Šta je novo?

GTC "Ada Mall"

to je 2km (gugl kaze 3min i opet zavisi od guzve) svakog dana, nekome i vise puta, na mesecnom nivou izadje i fina kilometraza i fina minutaza jer zaboravljate da se onda ima dodatni semafor ili mislite da se tu ukinu sva skretanja sem ulaska u adu? Znaci tih par vozila moraju da cekaju sa stotinama vozila u koloni i obisli par km da bi stigli negde jer nekome smeta bas to skretanje koje traje 10tak sekundi. Sebicno razmisljaju i ljudi kojima bas to skretanje ne treba. Ko ce nadoknaditi izgubljen novac i vreme? Ko nema apsolutno nikakve veze sa tom putanjom njemu je naravno bolje da skretanja uopste ne postoje, samo pravo ako moze do slavije.

Evo ti jos jedan primer ako idem od sajma i hocu u rusku ja moram da cekam na jednom semaforu, odem do mosta, okrenem se, dosao do drugog semafora i skrenuo u rusku, a sve se moze resiti dodavanjem male trake koja ce skrenuti ulevo kada vec ima semafor samo treba prosiriti taj deo bulevara, dakle par vozila obilaze i cekaju sa stotinama vozila i samo stvaraju dodatnu nepotrebnu guzvu samo zato sto ne postoji skretanje. Da ne pricam koliko to vremena oduzme kada su guzve, da guzve, a ne postoji skretanje pa se pitam zbog cega su guzve.
 
To levo skretanje ka Ruskoj neće nikad uvesti. Pre desetak godina sa izgradnjom podzemnog su se rešili levog ka sajmu iz pravca Čukarice i sajam je prodisao.

Dule i dva i meni kaže Google ali nek bude tri četiri a to je ipak manje nego čekanje u koloni.
A to za ukidanje levih skretanja si u pravu, Kneza Miloša je tipičan i lep primer. Ne vide da se tu neko bunio.
 
levo skretanje (imaginarno) ka ruskoj postoji, samo sto se trubi svaki dan jer ljudi verovatno ne znaju gde se mogu okrenuti pa se i tada stvara dodatna guzva i to je pojava svakog dana. Niko se ne buni za km kada je vec to tako, a da li ima logike to se niko ne pita. Evo ja pitam zasto ne mogu iz nemanjine od bivse z. stanice levo u km? Guzve preko dana nema, a i kada su guzve opet moram pravo, pa polukruzno, pa na semaforu desno opet stvarajuci dodatnu guzvu. Eto objasni mi.
 
Žiko, tako je. Neka bude i 5, mada nikada nema gužve između Paštrovićeve i skretanja na most jer tu nema semafora sve do Sajma.

@mariks Opet pitam, odakle kreće i gde ide taj što iz Paštrovićeve ide levo?

Igrom slučaja igrao sam odbojku u Pančiću i znam da možeš da se spustiš do Ade (OMV) nekim uličicama gde ne verujem da je gužva radnim danima.

Takođe, kada je gužva od OMV do Ada mola, ja idem kroz onu paralelnu ulicu iza OMV-a koja je prazna i tako izbegnem taj jedan čep.

Jeste gužva u Požeškoj, ali ne može sve da se prilagođava manjini koja na tom semaforu ide levo. Gomila vozača po automatizmu ide tamo gde je najkraće i ulazi u gužvu, a alternative skoro uvek postoje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=792843#p792843:1mriq1dr je napisao(la):
mariks » 9 minutes ago[/url]":1mriq1dr]levo skretanje (imaginarno) ka ruskoj postoji, samo sto se trubi svaki dan jer ljudi verovatno ne znaju gde se mogu okrenuti pa se i tada stvara dodatna guzva i to je pojava svakog dana. Niko se ne buni za km kada je vec to tako, a da li ima logike to se niko ne pita. Evo ja pitam zasto ne mogu iz nemanjine od bivse z. stanice levo u km? Guzve preko dana nema, a i kada su guzve opet moram pravo, pa polukruzno, pa na semaforu desno opet stvarajuci dodatnu guzvu. Eto objasni mi.

