Šta je novo?

Hoteli Beograda

creme-nadlle":6bjdmwaw je napisao(la):
Verovatno mislis na Dalmaciju i Istru. Hrvatska ima primorje koliko i Vojvodina.
zar ti nisi sada na Veličanstvenom SvesrBkom Mitingu?
 
20666226oq7.jpg


83544702rr4.jpg
 
Hoteli koji se renoviraju (Metropol, Jugoslavija) kao i oni koji se grade ili tek planiraju kao ova "Plaza" svi će imati po 5 zvezdica.
Nedostaju hoteli sa 3 zvezdice i eventualno 4 za prosečne turiste. I hotel sa 3 zvezdice moze biti izvanredno uspelo arhitektonsko delo. Komfor je u njima takođe na visokom nivou. Mislim da 5 zvezdica daje samo više luksuza kako u sobama tako i u holovima
 
Pa ima i toga, samo se ne pise toliko o njima.

Npr, prethodnih meseci su otvorena dva City code hotela, bice renovirani Excelsior i Splendid (doduse za ovaj najavljuju povisenu kateogrizaciju), renoviraju se i drugi hoteli poput Uniona, Srbije isl. Jedan hotel bi uskoro trebalo da bude otvoren na Zelenjaku. U okviru kompleksa Stari mlin bi trebalo da bude i hotel sa tri zvezdice. U bloku 11a bi trebalo da bude izgradjen gradski hotel iz lanca Falkensteiner. Hotel Putnik na NBGu se renovira. Hotel Le Petit Piaf u Skadarskoj ce biti prosiren tako da izlazi i na tu ulicu...
 
Homere,nemoj samo o hotelu na Zelenjaku opet,molim te.Izgubio si kredibilitet po tom pitanju :p
 
^^ pa sta moraju i novcanice negde da se odmaraju :) :p
 
U poredjenju sa time koliko je ko pataka servirao na ovom forumu, ja sam jos malo dete, uostalom, pogresio sam za jedan pesacki prelaz. big deal ;)
 
Nema izgovora za Zelenjak!Mozes samo da biras 'oces da te oderemo k'o jarca ili nabijemo na kolac :D

Kidding... :)
 
I nije neki projekat hotela Plaza.

Ja bih za te pare napravio bolje .:D :p :lol:
 
Jeli zna neko dali se možda otvara i neki hotel u Beogradu sa manje zvezdica (4,3,2).

Koliko ja vidim otvaraju se samo od 5*.
;)
 
Kuca na Andricevom vencu 10, gde bi navodno trebalo da bude podignut nekakav hotel, srusena je pre nekoliko dana.
 
Goldstein":mlumm84r je napisao(la):
Kuca na Andricevom vencu 10, gde bi navodno trebalo da bude podignut nekakav hotel, srusena je pre nekoliko dana.
Dobrodošao!

Nisam znao, ja sam mislio da će da rekonstruišu tu zgradu i dograde je. Ali rušenje... interesantno.
 
Hvala.

Da, kucu su skroz srusili, krivo mi je sto nemam slike. Ne znam kakav je projekat tog hotela ali mi je jako zao kuce, bila je interesantna.
 
ta kuca na Andricevom vencu je bila prelepa,nije bila velika ali je privlacila paznju svojom lepotom,sokirao sam se kad sam video da su je do temelja srusili.
Samo da ne bude RUSIMO STARO DA BI NAPRAVILI STARIJE. :(
 
Možeš postaviti sliku te bivše zgrade.
Da vidimo da li je prelepa. :)
 
da,to je ta kuca,mozda nekome nije prelepa ali je moje misljenje da je u tom nizu bila najlepsa,kako vidim oni ce napraviti identicnu zgradu na koju ce se nadograditi taj novi hotel....znam da je trebalo to da se gradi vec duze vremena ali nisam znao da to ukljucuje rusenje te stare zgrade....
btw.hvala Homere :D
 
Posto inace redovno posecujem njihov blog, evo vam adrese pa da steknete utisak kakve su to cikice

http://futureblog.designhotels.com/

cini mi se da sam na temi o olimpijskim igrama i okacio neki njihov clanak.....ako to stvarno oni otvaraju onda je to vest koja svakako zasluzuje paznju.


p.s. malim traganjem (http://www.sinestezia.net/) se dodje i do nekih fotki....prva slika ne moze da sluzi ni za sta jer je sam render odradjen u cudnim koloritu, ali zato se vidi da ce zadrzati staru prednju stranu i da ce biti dodata jos dva staklena nivoa



