Šta je novo?

Hotel "Moskva"

mislim da ima dovoljno hotela u Beogradu koji mogu da furaju modernizam u enterijeru, da Moskva ostane dosledna dizajnu kakav je bio i kada je otvorena po prvi put.

Kada kazete gastarbejterski kich,mislim da zamenjujete teze, original i kopiju. Gastarbajterski dizajn je kich jer se obichno radi o stilskom namestaju u modernim zgradama, koji kupuju ljudi bez prevelike edukacije, najverovatnije da bi sebi kupili pedigre.

Kada se moskva gradila nije bilo Charls Eams-a ili Ikee.
 
Pedja_Nbg":eit0txx8 je napisao(la):
MilisaV":eit0txx8 je napisao(la):
hotel je odličan.

to što vama izgleda gasterbajterski je vaš problem....

pa nisu valjda trebali moskvu modernistički da opreme?

+1

Не разумем што људима сад и ово смета. А да су га модерно опремили, онда би рекли "а уништили су све оно што је старо сто година". Срби никад нису задовољни. :kafa:

Наравно бунила би се друга гарнитура људи. Још један доказ како је најбоље стварима приступати разумно, са мером, и у контексту. Један екстрем би увек и свугде ултрамодерно, други екстрем би вечито уклапао и ишао "старински".

Мени ово уопште не смета и некако ми баш иде. Москва има репутацију старог шармантног хотела са историјом (погледати рецимо разне букинг-дот-комове) и гости би били разочарани да им понудиш нешто друго. Наравно, овако нешто не би ишло већ у "Балкан" а камоли у неки "Метропол" или "Славију". Кад погледаш, Београд заправо и има јако мало хотела који могу овако да се опреме а да не изгледају гротескно. Значи чак би било и штета да та прилика није искоришћена, ради укупне угоститељске понуде града.
 
HOTEL „MOSKVA" BEZ SVETLEĆE REKLAME
20.09.2012 - Izvor: PRESS
Natpis na remontu
V. N.
Simbol grada - Rekonstrukcija traje već tri godine, a ideja je da se zadrži njegov predratni šarm i da sve što je činilo njegovu posebnost ponovo bude na svom mestu

615x318_3006-1601-Bosko-Karanovic-1.jpg


Jedan od simbola Beograda, svetleća reklama koja je krasila i upućivala putnike namernike na najpoznatiji beogradski hotel „Moskva", biće do kraja godine vraćena. Beograđani kažu da to jedva čekaju.

Kako saznaje Press, prepoznatljiva svetleća reklama koja se nalazila na krovu „Moskve" bila je na remontu i uskoro će zasjati u punom sjaju. Rekonstrukcija ovog prestoničkog hotela traje već tri godine, a ideja je da se zadrži njegov predratni šarm i da sve što je činilo njegovu posebnost ponovo bude na svom mestu.

- Reklama je skinuta kada je restauriran krov, a nova je u fazi pripreme i biće vraćena na staro mesto do kraja godine. Ona će biti identična staroj reklami - rekli su nam u menadžmentu ovog hotela, koji je ove godine proslavio 104. rođendan.

Otvorio ga kralj

Šezdesetogodišnja Beograđanka Anđelija Spalović dobro se seća nekadašnje reklame sa vrha ovog čuvenog prestoničkog zdanja. Ona nam je otkrila da je kao devojka, pre tridesetak godina, volela da dolazi na ovo mesto.

- Pored hotela „Moskva" nalazio se kiosk gde su mladi, među njima i ja, kupovali viršle u zemičkama. Reklama je bila simbol hotela. Kad god bih je kasnije videla, budila je u meni nostalgiju za dobrim starim vremenima - ispričala nam je Anđelija.

