Šta je novo?

Hotel Jugoslavija [ Hotel ]

O čemu ti pričaš? Ni u zgradu ne može da se uđe, a kamoli na privatni krov aneksa koji pripada zgradi. Snajperisti nisu potrebni. Pri čemu je ono što je na Novom Beogradu bio javni park između solitera, koji pripada svima, po novoj verziji Srpskog investorskog urbanizma sada kompletno prekriveno aneksima solitera. Pa se gore prodaju stanovi, a dole poslovni prostor. Komercijalizovali su svaki metar. A na krovu aneksa je privatni park zgrade. Uopšte se ne i pretpostavlja da neko može želeti da deo vremena provede napolju, izvan ograđenih prostora zgrade, čuvara i nadzornih kamera. Nedaj bože da može da priđe neko nepoznat. Tako se Američki sistem bukvalnog klasnog aparthejda prenosi u Srbiju i uništava naša tradicija druženja i zajedničkog života. Pogledaj još jednom gornju sliku. Sve što liči na zeleni javni park NIJE javni nego privatni park na krovu aneksa.
 
Ukratko, čitav prostor Marine Dorćol će nam biti nedostupan sem uskih uličnih trotoara. Između zgrada ništa. I to je izgleda šablon i sa buduće projekte. Džabe da idemo u visinu ako aneksi pojedu sav ostali, tobože oslobođeni prostor. Ako je vama to sasvim u redu, i to baš na obali reke, onda svaka čast, očigledno da živimo u različitim svetovima.
 
Брале, мислиш оне обале река што их не видимо од сплавова?

50 година је ово друштво било ок са тим и чак и подржавало куплерајско-вашарску и квази-елитистичку узурпацију река и сада кад је дошао крупни прљави капитал који капира вредност обале диже се џева.

Е па касно прикани! Није ми драго због овога, наводни београд је катастрофа а марина дорћол није идеалан савршено одмерен пројекат, као ни Југа. Но, заслужују нам суграђани и горе, много горе.

Док су сами узурпирали, прљали и уништавали реке све је супер, сви смо аласи и кул локалци а сад кад долази неко са стране - Уааа, узеше нам обале.

Мислите узеше вам право да ви узимате за себе? О томе са овде заправо ради. Изглед свих река и језера у Србији то емпиријски доказује.
 
Тај који заговара зидање кула на месту где никад није било потребе да се то ради, нека прошири додатно своје прохтеве па нек направи 30 солитера. Шта ће само 2. Ионако је Београд порастао за 20хиљада становника уназад 20 година. Таман да сви дођу ту. Ти људи неће излазити из својих канцеларија и кућа. Неће правити гужву ни кад шетају ни кад иду у продавницу. А гужве су неопходне и за пешаке и бициклисте и оне што трче. Јер то је квалитет живота.


Међутим, фали још активности. Додајте још 50 хиљада туриста и 2000000 кубика бетона. Има места шта вам је. Кад може Њујорк може и Београд. Тек кад дођу фестивали, па цело лето има да буде окупиран парк. Због Лепе Брене је затворен парк већ 15 дана док се све умонтира и биће још 15 док се демонтира. Али нема везе, биће места! Само акваријум без кога Београд не може да живи ће да посети 600.000 људи. Што му дође 2000 нових посетилаца дневно. Треба за то и паркинг, па превоз, па генерички кафић да се поједе, па речни туризам. А за точак још толико. Све то на булевар Николе Тесле, има места. Онда ће станове издавати туристима па ће цело стамбено насеље да живи од тога а станари лепо у Батају. А од основних школа и вртића направити кафиће. А нова основна школа ће бити пентхаус за елиту на врху зграде-монтесори. Јер како су Срби до сад живели без акваријума, точка, 2 музеја савремене уметности и филхармоније и 2 куле уз реку за елиту. Стаза уз реку може да прими 4 човека по квадратном метру, што значи да лагано може да тера 20000 људи по сату да иду ко на покретним степеницама.

