Голи бетон, или да им падне на памет сулуда идеја да сузе корито, као што хоће да ураде са реком у Новом Саду. Не дај Боже да се то обестини. То ће бити катастрофа невиђених размера.Само се надам да обалу неће сређивати у стилу БнВ.
Mrtav taj deo sada od kad su ukinuli parkinge kod juge više niko ne dolazi na splavove. Mislim da će to biti počišćeno a ono što ostane imaće normalno radno vreme.pa ja kako se secam tu je vikendom bila onako lepa buka
ОК, дакле све што је грађено у земљи у периоду између четрдесетих и седамдесетих треба проверити, а где се утврди да има азбеста санирати или срушити.Бојим се да ниси у праву. Азбест је био широко коришћен током 20. века до 1970-их, када је јавно препознавање опасности по здравље од азбестне прашине довело до његове забране у редовној градњи и ватроотпорним инсталацијама у већини земаља. Упркос томе, а делом и зато што последице изложености могу потрајати деценијама, сматра се да најмање 100.000 људи сваке године умре од болести повезаних са изложеношћу азбесту.
Упркос озбиљности болести повезаних са азбестом, материјал је широко коришћен у целом свету, а сматра се да већина зграда изграђених пре 1980-их садржи азбест. Многе земље у развоју и даље подржавају употребу азбеста као грађевинског материјала, и експлоатација азбеста је и даље у току, а највећи произвођач Русија, је имала процењену производњу од 790.000 тона у 2020. години. Године 1989, америчка агенција ЕПА је забранила даљу употребу азбеста, чиме се спречава улазак нових азбестних производа на тржиште у САД.
Захваљујући тим особинама, уткан је у заштитну одећу ватрогасаца, а користи се и за израду облога за кочнице и квачила моторних возила, који услед трења постају веома топли. Котлови се често облажу азбестом да би се спречили ширење ватре и врелине. Дакле, има га и у деловима за путничка, транспортна, војна, и теретна возила. У СФРЈ је постојало неколико рудника азбеста и сви су затворени. У Србији су постојали рудници: у селу Страгари, који је био највећи рудник азбеста у Европи (иза кога је остало отворено јаловиште које никад није санирано, као и у селу Корлаће на Копаонику, за који нема података о стању јаловишта. Ово су ти подаци преузети са Википедије, тако да Хотел Југославија има у себи огромну количину азбеста.
Када је тачно и зашто срушена ова стара железничка станица? Да ли је била и у којој мери оштећена за време рата, или је у питању чиста обест нових власти.Видим ја да ћу морати на сваких пар страница да качим слику онога што су црвени срушили да би им овај партијски хотел "продисао".
Да бисмо сад имали на другом месту ово:
Тачно се види рушилачки континуитет СНС-а са КПЈ и то нерационално трошење то мало пара што имамо на неодрживе пројекте који немају обзира према околини и урбаном и транспортном наслеђу.
Тад су се за подршку добијали станови и функције, сада функције и тендери. Нијансе су у питању. Једино што је онда било више технократа који су одржавали систем.
Обест и незнање нових власти.Када је тачно и зашто срушена ова стара железничка станица? Да ли је била и у којој мери оштећена за време рата, или је у питању чиста обест нових власти.
jel ovo pok. ikarus fabrika na slici
Наравно да неће, само му није јасно како ће од старе зграде хотела Југославија да праве нову када руше готово целу ??? Иначе је Риц Карлтон много јачи бренд од Ст. Риџис ако ћемо искрено. У нашем окружењу га има само у Будимпешти а укупно око 100 хотела и заиста је виша лига. Никакве везе са Мериотом по питању услуге, квалитета а и цена. Реално морамо да признамо да ће Београд имати солидну хотелску понуду са Хајатом, Хилтоном, Рицом, Метрополом, Сквер Најном и Ст. Риџис од 5 звездица и 50 так хотела са по 4 звездице од којих су најзначајнији Краун плаза, Москва, Мериот, Фалкенштајнер и будући Бристол а ускоро и нова Славија. Сигуран сам да ће до Експа нићи још 10так разних хотела а о апартманима да и не говоримо а Риц не долази тамо где нема зараде и клијентеле тако да се надам да ћемо постати Балкански хаб за туризам (у свим облицима).Nadam se da se grad obavezao da ce srediti Zemunski kej u sklopu ovog projekta.
Nesto ne verujem da ce Ritz-Carlton dozvoliti da mu gosti gledaju u raspale brodove, splavove, hostele i ostalo.
Zaboravio si Intercontinental, a i Bristol će imati pet zvezdica, a ne četiri.Наравно да неће, само му није јасно како ће од старе зграде хотела Југославија да праве нову када руше готово целу ??? Иначе је Риц Карлтон много јачи бренд од Ст. Риџис ако ћемо искрено. У нашем окружењу га има само у Будимпешти а укупно око 100 хотела и заиста је виша лига. Никакве везе са Мериотом по питању услуге, квалитета а и цена. Реално морамо да признамо да ће Београд имати солидну хотелску понуду са Хајатом, Хилтоном, Рицом, Метрополом, Сквер Најном и Ст. Риџис од 5 звездица и 50 так хотела са по 4 звездице од којих су најзначајнији Краун плаза, Москва, Мериот, Фалкенштајнер и будући Бристол а ускоро и нова Славија. Сигуран сам да ће до Експа нићи још 10так разних хотела а о апартманима да и не говоримо а Риц не долази тамо где нема зараде и клијентеле тако да се надам да ћемо постати Балкански хаб за туризам (у свим облицима).
Fasada jeste promenjena. Meni su se više viđali "kristali", a ovo deluje kao neka reinterpretacija fasade "Jugoslavije".Колико ми се чини, на новијим рендерима је упрошћена фасада, и укинут је пролаз до реке:
Šteta što se ovoga nisu setili pre 8 godina... Progutao bi sve one kockaste solitere u BNV-u kad bi nam savska promenada ovako izgledala.