Šta je novo?

GTC "Ada Mall"

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=691373#p691373:7fefkynd je napisao(la):
MC_ » Ned Dec 22, 2019 1:16 pm[/url]":7fefkynd]Meni su neshvatljivi ljudi koji uopste idu u sopimg molove (trzne centre).
Kakva je to psihologija?

Klasican hajp,ali proci ce i to
 
Suluda je marketinška strategija odvraćati ljude od korišćenja WC-a u tržnim centrima. Naprotiv, treba da privučeš ljude da pišaju kod tebe, ali tako da malo zavučeš klonju, kako bi bili primorani da šetaju kroz centar i eventualno potroše neku kintu. Trgovcima je uvek interes prvo da te navuku da uđeš, a onda krenu da te ubeđuju da kupiš :D

Inače, glede kafe u papirnim čašama, ne mogu, a da ne vidim izvesnu gordost "Starbaksa" u svom medijskom nastupu u Srbiji. Sajt im je jadan, društvene mreže polumrtve, otvaranje novog lokala su najavili skromnije nego šarene praznične čaše. Ili je u pitanju potpuna inertnost i (začuđujući) amaterzam, ili je u pitanju drčnost, u fazonu: "Mi smo j*beni Starbaks, j*be nam se da se reklamiramo" :kafa:
 
Pa pitanje je da li im je zaista reklama potrebna. Ne znam kako je u svetu, ali zaista mislim da im reklama ne treba. Sa druge strane imamo Mek koji se baš dosta reklamira. Šta je bolje - nemam pojma, menadžeri valjda znaju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=691366#p691366:1o62y7fk je napisao(la):
operic » Ned Dec 22, 2019 1:03 pm[/url]":1o62y7fk]sušači se nalaze isto gde i sapuni i slavine - iza ogledala, imaju senzore.

daj boze da ima i da rade. Bilo je par ljudi u wcu i svi su se grabili za te salvetice kojih je nestajalo. Svakako i da ih ima nema opravdanja za aljkavost i neizdrzljiv smrad. No dobro, nekom smrdi nekom mirise...
 
Homer Jay":17qflp8m je napisao(la):
Inače, glede kafe u papirnim čašama, ne mogu, a da ne vidim izvesnu gordost "Starbaksa" u svom medijskom nastupu u Srbiji. Sajt im je jadan, društvene mreže polumrtve, otvaranje novog lokala su najavili skromnije nego šarene praznične čaše. Ili je u pitanju potpuna inertnost i (začuđujući) amaterzam, ili je u pitanju drčnost, u fazonu: "Mi smo j*beni Starbaks, j*be nam se da se reklamiramo" :kafa:

Toliko su popularni da ljudi sami sire preko neta info o njima, bukvalno su za dzabe dobili reklamu non stop. A i realno koliko sam cuo taj lokal i nije nesto za reklamu, na sred trznog centra.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=691385#p691385:1txun2f7 je napisao(la):
Assad84 » Ned Dec 22, 2019 2:18 pm[/url]":1txun2f7]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=691373#p691373:1txun2f7 je napisao(la):
MC_ » Ned Dec 22, 2019 1:16 pm[/url]":1txun2f7]Meni su neshvatljivi ljudi koji uopste idu u sopimg molove (trzne centre).
Kakva je to psihologija?

Klasican hajp,ali proci ce i to

Hajp kazes? Hajp koji traje 70 godina od kad je otvoren prvi na svetu. Vidim prolazi tako sto se otvaraju sve veci i veci i u svakom delu grada cak i kod nas. Vole ljudi.
 
Pazi jeste delimicno tacno to sto govoris,ali dosta se u svetu i zatvaraju jer su se ljudi zasitili toga evo u zapadnoj Evropi ljudi vikendom ne idu u soping mol kao mi nego idu u prirodu,radnim danom se pogotovo ne ide jer se vise radi,i nikako nije tamo najjeftinija kupovina vec preko interneta i to ih sve vise gura ka neisplativosti,mislio sam da je konkretno hajp kod nas.
 
