Šta je novo?

Gradski izbori 2018.

Mnogo pitaš, direktore.

Nego da ja tebe pitam upravo to što ti mene pitaš. :mrgreen:

Dakle, kako da dođe do smene aktuelne vlasti (?). Izborima koji će ponovo biti pokradeni i naštelovani (?).

Vidimo da od 1990. godine do danas nema NIJEDNOG pozitivnog efekta opozicionog delovanja u Srbiji. N-I-J-E-D-N-O-G.

Sa druge strane, čak i ono malo što je negde na lokalu na mišiće jedva postignuto, tokom vremena je ANULIRANO. A-N-U-L-I-R-A-N-O.

Učinak opozicije u Srbiji ne postoji, i naravno da se zbog toga ponašanje takve "opozicije" budno prati i dovodi u pitanje njeno istinsko postojanje, aktivnost i svrsishodnost.

Direktore, kako da se sruši aktuelna vlast (?).


I to za početak na lokalnim izborima, jer oni zahtevaju najmanje trošak u materijalnim i ljudskim resursima, koje sadašnje korumpirane stranke imaju u izobilju.

Bili su proletos lokalni izbori u Beogradu.
I... šta se dogodilo na njima (?).
 
roland":sssjai0j je napisao(la):
Nisam ni spominjao opoziciju kao primer zdrave politčke snage. Moja tvrdnja je da se samo izlaskom na izbore i glasanjem za nove autentične političke pokrete koji znaju da artikulišu potrebe poštenih i obespravljenih običnih građana politički sistem može dovesti u red. I to za početak na lokalnim izborima, jer oni zahtevaju najmanje trošak u materijalnim i ljudskim resursima, koje sadašnje korumpirane stranke imaju u izobilju.
Ti tvrdiš da ne treba izlaziti na izbore, nek sadašnje korumpirane stranke i pojedinci vladaju ovom zemljom još milion godina, i negde u nekoj budućnosti će se taj sistem promeniti, da li sam od sebe, ili usled udara komete, atomskog rata ili invazije vanzemaljaca, to će videti naši čukun-čukun-unuci.
Pošto kao konačni rezultat tvog stava imamo očuvanje ovakvog nakaradnog sistema, ja jedino što mogu da zaključim da si ti prikriveni agitator za očuvanje ovog sistema, da li iz neznanja ili nečeg drugog, neću da ulazim, jer na ovom forumu širiš poruke koje, u rezultanti, vode očuvanju ovog nakaradnog sistema.

Znaš kako, ovo što ti meni ovde imputiraš - mogu da imputiram i ja tebi.

Ti, druže, svojim izlaskom na ovakve "izbore", na ovakvoj tzv. političkoj sceni, unapred svestan da će biti pokradeni (kao uostalom i svi do sada) - daješ zeleno svetlo vlastima da u dogovoru sa svojom "opozicijom" - ostanu na vlasti još 4 godine.
Shvataš li, svojim pojavljivanjem na tzv. biračkom mestu si im unapred omogućio da te naprave budalom.
Da li je to iz neznanja ili nečeg drugog, ni ja neću da ulazim.
 
I ne odgovori ti meni vec kontriras i postavljas isto pitanje znaci odgovora nema ...plan nemas ...samo uprazno vrtis na ovoj temi ...
 
Mladi ne okaljani sposobni ljudi da preuzmu neku raspalu opstinu da se pokazu tu i postepeno da rastu i da ne uzimaju uz sebe vec ukaljane i potrosene politicare ...
Znam da zvuci komplikovano i utopiski ali je moguce ...
Desavalo se i u drugim zemljama ...Ali postajace sbe teze zbog uhodane masinerije av ...koji oce sve od mz pa na vise...
 
