Šta je novo?

Hilton Hotel [Hotel | 34 000 m²]

Zasto bi se oni mjesali u prljavi plac sa mutnim firmama i politicarima
 
Meni je bilo sumnjivo kada je na APR-u adresa za primejm pošte za KMKM d.o.o promenjena na istu gde se nalazi "Deka inženjering" (investitor ABloka), ali to ne može biti dokaz da oni stoje iza projekta.

Malo počinju da bujaju tračevi o Čipsijevcima, tako da će uskoro i Arapi i Kinezi da deluju sitno u odnosu na njih :D Nije da ne verujem Stemarovom izvoru, što kaže narod "gde ima dima...", ali sačekao bih malo zvaničnije informacije.
 
Big pica, ablok, david pajic, hilton...

Dal ce biti dovoljno 210m? :) Šala mala al svaka čast na hrabrosti.
 
Mislim da to nije poslednje, vidim po ovom intervjuu Sinise Malog da sad menjaju taktiku jer im se problemi na svim nivoima multiplikuju, pa cemo u narednom periodu videti odobravanje bukvalno svakog projekta koji neki investitor bude doneo u Grad i da ce mu biti odobren bez obzira na urbanizam ili arhitekturu, jer su braca u panici, nista nisu pokrenuli za 3 godine , a mnogo su se naobecavali i nalagali, i jako im je stalo da se gradi bilo sta , bez obzira na urbanisticka ogranicenja, oni ce to odobravati.
Kao sto sam to i prevideo i pre par meseci kada su ukinuli konverziju za tajkune, da ce u ovom periodu masa njih koji su cekali to oslobodjavanje placanja zemljista i da ce brze-bolje svi da krenu u gradnju. Bila je prica , recimo u vezi ona Tri Kralja, gde su investitori trebali da plate ,valjda 12 miliona evra gradu samo za NGGZe, pa je jedan od vlasnika pretio Djilasu da ce on pre da da 3 miliona evra nekome ko ce da ga smeni (Djilasa) i da ce onda on (investitor) da prakticno sam sebi odredi koliko ce da plati tu NGGZe i da ce to biti nekoliko puta manje od tih 12 miliona evra. Danas , vidimo, da se upravo to i desilo i da je ta NGGZe pre 2 meseca smanjena za tu ekstra zonu sa 80.000 dinara /m2 na 26.000 dinara/m2, dakle tacno 3 puta!!! Dakle , tom odlukom o tom tako drasticnom smanjenju NGGZe je gradu Beogradu izbijeno u buducnosti stotine miliona evra prihoda kojije za njegovo investiciono ulaganje najvazniji izvor. Tako da u buduce mozete da se pozdravite sa bilo kojim vecim infrastrukturnim ulaganjem u Beogradu, osim ovih kredita koji su ugovoreni pre 2013. O metrou mozete samo da sanjte u narednih 10ak godina, ovi napredni to cak i ne kriju.
Od Beograda ce malo po malo da se pravi jedna ogromna favela, jer ce se graditi objekti visokog kapaciteta , a nece se graditi nikakva infrastruktura , pa ce za jedno 5-6 godina redovno dolaziti do kolapsa u pojedinim delovima grada gde ce se graditi mnogo stanova , a bez prosirivanja infrastrukture , jer se infrastruktura jednostavno nece graditi jer je osakacen najveci fond koji je za to do sada sluzio
Ne , nema veze da li ili nema potrebe za dodatnim ulaganjem , i ja sam se zaje*******'o , nije 26.000 dinara , vec jos manje 23.000 dinara /m2 , a u III zoni je za stanove 13.000 , a za komercijalne sadrzaje 19.000 din/m2 , dakle prosecno oko 16.000 din/m2.
I da ne bude zabune , nema to moj direktore nikakve veze sa diletantizmom, to je cista mega-korupcija i ozakonjivanje pljacke grada Beograda i praznjenje gradskog budzeta u korist investitora.
Evo ovde imas tacno i precizno kolika je bila naknada pre a kolika je danas i zaprepastices se.
http://www.beoland.com/images/zemlji...da/Naknada.pdf

gygy11 sa ssc http://www.skyscrapercity.com/showthrea ... 53&page=16
 
ja podržavam ukidanje svih tih parafiskalnih nameta kao što je naknada za uređenje gradskog građevinskog zemljišta.


