Šta je novo?

Hoteli Beograda

Barem su se drzali gabarita susedne zgrade,da su uklopili panele sa bojom stare rekonstruisane fasade utisak bi bio mnogo bolji.
 
Ok, ako vam se svidja.
Meni ovo nije nista drugo u odnosu na "arhitekturu" zastakljene terase ili lodje... :(

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Слажем се да се најчешће ради о питању укуса, али инвеститор је имао само два пристојна начина на који ће изједначити ниво некадашње једноспратнице са суседним објектима. Први је да преостала три нивоа доследно надзида у истом академском стилу од пре једног века (што бих, такође, прихватио без обзира на опасност да будем "анахрон" и што је успешно примењено на пар зграда испод Градске библиотеке у Тадеуша Кошћушка), а други - да покуша направити спој савременог и старог. Као што је, рецимо, пре двадесет и више година решен спој Протокола и Атине на Теразијама.

По мени, није омашио и ова "пломба" не нарушава амбијент у којем се хотел налази.
 
ja se izvinjavam na prvobitnoj reakciji, ako je ovaj deo gore nadogradjen onda je posao solidno uradjen. ne strci zgrada toliko zbog gornjih spratova koliko zbog umivene fasade u prizemlju pa sam se uplasio da je sve novo :)
 
Mogli su jednostavno da stave balkone umesto stakla, ali jbg trebali su im kvadrati.
 
Ово горе и није језиво с обзиром шта се све гради (наравно, далеко је од доброг). Мени барем највише смета то истурање делова зграде ка улици. Баш сам пре пар дана био у Новом Саду, немам речи колико је урнисан град таквом градњом.
 
15mlbw2.jpg

Nisu 27-martovske, vec nesto ranije...... Stojan Veljkovic na balkonu svoje kuce.
inx0ut.jpg
 
Hvala na fotkama. Moze li par recenica o znacaju ovog mesta za neupucene.
 


Uslikah pre neki dan Admiral na Zelenjaku.
Ima neki NY smek .
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=okvj6UrNQcU[/youtube]
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=441576#p441576:2rf751no je napisao(la):
Bulbulderac17 » Tue Mar 21, 2017 9:17 pm[/url]":2rf751no]Zar se ovo na zelenjaku ne zove Amsterdam?
Lapsus lingva
 
Pa kada srede taj deo grada hotel ce se lepo uklapati.
Isti slucaj kao i sa Skver Nine hotelom.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja jedino želim da se skrati za 3 sprata! Ako dobro znam jedan sprat je na crno a jedan bi trebao da bude uvučen a ne zastakljen. Djubradi su još i na bočni zid stavili prozore da označe nelegalan sprat.
 
Jel ima neka tabla na gradilistu render rok za zavrsetak radova...
 
A ko je investitor tj. vlasnik ovog hotela? Zgrada je zaista ruglo, ni po volumenu, ni po spratnosti, ni po materijalizaciji se ne uklapa sa trenutnom okolinom, niti vuče korene na nešto što je tu moglo biti. Potpuni promašaj koji će se nadam se jednog dana srušiti dinamitom ili pretrpeti ozbiljnu rekonstrukciju.
Na sve ove fejk cigle upotpunjuju utisak gađenja.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=441736#p441736:1d3dru15 je napisao(la):
mekbejn » Sre Mar 22, 2017 12:52 pm[/url]":1d3dru15]ovo na Zelenjaku poprilicno iznad okruzenja. Jedino bih voleo da je za sprat krace, ali sta je tu je

Mozda ih to podstakne da vremenom malo promene/poboljsaju okruzenje.
 
Vrh