Mnogo utopijski zvuči. Pretpostavljam da pod "mladi i neukaljani" aludiraš, između ostalih, na "Ne da(vi)mo Beograd". Ali, ako je NDBGD na domaćem terenu dobacio do nepunih 4%... Čemu da se takvi pokreti nadaju na nacionalnom nivou, gde ih generalni milje daleko manje simpatiše?
Naročito u budućnosti, kada će dobijati sve manje medijskog prostora. Zapravo, paradoks je da su najviše (a opet izuzetno malo) medijskog prostora i oni i DJB i treći dobijali dok nije postojao veći opozicioni blok. Mic po mic, verovatno vrlo nerado, ali mediji će (i opozicioni i režimski, svaki na svoj način) početi da percipiraju Savez za Srbiju kao jedinu alternativu Vučiću. I tada će i javno mnjenje prestati da obraća pažnju na sve ostale. Sudbina SPO-a iz 2000. godine.

Opet, u odnosu na tvoju utopiju, ovo o čemu Vladivoje priča je ludilo.

E, da, za slučaj da se opet pojavi neki spinerski pametnjaković, moj program je da ovo zlo treba da pobedi bilo ko što je pre moguće.
Onda lustracija i apsolutna zabrana SNS-a, SRS-a i SPS-a (zajedno sa pojedincima iz DOS-a, koji su se obogatili do 2012/14. godine, recimo Dinkić Mlađan i Đelić Božidar).
I onda slobodni izbori.
Pa ću da glasam za program kakav nudi NDBGD. Eto.
 
Ne nisam mislio na nikog od postojecih vec totalno nova ekipa da krene ne mora iz bg moze iz nekog manjeg mjesta da se dokaze i da se siri da ima jasne principe planove i jasan plan odabira kadrova...Ali niko nije voljan da preuzme toliko veliki zalogaj
Pojavi se po koja grupa kao oni pokret za kraljevo itd ...
Ali tu sns brzo stupa u akciju ...i sabija to ...
 
I zato je to nemoguća misija. Da li mi veruješ da sam ja sve pod onim šuntavim Tadićem (za koga sam čuo danas da će ipak ići u SZS) verovao da Pirati, Anonimusi i razni slični mogu da se nadaju nečemu? Sada je to naučna fantastika.
E, neka se makar vrate takvi uslovi, pa da pričamo.
 
Opet, u odnosu na tvoju utopiju, ovo o čemu Vladivoje priča je ludilo.

Eeee, pa onda je, po tebi, velika većina građana zaražena ludilom.

Ali, dragi moj, nije tako, a i ti sve to sam znaš, ali se praviš mnogo nevešt.

E, da, za slučaj da se opet pojavi neki spinerski pametnjaković, moj program je da ovo zlo treba da pobedi bilo ko što je pre moguće.
Onda lustracija i apsolutna zabrana SNS-a, SRS-a i SPS-a (zajedno sa pojedincima iz DOS-a, koji su se obogatili do 2012/14. godine, recimo Dinkić Mlađan i Đelić Božidar).
I onda slobodni izbori.

Bojim se da si upravo ti jedan od spinerskih pametnjakovića.

Kako misliš da se ovo zlo pobedi na izborima (?). Ajd' bar pokušaj da objasniš onima kojima je jasno šta su "izbori" i kojih ima više od polovine izbornog tela.
 
Ne nisam mislio na nikog od postojecih vec totalno nova ekipa da krene ne mora iz bg moze iz nekog manjeg mjesta da se dokaze i da se siri da ima jasne principe planove i jasan plan odabira kadrova...Ali niko nije voljan da preuzme toliko veliki zalogaj
Pojavi se po koja grupa kao oni pokret za kraljevo itd ...
Ali tu sns brzo stupa u akciju ...i sabija to ...

Tako je, direktore.

I kako onda na legalan, legitiman i civilizovan način skinuti vlast u Srbiji (?).
Ajde, kako (?).
 