Ne bi baš rekao da ne idu subotom u kupovinu. Tržni centri, velike radnje su subotom pune kupaca. Nedeljom kad ništa ne radi idu u prirodu.
 
Potpuno pogrešna teza da u zapadnoj Evropi ljudi ne idu toliko u tržne centre ili kupovinu. Prošlo leto sam bio u Essenu, bukvalno svaki dan sam provodio u centru grada i cela pešačka zona je bila prepuna ljudi. A pošto to uopšte nije nekakav turistički grad, to su bili mahom stanovnici tog grada. I pešačka zona, sve prodavnice u njoj, svi tržni centri, bili su prepuni. Zatim sam bio u u tržnom centru u Oberhauzenu, u tržnom centru CentrO koji je najveći u Nemačkoj, subota, skoro ceo dan tamo, prepun tržni centar. Šetalište pored tržnog centra, posle zatvaranja u 18h, takođe prepuno.
 
Dajte ljudi, nije to ništa prolazno, internet kupovina definitivno preotme deo mase, ali opet će preko 80% ljudi radije da ode u radnju da kupuje, a posebno u tc gde ima sve na jednom mestu.

To što na zapadu idu daleko više u prirodu i uopšte više vole da provode vreme na javnim površinama, umesto kao kod nas po kafićima, je prosto deo njihove kulture, obrazovanja i dr. faktora, ali idu itekako oni i dalje po tržnim centrima, studirao sam deo u Francuskoj i imam užu rodbinu u Holandiji gde idem često i tržni centri su bili puni kad sam ih posećivao.
 
ko će da ide u prirodu po mrazu, kiši ili na 35 stepeni? zimi u pet popodne kad je već mrak a tržni centri prijatno osvetljeni i ususkani? tržni centri svakako imaju smisla čak i kad bi kupovina pretežno prešla na internet jer ljudi tamo i ne idu samo zbog kupovine, već i da se prošetaju, promene mesto, posede po kafićima i restoranima, naročito po neprijatnom vremenu (sto je realno većina vremena u beogradu). iz mog iskustva iz SAD izumiru samo molovi na lokacijama koje gube populaciju. tamo gde se populacija uvecava molovi se uvećavaju i renoviraju - ovako s nogu mogu da odmah nabrojim pet molova koji su u poslednjih pet godina dodavali krila, parkinge, prosirivala se ili temeljno renovirala.
 
Ako ništa bar možeš da odeš vidiš , probaš i naručiš preko neta.
 
Aj nek je sa srećom
31bb8a37626c01f2a830f2650234a61c.jpg
d06d9d34b4966420c4966edb152d958f.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=691575#p691575:3jlpia9o je napisao(la):
bushwick » Pon Dec 23, 2019 2:31 am[/url]":3jlpia9o]ko će da ide u prirodu po mrazu, kiši ili na 35 stepeni? zimi u pet popodne kad je već mrak a tržni centri prijatno osvetljeni i ususkani? tržni centri svakako imaju smisla čak i kad bi kupovina pretežno prešla na internet jer ljudi tamo i ne idu samo zbog kupovine, već i da se prošetaju, promene mesto, posede po kafićima i restoranima, naročito po neprijatnom vremenu (sto je realno većina vremena u beogradu). iz mog iskustva iz SAD izumiru samo molovi na lokacijama koje gube populaciju. tamo gde se populacija uvecava molovi se uvećavaju i renoviraju - ovako s nogu mogu da odmah nabrojim pet molova koji su u poslednjih pet godina dodavali krila, parkinge, prosirivala se ili temeljno renovirala.

upravo se tad i ide u prirodu, kad je toplo i kad je mraz na cist vazduh. Kad je toplo malo planina, avala je blizu, malo neki izlet, ada... kada je sneg onda snezne carolije... imunitet se nece sam formirati. Nego vole ljudi da budu vidjeni u masi, posebno nas narod, jos kad bi mogli i auto da parkiraju ispred kafica u trznom centru to bi bila nirvana za nas... Posle cim je ispod 10c hladno mi je, a iznad 25-30 vrucina mi je. Meni su tc-i ok za kupovinu ili za decurliju, ali za izlet... i sam se cudim kada hocu nesto da kupim, a ono ne mogu da prodjem od ljudi sa decom ili koji setaju, razgledaju... Nikad nisam niti cu da sednem u kafic ili restoran u tc-u pored toliko dobrih i boljih po gradu. Jedino sto pojedem neki otrovni fast food kada sam izmoren i smoren od kupovine (obicno sa zenom :) ). Sto rece clan gore, sve je to deo obrazovanja, kulture i navike...
 
