Šta je novo?

Hoteli Beograda

Poslovni prostor, valjda. Mislim da je Direktor na forumu pisao kako u tu zgradu treba da se useli i jedna advokatska kancelarija.
 
Slučajno sam na sajtu arhitekte Aleksandra Šavikina našao projekat rekonstrukcije zgrade Kompgrapa na Terazijama u hotel.

Rekonstrukcija zgrade "Komgrap" na Terazijama 4 u hotel

Lokacija: Terazije 4, Beograd, Srbija
Investitor: "Komgrap" i "Đ8"
Površina: 42002 (verovatno ima jedna nula viška
Projektovano: 2012
Аutor: Аleksandar Šavikin

06.jpg


03.jpg


04.jpg


Više rendera (eksterijera i enterijera) na sajtu www.aleksandarsavikin.rs

Nemam pojma koliko je ovo ozbiljno. Interesantno je da se već duže vremena priča da će u komšiluku (Terazije 10) takođe biti hotel (na sajtu Zepter Real Estatea stoji da je zgrada izdata, a na spratovima su često otvoreni prozori i deluje kao da se nešto radi unutra). Takođe je pominjano da bi makedonski investitor mogao da staru zgradu Projmetala u Kolarčevoj pretvori u hotel. A tu su već i "Moskva", "Balkan", "Kasina" i "Evropa"... U Vasinoj će biti "Courtyard by Marriott", u Knezu je "Belgrade art hotel", na Obilićevom "Majestic", na Studenjaku "Square 9"... Hoteli se vraćaju u centar :)
 
тај хотел је апсолутни вишак. већ имамо и превише хотела у центру града (за наш ниво развоја туризма). не треба заборавити ни Палас на Топличиом венцу, Таунхаус у Маршала Бирјузова, Праг и Лајф Дизајн у Балканској, Ројал у Краља Петра, Пикасо лукс у Стрхињића Бана, Пети Пјаф у Скадарлији, Сити коуд у Добрачиној, Унион у Косовској, затим 4 код аутобуске и железничке станице и још око 10-15 хостела
 
Nesto mi hoteli vuku na pranje para neznam zasto i dva nezavrsena kod poste
 
мммм да, "реконструкција".
тНе могу да тврдим, али мени то изгледа као надзиђивање, видео сам да су поставили нове челичне рамове - скелет. A сад кад погледам на Бингу, то је био "раван" кров, дакле још једно буџење у центру града! :x

http://binged.it/15v62Jf
 
eKapija sad piše da će ipak biti hotel :?

Savremena arhitektura i urbano nasledstvo - Predstavljamo vam dizajn hotel "Nobel" inspirisan delima Ive Andrića
Sreda, 11. 09. 2013.|13:48 | Izvor: eKapija
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
hotel_nobel_1_110913_tw1024.jpg


Zavesa je podignuta. Dugoočekivano zdanje na Andrićevom vencu pokazalo je svoju fasadu. U hotelu, inspirisanim delom "Znakovi pored puta", nazvanom "Nobel", uskoro počinju radovi na uređenju enterijera. Kako je tekla izgradnja ekskluzivno za "eKapiju" otkriva arhitektkinja Ivana Nenković iz studija "Sinestezia". Inače, autor projekta je Ana Zatezalo Schenk koja je i osnivač studija.
Hotel "Nobel", bivša rekonstruisana i nadograđena zgrada Ambasade Japana, je lociran na verovatno najpoželjnijem mestu, u samom centru Beograda, na Andrićevom vencu, čija adresa nosi ime slavnog dobitnika Nobelove nagrade. Predmetna zona je kulturno i administrativno jezgro grada u kojoj se nalaze i Predsednička palata Republike Srbije, gradska skupština, a sama lokacija je orjentisana ka prelepo uređenom Pionirskom parku sa pogledom na Nacionalnu skupštinu.

hotel_nobel_4_110913_tw1024.jpg


Zatečeni kontekstualni kvaliteti klasične arhitekture zgrade koja je rekonstruisana, su i zadržani prilikom projektovanja - simetrija, trodelna podela fasade sa bareljefima u art nuvo stilu, tvrdi i jaki materjali. Jasni zahtevi Zavoda za zaštitu spomenika kulture su ispoštovani i zadržani su elementi fasade prethodnog objekta.

- Kako je originalna zgrada bila niža od suseda, nadograđena je staklenom ekstenzijom, a zatečena fasada je rekonstruisana sa svim njenim elementima koji su u daljem izvođenju savremenom tehnologijom dobili akcenat modernog. Staklena fasada, iza kamene rekonstrukcije stare, se spušta do nižih spratova i sagledava se kroz otvore. Nove staklene ravni se protežu do petog sprata i lome dalje ka povučenom šestom i sedmom spratu, u različitim pravcima i povučenim ravnima dajući fasadi izuzetan pokret – objašnjava naša sagovornica.

