Šta je novo?

Hoteli Beograda

Гага":3cwxftt5 je napisao(la):
Својим пословним партнерима из иностранства, 99% из Немачке, увек резервишем хотел Палас у улици Топличин венац. Хотел има 4 звездице, практично у строгом центру је, сви партнери ми кажу да су собе уредне, лепе и са пуним комфором, имају и бежични интернет. Кажу ми сви да су веома задовољни. То их увек питам, да у случају неког незадовољства, резервишем неки други хотел.

Прошле недеље су ми били немци и једнокреветна соба, наравно са доручком, кошта 6.300,00 динара.

Палас су максимално средили. одушевио сам се када сам видео слике
 
Somi303":1bc0xeyx je napisao(la):
Јел може неко да ми каже који је најбољи хотел у БГ-у? :D

Мени је најимпресивнији хотел TownHouse 27 у Маршала Бирјузова. Док сам студирала хотелијерство редовно сам обилазила хотеле и ни у једном другом објекту нисам осетила понос што се налази баш у Београду. Категорисан је са 4 зведице, реално вреди 4,5 звездице, и по ентеријеру, условима и квалитету услуге сигурно је у првих 5 хотела Београда.
 
Postoji negde spisak sa procentima popunjenosti na godisnjem nivou beogradskih hotela?
 
tekst je debilno napisan. citiraću samo neke delove...

“Situacija je gora nego ikada pre i u narednoj deceniji ne treba se nadati poboljšanju. Kakva je situacija u uslužnim delatnostima najbolje govori podatak da je do leta u Beogradu 400 kafića i kafana zatvoreno i da je glavno piće koje se poručuje kafa, a nikako konjak ili viski!”, kaže Jovan Vukićević, ekspert za hotelijerstvo.

nigde ne piše kolko je kafana osnovano u isto vreme. ja garantujem da je na stotine. svakog dana se desetine novih kafana registruju.....

a pogotovu je debilno ovo da mušterije poručuje kafu... pa hvala bogu da je tako a ne da poručuju viskije i rakije u po dana...

“U odnosu na isti period lane, činjenica je da je Beograd imao 14.000 turista više, što svakako ohrabruje.

e ovo je prava stvar. ipak je više turista a sezona gora. očigledno neko nešto tu spinuje. koji su tu interesi ja ne znam.

da su hosteli preuzeli veliki broj gostiju,

e ja mislim da je ovo. neko lagano hoće da se obračuna sa hostelima. svi smo svedoci da ih po gradu viđamo sve više. uzimaju lep deo kolača. a preskupim a lošim hotelima to ne odgovara.


Međutim, pravi je trenutak da se otkrije razlog zašto domaći gosti "beže" iz Beograda, ali i da se preispita cenovna politika, kao i promocija glavnog grada”

e ovo baš ne razumem. ako je to gost iz vrnjačke banje koji posećuje bg onda bih mogao da dam neku teoriju. a to je nedostatak para. niko neće da plati noćenje sa doručkom 7 soma dinara nego će se za jedno veče skrpiti kod rođaka ili prijatelja, a ako ostaje više dana onda mu se isplati da iznajmi stan. a ima stanova i za jednu noć da se iznajme. zgodno za švaleraciju.

Beograd je prošle godine imao 6.852, a sada raspolaže sa 7.172 hotelska ležaja. To je i dalje nedovoljno, jer ukupan broj objekata iznosi 80, dok Budimpešta ima 730 hotela!
hotelijerstvo još ima mesta za rast. naravno da ne možemo da pariramo budimpešti ali možemo dosta da rastemo. samo da bi turisti dolazili cene hotela moraju da budu "normalne" a ne kao da se noći u parizu u najmanju ruku...


http://www.b92.net/biz/vesti/tema.php?id=143&nav_id=544514

a juče je bila ovakva vest. gde se još pominje da je došlo i do rasta turizma...




ovaj biz92 mi deluju kao plaćeni oglasi. ako ti treba nešto tu oglasiš.
 