A zašto moraš baš u Kneza Miloša baš tu da skreneš. Ako ideš ka Tašu ili Pravnom, produži pravo pa skreni u Resavsku ili Beogradsku.
Ako ideš na drugu stranu, nema šta da radiš u Nemanjinoj.

Ako ti baš treba Kneza Miloša, zašto krećeš od Savskog trga?
 
pa onda nek se prilagodjavaju drugi, lepo je da se ukinu sva skretanja nekom ko iz zeleznika ili zarkova dolazi za beograd, ili ide da se leti brcka na adi pa nazad na dorcol. Dakle ili neka i oni traze alternativne rute ili neka dodaju jos 5-10min u putu u odnosu na planirano. E sad ako se ukinu sva skretanja kao sto bi neki voleli kako ce npr neko iz pravca sajma doci do tc-a npr ili do knez pumpe? Pa vecina bi odustala pre nego sto bi krenula. Sve ima svoje i naravno da svako gleda onako kako je njemu lakse. Napominjem da i meni veoma smeta posebno leti kada kod lidla cekam i vise desetina minuta ali ili ih ukalkulisem u voznju ili idem kad nije guzva. Ili bi da se i tu ukine levo skretanje jer svakako stvaraju guzvu pa nek se okrecu kod padine, svakako bi bilo manje guzve, a to je samo par minuta.

Pa recimo da imam nesto da zavrsim u nemanjinoj pa onda u kneza milosa, mislim nebitno je zasta mi treba pitanje je da li je opravdano ukinuto levo skretanje i da li ima logike ako cu ja istu guzvu napraviti samo na drugom semaforu i izgubicu vise vremena i novca. Ja se slazem da je ok da se ukine tamo gde je potrebno ali ako je vec ulica prazna, a semafor postoji neko mora postaviti pitanje cemu.
 
Iz Sajma do TC? Pa na kiflu pa levo pa u garažu - samo se stave putokazi onima koji ne znaju.

Od Sajma do Knez pumpe? Pa zašto bi neko išao na tu pumpu? Ima karticu za popust na Knezu? Neka natoči kada ide ka Sajmu.

Levo iz Nemanjine u Kneza Miloša je ukinuto verovatno upravo zato što retko ko ima da nešto obavi u tom potezu. To su prometni pravci i tu nema mesta nikakvim zastojima zbog levih skretanja.

Mislim da nema ljudi koji se često vozikaju i završavaju nešto po centru da se bune zbog ukidanja levih skretanja oko Kneza Miloša. Alternative postoje i svi ih koristimo.
 
tako je, tu se slazem, nije prometno to kod nemanjine pa se niko i ne buni ali to ne opravdava zasto je ukinuto. Nekome treba, nekome ne. Ja kontam da je verovantno veca guzva bila dok je stanica bila aktivna ali sada to zvrji prazno.

Tako je, imam karticu za knez pa moram da idem tamo da ne bih isao u batajnicu. Dakle razlozi postoje samo sto ljudi koji se tu ne krecu ili ne zive pa misle da znaju bolje. Za tc tesko da bi se neko snasao bez dobrih putokaza. Drugi primer je ako zivim oko parka na banovom i hocu u lidl, ako ne mogu da skrenem u pastrosicevu, a hocu u lidl ako nisam iz toga kraja pa da znam koja je ulica jednosmerna da bih preprecio (bio, umalo se nisam izgubio) onda moram pozeska, bvm, novi most, kruzni tok pa u radnicku. I u jednom i u drugom slucaju dodajem i vreme i kilometrazu poprilicno. Par kilometara i minuta kada se kaze ne zvuci mnogo, ali bih Vas pitao da li je mnogo da Vam bas ukinu skretanje ispred kuce pa da morate da kruzite jos par km i minuta umesto da ste vec usli u stan, pa jos svakodnevno.

