Šta je novo?

GTC "Ada Mall"

Premošćena je i Paštrovićeva, postavljen je drugi krak pasarele
a8596a59f96e40b8387533e2787c7507.jpg
d1729d7cefd49e22688d54106b146e55.jpg
7cebeb7225a423395333e7093c876f51.jpg
42edd0226129ef5378ce88f5001a150d.jpg
94c56667dd95d56dc68300f261a7d0c9.jpg


Послато са SM-N950F помоћу Тапатока
 
Највиши ниво (кров) ТЦ с малим паркиралиштем и поглед с њега:





















 
Treba da ukinu ove semafore i za vozila i za pešake ispod pasarele i iz Paštroviće.
Znatno bi se ubrzao protok vozila.
Pogotovo u špicevima
 
Ако се укине скретање лево у Радничку могло би.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Za tako nesto mora da se napravi novi nadvoznjak
 
Ne mora. Ako budu imali pameti ukinuće to levo skretanje.
Ta 3-4 auta po intervalu neka idu desno, ka kružnom toku mosta preko Ade, i preko tog toka nazad u Radničku ulicu ka Adi.
 
Treba napraviti kruzni tok kod semafora na adi i ispred jos jedan kod OMV pumpe. Onda moze se ukine semafor kod ada mola
 
Nadam se da odgovorni nemaju nedoumicu u vezi uklanjanja semafora i onemogucivanja skretanja iz Pastoriceve ka Obrenovcu; tj. da je se samo cekala ova pasarela.

Planirani dvosmerni tobogan ka Kirovljevoj jeste konacno i idealno resenje, ali nema razloga da se ceka izgradnja istog, vec bi trebalo odmah ubrzati saobracaj u toj deonici.

Dodatno, ne treba zaboraviti da ta 3/4 automobila, po intervalu, koja zele da skrenu ka Obrenovcu izazivaju i usko grlo za nesmetan uliv ka gradu.
Dvostruku stetu nanose toku...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=780212#p780212:28s8pmia je napisao(la):
neshaoct » Pet Okt 02, 2020 2:33 pm[/url]":28s8pmia]
Ta 3-4 auta po intervalu
3-4 automobila zato što zeleno traje 20 sekundi pa toliko i može da prođe.
Pre neki dan je za skretanje levo kolona bila do ulaza na hipodrom gore.
Ma koliko apsurdno to skretanje levo ipak znači
 
Субота-03.10.2020., баш велика гужва у саобраћају, од петље у Радничкој и силаска са рампе са Моста на Ади па све до раскрснице са улицом Светолика Лазаревића-Лазе. Био је судар у питању у тој раскрсници.

ада гужва у саобраћају.jpg
 
Nije to velika gužva u odnosu na, radne dane. Bude i ceo most kreni stani vožnja radnim danima. Vozači koji idu ka gradu zatvore raskrsnice kod Ade i Svetolika Lazarevića Laze, pa ne može da se skrene levo. Onda mi što skrećemo levo napravimo kolonu koja oduzme jednu traku ovima što idu pravo (a desna je sada žuta) i gužva se eksponencijalno povećava. Ceo kraj je u haosu jer semafori nisu dobro podešeni i samo saobraćajac može donekle da pomogne, ali trebao bi biti po jedan na sve tri raskrsnice.
 
Jesu li nešto usporili sa radovima ili mi se čini?

Od kako su premostili Paštrovićevu čini mi se da su radovi stali.
Skoro svaki dan prolazim ali ne vidim neki pomak
 
Nikada mi neće biti jasna ta kilavljenja oko posla. Uradi jedan posao, završi, pa pređi na drugi.

Zamislite da imate radove u kući i da vam majstor dođe danas pola sata, sutra ceo dan, a prekosutra ne dođe (a ima posla svaki dan za puno radno vreme)

Jedino mi pada na pamet da se čeka da se nešto osuši (ili se čeka neki materiajl), ali uvek ima nešto što može da se radi.

Organizacija posla loša, kao i svuda u Srbiji.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=782769#p782769:256ayifa je napisao(la):
astrodule » Ned Okt 11, 2020 10:34 am[/url]":256ayifa]Nikada mi neće biti jasna ta kilavljenja oko posla. Uradi jedan posao, završi, pa pređi na drugi.

Zamislite da imate radove u kući i da vam majstor dođe danas pola sata, sutra ceo dan, a prekosutra ne dođe (a ima posla svaki dan za puno radno vreme)

Jedino mi pada na pamet da se čeka da se nešto osuši (ili se čeka neki materiajl), ali uvek ima nešto što može da se radi.

Organizacija posla loša, kao i svuda u Srbiji.