Nije investitor što gradi zgrade dužan da finansira gradnju mosta, metroa i slično.


ako nedostaje para nek se lepo podigne PDV.


potpuno podržavam ukidanje NGGZ i svih sličnih nameta.
 
Jos i prikljuci da im se daju besolarno na struju vodu toplovod da mozda nebi spustili cijenu kvadrata kako da nebi
 
ako investitor plati priključke za struju, vodu, toplovod i slično, čemu onda NGGZ.

očigledno je da je to jedan parafiskalni namet, koji služi samo kao reket.
 
Грађевинско земљиште неко мора да уреди.
Путописна емисија, америка, неки хрват купује земљу и уређује за стамбену изградњу. Цели поступак траје, некада, и преко три-четири године. Није објашњавао у детаље шта и од кога тако дуго чека. Од тог бизниса одлично живи.
 
rasho62":28sg94tl je napisao(la):
Грађевинско земљиште неко мора да уреди.
Путописна емисија, америка, неки хрват купује земљу и уређује за стамбену изградњу. Цели поступак траје, некада, и преко три-четири године. Није објашњавао у детаље шта и од кога тако дуго чека. Од тог бизниса одлично живи.
Ima li je na NET-u?
Daj postavi link, ako ima :)
 
Не знам. Ту серију је правио Горан Милић на хрватској телевизији.
 
direktor":1qp61ujs je napisao(la):
Mislim da to nije poslednje, vidim po ovom intervjuu Sinise Malog da sad menjaju taktiku jer im se problemi na svim nivoima multiplikuju, pa cemo u narednom periodu videti odobravanje bukvalno svakog projekta koji neki investitor bude doneo u Grad i da ce mu biti odobren bez obzira na urbanizam ili arhitekturu, jer su braca u panici, nista nisu pokrenuli za 3 godine , a mnogo su se naobecavali i nalagali, i jako im je stalo da se gradi bilo sta , bez obzira na urbanisticka ogranicenja, oni ce to odobravati.
Kao sto sam to i prevideo i pre par meseci kada su ukinuli konverziju za tajkune, da ce u ovom periodu masa njih koji su cekali to oslobodjavanje placanja zemljista i da ce brze-bolje svi da krenu u gradnju. Bila je prica , recimo u vezi ona Tri Kralja, gde su investitori trebali da plate ,valjda 12 miliona evra gradu samo za NGGZe, pa je jedan od vlasnika pretio Djilasu da ce on pre da da 3 miliona evra nekome ko ce da ga smeni (Djilasa) i da ce onda on (investitor) da prakticno sam sebi odredi koliko ce da plati tu NGGZe i da ce to biti nekoliko puta manje od tih 12 miliona evra. Danas , vidimo, da se upravo to i desilo i da je ta NGGZe pre 2 meseca smanjena za tu ekstra zonu sa 80.000 dinara /m2 na 26.000 dinara/m2, dakle tacno 3 puta!!! Dakle , tom odlukom o tom tako drasticnom smanjenju NGGZe je gradu Beogradu izbijeno u buducnosti stotine miliona evra prihoda kojije za njegovo investiciono ulaganje najvazniji izvor. Tako da u buduce mozete da se pozdravite sa bilo kojim vecim infrastrukturnim ulaganjem u Beogradu, osim ovih kredita koji su ugovoreni pre 2013. O metrou mozete samo da sanjte u narednih 10ak godina, ovi napredni to cak i ne kriju.
Od Beograda ce malo po malo da se pravi jedna ogromna favela, jer ce se graditi objekti visokog kapaciteta , a nece se graditi nikakva infrastruktura , pa ce za jedno 5-6 godina redovno dolaziti do kolapsa u pojedinim delovima grada gde ce se graditi mnogo stanova , a bez prosirivanja infrastrukture , jer se infrastruktura jednostavno nece graditi jer je osakacen najveci fond koji je za to do sada sluzio
Ne , nema veze da li ili nema potrebe za dodatnim ulaganjem , i ja sam se zaje*******'o , nije 26.000 dinara , vec jos manje 23.000 dinara /m2 , a u III zoni je za stanove 13.000 , a za komercijalne sadrzaje 19.000 din/m2 , dakle prosecno oko 16.000 din/m2.
I da ne bude zabune , nema to moj direktore nikakve veze sa diletantizmom, to je cista mega-korupcija i ozakonjivanje pljacke grada Beograda i praznjenje gradskog budzeta u korist investitora.
Evo ovde imas tacno i precizno kolika je bila naknada pre a kolika je danas i zaprepastices se.
http://www.beoland.com/images/zemlji...da/Naknada.pdf