у Србији се смањује број туриста од 2008. године, и то првенствено због пада броја домаћих туриста. број страних туриста расте још од 2009. године (однос је негде 66:34 са тенденцијом даљег раста страних туриста). број ноћења заиста опада, укупни просек је пао са 3,3 на 3,2 дана, док су страни пали са 2,3 на 2,1 у 2010. години. закључно са јулом, просек страних гостију је опет порастао на 2,2, а број страних туриста је порастао за 16% у односу на период јануар-јул 2010. генерално, дошло је до раста у периоду јануар-јул, али финалне податке ћемо знати тек у фебруару, марту следеће године​
 
Predsednik "PSP Farmana" Branislav Grujic, izjavio je sinoc, gostujuci u emisiji "U centru" na TV studiju B, da njegova kompanija ima potpisan predugovor sa hotelskim lancem "Marriott" o izgradnji novog hotela u Beogradu. Prema njegovim recima, vrlo uskoro ce biti potpisan i ugovor, nakon cega bi pocela izgradnja:)
 
Homer Jay":1yphyim6 je napisao(la):
Predsednik "PSP Farmana" Branislav Grujic, izjavio je sinoc, gostujuci u emisiji "U centru" na TV studiju B, da njegova kompanija ima potpisan predugovor sa hotelskim lancem "Marriott" o izgradnji novog hotela u Beogradu. Prema njegovim recima, vrlo uskoro ce biti potpisan i ugovor, nakon cega bi pocela izgradnja:)
Odma mi pade na pamet ona lokacija na Bez. Kosi izmedju 11. aprila i Merkura. Bilo je reci o toj lokaciji na jednoj od prethodnih strana samo se nesecam da li je taj render izradjen vec po projektu nekog drugog lanca.
 
Nije govorio o lokaciji, ali ako se setite nedavnog clanka "AG nekretnina" koji sam preneo na ovoj temi, receno je da ce se "Marriott" i "Hilton" nalaziti na potezu Slavija-Kalemegdan, te da ce "Hilton" biti deo greenfield investicije, a da ce se "Marriott" nalaziti u objektu koji ce biti rekonstruisan i dogradjen.

Verujem da su njihovi izvori pouzdani i da su upravo govorili o investiciji "PSP Farmana". Uostalom, Gruja je u emisiji "West 65" i "Marriott" pomenuo odvojeno.

U principu, o predugovorima ne bi trebalo da se govori u javnosti dok sve ne bude zvanicno, tako da kontam da je dogovor prakticno finalizovan i da cemo vrlo uskoro imati zvanicno potpisivanje ugovora u nekom fensi prostoru uz prisustvo medija, koktel i ketering. Ne verujem da bi se Gruja drugacije izlanuo u emisiji i time eventualno ugrozio posao.
 
Nije se izlanuo sigurno, igrac je to i to kakav .. kad pomenu potez Slavija - Kalemegdan, gde bi tu mogao, tj umesto cega da bude Marriott, hmmm ... one bre udzerice do Slavije da se sruse pa eto sjajnog mesta za Hilton, ono mi tako bode oci kad god prodjem, i super bi se uklopilo uz zgradu banke onako u staklu, jer verovatno ce Hilton biti u slicnom fazonu. :|
 
^^^
Iako su mnogi na forumu skepticni, tipujem da ce "Hilton" biti u Rajicevoj. Za "Marriott" ozbiljno sumnjam na jedan objekat, ali ne bih jos da nagadjam :)
 
Ako ti nećeš, ja ću. :p Nakon dugog razmišljanja koji bi to objekat svojom veličinom i reprezentativnošću mogao da zadovolji izuzetno visoke standarde ovog hotelskog lanca i kojekakvih mentalnih bravura, iznenada mi je sinulo: KLUZ.
Setio sam se da je to zgrada u vlasnistvu PFC-a (nije Partizan), a u pitanju je, cini mi se, zajednicka kompanija Zeptera i Farmana. Tako sam dosao do ovog senzacionalnog otkrića.
Mislim da bi to bilo sjajno.
 
