Šta je novo?

Hoteli Beograda

koji kiceraj. kao da se radi o projektu za Strip, glavnu ulicu u Las Vegasu
 
Za ovo tj protiv izgradnje ovoga bih izasao na ulicu!
 
Mora da je isti arhitekta projektovao rekonstrukciju hotela posta isto ima ova sarena g///////// ili je pak ostao bez inspiracije pa kopirao kolegu pravi projekat za skoplje dusu dao :bash: e da uzeti mu licencu momentalno :kafa:
 
Фала Богу, па се ви не питате о лиценци за архитекте.

Мустафа Мусић је једно од најпознатијих, најхрабријих и највише награђиваних имена београдске архитектуре и заслужује да се макар мало размисли зашто је неке детаље (попут античких стубова) поставио, пре него што се избаци шлајмарица. О многим његовим пројектима смо на Беобилду говорили у суперлативу (рецимо о фамозном хотелу Булевар, који ће ваљда једног дана бити изграђен).

http://www.mustafamusic.net/info.html
 
Opet (po obicaju) preterujete. Slazem se da predlozena zgrada nije dobra i da je onaj deo sa stubovima zestoki kic. Ali, eto, to je samo kic i nista vise od toga - glupi detalj na fasadi, kao i mozda ograde terase u boji (sto moze vrlo lako da se promeni). Hotel Lifedesign (tj Ivanijum) koji se nalazi malo uz ulicu, po mom misljenju, ruznija je zgrada.

Zasto oduzeti licencu!? Sta je drugo covek pogresio - sve regulacione linije i uslovi zastitara su ispostovani. Uostalom, pogledajte covekov sajt. Music, za jednog arhitektu iz Srbije, ima vrlo pristojan portfolio.
 
Cudan je taj spoj starog (tj. novostarog iliti staronovog) i novog, mada na neki nacin to potpuno oslikava stanje u Beogradu.
 
Ја мислим да је управо то. Чиста постмодерна.
 
E moj Sizife.... postmoderna je nakazni prvac koji je od svojih pocetaka u svetskim krugovima nezvanicno proglasen kicem. Nastao je iz potrebe da se smisli nesto novije od moderne, a za to nije bilo uslova. Prakticno,to je pravac osmisljen na silu, i zapravo je vise nazadovanje nego progres.
Covek koj je izgradio prvu postmodernisticku zgradu je Filip Dzonson, koji je izmedju ostalog izjavio: `` Ja sam kurva, koja je jako dobro placena za visoke zgrade koje projektuje``. Prva postmodernisticka zgrada je AT&T direkcija u Njujorku:

28u0h95.jpg


Proglasen je kredencem, i izgledao kao provokacija, koja se inati svim dotadasnjim pravilima estetike.

NAjodvatniji americki oblakoderi su svi odreda postmodernizam.

Sto se tice Mustafe Musica, znam dobro o kome se radi. Jedan od nasih najpriznatijih i najkvalitetnijih arhitekata, ali to ne znaci da je sve sto on projektuje automatski svetinja. Naprotiv, on sebi ne bi smeo da dozvoli ovako nesto.

Sto se tice ovog hotela, pretenduje da postane najodvratnija gradjevina u starom jezgru grada, a on, umesto nastavi da ide u korak sa svetom(kao na primeru Hotela Bulevar), projektuje zgradu u stilu koji je davno prevazidjen kao nakazan.
 
zar vi zaista mislite da gospodin music lichno projektuje sve sto izadje iz njegovog studija? Prema komentarima nekoliko mojih kolega iz klase koji rade tamo, njegovo ucestvovanje u radu varira veoma od projekta do projekta. Nekada radi dosta, a nekada se samo potpishe na projekat koji mu uradi glavni projektant u Birou. Nadam se da je ovo drugo u ovom slucaju. Onaj hotel Bulevar je odlichan projekat isto onoliko koliko je ovo smeshno.
 
@стф

Прочитај још једном моје постове и схватићеш да ни ја не хвалим овај пројекат.

У првом кажем да је срећа што појединци са овог форума не одлучују о лиценцама за архитекте, јер би они одузели дозволу једном од најбољих у овој земљи. Видим да се и ти слажеш да је, рецимо, пројекат за хотел Булевар одличан, што сам и ја рекао. Па зар му онда треба забранити да више пројектује на основу два штура рендерчића? Или је ипак боље резоновати као Хомер који критикује, али без острасти (и који по ко зна који пут заслужује "+")?

У другом посту се слажем са Хазардом да је реч о "чудном споју старог и новог" и констатујем "чиста постмодерна". Кад сам био млађи она ми се свиђала. Сада сам ближи твојем ставу да је реч о декаденцији и кичу. Али ипак нисам толико претенциозан да бих јој одрекао сваку вредност, поготово у простору који је набијен старим здањима. На крају крајева, зар архитекта коме не одричемо висок квалитет не заслужује да барем мало размислимо о његовим разлозима за одређена решења, пре него што га попљујемо?
 
Mene stvarno cudi da ovakav projekat izlazi iz Musicevog studija! Slutim da je ovaj 'postmoderni' deo u stvari reminiscencija na nesto sto je tu postojalo (na istom mestu ili pored). Moze li neko da uslika koje su tu postojece zgrade i/ili ima li neko slike nekadasnjih iz iste ulice?
 
@ Sizife, nisam ni ja mislio da ti zastupas projekat, vec se nadovezah na tvoju konstataciju ``cista postmoderna`` koja samo po sebi deluje vise za nego protiv. Izvini na nagloj reakciji, prakticno ceo moj post je potpuno smislen bez pocetka ``e,Sizife``, koji sam trebao da izbacim, jer se post nije odnosio na tebe, vec na sve forumase.

Po mom misljenju, postoji posmoderna( koja je kic), i kombinacija stilova, u cilju obelezavanja nekadasnjeg zdanja sa tog mesta(kao npr, upravna zgrada Hotela Moskva na terazijama, ili buduci Hotel Rajiceva).
Prvi nipodistavam, drugi podrzavam.
 
I da li je bio neki objekat sa takvim rimskim elementom sa stubovima pa je to omaz njemu ili ne?
 
Hm, postmoderna, kič?

gehry_bilbao.jpg


P.S. Ovo jeste očajno, kažem kao apsolutni obožavalac neoklasicizma, kopiranja antičke arhitekture, i stubova svih mogućih vrsta :D
 
Koliko se ja razumem, ovo nije postmoderna, vec korak dalje.
 
Kao da je i dalje poster. 2d gradjevina. Fenomenalan trip.
 
"P.S. Ovo jeste očajno, kažem kao apsolutni obožavalac neoklasicizma, kopiranja antičke arhitekture, i stubova svih mogućih vrsta big_smile" trebao si da se rodis pre 200 godin
 
@bg259
Jedino što se ne ložim na muški šovinizam, nekontrolisani kapitalizam, nacionalizam, rat, vlast, i opšte-poznati nedostatak gitara u kneževini Srbiji. :) Inače, da, što da ne.
 
jovanovm":1eyjjr12 je napisao(la):
@bg259
Jedino što se ne ložim na muški šovinizam, nekontrolisani kapitalizam, nacionalizam, rat, vlast, i opšte-poznati nedostatak gitara u kneževini Srbiji. :) Inače, da, što da ne.
i danas imas nekontrolisani kapitalizam, kvazinacionalizam, ekonomski rat, i nedostatak mleka i ulja.
 
Vrh