Šta je novo?

Hilton Hotel [Hotel | 34 000 m²]

Homer Jay":vj2y5vsm je napisao(la):
........i modifikovanom) se danas gradi kompleks u Rajićevoj.

Inače, kao što je već neko na prethodnim stranama primetio i ovaj aktuelni projekat za Hilton u Kralja Milana je ustvari razrađen pobednički rad arhitekte Igora Marića, sa konkursa održanog pre nekoliko godina za poslovni objekat na ovoj lokaciji:
dva_kralja_2_010708.gif

.....

Hilton.jpg


Da li je u pitanju render ili šta već, ali "prerađeni" idejni projekat kao da je zauzeo veću površinu i približio se postojećoj zgradi na suprotnoj strani u Kralja Milutina. Kolonada u Kralja Milana je zastakljena.

Kada sam video ovaj najnoviji render, nije mi zasmetalo ni fasada ni gabariti, koliko to "zakidanje" ispod kolonada i "davljenje" Kralja Milutina, da se modernistička zgrada preko puta potpuno zakloni...a onda sam video ovaj stariji render...
 
Deluje sarkofagasto, baš kao i veliki brat u neposrednoj blizini.
 
relja":16zjo6mp je napisao(la):
Da li je u pitanju render ili šta već, ali "prerađeni" idejni projekat kao da je zauzeo veću površinu i približio se postojećoj zgradi na suprotnoj strani u Kralja Milutina. Kolonada u Kralja Milana je zastakljena.
.

Render je loše ubačen na fotografiju, verovatno je ovo rađeno na brzaka!
 
Urke":1ydw63oo je napisao(la):
relja":1ydw63oo je napisao(la):
Da li je u pitanju render ili šta već, ali "prerađeni" idejni projekat kao da je zauzeo veću površinu i približio se postojećoj zgradi na suprotnoj strani u Kralja Milutina. Kolonada u Kralja Milana je zastakljena.
.

Render je loše ubačen na fotografiju, verovatno je ovo rađeno na brzaka!

Obzirom da je spratnost zgrade ista na oba rendera, ova "greška" pruža sasvim različit utisak u odnosu na prvo rešenje.
 
BEZ BAZENA

PREMA projektu izloženom na javnoj prezentaciji do 14. novembra, svakoga dana od 9 do 15 časova u zgradi Gradske uprave grada Beograda, neće biti rekreativnog plivanja.

- Nijedan bazen nije planiran u sklopu hotela „Hilton“ - istakli su iz biroa ZAP

Dal je ovo normalno, uobicajeno za hotel iz ovog lanca i te kategorije???
Meni je to prilicno cudno... :roll:
 
laki72":1jzj6b3u je napisao(la):
BEZ BAZENA

PREMA projektu izloženom na javnoj prezentaciji do 14. novembra, svakoga dana od 9 do 15 časova u zgradi Gradske uprave grada Beograda, neće biti rekreativnog plivanja.

- Nijedan bazen nije planiran u sklopu hotela „Hilton“ - istakli su iz biroa ZAP

Dal je ovo normalno, uobicajeno za hotel iz ovog lanca i te kategorije???
Meni je to prilicno cudno... :roll:

Zašto da ne? Hilton nije luksuzni lanac hotela, već prevashodno poslovni hotel sa 4 ili 5 zvezdica.
 
laki72":d8oomdcn je napisao(la):
Dal je ovo normalno, uobicajeno za hotel iz ovog lanca i te kategorije???
Meni je to prilicno cudno... :roll:

код нас, да би хотел имао 5* мора да има базен. хотел са 4* може а и не мора. с обизром да ово неће бити хотел са 5*, онда им базен не треба
 
Hotel Moskva je primer toga. 4* jer ne poseduje bazen niti spa.
 
JohnnyLee":qy6198el je napisao(la):
laki72":qy6198el je napisao(la):
Dal je ovo normalno, uobicajeno za hotel iz ovog lanca i te kategorije???
Meni je to prilicno cudno... :roll:

код нас, да би хотел имао 5* мора да има базен. хотел са 4* може а и не мора. с обизром да ово неће бити хотел са 5*, онда им базен не треба

Hotel sa 5* ne mora da ima bazen, kriterijumi kategorizacije su podeljeni u 2 osnovne grupacije:obavezni i izborni elementi (bazen otvoren ili zatvoren/ za odrasle ili decu spada u izborne elemente i nosi odredjen broj bodova )
http://www.vhs.edu.rs/dokumenti/2013/ra ... Srbiji.pdf
 
ето, променили су. раније је базен био обавезан елемент за 5*
 
Hotel moskva samo malo da su poslovniji mogu da imaju vrh bazen u podrumu itako imaju viska vode
 
milos.tro":c9bpss3z je napisao(la):
JohnnyLee":c9bpss3z je napisao(la):
laki72":c9bpss3z je napisao(la):
Dal je ovo normalno, uobicajeno za hotel iz ovog lanca i te kategorije???
Meni je to prilicno cudno... :roll:

код нас, да би хотел имао 5* мора да има базен. хотел са 4* може а и не мора. с обизром да ово неће бити хотел са 5*, онда им базен не треба

Hotel sa 5* ne mora da ima bazen, kriterijumi kategorizacije su podeljeni u 2 osnovne grupacije:obavezni i izborni elementi (bazen otvoren ili zatvoren/ za odrasle ili decu spada u izborne elemente i nosi odredjen broj bodova )
http://www.vhs.edu.rs/dokumenti/2013/ra ... Srbiji.pdf

Hvala na korisnim informacijama.
Ja sam mislio da se uz `visu kategorizaciju` bazen podrazumeva.
Hvala jos jednom.
 
