Šta je novo?

GTC Fortyone - [Poslovni kompleks | 40 000 m²]

Počeli su pripremni radovi. Izvodi ih Exing. Uskoro će i objekat da krene.
 
18.09.

photo2823resizeresize.jpg
 
Pa kad sabereš broj spratova svake zgrade ne dođeš do 20, misaona imenica
 
Ovo ce biti naj detaljnije ispraceno gradiliste odlican pogled
 
malo pre je puklo nesto na gradilistu uz ogradu dok sam gledao sa terase, jos se dimilo kad sam uzeo da slikam i video sam sa dvogledom da jos nesto iskra ili tinja u rupi, rovokopac je kasikom zakacio to
posle 5 minuta puklo je jos jedanput samo od sebe, nikoga nije bilo blizu, opet se video dim

nisam siguran ali mislim da je to na liniji toplovoda u mom bloku ali ne znam kako se prostiru cevi posle raskrsnice

img0222resizeresize.jpg


img0225resizeresize.jpg


malo kasnije

img0228resizeresize.jpg
 
Pre će biti da su zakačili neki elektro kabl.
 
Kade se predaje projekat za dobijanje gradjevinske dozvole, mora da se prilozi i plan pozemnih instalacija. Tako da je investotor taj plan morao da nabavi. Jedino ako je nesto uradjeno mimo tog plana, ili onaj ko vodi pripremne radove nije obratio paznju na to.
 
Тачно, али ти планови неретко одступају од реалног стања. Додуше у мањој мери се то дешава на инфраструктурно уредном НБГ-у.
 
Kazete projektna dokumentacija , instalacija , danas kod mene u ulici koja nije dovljno siroka ni zonu za parkiranje da dobije , dosli su u 7 h da prikljuce susjednu zgradu na toplovod ,dva inzinjera iz toplana sa nekom skicom instlacija , jedan kaze cjev je ovdje , drgu kaze cjv je ovdje , traze magistralnu toplovodnu cjev prilicno veliku , pola ulice raskopase , nenadjose ,sutra nastvljaju ako dobiju dozvole
Posto radove nisu prijavili uredno sam pozvo sve moguce inspekcije , dosli su sminkeri , komunalni inspektor i inspektor za sobracaj , napisali kazen , toliko o papirima ,
 
Zanimljivo je što se ova zgrada, i sledeće dve faze grade prema LEED sertifikaciji
 
Gzthe.
Да ли си сазнао шта је био узрок експлозије?
 
Nisam isao kod cuvara da se raspitujem, ali poslao sam danas mail da mi daju zvanicnu informaciju pa cemo da vidimo da li ce da odgovore.
 
Somi303":4wnqhcs7 je napisao(la):
Шта то значи?

LEED (Leadership in Energy & Environmental Design) je američka origanizacija koja propisuje mere zelene gradnje. Evo njihovog sajta: http://www.usgbc.org/leed

Postoji gomila mera u svim disciplinama gradnje objekta koje se moraju sprovesti da bi se dobio sertifikat da je zgrada projektovana i izvedena u skladu sa merama zelene gradnje. LEED je možda najpoznatija organizacija, postoji ih još dosta.
 
Vrh