gygy11 sa ssc http://www.skyscrapercity.com/showthrea ... 53&page=16

Odakle vam da je ekstra zona 80.000 rsd? To je tada bilo skoro 900EUR/m2, nije li mnogo s time opteretiti bruto kvadrat u izgradnji? Bila je nekada ekstra zona zaštite zelenila koja je bila u tom iznosu, ali to se odnosilo na Kalemegdan i Veliko ratno ostrvo, a ne na centar grada - faktički i nema izgradnje. Bila je ekstra zona poslovanja, a tako se i danas zove, ali nije 80.000 nego oko 45.000 RSD, ako se dobro sećam. U najgorem slučaju po grad, skraćivanjem ekstra zone poslovanja na prvu zonu (što se uistinu desilo 2010. i uticalo je na 20-ak projekata od Bulevara i Slavije do Kališa), investitori su uštedeli oko 30%, što je tada bila razlika. Drugim rečima, koji investitor bi za projekat koji ima svega 17.000 m2 nadzemno platio 12.000.000 EUR uređenje? Nešto ste pobrkali. Time ne kažem da nije bilo raznih uticaja na politiku. To je očigledno. Lično sam stava da bi razvoj grada bio mnogo veći i kvalitetniji da je svako radio svoj posao - da je Direkcija takse od uređenja koristila da oprema neopremljene zone, da su urbanisti i arhitekti poštovali svoj grad i ambijentalne celine, da su investitori lobirali za svoje, ali bili u obavezi da u startu plate sve dažbine.
 
20150523134452.jpg


20150523134513.jpg


20150523134520.jpg
 
Dišo, gde je ovo fotografisano? Deluje da su renderi friški. Uočljive su promene na fasadi. Već dugo nema informacija o ovom projektu, iako su svojevremeno početak izgradnje najavljivali za ovo leto.
 
To je prvonagradjeni rad izlozba je u holu RTS indtitut za arhitekturu stbije povodom 60 godina postojanja samo mislim da je ovo jos od ranije
 
Pise na panou 2006. god.
 
Igore, rad jeste pobedio na konkursu 2006. ali ovo nisu ti renderi. Tada je projekat izgledao ovako:

dva_kralja_1_010708.gif


Jasno se vidi da je projekat od tafa izmenjen. Pritom su ovi renderi što ih je direktor uslikao detaljniji, realističniji i imaju logo "Hiltona" na ulazu, a 2006. nije bilo ni pomena izgradnje hotela na toj lokaciji.

Dakle, mislim da su na ovim slikama što ih je Direktor postavio najnoviji renderi za "Hilton", tj. da je projekat za hotel ustvari samo razrada pobedničkog rada sa arhitektonskog konkursa 2006. :)
 
Nadam se mada, ovo
20150523134513.jpg


je jako slicno ovome sa znakom Hiltona
Hilton.jpg


edit:
U svakom slucaju imaju prostora da malo oplemene ovako dosadnu fasadu :)
 
Oživela je ova tema u pravom trenutku, baš da me podseti na deo intervjua koji je pre par sedmica "Nedeljniku" dao Andrej Jovanović, medijski eksponiranija polovina ex Marbo dvojca (drugoj je ime Bojan, ili Boka - kako ga je u celom intervjuu oslovljavao Andrej).

Elem, u tom "novinskom kazivanju", gospodin Jovanović je na jednom mestu, sasvim uzgred, gotovo između redova i s pola glasa, mada veoma ponosno, najavio dolazak hotela "Hilton" u Beograd. Pomislio sam tada: radi li se o (povratku) Dva kralja? Ili je u pitanju neko drugo rešenje na nekom sasvim drugom mestu?