Čuveni gosti hotela „Moskva"

- Robert de Niro
- Mileva i Albert Ajnštajn
- Indira Gandi
- Lučano Pavaroti
- Maksim Gorki
- Alfred Hičkok

Najbolji u regionu

Hotel na Terazijama zauzima značajno mesto u srpskoj istoriji. Otvorio ga je 1908. srpski kralj Petar I Karađorđević, a njegovi stalni gosti bili su Nikola Pašić, Ivo Andrić, Jovan Dučić, Miloš Crnjanski... Od svetskih zvezda, među posetiocima ovog hotela našli su se Robert de Niro, Mileva i Albert Ajnštajn, Indira Gandi, Lučano Pavaroti, Maksim Gorki i Alfred Hičkok, čija imena nosi šest apartmana u „Moskvi".

1603-Fonet-2.jpg


Hotel „Moskva" je pravi arhitektonski dragulj sagrađen u stilu ruske secesije sa elementima grčke antike. Fasadu hotela su projektovale sanktpeterburške arhitekte, a kalupi u kojima su se pre sto godina izlivale pločice i keramički ukrasi za hotel i danas se čuvaju u mađarskoj fabrici u Pečuju koja ih je izradila. Više od jednog veka ovo je jedan od najboljih hotela u ovoj regiji, simbol beogradskog i srpskog ugostiteljstva. Hotel „Moskva" je danas mesto okupljanja umetnika, političara i biznismena iz celog sveta.

Izvor: Press
 
Zar natpis nije bio skinut kada su hteli da im naplate pozamašnu "firmarinu"?

Koliko sam video, taj propis se ukida, zar ne?
 
relja":12y2hrh3 je napisao(la):
Zar natpis nije bio skinut kada su hteli da im naplate pozamašnu "firmarinu"?

Koliko sam video, taj propis se ukida, zar ne?

Eto ne moze ovaj neonski znak gore na krovu koji je puno manja nakaza od tih prokletih bilborda a bas ti bilbordi nicu ko pecurke posle radioaktivne kise. Ima li pilota u ovom nasem avionu?
 
Mene na detinjstvo podsecaju te neonske reklame na Terazijama, secam se kad sam prelazio Gazelu uvece da sam tako znao gde je centar grada, po mom misljenju cool bi bilo ponovo postaviti neke.
 
praguc":2lx3y7de je napisao(la):
Mene na detinjstvo podsecaju te neonske reklame na Terazijama, secam se kad sam prelazio Gazelu uvece da sam tako znao gde je centar grada, po mom misljenju cool bi bilo ponovo postaviti neke.

Da, bilo je to cak i romanticno. Nekako na hotelu i treba da postoji veliki svetleci znak sta je to, dok nekakva svetleca reklama za kafu ili neku drugu glupost ispred samog Narodnog pozorista bas ne ide. A ovi pajseri krenuli da skidaju neonske znake a bilbordi im ne bodu oci...
 
praguc":3fmoyqeq je napisao(la):
Mene na detinjstvo podsecaju te neonske reklame na Terazijama, secam se kad sam prelazio Gazelu uvece da sam tako znao gde je centar grada, po mom misljenju cool bi bilo ponovo postaviti neke.

Upravo to :)
 
мени баш смета што нема то неонско хотел москва...то је за мене био неодвојиви део слике хотела. кључни део екстеријера...и то ми је баш онако било београдски...сад су ми те куполе (?) тако безидентитета...
 
Јесте глупав наслов текста, али даље пише:

"...Jedan od simbola Beograda, svetleća reklama koja je krasila i upućivala putnike namernike na najpoznatiji beogradski hotel „Moskva", biće do kraja godine vraćena..."

Дакле, нема бриге. Лепа, бела неонска реклама хотела Москва биће враћена.
 
Dva rendera novog ulaza u hotel koji bi trebalo da bude završen do kraja godine:

Hotel-Moskva-novi-ulaz-1.jpg


Hotel-Moskva-novi-ulaz-2.jpg


USKORO!!! NOVI GLAVNI ULAZ U HOTEL I NOVA RECEPCIJA

U toku je realizacija projekta vraćanja glavnog ulaza u hotel „Moskvu“, na strane hotela koja je okrenuta prema Terazijskoj česmi, kao sto je to bilo pre 106 godina, kada je zgrada i izgradjena. Novi glamurozni ulaz će imati i rampu za invalide, kojima je do sada bio otežan ulazak u hotel.

