do aerodroma jedan smer 10 evra, oba smera 14. Cena preko bukinga 32 evra prenocite i dorucak
 
Sledeći logiku pojedinih forumaša, ja bih mogao da otvorim kosmodrom na krovu svoje zgrade. U podrum bih mogao da smestim mrtvačnicu. A u hodniku može da se smesti jedna mini-izložba.

Niko ne brani ljudima da otvaraju hotele i zarađuju. Iskreno, s**e mi se više od tih priča ''ne dajU mi da radEm!!!'' Niko nikome ne brani da radi i zarađuje. Ali za sve postoje prvila, odnosno postoji mesto, vreme i način. I kao što nije u redu da neko npr koristi kolovoz ulice (dakle javnu površinu) da parkira svoj auto, zašto bi bilo u redu da neko koristi stambenu zgradu da pravi svoj hotel ili hostel? Izvoli bato kupi adekvatan prostor pa pravi tamo šta god ti je volja. A ne ovo ''E vidi stan! Aj da napravimo hostel!'' ili ''E vidi podrum zgrade! Aj napravimo pekaru u njemu!'' (lično videh takav slučaj u Višegradskoj) ''E vidi komad trotoara! Aj posadimo kafić! E vidi čist krov! Aj napravimo kosmodrom!'' Izvoli izgradi svoje pa pravi šta hoćeš do mile volje. Al druge oko sebe ostavi na miru.
 
Što se tiče Hotela Passport garni enterijer im je sasvim ok,broj parking mesta(nekoliko im sleduje po kategorizaciji) medjutim to nije dovoljno pa se neki gosti parkiraju na javnoj površini što se može videti na ovoj slici, iako se parking nalazi 10-tak metara levo :roll: :
 
Vrh