Nevezano za ovu pasarelu jer privatnik radi, ali sto sto se tice drugih radova po gradu koje je angazovala drzava je problem sto te firmu imaju jednu masu radnika koju salju s posla na posao kolektivno izgleda. Pa zato zapocnu 5 poslova, rade na jednom malo, predju na drugi..........i tako uvek imamo situaciju da je posao do pola zavrsen i nema radnika na nekim mestima nedeljama..............bedno veoma
 
Ma jasno je to. Ja to zovem "iluzijom radova". Sve je raskopano, radi se na sve strane, a realno, sa boljom organizacijom bi sve bilo završeno mnogo brže, pa bi čak i te firme za iste pare ranije završile i više bi zaradile (kao i političari).

Ali, njima je u interesu samo da se priča da se mnogo radi, imaju masu koja ne razmišlja, samo glasa, a cene su prenaduvane pa opet ostvaruju enormnu zaradu.
 
Uveliko trošimo oktobar a kao da se ništa ne radi osim što su postavili drugi krak pasarele. Mogli bi malo da ubrzaju, najavili su potop.
Juče:
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg

Novina:
8.jpg
 
Dal se moze uci u podzemni parking iz Pastroviceve?
Nisam dugo bio, znam da je bilo zatvoreno
 
Izvor: Politika.rs

Mostom preko Radničke ulice tek prvog decembra
677z381_Pasarela,-Radnicka1.jpg

Korona usporila radove – sledi postavljanje ograde, panoramskih liftova i stepenišnih silaza, rasvete… Prelaz koji će povezati „Ada šoping mol” sa Čukaričkim rukavcem i Adom Ciganlijom.

Umesto da je već prohodan, pešački most koji će povezati „Ada šoping mol” sa Čukaričkim rukavcem i Adom Ciganlijom biće završen tek 1. decembra. To je novi rok predviđen aneksom ugovora između kompanije „GTC Srbija”, koja je sagradila i u maju 2019. otvorila prvi šoping mol na Čukarici, i firme „Bauvesen”, izvođača radova. Kašnjenje od tri meseca Peđa Petronijević, direktor „GTC Srbija”, koja je gradu donirala pasarelu od 100 metara vrednu 1,1 milion evra bez PDV-a, pravda koronom.

̶ Ona je usporila radove. Konstrukcija je premostila Paštrovićevu i Radničku ulicu i više neće biti zaustavljanja saobraćaja u tom delu grada zbog gradnje pasarele. Sledi postavljanje ograde, panoramskih liftova i stepenišnih silaza, rasvete... − ističe Petronijević.

Gradnja mosta najavljena je 2017. godine, kada je postavljen kamen temeljac za „Ada mol”. Tim mostom će pešaci i biciklisti direktno prelaziti sa jedne na drugu stranu Radničke ulice i moći će pravo da uđu odnosno izađu iz „Ada mola”. Radovi su počeli u maju ove godine i „Bauvesen” je imao 120 dana da završi projekat. Da li je samo pandemija virusa korona jedini razlog za kašnjenje ovog projekta i da li će do 1. decembra on biti okončan, juče nismo dobili odgovore iz „Bauvesena”.

Ideja o pešačkoj pasareli koja bi povezala Čukaričku padinu sa Adom Ciganlijom nije od juče niti je patent privatnog investitora kojem jeste pošlo za rukom da je i sagradi.

Grad je pre desetak godina imao naum da na taj način omogući brži i bezbedniji prelaz za pešake preko saobraćajno opterećene Radničke ulice, ali ga nije realizovao.

Pešački most pojavio se 2017. godine i u pobedničkom rešenju arhitektonskog konkursa za uređenje šireg područja Hipodroma, koje obuhvata i Staru šećeranu i lokaciju bivšeg „Jugopetrola” u Radničkoj ulici. Reč je o 55 hektara prostorne kulturno-istorijske celine od izuzetnog značaja – Topčidera. Pobednički tročlani tim arhitekata Marija Krsmanović Stringeta, Anđelka Badnjar i Milena Kordić predvideo je pasarelu iznad Radničke ulice kojom bi pešaci sa Ade Ciganlije mogli da uđu u kompleks Stare šećerene – planiran kao budući muzej industrije...

http://www.politika.rs/sr/clanak/464426 ... g-decembra
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=783236#p783236:2p96k85v je napisao(la):
Zion Williamson » Pon Okt 12, 2020 6:00 pm[/url]":2p96k85v]Dal se moze uci u podzemni parking iz Pastroviceve?
Nisam dugo bio, znam da je bilo zatvoreno
Može.
Otvorili su garažu
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=783560#p783560:2hlw7q1k je napisao(la):
Whiplash » Sre Okt 14, 2020 8:40 am[/url]":2hlw7q1k]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=783236#p783236:2hlw7q1k je napisao(la):
Zion Williamson » Pon Okt 12, 2020 6:00 pm[/url]":2hlw7q1k]Dal se moze uci u podzemni parking iz Pastroviceve?
Nisam dugo bio, znam da je bilo zatvoreno
Može.
Otvorili su garažu

Hvala. Bio sam juce i popeo se na krov iz Visoke.
Sad znam za ubuduce
 
Јуче касно поподне - нема ништа ново, сем, можда, арматуре поред лифтова:







 
Зашто се не мичу с мјеста скоро мјесец дана?
 
Vrh