Nova recepcija će biti opremljena najsavremenijom opremom i imaće lobby bar, gift shop, beautty salon. Nova recepcija će hotelskim gostima omogućiti brzu i direktniju komunikaciju sa hotelskim liftovima, banket salama, restoranom i čuvenim hotelskim kafeom.

Izvor: Hotel Moskva
 
ok cini mi se da vidim rampu. No svejedno mi je nekako malo, skuceno, neugledno. A i ovi gelenderi sa strane su mi bas ruzni, i ne vidim im nekuk poentu. I stepenice mi se cine malo strmo.
 
Malko kicasto zbog drugacije regulacije platoa tokom vremene pojavila se potreba za tolikim stepenicama.
 
Predlozeni ulaz samo pokazuje da ocigledno u gradu (zemlji) nema aehitekte ko bi se ozbiljnije pozabavio ovom problematikom. Ovj render je uradjen za pet minuta, skidajuci detalje sa nekog neo-tranzicionog objekta iz recimo Surcina, sa sve mesinganim vratima i nama tako poznatim crvenim granitom koji smo vec videli u onom dzakuziju od fontane u Pionirskom parku.... Problem nije sto je render uradjen tako - nego sto ce to tako i biti uradjeno. Ako smo vec postali toliko neinventIvni i ne umemo da uradimo pravilnu intervenciju na tako osetljivom mestu tako kultne zgrade, onda je bilo pametnije pogledati planove od pre 106 godina i prekopirati ulaz. Verujem da bi bilo daleko prikladnije.

A posebno mi se svidjaju izrazi koji opisuju ovu tranzicionu nakazu: glamurozno... Dakle Pink kultura je zavladala cak i kada su stari objekti u pitanju... Ma narodno veselje... :bash:
 
Пинк култура одавно свуда влада, чак и ту. није то ништа ново. а и тај рендер има једно годину дана
 
Супер, занима ме и ноћни изглед. Ех кад би испод била и лепо уређена Теразијска падина скроз до доле ...
 
Lepa je Moskva, samo ne znam kada planiraju da srede glavni ulaz???
Vec 100 godina stoji ono ogradjeno a ne vidim da se ista radi tamo...
Nadam se da cu doziveti i da sruse onaj kucerak (tj. 2 kucerka) iza Hotela...
 
Baš lepo izgleda obnovljeni neonski znak :)

Inače, prema zvaničnom sajtu hotela, malo je promenjen izgled glavnog ulaza u hotel:

Novi-Ulaz.jpg
 
Ово је већ примерено. Чини ми се да има и рампа за колица са леве стране иза жардињере?
 
ovi kao da ovo prave od zlata, pa im treba 100 godina da sagrade 10 stepenika i obloze ga mermerom.
 
Bivis":xcpddihv je napisao(la):
JohnyBgood":xcpddihv je napisao(la):
Супер, занима ме и ноћни изглед. Ех кад би испод била и лепо уређена Теразијска падина скроз до доле ...

302730_citateljka-hotel-moskva_origh.jpg


http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/361744/Beograd-na-Bozicno-vece-ocima-nase-citateljke

Super za stari-novi logo.
Steta samo sto kompletan centar grada i dalje izgleda jaaako mracno nocu, Terazije, Kolarceva, Trg i Vasina...
 
Steta samo sto kompletan centar grada i dalje izgleda jaaako mracno nocu, Terazije, Kolarceva, Trg i Vasina...
Zeks ovo sam primjetio sinoc u uzun mirkovoj i bas sam se zaprepastio prvo sam pomislio da nerade bandere ,a onda mi je palo napamet ako je tek mracno da nema dekoretvinog osvjetljneja novogodisnjeg odnosno na zgradama jedino jos filoloski da osvjetle
 
Vrh