U redu. Zvanično pozivam sve normalne forumaše da ignorišu sve agresivne b... što ću i ja da uradim. Pa neka pišu sebi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=566897#p566897:1fgqbm3m je napisao(la):
Vladivoje » Wed Sep 12, 2018 2:02 pm[/url]":1fgqbm3m]
roland":1fgqbm3m je napisao(la):
Nisam ni spominjao opoziciju kao primer zdrave politčke snage. Moja tvrdnja je da se samo izlaskom na izbore i glasanjem za nove autentične političke pokrete koji znaju da artikulišu potrebe poštenih i obespravljenih običnih građana politički sistem može dovesti u red. I to za početak na lokalnim izborima, jer oni zahtevaju najmanje trošak u materijalnim i ljudskim resursima, koje sadašnje korumpirane stranke imaju u izobilju.
Ti tvrdiš da ne treba izlaziti na izbore, nek sadašnje korumpirane stranke i pojedinci vladaju ovom zemljom još milion godina, i negde u nekoj budućnosti će se taj sistem promeniti, da li sam od sebe, ili usled udara komete, atomskog rata ili invazije vanzemaljaca, to će videti naši čukun-čukun-unuci.
Pošto kao konačni rezultat tvog stava imamo očuvanje ovakvog nakaradnog sistema, ja jedino što mogu da zaključim da si ti prikriveni agitator za očuvanje ovog sistema, da li iz neznanja ili nečeg drugog, neću da ulazim, jer na ovom forumu širiš poruke koje, u rezultanti, vode očuvanju ovog nakaradnog sistema.

Znaš kako, ovo što ti meni ovde imputiraš - mogu da imputiram i ja tebi.

Ti, druže, svojim izlaskom na ovakve "izbore", na ovakvoj tzv. političkoj sceni, unapred svestan da će biti pokradeni (kao uostalom i svi do sada) - daješ zeleno svetlo vlastima da u dogovoru sa svojom "opozicijom" - ostanu na vlasti još 4 godine.
Shvataš li, svojim pojavljivanjem na tzv. biračkom mestu si im unapred omogućio da te naprave budalom.
Da li je to iz neznanja ili nečeg drugog, ni ja neću da ulazim.

Bojkot izbora jer se unapred zna da su pokradeni je druga stvar u odnosu bojkot izbora jer su sve stranke iste i korumpirane. Koliko vidim ti si pristalica drugog stava, da treba bojkotovati izbore jer su svi na političkoj sceni isti i nema šanse da se pojavi neki pokret ili stranka koja nije teledirigovana iz inostranstva ili od strane postojećeg establišmenta.

Hajde da napravimo jedan misaoni eksperiment. Pretpostavimo da se ljudi sa Beobuild foruma politički organizuju i odluče da urade jednu od sledeće 2 stvari:
- da prihvate tvoj stav, bojkotuju sve izbore i naprave kampanju da se bojkotuju izbori
- da odluče da izađu na lokalne izbore sa svojim programom koji su utvrdili samostalno, demokratski i bez ikakvog uticaja sa strane (znači nismo sigurno Soroševi plaćenici ili DB-ovski kontrolisani opozicionari)

Konsekvence prihvatanja stava broj 1: pokušavamo da ubedimo što veći broj ljudi da bojkotuju izbore, uspevamo da ubedimo oko 20% biračkog tela (od toga je polovina glasala na prethodnim izborima). Kao rezultat naše kampanje, izlaznost na izborima pada, sa 51%(koliko je bilo na poslednjim lokalnim izborima u Beogradu ove godine) na 41% (uspeli smo da smanjimo izlaznost za 10%). I šta se dešava? Ništa. Legalnost rezultata izbora ne zavisi od izlaznosti. I da izađu 2 čoveka na izbore, izbori bi bili legalni. Možda ne bi bili legitimni, ali bi bili legalni.

Konsekvence prihvatanja stava broj 2: pokušavamo da ubedimo što veći broj ljudi da prihvate naš program i glasaju za našu listu na lokalnim izborima. I u ovom slučaju uspemo da ubedimo 20% biračkog tela, s tim da jedna polovina njih su apstinenti i nisu glasali na prethodnim izborima. Kao rezultat naše kampanje izlaznost se povećava sa 51% na 61%, i Beobuild lista osvaja trećinu mandata. I da li se sa trećinom mandata može započeti demontiranje sistema? Mislim da može, to je već jedna respektabilna politička snaga.

Kao što vidiš, uz iste ljudske i materijalne resurse, i isti broj ljudi koje su prihvatili poruku od jedne nekompromitovane političke organizacije jedan stav vodi očuvanju korumpiranog sistema dok drugi vodi demontaži sistema.
 