Fasada je formirana od dve ravni. Frontalna kamena fasada u stilu klasične arhitekture na kojoj su interpretirane sve forme sa predhodne fasade – krute, stroge, teške, i druga - savremena, staklena, laka koja prati statičnu formu frontalne fasade dok ne izroni iza nje kada dobija na dinamici pokreta i potpuno odražava jezik arhitekture koji prepoznajemo kod najvećih arhitekata današnjice.

hotel_nobel_2_110913_tw768.jpg


Projekat je otvaren za različite interpretacije komunikacije između savremene arhitekture i urbanog nasledstva.

Šta je novo? Šta je staro? Da li može novo izgledati starije od starog i suprotno?

- Duh stare fasade će ostati prisutan zauvek, a nova dinamična staklena ekstenzija se pojavljuje kao zavesa preko otvora stare, stapajući se sa njom. Objekat je renoviran, proširen, a staklena opna na gornji spratovima se otvara preko terasa, ulični front je ujednačen, formiran je kontinuitet u oblikovanju a fasada postaje vidljiva sa ključnih mesta u gradskom okruženju – ističe Nenković.

Stilski "Nobel" kombinuje beogradski stil sa elementima ruske secesije, a savremena rekompozicija fasade je bez presedana u Beogradu.

Enterijer u duhu zatečenih kodova

hotel_nobel_6_110913_tw1024.jpg


Koncept uređenja enterijera - hola, stepeništa i zajedničke komunikacije je baziran na čitanju zatečenih kodova u oblikovanju postojeće zgrade. Specifični i dominantni detalji i principi oblikovanja koji su mapirani na postojećem objektu, u enterijeru i na fasadi, su formirali jezik za projektovanje enterijera.

- Ornamenti u enterijeru, rozetne na zidovima i plafonima su vektorski skenirani, i kroz prilagođavanje savremenim materjalima i načinu reprodukcije, a u skladu sa novoprojektovanim prostorom su konačno definisani paterni koji su ugrađeni u plafon, dalje i u nameštaj, podražavajući rukopis Ive Andrića. Postignuta je naglašena tekstura površina koja savremenim jezikom odgovara na arhitekturu objekta. Savremene forme u oblikovanju odgovaraju na zatečeno materjalizacijom u kamenu, čitanom sa fasade, a lakoća je dobijena promenom tonaliteta. U enterijer nas uvodi tamni kamen sa fasade koji iza pregrade vrata prosijava belim kamenom na podu i zidu ulaznog hola – navodi Nenković.

Velnes centar na krovu

hotel_nobel_7_110913_tw1024.jpg


Hotel je apartmanskog tipa sa 12 loft apartmana.

- Dizajn enterijera odgovara na spoljni izgled hotela, kombinujući staro i novo, formom i materjalizacijom, tako da ostavlja korisniku mogućnost za personalizaciju prostora – naglašava Nenković.

Svaki apartman ima terasu ili balkon, a na krovu je projektovan zastakljen zajednički prostor sa bazenom i velnes centrom. Korisnici mogu da uživaju u zalasku sunca sa pogledom na Dunav i Savu, kao i celokupnu panoramu Beograda.

APART HOTEL NOBEL

Autor i projektant: Ana Zatezalo Schenk Dipl Ing MScAAD / SINESTEZIA studio
Lokacija: Beograd, Srbija
Površina: 3200 m² + 550 m²
Godina: 2005-2013
Fotografije: Sinestezia
Investitor: Bart & Co.
Glavniizvođač: Deneza M
Menadžerprojekta: Mašinoprojekt
Konstrukcija: AP konstrukcije
Instalacije: BDSP

I.M.

Izvor: eKapija
 
Значи колико боде очи што је овај камен ("стара" фасада) Овако таман. Сјајно би било уклопљено да је само он жућкаст и беличаст. Зар не?

Сад сам се сетио овога, свакако да је другачији контекст али ипак :

http://www.house42.com/2009/08/31/hotel ... ere-paris/
 
dsc03427.jpg

NOBEL HAUS SA PREDIVNIM ASVALTOM u centru Beograda obratite na asfalt na trotoaru i kaldrmu
dsc03428.jpg
 
drum1":3j16zm4q je napisao(la):
Значи колико боде очи што је овај камен ("стара" фасада) Овако таман. Сјајно би било уклопљено да је само он жућкаст и беличаст. Зар не?/

Baš sam istog mišljenja, donja polovina i izgleda zanimljivo samo da su uklopili boju fasade, ali ova gornja staklena rugoba sa ovim kosinama nikave veze nema sa donjim delom a da ne pričamo o okruženju, užas je blaga reč! :bash:

S druge strane ovo rešenje za zgradu komgrapa izgleda baš dobro, nešto slično bi trebalo uraditi i za "monstruma" na broju 8 gde je deloitte, naravo od toga sigurno neće biti ništa!
 
I meni zgrada izgleda bezveze, na prvo gledanje sam pomislio da je neki veliki krematorijum, na groblje mi malo vuce. (mozda zato sto je tako hladna).
 