^^^
:D

I ja tipujem na Kluz. Ta kompanija se zvala PFZ, a kao Zepterov partner u razvoju nekretnina bio je naveden upravo PSP Farman. Planirali su da dograde Kluz i pretovre ga u hotel. Bilo je i nekoliko varijacija preliminarnih rendera - Kluz bi bio dogradjen tako sto bi u dvoristu postojece zgrade bila sagradjena jos jedna, znatno visa zgrada. Ovo je bila jedna od verzija:

zepterkluz1lo6.jpg


Naravno, ovo je samo preliminarna varijacija (bilo je varijanta sa siromz gradom i znatno manje spratova, a staklena kocka bi u finalnoj varijanti, verujem, bila daleko kreativnija)

Medjutim, u medjuvremenu je PFZ "nestao" i danas imamo "Zepter Real Estate" i PFB (tj. PSP Farman Srbija), a "Kluz" se na Zepterovom sajtu nudi kao retail prostor. Tamo su izmedju ostalog odrzavani i Festival nauke, Belgrade design week, pa i poslednji Bitef. No, sve to ne iskljucuje mogucnost da ce "Kluz" ipak postati hotel. Zamislite samo kakav bi ovo lobi hotela bio :shok:

Kluz2_1_1.jpg
 
Bio bi to velelepan hoten bez ikakve sumnje.
No, čak i da se pokaže da smo (bili) ozbiljno u krivu, mislim da će Marriott na bilo kojoj lokaciji od Slavije do Kalemegdana značiti mnogo, jer će obnoviti i unaprediti veliki i verovatno zapušteni prostor i udahnuti najužem centru Beograda mrvicu ekskluzivnog šmeka kojeg, istini za volju, ipak malo manjka.
 
..... i dati svezine i dinamike .. Bilo bi lepo da ona staklena kula za 50% bude visa :D
 
Ја не бих. Ако неки део града делује као складна целина, то је то раскршће Краља Милана и Ресавске. Прелепе зграде једнаке спратности у свим правцима и Београђанка као акценат.

Овако нечим би се све то нарушило и добили бисмо нови ужас... Ја се искрено надам да није Клуз.
 
Ok, ja samo u prilog onome da bi u starom delu voleo jos koji soliter u staklu, nezavisno od ngbda.
 
Beograd treba da cuva svoje arhitektonsko nasledje. Zar pored toliko praznih placeva svuda po gradu da modifikujemo objekte gradjene u stilu secesije?
 
Сизиф има инсајдера у ПСП Фарман. Веровали или не, "Мериот" ће бити у стакленом здању некадашњег Југодрва у Васиној (поред Народног позоришта).
 
Bravo za Sizifa i njegovog insajdera u Farmanu. Plusić tamo gde mu je mesto.
Glupo je biti gjeneral nakon bitke, ali kunem se da sam pomišljao i na tu zgradu. Znao sam da je i ona u PFZ portfoliju. Odbacio sam je kada sam se prisetio Kluza, jer mi je zdanje kod Beograđanke delovalo mnogo prikladnije potrebama i stilu Marriotta.
Pretpostavljam da su već spremili ozbiljan projekat rekonstrukcije i da ćemo se prijatno iznenaditi promenom. Tu, naravno, prvenstveno mislim na spoljašnjost, jer za enterijer ič ne brinem.
 
Nije lose nije lose, i mene bogatuna naravno prvenstveno zanima exteriter nego unutrasnjosyt
 
Jel to ova zgrada?

z3i-meriot.jpg


Ako jeste je bi voleo da skroz zamene fasadu. Da bude ili neka koja ce se uklopiti sa susednim zgradama ili ultra moderna (nesto kao Infinity-Beograd).
 
Jeste,to je ta!

Jos da se likvidira onaj uzasni staklenac i nestace tranziciona arhitekture sa Trga Republike :gobb:
 
Vrh