Само још да ова власт схвати да је претходна власт због оваквих пројеката изгубила изборе, а потом и сву моћ и капитал који се сливао екипи. За промену би могли да питају народ који ту живи па и на ширем потезу шта мисли о тим пројектима. Квадрати се не зидају због инвеститора већ станара и квалитета живота.
 
Poslednja izmena:
Само још да ова власт схвати да је претходна власт због оваквих пројеката изгубила изборе, а потом и сву моћ и капитал који се сливао екипи.

DS sigurno nije izgubio grad zbog ovakvih projekata.
 
Онај ко жели да добије изборе градске, или барем општинске мораће да утиче на то да се ова грозота од пројекта не спроведе у дело. Расположење великог броја станара на ширем потезу тих крајева Земуна и Новог Београда је против зидања кула, нових гужви, окупације парка и булевара, погледа, зеленила и свега осталог. Сви су ЗА реновирање, 95% је против кула.
Gresis…
 
IMG-52c5efee9dca563b9864d669cad5979d-V.jpg
 
da komunjare nisu gurale rok n rol, bilo bi zilion splavova po savi i dunavu
 
Mislim da su ljudi uglavnom indiferentni prema splavovima, samo ih posećuju jer su oni pretvoreni u klubove.

Tj. hoću da kažem, kad bi sutra zatvorili sve splavove, ti klubovi bi se samo prebacili u neke kopnene objekte, i ljudi bi nastavili da ih posećuju svejedno.

Splavovi opstaju jer to grad dozvoljava, a ne zato što stanovništvo posebno voli ili ne voli splavove.
 
Prosetajte vikendom od 08 ujutru do 05 nocu (ujutru) splavovi su prepuni sto decom, babama, dedama, tinejdzerima, starijima i svima starosnim slojevima. Ocigledno da svima odgovaraju splavovi.
 
Ma kako god ti i delija kažete, šta god odgovara vašem narativu i demagogiji. Samo udrite. 🤘
 
Poslednja izmena:
Ma kako god ti i delija kažete, šta god odgovara vašem narativu i demagogiji. Samo udrite. 🤘
Не може бити демагогија нешто што је сува чињеница. Не само да их сви посећују него цели спектар друштва их и нелегално гради. Од мафије на савском кеју и даље ка Остружници до професора и интелектуалне елите на Међици.
 
Е видиш, сад си изнео школски пример демагогије.

Мене жигошеш као мрзитеља свега и свакога само зато што сам навео чињеницу о одговорности свих сегмената друштва за стање градских обала.

СПН наратив метастазира и преноси се на све локалне проблеме. Упирање прстом на друге аутоматски пере подобне елитисте од свог дела одговорности.

Но, то је само слепо праћење глобалног тренда лажно моралистичких ставова који маскирају крш у сопственом дворишту.
 
Ne, ja iskreno mislim da ti mrziš sve u Srbiji. Vidi se iz tvojih postova, na svim temama. Čak se i raduješ propasti Srbije.
 
Солидна замена теза.

Не радујем се пропасти Србије, само проналазим утеху у томе што ће сви у Србији добити заслужени део рецепта горких пилула у гркљан, посебно они што мисле да нису ништа криви и јесу и те како.
 
Ne znam, meni to zvuči kao priželjkivanje propasti Srbije. Uključujući i propasti sebe (osim ako ne nameravaš da se odseliš).
 
Не могу да прижељкујем нешто што се увелико дешава.

А кад се већ дешава, ред је и да сви заслужни добију своје. То је све.

Вратимо се теми, хаха.
 
Mora da je mnogo dobar osećaj...

Inače sreća pa ti nisi zaslužan ni za šta loše i nikad nisi ni u čemu pogrešio.
 
У реалном јавном деловању (дакле нерачунајући форуме тј беобилд) нисам ни у чему погрешио.

Подржавао сам и помагао и и даље помажем искључиво неспорне иницијативе од јавног интереса и ту немам никакав проблем да сарађујем и са политичким и идеолошким "непријатељима" у чију добронамерност не сумњам и који се нису компромитовали преко сваке мере.
 
Vrh