Dakle isto kao kada bi rekli levo kod lidla treba ukinuti, neka se okrecu posle tempa. Oni cak i vecu guzvu stvaraju, kod tc-a bar stoji policajac koji regulise. Nekom ce zvuciti sjajno, nekome ne. Tako da tvrdim da najvece guzve nisu zbog nekog skretanja ulevo koje traje par sekundi vec postoje drugi razlozi vecinom navedeni.
 
ajmo kompromis, da mariks ne sipa vise benzin za po somica nego jednom nedeljno napuni ceo rezervoar a da, ako je u frci sa vremenom, dok on sipa benzin i tecnost za staklo na pumpi neko skokne do lidla, evo mogu ja, i uzme mu sve sto mu tamo treba.

taj dan dozvoliti sva leva skretanja u gradu, kome ne odgovara ne mora da vozi. ostalim danima umesto mariksovih potreba prioritet ipak staviti na potrebe vecine ucesnika u saobracaju
 
ja i punim jednom nedeljno, nekad redje nekad cesce, nego firma ima vise automobila pa kako kojem zatreba ;) za lidl moze, slazem se. Ipak su bitniji ljudi koji tu samo prolaze od onih koji tu zive. Ili jednostavno da ljudi sa zarkova, zeleznika, obrenovca... manje dolaze u centar na obostrano zadovoljstvo. :grand:
U principu treba zabraniti skretanje levo, pa kada se opet napravi guzva onda sve te strucnjake opet pitati u cemu je sad problem jer ocigledno bolje znaju od ljudi koji tu prolaze svaki dan. A pravi kompromis bi bio da se na apsolutno svakoj raskrsnici ukine levo skretanje i svi zadovoljni :) :pob:
 
Pa čekaj jel živiš kod parka ili nisi iz tog kraja :mrgreen: Jel se oseća smrad iz Topčiderke u Molu?
 
nisam iz tog kraja ali cirkulisem cesto tu, malo senjak malo b.brdo. Smrad se neki oseca od sajma pa do tempa, u molu ne znam, nisam bio odavno mada tamo koliko onaj wc smrdi samo moze biti poboljsanje :blah: :sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=792859#p792859:8l3l7g6x je napisao(la):
astrodule » Pet Nov 13, 2020 2:33 pm[/url]":8l3l7g6x]Iz Sajma do TC? Pa na kiflu pa levo pa u garažu - samo se stave putokazi onima koji ne znaju.

Od Sajma do Knez pumpe? Pa zašto bi neko išao na tu pumpu? Ima karticu za popust na Knezu? Neka natoči kada ide ka Sajmu.

Levo iz Nemanjine u Kneza Miloša je ukinuto verovatno upravo zato što retko ko ima da nešto obavi u tom potezu. To su prometni pravci i tu nema mesta nikakvim zastojima zbog levih skretanja.

Mislim da nema ljudi koji se često vozikaju i završavaju nešto po centru da se bune zbog ukidanja levih skretanja oko Kneza Miloša. Alternative postoje i svi ih koristimo.

Dule može i meni par prečica ?
Lazara Kujundžića je prečica do i od Padine ka BB , Lješka je dvosmerna a ostale po želji.
Kirovljeva isto nema skretanje u levo pa ne vidim da je bilo ko bio životno ugrožen zbog toga.

Skretanje levo ka Ruskoj je izuzetno opasno kao što je bilo levo skretanje ka sajmu. Na sajmu (i divlje ka Ruskoj i dalje) je bilo ozbiljnih sudara i zabranom su ukinute opasna mesta.
Isti slučaj je i skretanje ka Balkansko, Kneza Milošta i dalje da ne nabrajam. Raskrsnice su bezbednije i daleko prohodnije.