 
Постови пребачени са теме о рушењу куће у Андрићевој

возд":359j2wpa je napisao(la):
Да ли неко има више информација о томе зашто је срушена зграда (одмах поред Озон галерије) која гледа на пионирски парк ? Колико се сећам та зграда је имала прелепу фасаду и делује да је предратна. Ако ће ту да подигну неку "модерну" банку или сити мол онда од људи који се баве дозволама у граду знам шта могу да очекујем у наредне 4 године.
:shok:
Goldstein":359j2wpa je napisao(la):
[O toj temi imas vise u topic-u o hotelima Beograda. Kuca je bila na adresi Andricev venac 10.
shabanajzer":359j2wpa je napisao(la):
Zdanje inspirisano Andrićevim "Znakovima pored puta" – prvi "dizajn hotel" na Balkanu gradiće se u samom centru Beograda
da ne sirim ovde, evo linka: http://www.ekapija.com/website/sr/page/91982

a evo i slika od juce, kad sam prvi put video da je stara zgrada srusena
[url]http://img257.imageshack.us/img257/5530/31082008si0.th.jpg[/url][url]http://img81.imageshack.us/img81/8827/31082008001bi2.th.jpg[/url]
ovako na prvu loptu stvarno ne znam sta da mislim... a posebno posle ovog citata iz projektnog biroa, dovoljno govori o njihovoj ozbiljnosti:
Planiraju kategorizaciju od 4 zvezdice, mada kažu da im to nije toliko važno jer će svaka soba na plafonu imati bar "100.000" zvezdica.
возд":359j2wpa je napisao(la):
Да ли је могуће ? Онакву зграду они руше ? То је срамота и за Београд и за власт и за целу Србију. Страшно ... Сад бих пустио језик али ... треба бити пристојан. Да ли би се тако нешто десило у Амстердаму или чак и Лондону ... Немам речи. Огроман минус ! Преплавили нас модерне архитекте без имало укуса за прошлост. СРАМОТА! :mad:
У том Лондону зграде тог типа чувају ко мало воде на длану. Оваква бахатост ... Ана ЗАТЕЗАЛО свака част. "Реконструкција старог здања" тј "рушењем старог крша" ?!
shabanajzer":359j2wpa je napisao(la):
ovu zgradu je svakako trebalo rusiti. to sto je nesto starije od 50 godina ne cini ga automatski dobrim. na prvoj slici lepo se vidi da je zgrada imala karatavan... a ako bolje pogledas rendere predlozenog hotela, videces da su sacuvali staru fasadu, tj. rekonstruisace je.

У том Лондону зграде тог типа чувају ко мало воде на длану.
ovo je sasvim netacno. prvo, ovo je bila dvospratnica. u londonu bi je davno srusili jer je nedopustivo da imas toliko neiskoriscenog vertikalnog prostora u samom centru grada.

EDIT: moderatori, mozda bi trebalo promeniti naziv teme u 'srusena zgrada na andricevom vencu'? ili premestiti postove u 'hoteli beograda', buduci da ce po svemu sudeci tamo da se gradi hotel? just a suggestion...
 
shabanajzer":1v88b89o je napisao(la):
ovu zgradu je svakako trebalo rusiti. to sto je nesto starije od 50 godina ne cini ga automatski dobrim. na prvoj slici lepo se vidi da je zgrada imala karatavan... a ako bolje pogledas rendere predlozenog hotela, videces da su sacuvali staru fasadu, tj. rekonstruisace je.
Зар проста реконструкција зграде није била могућа ? Заменити плоче и поставити савременије конструктивне материјале?

У том Лондону зграде тог типа чувају ко мало воде на длану.
ovo je sasvim netacno. prvo, ovo je bila dvospratnica. u londonu bi je davno srusili jer je nedopustivo da imas toliko neiskoriscenog vertikalnog prostora u samom centru grada.
Ајде онда да срушимо Милошев конак и све "старе" зграде у Београду. Нека свако ко са стране дође помисли да је Београд направљен пре 10 година. Нека сруше и ону зграду (кућу) у Цара Душана јер заузима простор који може боље да се искористи. Нека поруше и пекару у тој згради и нека од ње направе "најмодернију" пекару свих времена. Нека почну да продају форнете уместо проје.
Ако су архитекте у Србији почеле да размишљају "економскије" од самих економиста и инвеститора којима делатност намеће потребу за уштедом и зарадом, онда стварно треба да се запитамо где ћемо као град стићи. Тај тренд замене старог за ново уместо рестаурације старог и усклађивањем са новим се код нас изгледа много боље примио него било где у цивилизованом свету. То је оно што ми смета. Вертикални простор треба да буде подређен природном осећају човека који испред зграде кад седи у парку треба да види лепу зграду, да је види целу и да ужива у складу између природног зеленила парка и природних материјала (камен, цигла, дрво) плементих боја . Метал и стакло нарушавај тај склад. Такође је нарушен мир који је тадашњи архитекта пробао да уведе између две најпрометније улице у Београду. Мирне боје зграде дају простор људима из окружења да се осећају пријатно. Да осете мир док се одмарају у парку. Сва та ужурбаност која ће настати зидањем "модерног хотела од 4000квм" од метала, пластике и накинђуреног стакла ће потпуно унередити мир тог малог "сокачета" ... Размишљајте и о људима који ту живе а не само о парама!
 
Dok se ne budu pojavili renderi boljeg kvaliteta necu komentarisati izgled, ali zato svakako mogu da kazem da je dolazak design hotels lanca u beograd sigurno dobar znak.
 
Vrh