Šta je novo?

Hoteli Beograda

Kao i "Beograd Art Hotel" (na stranu nesrećna kombinacija srpskog i engleskog, kako reči tako i pravopisa.
Ajde neko ko je u gradu u blizini, da ode i da im baci neku bombu, ili makar neki grafit da nacrta - ćisto da ovo "art" ne bude bez veze..
 
Nista manje ne zasluzuju posle unistavanja onog mozaika..
 
Grozno!ovog projektanta bi trebalo naguziti ispred svoj kreature :notok:
 
Hotel je art kafic je mozaik a sve pripada nekom lancu bah :rolleyes:
 
inače osim mozaika, zgrada izgleda sasvim pristojno
 
Belgrade Art Hotel nije deo lanca, ali pripada necemu sto se zove "Special hotels of the World" (http://www.ghotw.com/shotw/). Koliko sam skontao to mu dodje nekakva asocijacija nezavisnih hotela koji ispunjavaju odredjene kriterijume.
 
http://www.tulipinnputnikbelgrade.com/

Ne znam da li je neko ovo vec postavio ali nakon rekonstrukcije hotel Putnik će poslovati pod franšizom medjunarodnog hotelskog lanca Golden Tulip.

Da li to znaci da je rekonstrukcija gotova? Nisam odavno prolazio tamo?
 
Opa, nisam ovo znao. Zivim blizu, i prolazim skoro svakog dana tuda.
Rekonstrukcija je pri kraju (tako bar izgleda spolja).
Fasada je gotova, prekriveno je nakakvim sivim mermerom. Videcu da slikam ovih dana pa da posaljem koju fotku.
 
Inače je nedavno otkrivena fasada Square 9, na studentskom trgu. Nije loše.
 
mekbejn":28ei7pxi je napisao(la):
Opa, nisam ovo znao. Zivim blizu, i prolazim skoro svakog dana tuda.
Rekonstrukcija je pri kraju (tako bar izgleda spolja).
Fasada je gotova, prekriveno je nakakvim sivim mermerom. Videcu da slikam ovih dana pa da posaljem koju fotku.
I ja sam prolazio tuda, iz busa gledao kako napreduje rekonstrukcija, radujuci se buducem izgledau... :)

Iz tvojih usta u bozije ushi da su mermerne ploche u pitanju. :D Ja sam se prepao da su opet alu... :/


Drzim fige! :D
 
Evo drhte poceli su da cupaju travu oko metropola :kafa:
 
Pa dobro sad, jeste slikanjo noću, pa se samo u donjem redu vidi tekstura prozora. Danju i nije tako strašno.
 
Da li je ovo kod pmf-a? ako jeste ne izgleda toliko lose, ima neke drvene tekture ispod prozora
 
koja je ovo zgrada pored sa skelama? kinoteka ili nešto drugo? meni je u glavi bilo da je odmah pored hotela ona jednospratna zgrada
 
I jeste odmah pored hotela jednosratna zgrada, to pod skelama je deo hotela koji je malo uvucen i ima drvenu fasadu.
 
photo0251g.jpg


Meni izgleda odlicno. :vops:
 
Na hotelu "Posta" dobro sljakaju. Na novom delu zgrade, koji se gradi u dvoristu hotela, stigli su vec do treceg sprata.
 
I ranije se pominjalo da je na mestu prizemnih kuca u Balkanskoj 23-25 planiran hotel, medjutim nikada nije postalo poznato kada je i da li je neko postao vlasnik tih parcela. Te kuce su bile svojevremeno dodeljene SPC (tj. nekom crkvenom fondu), ali su potom vracene Gradu zato sto crkva nije ispunila ugovorene obaveze, raselila stanare i aktivirala gradiliste.

Nemam pojma sta se desilo s tim u medjuvremenu, ali je zanimljivo da se na sajtu arhitekte Mustafe Musica pojavio projekat hotela upravo za tu lokaciju. Nista vise se ne navodi, osim da je hotel projektovan 2008. godine i na sajtu je kategorizvoan kao projekat "u izgradnji" (iako formalno jos nije u izgradni). Investitor se nigde ne navodi.

Ali da ne gnjavim vise sa pricom, evo slika:

05.jpg

01.jpg

06.jpg

07.jpg

11.jpg

12.jpg

13.jpg

14.jpg


Izvor: Mustafa Music
 
Vrh