Opet isticati lične interese iznad društva, (kažem društva jer veliki broj ljudi gubi vreme) je pomalo detinjasto a još gore odbijati bilo kakav kompromis.
Išao sam više puta ka pelji Radnička kada je bilo gužve na levom skretanju iz Paštovićeve i uvek gledam da to skretanje izbegnem.
 
Kad smo vec u off-u ukinuti levo skretanje iz Kneza Milosa u Nemanjinu, pravi enormne guzve zbog par vozila.
 
Kako gužve kada tu postoji semafor isključivo za to skretanje, kada je na njemu zeleno ostalima je crveno?
 
Cela Kneza Milosa iz pravca Mostarske petlje se zagusi na raskrsnici sa Nemanjinom jer ceka da iz kontra smera prodje nekoliko vozila levo ka Nemanjinoj. Iz pravca Beogradjanke se istovremeno pali semafor za levo i pravo dok suprotan smer ceka. Ko ne prolazi ovuda moze da pogleda saobracaj na Google Maps i da se uveri gde nastaju guzve, odnosno posle koje raskrsnice se saobracaj normalizuje.
 
lepo ja kazem, ukinuti svuda leva skretanja na teritoriji celog grada i svi zadovoljni :) Svakom ce uvek negde nesto da smeta i nesto ce stvarati guzve po nekoj logici. Samo pravo i udri. Verovatno su leva skretanja uzrok guzvi na gazeli od 15h do 18h.

Skretanje levo ka Ruskoj je izuzetno opasno kao što je bilo levo skretanje ka sajmu. Na sajmu (i divlje ka Ruskoj i dalje) je bilo ozbiljnih sudara i zabranom su ukinute opasna mesta.

Apsolutno bi bilo bezbedno da postoji traka za levo skretanje, kao npr u jurija gagarina, deo pred skretanje obeleziti za levo, a ostale dve trake dozvoliti pravo na toj kratkoj relaciji tj zutu traku na tom kratkom delu ukinuti. Potpisujem da se guzve ne bi povecale ni 1%. Opasno je bilo kada su svi jurili tuda, sada kada saobracajci gotovo svaki dan tu stoje sa radarom nekako se mnogo bezbednije prolazi. Za skretanje od ade ka sajmu npr se slazem, ovako nije bezbedno posebno jer tu svi daju gas, posebno ovi sto se uguravaju preko reda desno za autoput ali tu je blizu ispod mostara polukruzno tako da se ne gubi mnogo mada nema znakova pa opet neko promasi. Saobracajci bi tu takodje dosta pomogli dok se ne nauci kako se vozi.

Ukinuti nekome skretanje ispred kuce zarad "dobrobiti drustva" nema apsolutno nikakvog smisla jer ono sto je dobro po jedne lose je za druge. Ili ljudi koji zive u tim krajevima se ne pitaju i ne smatraju se drustvom. Uglavnom skretanje ostaje kao sto smo videli tako da nema potrebe da se dalje stvara offtopic.
 
Јуче, радови су у застоју, тек понешто ситно се уради:







































 
Baš me zanima kako će rešiti ulaz u TC između ostalog i zbog radnog vremena TC-a koje nije 24 sata dnevno za razliku od pasarele.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=793058#p793058:2wt7b537 je napisao(la):
operic » Sub Nov 14, 2020 12:19 pm[/url]":2wt7b537]Kako gužve kada tu postoji semafor isključivo za to skretanje, kada je na njemu zeleno ostalima je crveno?
Pa postoji semafor i za levo skretanje u Radničku iz Kirovljeve. Isto je zeleno a svima ostalo crveno pa vidiš da opet traže da se ukine to skretanje
 
Nešto mi se čini da ni pored ove korone domaći neimari neće shvatiti koliko je pogrešno svuda ugrađivati liftove za pasarele i pešačke prelaze preko mostova kada to može (i mora) da se rešava rampama.
 
Nije, malo više truda i odradi se spirala.
Projekat pre korone.
 
Vrh