Render mi je sasvim u redu, samo kada bi mu ovaj cosak zaoblili da se uklopi sa zgradom sa druge strane.

Ne znam jel su na ovom starom ove zgrade pored bile deo istog projekta, ili to samo onako da popuni prostor..
 
Da bi dobio 5 zvezdica mora da ima minimalno 110 bodova tj. za garni hotel minimalno 100 za 5 zvezdica hotel, jednostavno ne može da sakupi 110 bodova bez jednog bazena za plivanje ili 100 bodova za garni hotel od 5 zvezdica. Dakle bez bazena sigurno nije sa 5 zvezdica hotel. Inače bazen je samo jedan od delova koji se boduje tu su još i neke stvari kao npr. a veoma bitne zamena posteljine, peškira, jastuka na dnevnom nivou i da ne nabrajam dalje jer bi se začudili koliki je stepen higijene u 5 zvezdica potreban da bi hotel mogao nositi naziv hotel sa 5 zvezdica. Postoje i stvari koje nisu u vezi higijene, ali su isto bitne, a tiču se 24h usluge itd. 5 zvezdica nije zezanje ako se želi imati u nazivu hotela, a to kod nas samo međunarodni brendovi uspevaju da sprovedu u svom hotelu.
 
Bazen nije neophodan da bi hotel imao 5* u Beogradu je to Hotel Allure Caramel by Karisma, u Novom Sadu Hotel Fortress Leopold I itd.
U Budimpešti npr. Le meridien,Marriot,Hilton,Sofitel itd.
 
FIRMA KMKM DUŽNA 650 MILIONA, A VODI IZGRADNJU HOTELA U BEOGRADU
Grade "Hilton", a račun im blokiran 531 dan
Marija Nikolić | 30. 11. 2014. - 22:55h | Komentara: 83
Račun firme „KMKM d.o.o.“, koja gradi hotel „Hilton“ na uglu ulica Kralja Milana i Kralja Milutina na Slaviji, u blokadi je već 531 dan za iznos od 644.594.694,55 dinara.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
543816_hilton_ff.jpg


Na pitanje kako je moguće da firma koja gradi tako luksuzni hotel ima račun u blokadi, direktor firme Dragan Lazarević potvrđuje dugovanja, ali kaže da će firma uskoro izaći iz blokade.

- To je jedan od repova prethodnih projekata, ali vrlo brzo će biti otklonjena blokada - objašnjava Lazarević.

n uverava da će firma brzo izmiriti svoje obaveze, jer iz hotelskog lanca „Hilton“ žele samo jasne i čiste projekte, bez nerešenih imovinsko-pravnih odnosa.

- Pregovori su počeli pre više od godinu dana. Dugo su predstavnici ovog hotelskog lanca tražili adekvatno mesto za hotel u Beogradu, proveravali su tržište, a sada projektanti iz ovog lanca razrađuju enterijerska rešenja - kaže on.

Celokupna investicija će iznositi 70 miliona evra.

- Gradnja bi trebalo da počne na proleće naredne godine. Rok za završetak radova je 18 meseci - kaže Lazarević.

Zanimljivo je da je firma najverovatnije i otvorena zbog projekta, što govori i sam naziv firme KMKM (Kralja Milana - Kralja Milutina) a to je ugao ulica na kom se nalazi zemljište.

Još 2007. firma KMKM je otkupila zemljište na toj atraktivnoj lokaciji. Tadašnje gazde imale su plan da naprave poslovne zgrade. Firma je, kako tvrdi Lazarević, 2012. godine promenila vlasnike, Lazarević kaže da su sada vlasnici fondovi iz inostranstva.

Na sajtu APR stoji da je firma „Porpentina holdings limited“ s Kipra vlasnik 90 odsto, Kompanija Novi dom akcionarsko društvo za proizvodnju, spoljnu i unutrašnju trgovinu i inženjering ima 10 odsto. Do pre tri godine vlasnici KMKM su bili Aleksandar Vlahović, Danko Đunić i Vojin Lazarević. Vlahović kaže da je iz firme izašao pre dve godine, a Vojin Lazarević tvrdi da je napustio firmu pre tri godine.

Hilton će imati 32.418 kvadrata

Hotel će s podzemnim etažama imati 32.418 kvadrata. U prizemlju hotela, uz Ulicu kralja Milana će pored ulaza biti lobi, bar i ekskluzivni prodajni prostor koji će se prostirati i na prvom spratu. Glavni restoran će biti na prvom spratu. Na drugom spratu će biti velika kongresna dvorana, a za osmi je predviđen „sky restoran“.

Izvor: Blic
 
Homer priznaj da radis u blicu kako da si ti sastavio clanak tj tvoje informacije iznjete ovdje na forumu
 
Pu, pu, daleko bilo, Direktore :D

No, drago mi je kada mediji - da l' slučajno, da l' namerno - razrade priče započete na forumu.
 
Ček, ček, ... "firma će brzo izmiriti svoje obaveze, jer iz hotelskog lanca „Hilton“ žele samo jasne i čiste projekte"

Znači da je naša država u pitanju ili naši građani tada "dug od 5 mil evra može da ostane i boli nas uvo"?

Ima li ikakvog načina da se ovi hohštapleri najure sa zapuštenog placa?
 
Hotel grade Bojan i Andrej, koji grade i blok 67a.
 
Meni ovo liči na situaciju iz serije "Budva na pjenu od mora"..
 
Vrh