Šta je novo?

Hotel "Moskva"

Meni je drago da od "Moskve" nisu napravili novogodisnju jelku, a i ova fotografija je verovatno malo tamna zbog ekspozicije. Jos samo da neko provali kako da postavlja sijalice od gore da se svetlo sliva NIZ fasadu i tako sav "visak" koristi i pesacima na plocniku umesto da zaslepljuje ptice na nebu bilo bi super.
 
Uzun Mirkova je sada i OK jer je nedavno dobila novo, lepo, belo osvetljenje. Ne znam da li se sećate da ta ulica godinama nije ni imala ulično osvetljenje! Na Studentskom trgu su situaciju donekle popravili rekonstrukcija parka (koji je možda dobio i prejako osvetljenje) i dekorativna osvetljenja na fasadama. Ali Vasina - ta ulica je jeziva, ima samo one svetiljke što vise sa kablova na sredini ulice i sablasno je mračna.
 
Bio sam nedavno u Budimpesti i verujte mi da grad nije mnogo osvetljeniji od BGa...
Osim nekoliko vaznih objekata (Parlament, Budimski dvorac, mostovi).. trgovi i ulice su mracni... prilicno...
Mene u BGu vise brinu ispucali asfaltni trotoari i fasade koje se ne renoviraju po 20 i vise godina.. u najuzem centru... to je mnogo veci problem od osvetljenja nocu...
 
И мени је Будимпешта била доста мрачна. Лепа али мало мрачна. Но фасаде су им сигурно у бољем стању, а и доста је лепо сређена основна инфраструктура и немају рупчаге типа Славије. По много чему пример за углед.
 
JohnyBgood":2t8eeqm7 je napisao(la):
фасаде су им сигурно у бољем стању

Ne bih rekao. Možda u turističkim zonama, ali tako je i u Beogradu.
 
Ја не знам кад си ти последњи пут прешао преко Бранковог моста. Поглед на фасаде Пеште и Београда рецимо са реке су небо и земља. Ајде Кнез Михајлова је релативно сређена (мада и ту има рупа) али два града по мени не могу да се пореде по стању фасада. Узгред волим и ја свој град, али га баш зато не гледам кроз ружичасте наочаре.
 
Nema potrebe da mi se obraćaš tim drskim tonom. Znam na šta mislim zato što se u Budimpešti nisam šetao samo kejevima i Vaci utom.

Uzgred, ulica se zove Kneza Mihaila, ili u tvom obliku Knez Mihailova.
 
Па моја поента је да код нас није сређено ни то што је у Будимпешти сређено. Не кажем да код њих нема запуштених фасада али далеко мање него код нас, а и ја сам се дошта шетао јер заправо јако волим да истражујем споредне улице. И по Будиму и по Пешти.
 
Budimpesta je daleko sredjenija... imaju i oni rupa i nekih raspalih fasada ali su u manjini.. dok je u Beogradu obrnuto,.. vecina fasada se raspada a poneke (u strogom centru) su obnovljene...
Medjutim, ono na sta se najvise treba ugledati na Budimpestu, jeste priobalje !!! To je grad koji zivi na reci.. Mi imamo 2 reke a grad se na njih nije spustio, dok je Budimpesta potpuno iskoristila sve potencijale reke...
 
Blizi se kraj radovima

moskva1.jpg

moskva2.jpg

moskva3.jpg
 
Konacno kakve li ce stepenice biti na kraju
 
Malo u rikverc 1941 sa politikinog zabavnika
105om.jpg

005ghn.jpg

okolina
006hur.jpg
 
Сад ми баш паде на памет, како се хотел звао за време рата, Немци мора да су га преименовали?
 
Не мора да значи - многи "бели" Руси су били поприлично одани квислинзи за време рата, чак су хтели да се придруже Вермахту у походу на СССР.
 
Već od sredine aprila gosti beogradske "Moskve" u svoje odaje ulaziće sa čela hotela, od Terazijske česme. Ovaj beogradski hotel 10. februara otvorio je novu recepciju i lobi bar, a otvaranje novog ulaza označiće formalni završetak renoviranja "Moskve", koje traje pune četiri godine. Radovi će, međutm, i nakon toga biti nastavljeni, budući da je za jun najavljeno otvaranje spa centra, dve banket sale i noćnog kluba. Stari ulaz iz Balkanske ulice koristiće se za pristup noćnom klubu i banket salama.

- Iako hotel ima najvišu ocenu na booking-u "sjajan" - 9,0, imali smo povremno negativne komentare na račun retro recepcije iz 70-ih godina. Nova recepcija sa novim ulazom biće glamurozna, kako i priliči ovom jedinstvenom hotelu, čime će "Moskva" otkloniti i najsitnije primedbe gostiju – kaže za "eKapiju" Veljko Kadijević, predsednik Odbora direktora hotela "Moskva".