Da vas ne lažem - tom drugom mestu sam se ponadao. Nije ovaj projekat najgori na svetu, nikako, ali mi je toliko "nit' smrdi, nit' miriše" da mu je pre mesto u Bulevaru Milutina Milankovića (gde bi, na našu žalost a njegovu sreću, bio jedan od najlepših objekata) nego u glavnoj beogradskoj ulici. Malo mi se utisak popravio posle susreta sa ovim "naherenim" detaljima, ali ne toliko da bih ga zavoleo - samo je prestao da mi bude totalno beskarakteran.

No, pustimo sad moj ukus i moje želje, suština je da je "buvica" puštena na prethodnoj strani potvrđena kao istinita - Bojan i Andrej grade "Hilton" u Beogradu.

I nekako je sve postalo logično: i to što je APR adresa za prijem pošte prebačena na istu gde pisma stižu i Deka Inženjeringu, i to što Zapp razrađuje projekat (radili ABlok)... što je sve, iznova, potvrdilo staru istinu - da dim uvek nekako nagovesti i vatru. :)

Čitavog intervjua nema na sajtu "Nedeljnika", a u delu koji je vidljiv - nema "Hiltona". Zato ću vam prekucati pasus u kome se pominje "Hilton", a sutra mogu ceo intervju da skeniram i da ga postavim ovde (ako vas, naravno, zanima).

Evo pitanja i kompletnog odgovora (da ne čupam iz konteksta):

"Šta je danas patriotizam u biznisu?
Ostati i opstati. Ostati u Srbiji, što pokazujemo Boka i ja, tako što su nam i deca započela biznis u Srbiji. Napravili su svoj brend BigPizza i posle godinu dana već zapošljavaju 350 ljudi. Oni razvijaju biznis koji ima perspektivu tek za pet do šest godina, ali rade i trude se, što nas čini veoma ponosnim.
Ali, dovodimo i veliki Hilton u Srbiju. Zašto da Hilton bude svuda osim u Beogradu. Tu smo naišli i na podršku gradske vlade i gradonačelnika Siniše Malog. I zato ja verujem da dolazi stabilnije vreme za naš region. Mnogo se više bojim svetske ekonomije..."

Izvor: "Nedeljnik", broj od 30. aprila 2015.

http://nedeljnik.rs/sr/2015/04/30/ekskl ... ro%C4%8Dno
 
Ako sam dobro shvatio ovo je render jos iz vremena kada su bili drugi vlasnici lokacije i u planu je bio poslovno stambeni objekat tako da se nadam da će se raditi skroz drugi projekat?
 
Mislim da su ti nade (kao i meni) sasvim na staklenim nogama. Ako sam dobro povezao konce (a čvorovit je to posao), prerađuje se stari projekat. Pomaka nabolje ima, ali se nadam da će biti i ubedljiviji kako bi se prvobitna utvara učinila karakternijom i srčanijom. Ova tačka u beogradskom mikrokosmosu, ipak, traži sugestivniji kreativni rukopis. To nipošto ne znači egzibicionizam, već samo malo više poštovanja spram značaja lokacije.
 
I na ovim novim renderima, koje je Direktor uslikao, stoji znak "Hiltona" na ulazu u objekat.

Možda se na ovom prvom baš i ne vidi najjasnije:

hilton-1.jpg


ali na ovom drugom se već jasno vidi dobro prepoznatljiv natpis:

hilton-2.jpg


@Minnheima

Možda ovo i neće biti jedini hotel iz "Hilton" porodice koji će se u narednom periodu graditi u Beogradu. Npr. u sklopu ABloka planirana je izgradnja poslovnog hotela, na samom uglu Omladinskih brigada i Jurija Gagarina. Ukoliko "Deka" i "Hilton" imaju dobru saradnju na ovom prvom objektu, možda je nastave i na Novom Beogradu, pa tamo npr. nikne "DoubleTree".

Slično kao "Delta" i IHG, koji zasad imaju tri zajednička projekta ("Crowne Plaza", i budući "Intercontinentali" u Beogradu i Ljubljani). Bilo je čak ideja i da beogradski "Park" postane "Holiday Inn", ali na kraju ipak nije došlo do te saradnje.
 
Vrh