Potpuno se slažem sa mariksom, po mom mišljenu šoping mol je namenjen za tinejdžere i klince. To se i vidi po ponudi hrane, zabave. Kad odem a idem 2,3 x godišnje ostanem sat sat ipo. Tačno bih izgorela da mi je zabava da šetam u krug po tržnom centru i skupljam viruščine iz onog zatvorenog vazduha.
 
To sto neko ode par puta godisnje ne znaci da drugi ljudi ne odlaze u kupovine mnogo cesce. Da je klincima namenjen TC odavno bi se svi TC zatvorili.

Sto se tice Ade, kaze sestra koja radi u prodaji, da samo petak, subota i nedelja ima love, ostalim danima mrtvo skroz.
 
Zao mi radnika Starbucka. Nisu ni svesni sta ih ceka. Mada mozda budu imali manje posla nego onaj u Rajicevoj. Tamo je non stop red koji se proteze van ulaznih vrata. Premali lokal su uzeli realno.
 
nažalost pokazalo se da je poseta Ada mall loša pa makar imali i Starbucks biće prazan .....
76be894bdbb89433c12527505b42596e.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da se razumemo nemam pojma kakva im je posećenost ili promet u kasama ali to što radnja nema promet ne znači da tc nije posećen. Kad sam išla u Big na Karaburmi 1% ljudi nosi kese u rukama, ostali šetaju po Tc u krug i blejače.
 
BigFashion je za Ada mall svetlosnim godinama daleko sto se tiče ponude pre svega zbog Inditexa .. znam ljude koji samo zbog najveće Zare u gradu krenu sa NBG na Karaburmu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel ima nekih konkretnih cifri u vezi rada Ada Malla, tj poredjenja sa ostalim trznim centrima?
 
Синоћ, у среду, око пола осам, далеко од тога да није било посетилаца, на свим нивоима. "Старбакс" је у приземљу, у холу, није у закупљеном локалу:























 
Ubedljivo najlepši tc u gradu. Jedino mu nedostaje neka kvalitetna radnja za uredjenje doma, tipa Coincasa ili Zara Home. Moglo bi umesto onog bzv Home Mini-ja.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=691479#p691479:ixql2cki je napisao(la):
Assad84 » Ned Dec 22, 2019 6:43 pm[/url]":ixql2cki]Pazi jeste delimicno tacno to sto govoris,ali dosta se u svetu i zatvaraju jer su se ljudi zasitili toga evo u zapadnoj Evropi ljudi vikendom ne idu u soping mol kao mi nego idu u prirodu,radnim danom se pogotovo ne ide jer se vise radi,i nikako nije tamo najjeftinija kupovina vec preko interneta i to ih sve vise gura ka neisplativosti,mislio sam da je konkretno hajp kod nas.

Ne idu već prave haos, danas je recimo bila kolona od par kilometrana na autoputu. Prvo sam mislio da je neki udes , isključim se i krenemo kroz Zweibrücken pa da lokanim putem da dođemo do Fashion Outleta i tu upadnemo u gužvu i preko 90 minuta smo se klackali do parkinga. Sa svih strana haos kolone, autoput sa suprotne strane od Pirmasensa isto dugačka kolona. Parking koji ima 2900 mesta prepun , ko zna koliko prišljamćenih, parkiranih po ćoškovima pa su čak i na zelenim površinama uglavili. Samo okretanje za 180 stepeni i nazad.


Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 1

 
Vrh