Urke":jhjm5ktr je napisao(la):
drum1":jhjm5ktr je napisao(la):
Значи колико боде очи што је овај камен ("стара" фасада) Овако таман. Сјајно би било уклопљено да је само он жућкаст и беличаст. Зар не?/

Baš sam istog mišljenja, donja polovina i izgleda zanimljivo samo da su uklopili boju fasade, ali ova gornja staklena rugoba sa ovim kosinama nikave veze nema sa donjim delom a da ne pričamo o okruženju, užas je blaga reč! :bash:

S druge strane ovo rešenje za zgradu komgrapa izgleda baš dobro, nešto slično bi trebalo uraditi i za "monstruma" na broju 8 gde je deloitte, naravo od toga sigurno neće biti ništa!

Мени се баш свиђа то стакло горе, јер јасно говори да је то накнадно убачено у постојећи контекст (доња "стара" фасада + окружење) С тим што је мени бесмислено што је тај тај "постојећи" контекст сада додатно наглашен том тамном бојом, потпуно непотребно. Баш као што је потпуно погрешан приступ да се та стара фасада рушила.
 
Evo potvrde da će na uglu Zagrebačke i Karađorđeve ipak biti hotel :)

Hotel u Karađorđevoj ulici vraća stari sjaj Savamale
Autor: M. Pejić 18.10.2013. - 00:02 Komentara (0)
Beograd će od nove godine postati bogatiji za još jedan hotel koji će svojim izgledom i komforom obogatiti pounudu Savamale. Inovativni hotel „Jump inn” novi je projekat „Triple jump grupe” koja je od napuštene garaže stvorila sada već čuveni Mikser Haus, pa ovim hotelom nastavljaju nameru da od zapuštenog kvarta stvore kulturno jezgro prestonice.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
992783-41.jpg

U sobama će biti i Smart TV sa integrisanom Wi-Fi konekcijom za sve uređaje | Foto: 24 sata

PREPOROD - Hotel će se nalaziti na uglu Zagrebačke i Karađorđeve ulice, u zgradi iz 1924. godine vrednoj oko četiri miliona evra, koju je izradio Rus Nikolaj Vasiljev, projektant Vojnog muzeja na Kalemegdanu, a koja je sa zgradama hotela „Bristol” i „Geozavoda” činila najlepše gradske građevine svoga doba. Novi vlasnici žele da zadrže duh i lepotu starog vremena, pa će „Jump inn” činiti spoj tradicije i moderne, a za ovaj poduhvat izdvojiće dodatnih tri milona evra.

- Zgrada hotela „Jump inn” će biti poptuno renovirana s akcentom na komfor, dizajn i najnoviju tehnologiju. Nalazi se u srcu starog Beograda, Savamali, koja danas doživljava svoju drugu mladost kao novi centar umetnosti, dizajna, kulture, gastronomije, noćnog provoda i hedonizma na beogradski način. Verujemo da će i ovaj hotel doprineti revitalizaciji i biti tu da pruži vrhunsko gostoprimstvo - kažu u kompaniji „Triple jump group”.

992789-42.jpg

Zgrada u Karađorđevoj koja će uskoro postati gostoljubivi moderni hotel | Foto: 24 sata

Hotel će imati 49 soba koje zadovoljavaju visoke standarde i odgovaraju različitim ukusima, a tu su i dve konferencijske sale, restoran i aperitiv bar.

- Sve sobe poseduju telefon, sef, minibar, klima-uređaje, dekorativnu led rasvetu, elektronsko zaključavanje vrata, set za kafu i čaj, radni sto... - dodaju vlasnici.

Prema sadašnjim najavama, hotel će vrata gostima otvoriti oko Nove godine.

Sportski duh na zidovima

SKOK - „Kako je osnivač ‘Triple jump grupe’ Milan Spasojević, bivši jugoslovenski rekorder i olimpijac u troskoku, otud i inspiracija za naziv ‘Jump inn’ u kome se sportska strast materijalizuje u slikama poznatih atletičara i atletskih motiva koje će se nalaziti u hotelu”, naglašavaju u ovoj kompamniji.

Izvor: 24 sata
 
Homer Jay":2zy01nri je napisao(la):
ada huja":2zy01nri je napisao(la):

Na Skyscrapercity forumu kažu da će na ovom mestu biti izgrađen hotel.


Kolege sa SSC foruma su u pravu. Ovde će biti izgrađen hotel. Juče sam video tablu na ogradi gradilišta. Žurio sam, a bila je i noć, pa nisam napravio fotografije. Samo sam ukačio da je autor projekta studio Artprojekt (www.artprojekt.biz), ali sajt im izgleda već dugo, dugo nije ažuriran... Na tabli ima render, ali nisam toliko obraćao pažnju na njega, jer sam se fokusirao na podatke o autorima projekta, očekivajući da ću više informacija naći na netu kad dođem kući :(
 
Opa hoteli u beogradu nicu kao da smo centralna turisticka destinacija ili neki veliki kongresni centar. Da li uopste postoji interes za hotele sa visokomo kategorijom (visokom cenom nocenja)? Po gradu uglavnom vidjam mlade ljude sa rancima a oni uglavnom traze jefrine hotele ili motele.
 
Vrh