Tako sto iskorists jedne protiv drugih i pobjede treci a za to vrijeme gradis nove ljude sa novim idejama ...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=566933#p566933:3f7tfb8n je napisao(la):
Vladivoje » Sre Sep 12, 2018 2:40 pm[/url]":3f7tfb8n]
Ne nisam mislio na nikog od postojecih vec totalno nova ekipa da krene ne mora iz bg moze iz nekog manjeg mjesta da se dokaze i da se siri da ima jasne principe planove i jasan plan odabira kadrova...Ali niko nije voljan da preuzme toliko veliki zalogaj
Pojavi se po koja grupa kao oni pokret za kraljevo itd ...
Ali tu sns brzo stupa u akciju ...i sabija to ...

Tako je, direktore.

I kako onda na legalan, legitiman i civilizovan način skinuti vlast u Srbiji (?).
Ajde, kako (?).

Nikako. Apsolutno ne postoji mogućnost da se bilo šta značajano promeni, ni legalnim i civilizovanim putem, a pogotovo ne nasiljem. Ako jedna Francuska, Nemačka, Italija, pa čak ni SAD, ni V. Britanija ne mogu ga učine ništa da promene političko uređenje svojih zemalja koje su takođe pod potpunom kontrolom, zašto bismo mi uopšte ubeđivali sebe da možemo nešto značajnije da promenimo.

Moje mišljenje je da kao nacija moramo da postanemo maksimalno strpljivi, skromni i da čekamo bolja vremena gde bi na svetskom nivou moralo da dođe do drastičnih promena. Ukoliko do toga ne dođe, biće nam i dalje jako teško. Neke naznake ipak govore da do promena dolazi, ali Srbin kao po običaju, poslednji shvata suštinu.
 
Konsekvence prihvatanja stava broj 2: pokušavamo da ubedimo što veći broj ljudi da prihvate naš program i glasaju za našu listu na lokalnim izborima. I u ovom slučaju uspemo da ubedimo 20% biračkog tela, s tim da jedna polovina njih su apstinenti i nisu glasali na prethodnim izborima. Kao rezultat naše kampanje izlaznost se povećava sa 51% na 61%, i Beobuild lista osvaja trećinu mandata. I da li se sa trećinom mandata može započeti demontiranje sistema? Mislim da može, to je već jedna respektabilna politička snaga.

Znaš šta, korumpirane stranke mogu samo da naprave kompromitujuće izbore, kakvi su i do sada svi redom i bili od 1990. do 2018.

Naravno da sam za demontažu ovakve idiotarije od sistema koji nam je spolja nametnut.

Znaš li kakva je infrastruktura i organizacija pokreta potrebna da bi se izveli apstinenti na izbore (?).
To sve mora da bude maksimalno organizovano i što je najbitnije - sa ljudima koji su čvrstog moralnog i svakog drugog karaktera.

Dakle, prvo takve ljude treba okupiti, a onda osnovati neko kolektivno telo koje bi imalo organizovan grupni nastup u javnosti.
Znači, nikako pojedinačno nastupanje i dozvoljavanje pojedincima da se razmašu, jer iz toga nastaje kult ličnosti i stvar je već u startu osuđena na propast.

Naravno, pritom bi aktuelne vlasti sa svojom "opozicijom" pokušale da razbiju iznutra čistu građansku i patriotsku priču, što bi moralo da se na vreme primeti i osujeti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=566935#p566935:2m59g3vn je napisao(la):
DzonTravolta » 12 Sep 2018, 15:45[/url]":2m59g3vn]U redu. Zvanično pozivam sve normalne forumaše da ignorišu sve agresivne b... što ću i ja da uradim. Pa neka pišu sebi.

Nisi vredan ikakvog odgovora, ali ajde ponavljaj taj svoj poziv forumašima da ignorišu mene i još neke ljude sa foruma.
Nije ti to prvi pokušaj, pošto si i ranije pokušavao da utičeš na druge ljude na tako prizeman način.
Pokušavao, ali bez uspeha, naravno.