Radovi na novoj recepciji izvedeni su u stilu ruske secesije kojoj pripada i ceo hotel, pa se ona gotovo besprekorno uklopila u ambijent. Na centralnom zidu, nasuprot ulaza, urađena je reprodukcija čuvene slike Paje Jovanovića "Parsifalov san", a po prvi put nakon 100 godina omogućen je pristup liftovima direktno sa recepcije.

Do leta hotel će dobiti još novih sadržaja, budući da će u prizemlju prema Balkanskoj ulici biti izgrađeni spa centar i noćni klub, a u planu je i unapređenje biznis ponude, jer je u toku izgradnja i dve nove banket sale.

- To je još nekih 750 m2 koji se rade i koji će biti završeni do polovine godine, čime će "Moskva" u potpunosti biti renovirana.



Budući izgled novog ulaza u hotel


Spa centar imaće salu za fitnes, salon za tretmane lica, tela, nogu i noktiju, četiri različite vrste sauna, a osim klasičnih masaža poput tajlandske, radiće se i masaža penom. Spa centar biće namenjen prvenstveno gostima hotela, dok će za goste sa strane postojati kategorija godišnjih karata, za limitiran broj posetilaca.

Noćni klub hotela, kapaciteta do 50 ljudi, radiće od 21h do 3 ujutru, dok će danju funkcionisati kao kafe sa baštom u Balkanskoj ulici.

Banket sale unaprediće biznis ponudu za ukupno 150 (100+50) novih mesta, a za razliku od postojeće tri, koje nose ime po ulicama ka kojima gledaju (Balkanska, Terazije i Kralja Milana), nove će naziv dobiti po bojama koje će dominirati konferencijskim salama.

- Najvažnije je da sa ovim inovacijama, neće postojati sadržaj koji hotel nema, pa će tako i najizbirljiviji gost u našem hotelu moći da pronađe sve što želi. Uz poziciju na kojoj se nalazimo i posebnost kojoj težimo, to znači da ćemo se na sve punijem hotelskom tržištu Beograda pozicionirati kao hotel sa 4 plus zvezdice.

U nove hotelske sadržaje: ulaz, recepciju, spa centar, banket sale i noćni klub, biće uloženo oko 2,5 mil EUR, dok ukupna investicija u rekostrukciju hotela, koja traje poslednje četiri godine, iznosi 12 miliona EUR.

U hotelu očekuju da će sa novim sadržajima dodatno povećati iskorišćenost kapaciteta.

- Prošla godina bila je najuspešnija godina u poslovanju hotela "Moskva", ali se time ne zadovoljavamo. Ove godine plan predviđa rast prometa od minimum 10%, ali lično mislim da će to biti i više, posebno u drugoj polovini godine, kada novi sadržaji budu dali efekat – kaže Kadijević.
 
Дивна вест да су вратили знак. Не свиђа ми се улаз уопште.

Нови рендер новог улаза је вррррло врррло скроман. толика зграда, сва као богата...а улази се кроз кључаоницу...па још овако скромну. први рендер је барем био у неком фазону арс нове.

оф:
кад год се спомене осветљавање свих могућих пристојних фасада у граду...сетим се беча...град прелеп. а нигде осветљене фасаде...исто је и са Прагом. Сигуран сам да нам осветљавање тих фасада треба баш зато што нисмо Беч или Праг. Мало због комплекса, али и због реалне потребе и користи. С друге стране, чини ми се да је то огромна потрошња.
 
JohnyBgood":h00bkdfc je napisao(la):
Сад ми баш паде на памет, како се хотел звао за време рата, Немци мора да су га преименовали?

"Velika Srbija", tako se zvala i kafana na čijem mestu je sagrađena "Moskva", mada zgradu je koristio Gestapo.
 
Bec ima prilicno osvjetljene fasade ,opera,gradska skupstina ,razne crkve ,belvedere,sembrun ,prater itd
 
relja":2rowb901 je napisao(la):
JohnyBgood":2rowb901 je napisao(la):
Сад ми баш паде на памет, како се хотел звао за време рата, Немци мора да су га преименовали?

"Velika Srbija", tako se zvala i kafana na čijem mestu je sagrađena "Moskva", mada zgradu je koristio Gestapo.

"Velika Srbija" u trenutku kad su istu tu Srbiju rasparcali i okupirali a Srbe njihovi vazali ubijali preko Save, Drine, i Dunava i na Kosovu. Evropa, pardon, cinizam, bez granica.
 
@JohnyBgood
Uvek je to tako od zapadnih `saveznika` bilo (nije puno bolje ni sa istocnim)...
 
Vrh