A od ovog trenutka me trajno zaobiđi, jer ideš na ignore-listu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=567050#p567050:3guubzc6 je napisao(la):
Propeler » 12 Sep 2018, 21:54[/url]":3guubzc6]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=566933#p566933:3guubzc6 je napisao(la):
Vladivoje » Sre Sep 12, 2018 2:40 pm[/url]":3guubzc6]
Ne nisam mislio na nikog od postojecih vec totalno nova ekipa da krene ne mora iz bg moze iz nekog manjeg mjesta da se dokaze i da se siri da ima jasne principe planove i jasan plan odabira kadrova...Ali niko nije voljan da preuzme toliko veliki zalogaj
Pojavi se po koja grupa kao oni pokret za kraljevo itd ...
Ali tu sns brzo stupa u akciju ...i sabija to ...

Tako je, direktore.

I kako onda na legalan, legitiman i civilizovan način skinuti vlast u Srbiji (?).
Ajde, kako (?).

Nikako. Apsolutno ne postoji mogućnost da se bilo šta značajano promeni, ni legalnim i civilizovanim putem, a pogotovo ne nasiljem. Ako jedna Francuska, Nemačka, Italija, pa čak ni SAD, ni V. Britanija ne mogu ga učine ništa da promene političko uređenje svojih zemalja koje su takođe pod potpunom kontrolom, zašto bismo mi uopšte ubeđivali sebe da možemo nešto značajnije da promenimo.
Hm, da se promeni sistem kao sistem, pa da dođe neki "Cajtgajst", to neće biti. Sa druge strane, nasilnim putem se u prošlosti i te kako menjala vlast. Kod nas, štaviše, barem nekoliko puta.

Moje mišljenje je da kao nacija moramo da postanemo maksimalno strpljivi, skromni i da čekamo bolja vremena gde bi na svetskom nivou moralo da dođe do drastičnih promena. Ukoliko do toga ne dođe, biće nam i dalje jako teško. Neke naznake ipak govore da do promena dolazi, ali Srbin kao po običaju, poslednji shvata suštinu.
Ne znam da li se nešto menja, ali istorijski je Srbin uvek bio na strani pobednika, barem kad je rat u pitanju.
 
Hmm, odgovor na pitanje 'sta posle govnjive motke' nisam dobio...
Al nema veze...

Vidim, neki pozivaju na 'strpljivost' i vreme ce odraditi sve umesto nas
Smesno, a istovremeno jako tuzno.

Potseticu vas samo da je odliv stanovnistva iz srbije priblizan onom iz HR.
Dakle, i bez slobdnog trzista rada, ljudi iz Srbije pokusavaju i uspevaju da pobegnu.

Dozvolicu sebi drskost da kazem i sledece.
Lenjost, glupost i bezidejnost!
Na tome stranke dobijaju izbore.
Obecaju soma evra akcija i srbenda odmah smisli kako ce na letovnje.
Fucka se njemu da ukljuci glavicu i razmisli koliko je ta prica realna.

Isto mu se fucka dal su obecanja realna ili ne, jer prosecan gradjanin Srbije je veliki VERNIK, ali slab MILSILAC.

A kad se pojavi neko mlad, iskren, gradjanin Srbije nece stati iza te osobe, nece je podrzati, ili makar razmiliti o tome!

Ne, on ce osudjivati takvu osobu jer mu razbija udobnost i smirenost ISCEKIVANJA boljeg sutra.

Jer najlakse i kod nas omiljeno je cekati da to (promeni drustvo) "neko drugi uradi".

Nije to kod nas samo tako vezanoza izbore i politiku. Takvi smo postali u vezi svega. I posle se iscudjavamo.

I naravno da kad sve to vide i prrpoznaju, mladi, pammetni i ambiciozni ljudi beze odavde, ostavljajuci "cekalice" da cekaju starost i smrt (ne nuzno fizicku).

Jedan takav je i nas @Karlo del Ponte...
Covek potegao sa drugog kraja Evrope, a uz njega ni 100 onih sto zive u i oko kruga dvojke.

E to vam je dirktan primer toga vaseg, "svi su isti" , "nista se ne moze promeniti" i "cekaj, vreme ce samo promeniti sve"...

O, sada vec tradicionalnom postizbornom folkloru i kmecanju porazenih uz parolu "izbori su namesteni" , zaista nemam nameru da diskutujem i trosim vreme...

Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk
 
Ovde, kao i an drugim mestima forumima, tviteru itd, mnogo se glorifikuje snaga pojedinca. Snaga pojedinca je ravna 0. Ma koliko se okupljali, ujedinjavali vlast je uvek jača. Svuda je tako, pa i u Srbiji. U pitanju su samo nijanse, u Holandiji ima malo više manevarskog prostora za čoveka, a ovde manje, u Africi još manje. Nigde ne može se protiv vlasti. Drugi faktori su iza koji obaraju ili uzdižu vlade (na primer novac kada on stane onda pladaju vlade)
 
Nije snaga pojedinca 0. Jer pojedinci čine narod. oni su ti koji čine celu državu i sve u njoj. Ali je istina to da je u većini slučajeva politička garnitura jača nego običan narod. Namerno kažem politička garnitura a ne vlast jer pod time mislim i na vlast i na sve njene partnere, desne ruke i ostale koji obitavaju oko nje. Jer ako nema sloge među pojedincima, džaba im sva volja i energija ovog sveta.

Mada, kad bismo svi štrajkovali i izražavali nezadovoljstvo kao što to rade npr Japanci, itekako bismo mogli da utičemo na vlast i velike promene. Japanci ne štrajkuju i ne protestuju nasiljem, nego tako da nanesu štetu onome koga ciljaju, a da poštede sve ostale. Samo što je to nemoguće, jer u ovom delu sveta svaka nenasilna revolucija ima slabe rezultate. A svaka nasilna da rezultat, ali stvori i mnogo kolateralne štete. I pod time ne mislim samo na materijalnu štetu nego i na dugoročnu psihološku i društvenu štetu.
 
Hmm, odgovor na pitanje 'sta posle govnjive motke' nisam dobio...
Al nema veze...

A zašto bi morao da dobiješ odgovor, nisi profa na ispitu... :mrgreen:

Pričao sam ranije o tome, posle govnjive motke bi morala da se oformi potpuno nova politička scena, sa potpuno novim ljudima koji NIKADA nisu bili ni u jednoj stranci.
Biografija i prošlost svakog potencijalnog učesnika na novoj političkoj sceni može lako da se proveri.

Po meni, ključna stvar su ljudi od poverenja, sa jakim stavom + sprečiti svaki pokušaj ubacivanja režimskih i pararežimskih ljudi, pošto je njihov cilj da iznutra rasture narodni pokret.

Zato kažem, važni su moralno čvrsti ljudi, jer bi sigurno bilo bezbroj pokušaja podmićivanja određenih ljudi od strane režima, što se već i dogodilo bezbroj puta do sada, jer su ljudi bili moralno problematični i posrnuli su.
Zato se do dana današnjeg ni u čemu nije uspelo.
 
Da se ne lažemo više - ako je istorija učiteljica života, onda nam ona kazuje da ovakve vlasti kao što je trenutna u Srbiji nigde nisu pale mirnim putem, u retkim slučajevima smrću lidera... krak diskusije.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=567206#p567206:3odppta9 je napisao(la):
laki72 » Čet Sep 13, 2018 11:47 am[/url]":3odppta9]Hmm, odgovor na pitanje 'sta posle govnjive motke' nisam dobio...
Al nema veze...

Vidim, neki pozivaju na 'strpljivost' i vreme ce odraditi sve umesto nas
Smesno, a istovremeno jako tuzno.

Potseticu vas samo da je odliv stanovnistva iz srbije priblizan onom iz HR.
Dakle, i bez slobdnog trzista rada, ljudi iz Srbije pokusavaju i uspevaju da pobegnu.

Dozvolicu sebi drskost da kazem i sledece.
Lenjost, glupost i bezidejnost!
Na tome stranke dobijaju izbore.
Obecaju soma evra akcija i srbenda odmah smisli kako ce na letovnje.
Fucka se njemu da ukljuci glavicu i razmisli koliko je ta prica realna.

Isto mu se fucka dal su obecanja realna ili ne, jer prosecan gradjanin Srbije je veliki VERNIK, ali slab MILSILAC.

A kad se pojavi neko mlad, iskren, gradjanin Srbije nece stati iza te osobe, nece je podrzati, ili makar razmiliti o tome!

Ne, on ce osudjivati takvu osobu jer mu razbija udobnost i smirenost ISCEKIVANJA boljeg sutra.

Jer najlakse i kod nas omiljeno je cekati da to (promeni drustvo) "neko drugi uradi".

Nije to kod nas samo tako vezanoza izbore i politiku. Takvi smo postali u vezi svega. I posle se iscudjavamo.

I naravno da kad sve to vide i prrpoznaju, mladi, pammetni i ambiciozni ljudi beze odavde, ostavljajuci "cekalice" da cekaju starost i smrt (ne nuzno fizicku).

Jedan takav je i nas @Karlo del Ponte...
Covek potegao sa drugog kraja Evrope, a uz njega ni 100 onih sto zive u i oko kruga dvojke.

E to vam je dirktan primer toga vaseg, "svi su isti" , "nista se ne moze promeniti" i "cekaj, vreme ce samo promeniti sve"...

O, sada vec tradicionalnom postizbornom folkloru i kmecanju porazenih uz parolu "izbori su namesteni" , zaista nemam nameru da diskutujem i trosim vreme...

Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk

Toliko mnogo pogrešnih tvrdnji od forumaša od kog to nisam očekivao.

Odliv stanovništva iz Srbije je velik i kako ćeš ga zaustaviti? Ti, ja ili bilo ko? Naravno nikako.

Zašto ljudi odlaze? Zbog niskih plata, korupcije, nepotizma itd. Šta ćeš da uradiš sa platama? Ništa. Kako ćeš kao pojedinac da smanjiš korupciju? Nikako.

Reče: kad se pojavi neko mlad, iskren.... Ko je to? Kad se pojavio? Nema ga naravno.

Pomenu Karlove proteste? Da li je sprečio vlast da zatvori Glavnu žel. stanicu? Nije, naravno. I svi su znali da ni neće uspeti, uključujući i njega. Protestvovao je samo pro forme, da bi ispoštovao sam sebe.

Na republičkim izborima je pravo glasa imalo 6 850 000 ljudi, a imamo 7 mil. stanovnika, čak i manje. Koliko imamo dece? To je već nagradno pitanje. Na beogradskim izborima je pravo glasa imalo 1 600 000 ljudi, a imamo 1 660 000 građana. Drugo nagradno pitanje je koliko je maloletnika u Beogradu? I dalje veruješ da su izbori regularni? :kafa: :violina:
 
Pogresne tvrdnje?
Zao mi je sto sam te "razocarao" ;)

Salu na stranu, hajd da pojasnim svoje stanoviste. Naime, slazem se ja za razloge zasto ljudi odlaze iz Srbije.
Pitas, kako to spreciti?
Pa tako sto ces jedan po jedan razlog za odlazak eliminisati.
Zasto to ne radimo?
Zato sto to eliti ne odgovara.
Elitu jos uvek zabole za odliv mladih. Cak im to u ovom trenutku odgovara.
Sto zbog manjeg broja ljudi na birou, sto zbog novca iz inostranstva koji, u manjoj meri nego ranijih decenija, ipak stize i time ublazava minus u kasi zvog spoljnotrgovinskog deficita.

Odlaze i zbog korupcije, nepotizma, nesigurnosti, neizvesne buducnosti...

I sa svim tim ti se miris?
Prihvatas takvo stanje, prihvatas da zivis u takvom drustvu?
Argument, ne moze pojedinac...
Da zaista, pojedinac malo toga moze sam...
Jedan Mesi nema sansu protiv 11 igraca FK rad. Logicno.
No, Mesi i jos njih dvoje kvalitetnih ce vec pruziti zestok otpor, a ako jos dvoje dodamo, ja bih u kladionici ipak stavio lovu na njih.

Kako promeniti Srbiju da ima perspektivu? Perspektivu za mlade, ali i za nas 'malo' starije?
Pa iskreno, ja nisam siguran kako, al od mene postoji ogroman broj mnogo pametnijih ljudi, koji bi svakako znali, kada bi im se ukazala prilika.
I to ne prilika da zajasu na vlast u vladu, ministarstvo, skupstinu, odbor...
Vec prilika da u svom domenu rade i donose odluke.
Da nam ne odlucuju polupismeni, GLUPI, ponavljaci, vec strucnjaci, svaki u svojoj oblasti.

Mi smo u zadnjih, skoro 20 godina probali rasprodaju svega i od toga ziveli IZNAD svojih REALNIH mogucnosti. Pa smo krenuli da zajmimo da bi 'kao' investirali, pa smo u svetsku ekonomsku krizu usli bez cvonjka i morali da dodatno pozajmljujemo da prezivimo te godine.
U medjuvremenu, otkrili smo (rupu u saksiji) da ce investitori doci u srbiju ako im platimo za to.
Pa umesto da bar odresimo kesu, pa platimo nekoj visokotehnoloskoj firmi, da nam bar ljudi uce i sticu iskustva, mi placamo za fabrike koje sklapaju instalacije, metlice brisaca, ili montiraju gotove komponente.

Mi nemamo banku koja je spremna da ulozi u ideju naseg coveka, jer nemamo niti domacu, niti razvojnu banku.
Mi pred otvaranja poglavlja o pristupanju EU u kojima ce se jasno definisati kvote svih proizvoda koje smemo da plasiramo na zajednicko trziste urusavamo poljoprivrednu proizvodnju.



I ne, nisu svi isti. To je prazna fraza, opravdanje. Nek su i svi ponudjeni losi, neki su manje losi.
Pa samim izlaskom na izbore i glasanjem za manje lose, kaznjavas one losije, ali i saljes poruku ovima koje si izglasao da su smenjvi i da ces i njih kazniti kada (ako) budu lose radili.

Podseticu te da u Srbiji mala izlaznost na izbore nije neki fenomen koji je od skoro. Vec predsednicki izbori na kojima je trebalo izabrati naslednika Milutinovicu su bili propali zbog male izlaznosti. Svaki sledeci su bili jos gori po pitanju izlaznosti.
Dakle, nakon decembra 2000-te imamo takav trend.
Gde nas je to dovelo? Pa zar je na osnovu toga ne umemo da izvucemo zakljucak da je to pogresno?
Dal smo mi (gradjani Srbije) pomislili da je posao zavrsen onog trenutka kada je sa vlasti skinut tandem Milosevic-Markovic?
Gotov posao, mozemo da se povucemo, da apstiniramo?!
Pa i ako jesmo, valjda za ovih 17 godina vidimo da nije.

I da dodam po pitanju regularnosti u odnosu na broj glasaca.
Da, jasno je kao dan da su biracki spiskovi NADUVANI.
Samo, problem je sledeci:
Azuriranjem spiskova rezultat se ne bi promenio. Azuriranjem spiskova bi se samo dobila veca izlaznost. Jer za razliku od nas nezadovoljnih vlascu, zadovoljni glasaci vrlo disciplinovano izlaze na izbore i daju podrsku vlasti.
A logicno bi bilo upravo suprotno, no to je jos jedan dokaza da je srbija zemlja paradoksa.

Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk
 
Imam teoriju da nije sve u propagandi i da u danasnje vreme narod, izmedju ostalog, glasa za nekog - ko je gori i ludji od njih. Eto primer SAD i Engleska, a i ovi evropski populisti.., nije narod bas toliko glup da ne vidi da su to sve polu-id***, bez ideje sta da rade kad su na vlasti, sem da nesto improvizuju.
Sve je to bunt PROTIV neceg, odraz kriznih vremena, error u sistemu. Mozda to sto su ljudi uvideli da demokratskim izborima ne mogu sustinski da promene sistem.
 
Vrh